Ugrás a kommentre

Világok Közötti Világ (World Between Worlds)


Donát

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

És az is nevetséges lenne szerintem, hogy az összes Rey-hez szóló Jedi halott, kivéve Ahsoka, aki él és virul (miért is nincs Rey mellett és harcol a békéért és az igazságért?), de pont abban a pillanatban talált egy Eőközpontot, és totális jó időzítéssel bele tud szólni a holtak kórusába.

Miért kéne hogy pont abban a pillanatban találjon? Ha Erőközpontból szól, akkor jó eséllyel már egy ideje eleve ott van, ezért tud becsatlakozni. Nekem is gyanús a WbW. Szerintem egyáltalán nem lenne nevetséges. 

 

Filoni nyilatkozatait lehet ignoralni, de mivel az ő kezében van a karakter sorsa sanszos hogy nem véletlenül nyilatkozta azt, amit. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Világok Közti Világon nem láttam túl sok ehető és iható dolgot, illetve WC-t és mosakodásra alkalmas területet sem, szóval sanszos, hogy ott nem lehet évekig tartózkodni az alapvető életfunkciók kielégítése miatt. Oké, nem talál, de mindenképpen úgy kell időzíteni, hogy ne pont akkor menjen el bevásárolni, aludni, fürödni vagy könnyíteni magán, amikor Rey előre be nem jelentett módon éppen telefonos segítséget kér a halott Jediktől.

 

Filoni egy vicces rajzot osztott meg nyilatkozat gyanánt, amibe mindenki azt lát bele, amit akar. Én azért ezt még nem venném kézpénznek. ;) Mire megvalósíthat dolgokat, hatszor meggondolhatja magát. Ahogy meg is tette már párszor. Példának okáért a Martez nővérek eredetileg egy Nyx Okami nevű fiú volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Világok Közti Világon nem láttam túl sok ehető és iható dolgot, illetve WC-t és mosakodásra alkalmas területet

Elég csak jó időben kinyúlni egy banánért. Ami a könnyítést illeti... Nos a tárgyak nemcsak befelé vándorolhatnak a WbW-be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Világok Közti Világon nem láttam túl sok ehető és iható dolgot, illetve WC-t és mosakodásra alkalmas területet sem, szóval sanszos, hogy ott nem lehet évekig tartózkodni az alapvető életfunkciók kielégítése miatt. Oké, nem talál, de mindenképpen úgy kell időzíteni, hogy ne pont akkor menjen el bevásárolni, aludni, fürödni vagy könnyíteni magán, amikor Rey előre be nem jelentett módon éppen telefonos segítséget kér a halott Jediktől.

Ott elvileg ablakok vannak ahol a történelem különböző eseményei visszhangoznak. Nem igazán kell várni semmire, egyszerűen meg kell keresni azt az ablakot. Most nem emlékszem, hogy ez az időben előrefelé is működött, vagy csak múltbéli eseményeknél. Mert ha a jövőre is vonatkozik, akkor simán lehetett akkor a WBW-ben. Persze, hogy Ahsoka miért lenne ott huzamosabb ideig az jó kérdés. Talán ő egy afféle őrző lesz, aki vigyáz arra a térre, talán épp Baylan kavarása miatt (és korábban Palpatine is próbálkozott már vele). Hasonlóan az utolsó keresztes lovaghoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Simán lehet, hogy a WbW-ből szól Reynek, ott tulajdonképpen az idő fogalma klasszikus értelemben nem létezik. Lehet látni is fogjuk ezt a sorozatban, nem lepne meg Filonitól

Így van, ha csak egyszer is elmegy az "ablaka előtt", miközben a WbW-ben bolyong és meghallja, hogy Rey fohászkodik, simán tud kapcsolódni a Jedi társaihoz. Így aztán pláne irreleváns a "pont akkor" tényező, amiről @Dzséjt írt fentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Így van, ha csak egyszer is elmegy az "ablaka előtt", miközben a WbW-ben bolyong és meghallja, hogy Rey fohászkodik, simán tud kapcsolódni a Jedi társaihoz. Így aztán pláne irreleváns a "pont akkor" tényező, amiről @Dzséjt írt fentebb.

