Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Köszi. Sajnos nálam így se hozza be. Mindegy. Majd írom máshogy.

 

Más. Nem sikerült elfogadtatni a 3 könyves Legendák kiegészítést, így idén nem lesz Tales From the Empire, Tales From the New Republic és Scourge.

Reméljük, hogy a következő szerződési periódusban a jövőben Disney rugalmas lesz a Legendák terén. Most épp úgy tűnik, hogy megint nem rugalmasak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Sky írta:

Mit gondolsz, A Birodalom árnyai újra kiadására mekkora az esély? A Fejvadász háborúk trilógia kapcsán merült fel bennem, hogy a Szukits talán azt is kiadná majd, főleg, mivel szerintem igény is bőven lenne rá.  

Esélyes lehet. A Disney rugalmasságán múlik. A közelmúltban a Darth Maul: A vadászó árnyék újra kiadása is porondon volt. Egészen pontosan a 2011-es második, bővített kiadás, mely tartalmazza a Saboteur és a Restraint című Luceno elbeszéléseket is. Sajnos le kellet venni a napirendről, mert nem volt rá elég kapacitás.

A jó hír, hogy a közeljövőben újra kapható lesz a Maul: Vesztegzár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mit gondolsz, A Birodalom árnyai újra kiadására mekkora az esély? A Fejvadász háborúk trilógia kapcsán merült fel bennem, hogy a Szukits talán azt is kiadná majd, főleg, mivel szerintem igény is bőven lenne rá.  

Na ennek nagyon örülnék, ha összejönne. Pont ma jött értesítés bookline-ről, hogy van egy példányuk, egyből rácsaptam, de már el is vitték előlem.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom árnyai mellett a Darth Maul: A vadászó árnyék is érdekel. Nem tudom, megvegyem-e őket antikváriumból (bár már ott se nagyon láttam), aukciós oldalakról, vagy van remény egy minőségibb és valószínűleg olcsóbb Szukits kiadványra. De akkor lehet, hogy érdemesebb türelmesnek lenni.

Szerintem, ha elfogynak a kiadatlan regények, akkor lesznek újra megjelenések. Főleg, ha ilyen tempóban haladunk. Lassan már a Legendákból is csak a hosszú sorozatok maradnak, mint a The New Jedi Order, a Legacy of the Force vagy a Fate of the Jedi. Mondjuk, én ezekre is kíváncsi lennék, így bízom benne, ezeknek sem reménytelen a hazai megjelenésük. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Birodalom árnyai mellett a Darth Maul: A vadászó árnyék is érdekel. Nem tudom, megvegyem-e őket antikváriumból (bár már ott se nagyon láttam), aukciós oldalakról, vagy van remény egy minőségibb és valószínűleg olcsóbb Szukits kiadványra. De akkor lehet, hogy érdemesebb türelmesnek lenni.

Szerintem, ha elfogynak a kiadatlan regények, akkor lesznek újra megjelenések. Főleg, ha ilyen tempóban haladunk. Lassan már a Legendákból is csak a hosszú sorozatok maradnak, mint a The New Jedi Order, a Legacy of the Force vagy a Fate of the Jedi. Mondjuk, én ezekre is kíváncsi lennék, így bízom benne, ezeknek sem reménytelen a hazai megjelenésük. 

 

Hát, ez sajnos a Disney-n múlik. Most például nem tudták rávenni őket, hogy engedélyezzék pluszba a két Tales novellás kötetet és a Scourge-ot. A kiadó vezetősége szerint jelenleg a Disney megint olyan kommunikációt folytat, mely alapján feltételezhető, hogy újra elzárkóznak a Legendáktól. De lehet, hogy ez a következő szerződési periódusra elmúlik és újra pozitívan állnak majd hozzá. Szóval, ki tudja mi lesz. Csak az biztos jelenleg, hogy a mostani Legendák csomagot be tudják fejezni. A többi a jogtulajdonos engedélyeitől függ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 15. - 13:58, luke19 írta:

Egyébként mi alapján utasítanak vissza köteteket? Ez nem plusz pénz nekik is?

