Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, luke19 írta:

A Jedi akadémia trilógia előtt szükséges a Thrawn trilógiát is elolvasni?

Azt hiszem, a Jedi Akadémia-trilógia első vagy második részének hátoldalán van egy hatalmas spoiler, amely a Thrawn-trilógiára vonatkozik. Remélem, nem olvastad el (mármint a hátoldali szöveget), én sajnos elkövettem ezt a hibát. Mindegy, annak ellenére, hogy ezáltal tudom, mi lesz a Thrawn-trilógia végkimenetele, okozhat számomra némi meglepetést a három könyv, szóval mindenképp belekezdek majd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matthew Stover: Luke Skywalker és a Mindor árnyai

 

Szerintem borzasztó volt, nem értem, sokan miért magasztalják az egekbe. Jó, annyira nem kegyetlenül vészes, egyszer el lehet olvasni, de tele van annyi kreténséggel, hogy csak na. Kezdve azzal, hogy a regényből kiderül, a Star Wars univerzumán belül vannak úgynevezett holofilmek, amelyek Luke-ék kalandjait dolgozzák fel, csak egy kicsit másképp. Nekem ez annyira különös, szürreális volt. Ettől egyszerűen nem tudtam komolyan venni az egészet. A másik, hogy fény derül arra, hogy Shadowspawn Nagyurat egy Cronal nevű tag irányítja távolról, aki képes manipulálni emberek agyát. Ezzel szintén ugyanúgy voltam, mint a holofilmes marhasággal. A karakterek közül Luke felettébb furcsa volt, az eredeti trilógiában nem ilyen karakterként ismertük meg. Nem voltak ott olyan elmés megszólalásai, mint ebben a könyvben. Han és Leia viszont kifejezetten tetszettek, ahogy 3PO, Chewie, Lando, Wedge, valamint R2 is. Totálisan olyanok voltak, mint az OT-ben. A Mindor bolygó szerintem remek volt, ilyen érdekes és egyedi bolygóval már rég találkoztam a Star Wars világában. A fekete rohamosztagosok is bejöttek. Meg az enyhe horrortöltet sem volt rossz húzás (gondolok itt az Olvasztókra). Kár ezért a regényért, mert a sztoriból sok mindent ki lehetett volna hozni, és roppant jól is indult a kötet, de aztán megjelentek a már említett kreténségek, amik nálam tönkretették az egészet. A Jedi próbánál, illetve A közelgő viharnál még mindig jobb, szóval nálam olyan 10/5.5-6.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tetszett, de szerintem rossz szemüvegen keresztül olvastad. A könyv a régi EU előtt tiszteleg, amikor mindennaposak voltak a világuralomra törő, semmiből jövő nagyurak és szuperfegyvereik, és ezt már az unalomig ismételve. :D Így a könyv egyfajta önirónia is. A végén kiderül, hogy az egész cselekmény egy holofilm része (innen a regény címe is), így teljesen bizonytalan, hogy mi az ami az in-universe készítők túlzása volt a dramaturgia és a propaganda érdekében, és mi az, ami valóban megtörtént. 

 

Nekem a holofilmek, mint politikai eszköz, egyáltalán nem volt szürreális. Az Új Köztársaságnak is szüksége van propagandára, mint új hatalmi berendezkedésnek. A saját hőseinek imidzsét is fel kell építeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9, tudni nagyjából, hogy idén kb. mikor jelenik meg a Fejvadász háborúk 2., és 3.kötete? Egyben szeretném beszerezni őket, de ha nagyon sokára, akkor lerendelném külön-külön. 

Illetve a Coruscant Nights sorozatból idén fog már jönni kötet?

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, luke19 írta:

@Darth Revan9, tudni nagyjából, hogy idén kb. mikor jelenik meg a Fejvadász háborúk 2., és 3.kötete? Egyben szeretném beszerezni őket, de ha nagyon sokára, akkor lerendelném külön-külön. 

Illetve a Coruscant Nights sorozatból idén fog már jönni kötet?

Idén már biztos nem, mivel csak 3 nap van hátra ebből az évből.:D

2018-ban az első negyedév eléggé be van táblázva. A Leia, Princess of Alderaan és Clone Wars Gambit 1. kötete: Árnyak közt várható még. A Fejvadászháborúk 2.: Rabszolgahajó elméletileg még beleférhet az első negyedévbe. Gyakorlatilag valószínűbb a második negyedév. A Fejvadászháborúk 3.: A nagy fogás biztos, hogy leghamarabb a második negyedévben jön.

A Coruscant Nights jelen állás szerint leghamarabb tavasz végén - nyár elején indulhat.