Ezt már csak azért is megnézném, mert sok "ST-t a kánonból kivenni akaró" emberke szívbajt kapna :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ott elvileg ablakok vannak ahol a történelem különböző eseményei visszhangoznak. Nem igazán kell várni semmire, egyszerűen meg kell keresni azt az ablakot. Most nem emlékszem, hogy ez az időben előrefelé is működött, vagy csak múltbéli eseményeknél. Mert ha a jövőre is vonatkozik, akkor simán lehetett akkor a WBW-ben. Persze, hogy Ahsoka miért lenne ott huzamosabb ideig az jó kérdés. Talán ő egy afféle őrző lesz, aki vigyáz arra a térre, talán épp Baylan kavarása miatt (és korábban Palpatine is próbálkozott már vele). Hasonlóan az utolsó keresztes lovaghoz. 

Eddig csak arra láttunk példát, hogy a múltra és a jelenre lehet ablakot nyitni, ami valahol logikus, hiszen ez a kettő biztosan fix, a jövő viszont ugye "mindig mozgásban van". A jövőből mindössze hangok szűrődtek át. De, ha a múltból nyithat ablakot a jövőre, az távolról sem bizonyítja azt, hogy Ahsoka az ep9 idején még él.

Plusz ahhoz, hogy pont akkorra nyisson ablakot, amikor a kórus szól, minimum előre tudnia kéne, hogy az meg fog történni, és azt is, hogy mikor fog történni. Hiszen csak így lehet oka megnyitni az ablakot, és csak így tudja a megfelelő ablakot megnyitni.

 

3 perccel korábban, Donát írta:

Így van, ha csak egyszer is elmegy az "ablaka előtt", miközben a WbW-ben bolyong és meghallja, hogy Rey fohászkodik, simán tud kapcsolódni a Jedi társaihoz.

Szóval akkor módosítsam a "pont abban a pillanatban talált egy Erőközpontot" részt arra, hogy "pont abban a pillanatban sétált el a jó ablak előtt"-re? :P És ismételten, ha a múltból szól Ahsoka a jövőbe, az pont nem bizonyítja azt, hogy az ep9 jelenében még él. ;) Ahsoka ezen elmélet alapján öt évvel az endori csata után is szólhat a huszonsok évvel később fohászkodó Reyhez, majd két perccel később megcsúszhat az egyik ablakon áthozott banán héján és kitörheti a nyakát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval akkor módosítsam a "pont abban a pillanatban talált egy Erőközpontot" részt arra, hogy "pont abban a pillanatban sétált el a jó ablak előtt"-re?

A WbW-ben nekem ezt a "pont abban a pillanatot" nehéz értelmezni. Szerintem onnan elméletileg bármikor hozzáférhetsz bármelyik pillanathoz. Azon se lepődnék meg, ha az Erő segítségével akár maga az Erőhasználó is képes lenne kapukat nyitni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

A WbW-ben nekem ezt a "pont abban a pillanatot" nehéz értelmezni. Szerintem onnan elméletileg bármikor hozzáférhetsz bármelyik pillanathoz. Azon se lepődnék meg, ha az Erő segítségével akár maga az Erőhasználó is képes lenne kapukat nyitni.

De Donát felvetése az volt, hogy éppen sétál és meghallja, hogy Rey fohászkodik. Ha csak az az ablak nem arra az egy pillanatra van beállva, hogy Rey fohászkodik, akkor egy bizoyos időben kell elsétálnia az ablak előtt. Azért az idő tellik a nexusban is.

Ha ezt a közeget görcsösen be akarjuk vonni Ahsoka életének érdekében, akkor szerintem a leglogikusabb az lenne, ha az ep9 eseményei után is élne még, ott a Világok Közti Világon, és immár ismerné az eseményeket - mondjuk Rey-től -, és ezt a tudást kihasználva a múltra nyitva ablakot szól Rey-hez. De ez még rosszabb a szememben, mert ezek alapján az ep9 után is élne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért az idő tellik a nexusban is.

De mi van ha nem? Vagy nem úgy telik? :) Az idő múlása elvileg lineáris. Na pont ez nincs meg a WbW-ben. Ott mihez méred az idő múlását? Kicsit olyan ez nekem, mint az Erő-létsík.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 06. 06. - 18:32, Yoda József írta:

Túl keveset tudunk arról a helyről, hogy ezt így kijelentsük :) 

Mivel Ahsoka és Ezra nem fagytak bele az érkezés pillanatában, így de, ez kijelenthető. ;) 

 

2023. 06. 06. - 18:33, Ody Mandrell írta:

De mi van ha nem? Vagy nem úgy telik? :) Az idő múlása elvileg lineáris. Na pont ez nincs meg a WbW-ben. Ott mihez méred az idő múlását? Kicsit olyan ez nekem, mint az Erő-létsík.

Ha nem telne ott is az idő, akkor nem lenne múlt vagy jövő odabent és minden bent tartózkodó belefagyna az adott pillanatba. Márpedig akárhonnan is nézzük, amikor Ahsokát Ezra kimenti, Ezra érkezése már mindkettejük számára a múlt, Ahsoka kihúzás az aktuális jelen, és Sidious beavatkozása mindkettejük perspektívájából a jövő. Vagyis az idő a múltból a jelenen át a jövőbe mozog odabent is, és ez a bentlévők mozgásán, mi több a létezésükön pontosan és félreérthetetlenül lemérhető. A két szereplőhöz lehet mérni az idő múlását. Ráadásul a kívül rekedt Sabine, Hera vagy Zeb sem mutatta jelét, hogy az ő szemszögükből és Ezra perspektívájából nézve máshogy telt volna az idő. Nem két másodperccel a távozása után tért vissza a normál létsíkba (mint mondjuk Obi-Wanék a Mortisról, ahol számukra több nap telt el, Rex számára csak egy pillanat), és nem is háromszáz évvel később. Ha volt is eltérés a két létsík időfolyama között, akkor az jelentéktelen. Sőt az epizód alapján pontosan ugyanolyan sebességgel telik mindkét síkon az idő, amit leginkább azon mérhetünk le, hogy a kint lévő Sidious teljesen összhangban volt a bent lévő Jedi párossal. Mi több, Sidious képes volt néhány percig egyszerre mindkét helyen létezni, márpedig kétlem, hogy nem szenvedte volna meg, ha a keze teszem azt olyan közegben van, ahol az idő sokkal gyorsabban telik, vagy sokkal lassabban, vagy egyáltalán nem.

Egy olyan közegben, ahol nincs idő, fizikai lények képtelenek lennének létezni, hiszen nem az az ő létezésükhöz szükséges közeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel Ahsoka és Ezra nem fagytak bele az érkezés pillanatában, így de, ez kijelenthető. ;) 

Hát szerintem nem... Az, hogy nem telik az idő, nemcsak ez jelezheti, hanem sok más is. Mondjuk akár az, hogy aki benn van, lehet nem öregszik. De Ody is feltett egy érdekes kérdést, hogy mégis mihez méred az idő múlását? Egyszerre van ott a jelen, a múlt, a jövő is, be tudsz nézni bárhova. Ha telik az idő, akkor mi a múlt, mi a jelen, és mi a jövő? Mert ha telik az idő, ezekre a kérdésekre válaszolni is lehet...

 

Én arra szavazok, hogy azon a helyen abban a klasszikus értelemben, ahogy mi tapasztaljuk az időt, ez a fogalom ott nem létezik.

 

Kicsit hasonlít amúgy az Interstellar végi tesseracthoz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt az epizód alapján pontosan ugyanolyan sebességgel telik mindkét síkon az idő, amit leginkább azon mérhetünk le, hogy a kint lévő Sidious teljesen összhangban volt a bent lévő Jedi párossal. Mi több, Sidious képes volt néhány percig egyszerre mindkét helyen létezni, márpedig kétlem, hogy nem szenvedte volna meg, ha a keze teszem azt olyan közegben van, ahol az idő sokkal gyorsabban telik, vagy sokkal lassabban, vagy egyáltalán nem.

No igen, ez ellentmond az elméletnek. De az is lehet, hogy a hely időtlen, és az időt a belépő lények adják a helyhez a maguk szemszögéből. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De az is lehet, hogy a hely időtlen, de az időt a belépő lények adják a helyhez a maguk szemszögéből. 

Ez már inkább tűnik lehetségesnek, bár elég misztikusan hangzik, viszont az passzol a Star Warshoz. :) 

 

 

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát szerintem nem... Az, hogy nem telik az idő, nemcsak ez jelezheti, hanem sok más is. Mondjuk akár az, hogy aki benn van, lehet nem öregszik. De Ody is feltett egy érdekes kérdést, hogy mégis mihez méred az idő múlását? Egyszerre van ott a jelen, a múlt, a jövő is, be tudsz nézni bárhova. Ha telik az idő, akkor mi a múlt, mi a jelen, és mi a jövő? Mert ha telik az idő, ezekre a kérdésekre válaszolni is lehet...

És válaszoltam is az előtted lévő posztban. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De Donát felvetése az volt, hogy éppen sétál és meghallja, hogy Rey fohászkodik.