 

Más. Nemrég nekikezdtem a Darth Maul: A vadászó árnyéknak, felelevenítem az előzményeket a Medstar és a Coruscant Nights előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Más. Nemrég nekikezdtem a Darth Maul: A vadászó árnyéknak, felelevenítem az előzményeket a Medstar és a Coruscant Nights előtt.

A vadászó árnyék ismerete szükséges ezekhez a könyvekhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 29. - 13:45, MissKarrde írta:

A vadászó árnyék ismerete szükséges ezekhez a könyvekhez?

Tudomásom szerint annyira nem szükséges - legalábbis az általam olvasott kritikák ezt hangoztatták.  A könyvekben le fogják írni, amit tudni kell. I-5 az egyetlen karakter, aki összeköti ezeket a könyveket. Ennek ellenére én a teljes kép híve vagyok, úgyhogy elterveztem az újra olvasást.

 

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azt már én is régóta tervezem újraolvasni.

Ha jól emlékszem régebben te  mondtad, hogy azt a könyvet majdnem minden évben újraolvasod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha jól emlékszem régebben te  mondtad, hogy azt a könyvet majdnem minden évben újraolvasod?

Jó párszor elolvastam, de most már egy ideje nem. Nem árt felfrissíteni az emlékeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 30. - 18:00, luke19 írta:

A vadászó árnyékot én is újra olvasom majd, ha valaha sikerül beszereznem. :para: Tableten sajnos utálok olvasni. 

Én is a papíralapú állapot híve vagyok.

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Jó párszor elolvastam, de most már egy ideje nem. Nem árt felfrissíteni az emlékeket. 

Érthető. :) Én magam most gigantikus elmaradásban vagyok Star Wars könyveknél. De majd csak utolérem magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves: Darth Maul: A vadászó árnyék

Nagyszerű élmény volt újraolvasni. Azt hiszem most harmadjára olvastam el. Úgy gondoltam, hogy a Medstar és a Coruscant Nights előtt felelevenítem mi történet I-5-tel.

A könyv eseményei nem sokkal játszódnak a Baljós árnyak előtt. A neimoidi Hath Monchar lelép és a Kereskedelmi Szövetség nabooi blokáddal kapcsolatos terveit tartalmazó holokront megpróbálja eladni. Sidious Mault küldi az áruló nyomába. A történet egy feszültséggel teli, izgalmas thriller-re emlékeztet. Fénykardcsaták, Jedi és Sith filozófia, rengeteg idegen lény, a Coruscant óriási, színes és izgalmas világa, e mellett dráma és humor is megtalálható a könyvben.

A kötet jelentős új főszereplői. Lorn, Pavan, I-5 és Darsha Assant. Lorn Pavan egy információ kereskedő, akinek fiát a Jedik nevelik. Gyűlöli a világos oldali Erőhasználók rendjét, mert elvették tőle a fiát öt évvel a könyv eseményei előtt. Információkat ad-vesz a Corsucant alvilágában. I-5, a nagyszájú, módosított protokoll droid, Lorn társa és barátja. I-5 nagy mértékben önálló droid, számos kiegészítéssel rendelkezik, melyek hasznosak harc közben. E mellett páratlan humora van, számos poénja emlékezetes marad az olvasó számára. Darsha Assant Jedi-padavan. Az ifjú lány épp próbáját teljesíti a Bíbor Folyosó nevezetű coruscanti szektorban. A fondori Oolth-ot kéne a Tanács színe elé vinnie, aki információkkal rendelkezik a Fekete Nap szervezetében bekövetkezett hatalmi változásokról – ezek a történések a Dark Horse 4 részes Darth Maul minijében olvashatók. Sajnos a próba nem sikerül. Nem sokkal később Darsha és mestere: Anoon Bondara belekeveredik a menekülő Lorn Pavan és I-5 kalandjába. A Coruscant-ra érkezett Hath Monchar Lorn-nak akarja eladni a blokád terveit. Maul megöli Monchart, ezek után Lorn és I-5 lesz a következő célpontja. Darsha és Anoon a segítségükre sietnek. Nem nehéz kitalálni, hogy mi lesz a Jedik sorsa. Feláldozzák magukat. Előbb Bondara mester, majd Darsha is. A Jedi-padavan Bondara halála után egy ideig még védelmezi Lornt és I-5-öt. Menekülésük során bepillantást nyerhetünk Coruscant alsó szektoraiba és láthatjuk a föld alatti világot is. A kthon-ok és a taozin tovább gazdagítja a Star Wars univerzum színes élővilágát. Lorn eleinte nem bízik meg Darshában, végül elkezdi megkedvelni és tisztelni a lányt. Darsha áldozata elkeseredetté teszi az információ kereskedőt és bár elhitetik Maul-lal, hogy meghalt, de mégis úgy dönt, hogy a Sith után megy. Ez lesz a veszte. I-5 megússza a kalandot, rá még várnak további kalandok a Medstar duológiában és az idén (2018-ban) megjeleni Coruscant Nights-ban.