Nem ezt írtam. Azt mondtam, hogy elsétál az ablaka előtt. Nem kell "épp akkor". Ezeknek a pillanatoknak ablaka van a wbwben ami az adott múltbeli történést mutatja. Legalábbis így tűnt. Az Erő pedig megmutatja Ahsokának a pillanatot ahogy Ezrának megmutatta Kanan halálát.

 

De emlékeim szerint Ezra a saját jelenéhez képest a jövőből is hallott idézeteket. A lényeg hogy Ahsoka bőven lehet még élő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Az Erő pedig megmutatja Ahsokának a pillanatot ahogy Ezrának megmutatta Kanan halálát.

Nem olyan biztos, hogy az Erő mutatta meg Ezrának. Valószínűbb, hogy Sidious machinált, erre mutat pár konkrét jel. Így próbálta rávenni Ezrát arra, hogy kinyúljon a kapunk, és általa az Uralkodó bejuthasson, lényegében behúzza őt oda úgy, ahogy behúzta Ahsokát is. Majdnem össze is jött neki.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

De emlékeim szerint Ezra a saját jelenéhez képest a jövőből is hallott idézeteket. A lényeg hogy Ahsoka bőven lehet még élő. :)

Jól emlékszel, Rey-t és Kylo Rent is hallani, ahogy sok más olyat, aki Ezra idejéhez képest a jövőből szóltak. De ez csak az, hogy hallja a hangokat. Arra nem mutattak példát, hogy ablakot is lehet nyitni a jövőbe. Persze ettől még lehet, hogy ki lehet nyitni, de az is lehet, hogy mivel a jövő folyton változik, így ablakot nem lehet nyitni, csak a lehetséges jövő hangfoszlányai jutnak át. Ezra is csak Kanan múltbeli hangját tudta követni - ami viszont lehet, hogy Sidious műve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem gondolnám, hogy Sidious műve lett volna. A hely megtalálásában ha valami, hát sokkal Inkább az segítette Sidioust, hogy Ezra interakcióba lépett Ahsokával és kihúzta az idősíkból. Ez sokkal erősebb kapocs kellett hogy legyen annál, hogy Ahsoka meg Ezra végignézték a Kanan jelenetet.

 

Valószínűleg a Kanan jelenet egy Erő általi próbatétel volt Ezra számára, hogy megértse azt, amit Luke-nak a Bespinen nem sikerült:

 

"IF you  leave now, help them you could, but you would destroy all for which they have fought and suffered."

 

Amúgy tetszett a levezetésed arról, hogy miért kell hogy teljen az idő a WbW-ben is: valóban, Ahsoka nem a semmibe érkezik, hanem Ezra mellé, és Ezra sem találkozik másokkal bent, tehát vagy soha senki sem járt bent (nem valószínű), vagy nem időtlen a WbW pillanata. Harmadik opció lehetne, hogy a bentlévők számára a befagyasztott pillanat exkluzív (mások ha be is lépnek, egy párhuzamos "session" nyílik a számukra és nem látják a többieket), de erre meg jó ellenérv, hogy Sidious simán interakcióba tudott kerülni független entitásként a már eleve bent lévő Ahsokával és Ezrával. Az is jó érv, hogy kb. annyi idővel később lép ki Ezra az átjáróból a való életbe, amennyit bent töltött.

Tehát a WbW-ben eltelő idő valószínűleg összhangban van a kinti világban eltelő idővel. 

 

Ugyanakkor: a hangok, amiket hallanak bent, a múltból és a jövőből származnak, tehát valószínű (bizonyítani nem tudom), hogy lehetséges jövőt is tudna mutatni egy ablakban a WbW (ha a hangokat tudja hozni, a kép is ugyanazon logika mellett zajlik). Ergo Ahsoka akár a múltból láthatta a Rey jelenetet és beleszólhatott volna, de az is lehet, hogy a jövőből látta a Rey jelenetet (mint múltat) és így csatlakozott be. Ez esetben nem is 30, hanem 30+ évvel kellene elszámolnia Filoninak.

 

Ami biztos: a WbW-ben nincs olyan, hogy "épp akkor" kell elsétálnia, hogy becsatlakozzon. Gondolj csak Ezrára, aki "épp akkor" látta Ahsokát, és "épp akkor" látta a Kanan múlt jelenetet. Épp mikor? :D Nincs értelme a határozónak ebben a világban. A WbW olyan, mintha elképzelnéd a világ legjobb Disney+át amin ott lenne az összes VALAHA készült (múltban, jövőben, bármikor) SW alkotás és belenézhetnél. Mindegy, hogy 2015-ben vagy 2222-ben készült, te láthatod, ha a megfelelő helyre mész az oldalon. Ilyen kontextusban az "épp akkor"-nak nincs értelme.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Én nem gondolnám, hogy Sidious műve lett volna. A hely megtalálásában ha valami, hát sokkal Inkább az segítette Sidioust, hogy Ezra interakcióba lépett Ahsokával és kihúzta az idősíkból. Ez sokkal erősebb kapocs kellett hogy legyen annál, hogy Ahsoka meg Ezra végignézték a Kanan jelenetet.

Szerintem se Sidious műve volt. Azért ennyire ne legyen már mindenható. Ezra esete a szüleivel lehet Sidious kreálmánya azért, hogy bejusson a WbW-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem se Sidious műve volt. Azért ennyire ne legyen már mindenható. Ezra esete a szüleivel lehet Sidious kreálmánya azért, hogy bejusson a WbW-be.

Egyetértek. Sidious épp azért küzd, hogy bejusson a WbW-be. Nem tartom reálisnak, hogy olyan pozícióban van, hogy a WbW bármely ablakát rá tudná venni arra, hogy egy tetszőleges jelenetet mutasson Ezrának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem Sidious műve volt, akkor Kanan halálát miért a Császári Palota alatti Sith szentélyre nyíló ablakban lehetett látni, miért nem a Lothalra nyíló ablakban? Kanan a halálakor Coruscant közelében sem volt, és szerintem soha a büdös életben nem járt a Sith szentélyben, ráadásul a halálához sincs köze a Sith-eknek. Minden világnak saját ablaka van, amiket egyértelműen lehet azonosítani. A lothalin ott vannak a lothfarkasok, a malachorin a Sith templom/holocron háromszög szimbóluma és az azokon látható ikonográfia, a cantonicain a fathierek és a Sidious által megnyitotton a Sith jelképek, konkrétan ott van rajta a Sith-ek jele némileg eltorzítva. Ez mind rajta van már azelőtt, hogy Sidious megszólalna, nem közben alakul át a kapu. És miért változik át Kanan hangja Sidious hangjává? Meg szerintem az is meredek, hogy az Erő, ami alapvetően arra törekszik, hogy a természetet baszkuráló Sith-eket kiiktassa, pont egy olyan kapura vetítené ki Kanan halálát, amin aztán Sidious simán átjöhetne és megkaphatná az uralmat idő és tér fölött.

 

Meg mi a valószínűbb? Hogy Sidious látatlanban eltalálta azt a kaput, amit Ezra és Ahsoka éppen néznek a több ezer, millió, milliárd vagy billió ablak közül (hiszen elviekben az univerzumban valaha létezett minden világára kell egy ablak)? Vagy az, hogy eleve Sidious csalta oda Ezrát ahhoz az egy konkrét ablakhoz? Szerintem az első esetben nagyobb májer lenne Sidious, mint a másodikban, hiszen akkor úgy dobott bullseye-t, hogy a darts tábla fényévekre van tőle és neki be van kötve a szeme. :) 

 

Ráadásul az Uralkodónak mindene megvolt ahhoz, hogy összehozzon egy ilyen bravúrt. A Birodalom ekkor már két éve tanulmányoztatta a lothali templomot, és rendelkezésükre állt a Jedi Archívum korábbi kutatási anyagának egy része vagy egésze a témában, plusz náluk volt a templom egy méretes darabja. Mindez elég tudás és megfelelő eszköz lehet arra, hogy a Sith praktikák használatával egy olyan Erő nexusban, mint a Császári Palota (ami ugye eredetileg Sith szentély volt, amit nem véletlen építettek arra a pontra, és a Jedi Templom sem véletlen épült később ugyanoda). Ráadásul tudjuk, hogy Sidious tudott a Császári Palotára nyíló ablakról. Veris Hydan miniszter körletében van egy galaxistérkép, amin vörös hatszögek jelölik, hol vannak a Birodalom által már megismert kapuk, és ott virít az egyik mellett a Császári Palota rajza.

 

Ehhez még tegyük hozzá, hogy Sidious már prezentálta nekünk, hogy képes embereket távolról megfigyelni, akár fényévekről is. Bár ebben az esetben erre nem feltétlen volt szükség, hiszen Hydan nyilván szólt neki, hogy Ezra bejutott. Onnantól csak mozgásba kellett hozni a dolgokat. Azt is tudjuk, hogy Sidious képes mások hangján megszólalni az emberek fejében. Ezt az ep9 nagyszerűen prezentálta, amikor Kylo fejében egyetlen mondat végigmondása alatt használta a saját, Vader és Snoke hangját. Amit itt újfent (vagyis először) hallhattunk, amikor egy mondatban használja Kanan és a saját hangját. Ugyanúgy az ep9 tette teljesen egyértelművé, hogy Sidious képes hatalmas távolságokon át is kommunikálni emberekkel technológiai eszközök nélkül is. És a TCW Sacrifice című részében láthattuk, hogy a Sith ősi praktikáival képes szintén több fényévnyi távolságról olyan komplex és valóságos illúziókat generálni, ami még Yodát is megtévesztette.