A történet kiszámíthatónak tűnhet első pillantásra, de Michael Reaves-nek sikerül feszültséggel és izgalommal megtölteni a történet lapjait. A fénykardpárbajokat nagyon élveztem. A Corsucant eddig is az egyik kedvenc bolygóm volt, a könyv után még inkább az. Darsha, Lorn és I-5 nagyon emlékezetes figurák. Főleg I-5. Darth Maul szintén nagyszerű. Ez volt az első regény, mely komolyabban középpontba állította. Megvan a magához való esze, tud nyomozni, és kellő időben lecsapni. Másrészt érezhetjük benne a gyűlölettől fűtött vadállatot, a Sith gyilkoló gépet. Igazi vadászó árnyék, kíméletlen, vérbeli Sith. A Jedik iránti gyűlölete már-már túlzó néha és ez bizony Maul legnagyobb hibája. Akik szeretik Darth Mault, azoknak a Vesztegzár című regény mellett érdemes a Vadászó árnyékot is elolvasni.

Nagyon jó volt újraolvasni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnépszerűbb Szukits Star Wars regények a moly.hu szerint. A 80% feletti teljesítmény már jó, nagyon jó és a 90% közeli vagy a feletti már kiváló.

Maul: Vesztegzár            93%  27

A gonosz dinasztia          92%  77

Kenobi 91%  54

Darth Plagueis  91%  75

Zsivány Egyes    91%  33

Színvallás            91%  25

A 66-os parancs               91%  26

Thrawn                90%  25

Ahsoka 89%  29

Vérvonal             89%  36

Sötét Nagyúr     89%  51

Elveszett csillagok           88%  57

A pusztítás útja                88%  112

Coruscant           88%  28

Az elveszett Sith-törzs  88%  35

Töréspont          87%  19

Sötét tanítvány                87%  39

A Kettő Szabálya             87%  81

A gonosz útvesztője      87%  50

Hullámtörés       87%  17

Hűség   86%  19

A jövő látomása               86%  36

Életre-halálra    86%  19

Áramlatok          86%  22

Revan   86%  71

A mandalori páncél        86%  18

Válaszutak          85%  21

Alkony század   85%  22

501.       85%  20

A Birodalom örökösei    84%  150

Kirajzás                84%  44

Az utolsó parancs            84%  101

Halálcsillag          84%  44

Árulás   84%  58

Gazfickók            84%  23

Tűzharc                84%  43

A Tatuin szelleme           84%  11

Sötét erők ébredése     83%  111

A múlt kísértete              83%  32

Árnyjáték           83%  14

Katalizátor          83%  39

Yoda: Sötét találkozó     83%  23

Új hajnal             83%  29

Megsemmisítés               83%  24

A Cestus csapda              83%  21

Kóbor lovag       83%  23

A megtévesztés leple   83%  27

A túlélők keresése         82%  30

A közelgő vihar 81%  21

Távoli csillagok  81%  33

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálom, hogy a Thrawn-trilógiából egyik sincs 90% fölött. Pedig sok helyen olvastam, hogy azok mennyire jók, meg hogy a legjobb Star Wars-könyvek.

 

A listáról egyébként már régóta fáj a fogam a Maul: Vesztegzárra, illetve A túlélők keresésére. De úgy tudom, már nem lehet kapni egyiket sem a Szukitsnál. @Darth Revan9, szerinted van arra esély, hogy ezt a két könyvet ismét kapni lehessen a kiadónál? Mert tudomásom szerint a Thrawn-trilógiát is kiadták újra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Csodálom, hogy a Thrawn-trilógiából egyik sincs 90% fölött. Pedig sok helyen olvastam, hogy azok mennyire jók, meg hogy a legjobb Star Wars-könyvek.

 

A listáról egyébként már régóta fáj a fogam a Maul: Vesztegzárra, illetve A túlélők keresésére. De úgy tudom, már nem lehet kapni egyiket sem a Szukitsnál. @Darth Revan9, szerinted van arra esély, hogy ezt a két könyvet ismét kapni lehessen a kiadónál? Mert tudomásom szerint a Thrawn-trilógiát is kiadták újra. 