 

Szóval, két évnyi szorgos kutatással és a Jedi Archívum által nyújtott ismeretanyaggal már bőven elég lehet a tudása, hogy némi természetellenes Sith praktikával és a lothali templom maradványát felhasználva, egy sötét oldali Erő nexuson állva manipulálja a Coruscantra nyíló ablakot, hogy átengedje mondjuk a gondolatait, amivel képes volt manipulálni Ezrát, annak reményében, hogy a kölyök kinyúl érte. Azt meg a World Between Worlds című epizód prezentálta, hogy ha Sidious valamilyen fizikai kapcsolatot teremt egy bentlévővel, maga is képessé válik átjutni. Azt meg a Family Reunion – and Farewell-ben láttuk, hogy képes akár távolról is manipulálni egy kaput, vagy legalábbis illúziót vetíteni rá, hiszen merő véletlenségből Ezra szülei jelentek meg és ezzel próbálta rávenni, hogy nyissa meg a kaput.

 

Szóval Sidiousnak egyáltalán nem kell bármelyik kaput manipulálnia, csak a Coruscantra nyílót, és annyit kell elérnie, hogy odacsalja Ezrát, amit a halott mesterével simán megtehet. Ehhez pedig a hangja manipulálására és illúziókeltésre van szükség, amit már korábban és később is láttunk tőle, és ezekkel képes volt Ezránál sokkal-sokkal képzettebb Jediket is megtéveszteni (nem kisebb személyt, mint Yodát). És, ha nincs ott Ahsoka, akkor a terve be is válik. Hiszen akkor senki sem beszéli le Ezrát arról, hogy átnyúljon a kapun, megragadja a magát Kanannek kiadó Sidioust, és áthúzza a Világok Közötti Világra.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ami biztos: a WbW-ben nincs olyan, hogy "épp akkor" kell elsétálnia, hogy becsatlakozzon. Gondolj csak Ezrára, aki "épp akkor" látta Ahsokát, és "épp akkor" látta a Kanan múlt jelenetet. Épp mikor? :D

Épp akkor, amikor Morai megmutatta neki, és épp akkor, amikor Sidious szórakozott. ;) Lehet az Erő oda tudja vezetni az egyént a megfelelő kapuhoz és meg tudja nyitni azokat, csak erre még nem láttunk egyértelmű példát. Az tuti, hogy Ahsokához az Erőnek semmi köze, csak Morainak, és fent szerintem elég jól levezettem ahhoz, hogy minimum kétségessé tegyem az Erő beavatkozását Kanan esetében, amiről én teljes meggyőződéssel hiszem, hogy csak Sidious manipulációja, így szerintem ahhoz sincs köze az Erőnek. Szóval oké, elfogadom, hogy nincs ott "pont akkor a kapu előtt", de akkor sincs egyértelmű bizonyítékod arra, hogy az Erő ott bármit is mutogatna vagy nyitogatna, és nincs semmilyen példa arra, hogy a jövőre is kaput lehetne nyitni. Lehet, hogy csak idő kérdése, hogy megváltozzon, akkor majd visszatérhetünk rá, de szerintem ebben a pillanatban az én elméletem sokkal biztosabb lábakon nyugszik, mint a tiéd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha nem Sidious műve volt, akkor Kanan halálát miért a Császári Palota alatti Sith szentélyre nyíló ablakban lehetett látni, miért nem a Lothalra nyíló ablakban? Kanan a halálakor Coruscant közelében sem volt, és szerintem soha a büdös életben nem járt a Sith szentélyben, ráadásul a halálához sincs köze a Sith-eknek. Minden világnak saját ablaka van, amiket egyértelműen lehet azonosítani. A lothalin ott vannak a lothfarkasok, a malachorin a Sith templom/holocron háromszög szimbóluma és az azokon látható ikonográfia, a cantonicain a fathierek és a Sidious által megnyitotton a Sith jelképek, konkrétan ott van rajta a Sith-ek jele némileg eltorzítva. Ez mind rajta van már azelőtt, hogy Sidious megszólalna, nem közben alakul át a kapu. És miért változik át Kanan hangja Sidious hangjává? Meg szerintem az is meredek, hogy az Erő, ami alapvetően arra törekszik, hogy a természetet baszkuráló Sith-eket kiiktassa, pont egy olyan kapura vetítené ki Kanan halálát, amin aztán Sidious simán átjöhetne és megkaphatná az uralmat idő és tér fölött.

 

Meg mi a valószínűbb? Hogy Sidious látatlanban eltalálta azt a kaput, amit Ezra és Ahsoka éppen néznek a több ezer, millió, milliárd vagy billió ablak közül (hiszen elviekben az univerzumban valaha létezett minden világára kell egy ablak)? Vagy az, hogy eleve Sidious csalta oda Ezrát ahhoz az egy konkrét ablakhoz? Szerintem az első esetben nagyobb májer lenne Sidious, mint a másodikban, hiszen akkor úgy dobott bullseye-t, hogy a darts tábla fényévekre van tőle és neki be van kötve a szeme. :) 

 

Ráadásul az Uralkodónak mindene megvolt ahhoz, hogy összehozzon egy ilyen bravúrt. A Birodalom ekkor már két éve tanulmányoztatta a lothali templomot, és rendelkezésükre állt a Jedi Archívum korábbi kutatási anyagának egy része vagy egésze a témában, plusz náluk volt a templom egy méretes darabja. Mindez elég tudás és megfelelő eszköz lehet arra, hogy a Sith praktikák használatával egy olyan Erő nexusban, mint a Császári Palota (ami ugye eredetileg Sith szentély volt, amit nem véletlen építettek arra a pontra, és a Jedi Templom sem véletlen épült később ugyanoda). Ráadásul tudjuk, hogy Sidious tudott a Császári Palotára nyíló ablakról. Veris Hydan miniszter körletében van egy galaxistérkép, amin vörös hatszögek jelölik, hol vannak a Birodalom által már megismert kapuk, és ott virít az egyik mellett a Császári Palota rajza.

 

Ehhez még tegyük hozzá, hogy Sidious már prezentálta nekünk, hogy képes embereket távolról megfigyelni, akár fényévekről is. Bár ebben az esetben erre nem feltétlen volt szükség, hiszen Hydan nyilván szólt neki, hogy Ezra bejutott. Onnantól csak mozgásba kellett hozni a dolgokat. Azt is tudjuk, hogy Sidious képes mások hangján megszólalni az emberek fejében. Ezt az ep9 nagyszerűen prezentálta, amikor Kylo fejében egyetlen mondat végigmondása alatt használta a saját, Vader és Snoke hangját. Amit itt újfent (vagyis először) hallhattunk, amikor egy mondatban használja Kanan és a saját hangját. Ugyanúgy az ep9 tette teljesen egyértelművé, hogy Sidious képes hatalmas távolságokon át is kommunikálni emberekkel technológiai eszközök nélkül is. És a TCW Sacrifice című részében láthattuk, hogy a Sith ősi praktikáival képes szintén több fényévnyi távolságról olyan komplex és valóságos illúziókat generálni, ami még Yodát is megtévesztette.

 

Szóval, két évnyi szorgos kutatással és a Jedi Archívum által nyújtott ismeretanyaggal már bőven elég lehet a tudása, hogy némi természetellenes Sith praktikával és a lothali templom maradványát felhasználva, egy sötét oldali Erő nexuson állva manipulálja a Coruscantra nyíló ablakot, hogy átengedje mondjuk a gondolatait, amivel képes volt manipulálni Ezrát, annak reményében, hogy a kölyök kinyúl érte. Azt meg a World Between Worlds című epizód prezentálta, hogy ha Sidious valamilyen fizikai kapcsolatot teremt egy bentlévővel, maga is képessé válik átjutni. Azt meg a Family Reunion – and Farewell-ben láttuk, hogy képes akár távolról is manipulálni egy kaput, vagy legalábbis illúziót vetíteni rá, hiszen merő véletlenségből Ezra szülei jelentek meg és ezzel próbálta rávenni, hogy nyissa meg a kaput.