A Maul: Vesztegzárnál nem tudták elérni a hosszabbítást. A túlélők keresése és a Kirajzás idén újra kiadásra kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Maul: Vesztegzár első helyét sem értem, nem volt rossz, de azért nem kiemelkedő (persze némiképp torzítja az eredményt, hogy a szavazók száma nem szerepel a listában). 

Sikerült utólag utánajárnom a csillagozások számának. Ezek láthatók a százalék mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Maul: Vesztegzárnál nem tudták elérni a hosszabbítást. A túlélők keresése és a Kirajzás idén újra kiadásra kerül.

Ez szuper hír! Nagyon örülök neki. Remélem, hogy még az év első felében megjelenik, mivel a nyáron szeretném letudni egyben a Thrawn-trilógiát, a Thrawn keze-duológiát, valamint A túlélők keresését. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller: Kenobi

 

Zseniális volt. Minden fejezetét kimondottan élveztem, remek szórakozást nyújtott az egész kötet. 

A történet ugye közvetlenül A Sith-ek bosszúja után játszódik, és értelemszerűen a Tatooine-ra menekült Obi-wan Kenobi tevékenykedéseit mutatja be a sivatagos bolygón. A regényben tudtommal Kenobin kívül egy olyan karakter sincs, akivel már találkoztunk volna korábban a mozivásznon, szóval akadtak bőven új arcok. Mindegyikkel sikerült megbarátkoznom, véleményem szerint Miller eszméletlenül jól megalkotta ezeket az új szereplőket, remekül kidolgozta őket. 

Ami igazán tetszett a könyvben, hogy a szerző azzal kezdte az egészet, hogy vázlatszerűen felsorolta a regényben megjelenő fontosabb figurákat, illetve azokról egyenként írt egy rövidke mondatot. Így, ha netán összezavarodtam, hogy ki kinek a kicsodája, csak vissza kellett lapoznom a legelejére, és máris tisztázódott minden. Ezen a téren sok SW-s regényíró példát vehetne John Jackson Millerről, aki egyékbént ezzel a kötetével bebizonyította nálam, hogy nagyszerű író (bár Az elveszett Sith-törzs című regénye nem jött be, de pár év múlva újra fogok próbálkozni vele).

Csíptem még továbbá, hogy megjelentek a Tatooinre-ra nagyon jellemző dolgok: a javák, a buckalakók (vagy taszkenek), illetve a sarlakkok, de említés szintjén még a fogathajtó verseny is előkerült. Ráadásul a buckalakók is fontos szerephez jutottak, egyes fejezeteket a vezérük, A'Yark szemszögéből élhetünk át. Emellett rengeteget megtudhatunk a kultúrájukról, a szokásaikról, a viselkedésükről. 

A könyv rendkívül izgalmas, szórakoztató, még annak ellenére is, hogy egyáltalán nincs benne fénykardpárbaj, sőt Obi alig veszi elő a fegyverét, mivelhogy nem igazán fedheti fel a kilétét. Kis humort is csempészett a szerző a regénybe, akinek amúgy nagyon hálás vagyok ezért a művéért, mert mindig is érdekelt, hogy Obi-wan mit csinált A Sith-ek bosszúja és az Egy új remény közötti időszakban.

 

Az egyik legjobb Star Wars-könyv, amit valaha olvastam. Csillagos ötös. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagy kedvencem a Kenobi regény. Egy ilyesmi filmet megnéznék Obi-wanról.

Más: Sikerült megszereznem ma jófogáson a Vadászó árnyékot 2500 FT-ért, kicsit viseletes, de muszáj volt beszereznem így is. Alig várom, hogy megérkezzen hozzám. :yeah:

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kenobi regény nekem is a kedvenceim között van. Egy ilyen filmet én is megnéznék.

A Darth Maul: A vadászó árnyékot tényleg ennyiért beszerezni. Csak egyszer láttam 800 Ft-ért, de akkor már nekem megvolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap belelapoztam a Tolvajbecsületbe, ugyanis az lesz a következő SW-könyv, amit el fogok olvasni, és így előtte megnézegettem a kötetet, elolvastam a fülszöveget stb. :) Az első oldalakon megláttam, hogy a Kenobihoz hasonlóan ebben is fel vannak sorolva a szereplők. Ez, ahogy már korábban is írtam, nagyszerű dolog. Ha Star Wars-könyvet olvasok, sokszor összezavarodok, hogy ki kicsoda, de ezek a rövid, vázlatos ismertetők szerintem remekül kiigazítják az embert.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.