 

Szóval Sidiousnak egyáltalán nem kell bármelyik kaput manipulálnia, csak a Coruscantra nyílót, és annyit kell elérnie, hogy odacsalja Ezrát, amit a halott mesterével simán megtehet. Ehhez pedig a hangja manipulálására és illúziókeltésre van szükség, amit már korábban és később is láttunk tőle, és ezekkel képes volt Ezránál sokkal-sokkal képzettebb Jediket is megtéveszteni (nem kisebb személyt, mint Yodát). És, ha nincs ott Ahsoka, akkor a terve be is válik. Hiszen akkor senki sem beszéli le Ezrát arról, hogy átnyúljon a kapun, megragadja a magát Kanannek kiadó Sidioust, és áthúzza a Világok Közötti Világra.

 

De honnan tudná Sidious, hogy pontosan hogyan történt Kanan halála? :hmm: Nem egy kamu halál verziót mutat be neki, hanem pontosan azt, ami történt és amit ennyire pontosan csak Ezráék láthattak.

 

Viszont ez az 1 ajtó = 1 világ ez valóban így van, köszi, nekem ez még nem esett le!

 

És valóban gyanús, hogy Kanan nem a Lothali portálban látszik. Ez esetben így tényleg az történhetett, hogy mivel Ezra kétségbeesetten kereste a portált, ami megmutatja Kanan halálát, Sidious rávette a Coruscanti portált, hogy azt mutassa neki, amit keres. Ebben az esetben Ezra nem is menthette volna meg Kanant, mert ha kihúzza, valószínűleg Sidious landolt volna a WbW-ben. :o  És közvetlenül a portál megtalálása előtt Ezra azt is elmondja, hogy mindennél jobban arra vágyik, hogy a szüleivel lehessen együtt, ezt pedig a "jóságos" Palpatine császárként fogja majd felhasználni Sidious.

 

Engem meggyőztél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

De honnan tudná Sidious, hogy pontosan hogyan történt Kanan halála? :hmm: Nem egy kamu halál verziót mutat be neki, hanem pontosan azt, ami történt és amit ennyire pontosan csak Ezráék láthattak.

Két lehetőség is van, vagyis, ha kombináljuk a kettőt, akkor három.

1. Mivel Kanan a lothali birodalmi tevékenység egyik legfontosabb létesítményében halt meg, feltehető, hogy nem egy biztonsági kamera is volt ott, amik rögzítették Kanan tevékenységét. Ezek segítségével hologramon és/vagy képernyőn számos klönböző szögből megnézhette az eseményt.

2. "Az Erő által sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." - by Yoda. Sidious elég nagy májer volt az Erőben, aki nagyjából percre pontosan tudta megjósolni a jövőt, azt meg több ízben is láttuk, hogy nem csak képes távoli világokat megpillantani, de lényegében oda tud szólni, víziókat képes oda kivetíteni, stb. Ezek tükrében nem lehetett neki nagy kunszt az Erő segedelmével visszanézni Kanan halálát. Tudta mikor történt, hol történt, hogyan történt, így lokalizálni számára nem lehetett nehéz.

Eme kettő kombinálásával meg talán még annál is pontosabb képet tud festeni Kanan haláláról, mint amennyit Ezráék a nagy felfordulásban Kanan háta mögött láttak. Ami nem is jön rosszúl, hiszen az ablakban oldalról, Ezráék látószögén kívülről látni Kanan halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Filoni gyönyörűen elmagyarázza mi is ez a hely.

 

 

Szóval @Dzséjt nem valószínű, hogy Ahsoka használni fogja a kapukat, ha csak nem akar Filoni durván ellentmondani magának. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni történetmesélési metodikája olyan, mint Lucasé. Akkor biztos minden, amikor már nem mesél többet. :D De oké, benne van ez a pakliban, és nagyot nyom a súlya. Ugyanakkor nem lepne meg, ha szembe menne magával. Ezt mégis csak egy interjúban mondta évekkel ezelőtt, más körülmények, más felfogások között, szóval nincs kőbe vésve. A mesélésnek meg természetes oldala a folyamatos változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis nem arról van szó hogy nem mondanak igazat csak időközben meggondolják magukat. Ez meg szinte minden alkotónál igy van, aki sokáig dolgozik egy történeten. Az lenne a fura, ha valamit kigondolnak és aztán sose kérdőjeleznék meg a korábbi ötleteiket, elképzeléseiket. A fontos az lenne hogy ha már a régi nyilatkozataikhoz nem is igazodnak ahhoz legalább valamennyire igazodjanak amit már beleraktak a történetbe. Filoni hajlamos még ezen a téren is felülirni magát ami azért nem szerencsés. Engem annyira nem zavar hogy Ahsoka például nem "fehér Gandalfként" jelent meg Sabine előtt itt az élőszereplősben mint a Rebels-ben de azért ez a felülirás nem elegáns. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.