 

Elég sok hülyeség van a Disney-nél. Most pl. a két Tales novellás kötetet azért utasították vissza, mert túl régiek.

2016-ban is olyan dolgok voltak, amiknél fogtam a fejemet. Szerintem a jogok eladásával foglalkozó részlegnél nem mindenki van képben a dolgokat illetően.

 

2018. 03. 15. - 14:00, Nute Gunray írta:

A Scourge magyar megjelenésének nagyon tudnék örülni. 

Annak én is. Kár, hogy nem sikerült most. Talán majd egy másik csomagban.

23 órával ezelőtt, luke19 írta:

Most rendeltem az egyik antikvárium honlapján egy Álmok bolygója kötetet. Igaz, ahogy olvasgattam nem a legjobb regény, de 4100Ft-ot szerintem bőven megért.

Annak idején szerencsére még megjelenéskor meg tudtam venni.

8 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Elolvastam a MedStar-duológiát, és azt kell, hogy írjam, egész szórakoztató volt. Nem kiemelkedő darab, de határozattan tetszett. 

Nekem nagyon tetszett. Az idei könyvek közül ennek a folytatását várom a legjobban. A Coruscanti éjszakák viszont teljesen más lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori páncél

 

Leszögezem, hogy semmi előismeretem nem volt a könyvről. Látatlanban azt gondoltam róla, hogy csak egy felejthető tucatregény lesz, amelyben pár fejvadász acsarkodik, ergo nem lehet túl érdekes. Kellemesen csalódtam, mi több, kifejezetten tetszett. Talán a Sötét tanítvány óta nem kötött le ennyire SW regény. Jeter stílusa megfogott, szerintem így kell jól megírni egy regényt: kellően részletekbe menő, de nem terjengős. Számos rejtélyt és kérdést dob fel, viszont apránként mindenre igyekszik magyarázatot adni. Az ismert karaktereket jól kezeli, míg az újakat kellően érdekesre írja. Alaposan megismerhetjük a szereplők gondolatait, amit rég olvastam már ilyen jól kifejtve. Remekül ábrázolja milyen lehet a fejvadászszakma, és az ezzel járó alvilági rendszer. Boba Fett kapcsán már sokkal világosabb az őt körüllengő mítosz oka. Számomra legalábbis Jeternek hála kapott egy plusz dimenziót a fejvadász. Megismerhetjük a céltudatosságát, vezérelveit, módszereit és szaktudását. Hogy miért tartják a legprofibb fejvadásznak a Galaxisban. A Bosskkal való rivalizálása, illetve a Fejvadász Céhen belül zajló események új megvilágításba helyezik többek között az Ep5 azon jelenetét, amikor Vader felbéreli őket a Falcon megtalálására.

Maga a történet két szálon fut (a jelenben és a pár évvel korábbi múltban) és bár a fő sodor a flashback jelenetekhez tartozik, viszont a jelen történései is kellően érdekesek. A cselszövések és ármánykodások kiszámíthatatlanok, az író folytonos bizonytalanságot sugall a karakterek szándékai természetéről, így nem tudhatjuk, mi vár ránk. Annak ellenére, hogy egy Boba Fettért, vagy Bosskért nyilván nem lehetett aggódni, végig kíváncsi voltam rá, hogy másznak ki az adott helyzetből. Az új fajok kellően kreatívak (Kud'ar Mub'at vagy az organikus "hangtároló"), mégsem SW idegenek. A végén pedig megint csak egy olyan cliffhengert kaptunk, aminek bár tudjuk a végkimenetelét, a "hogyan" része fenntartja az érdeklődést.

Kíváncsian várom a 2. és 3. kötetet, ez kiváló kezdés volt. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori páncél kétharmadán már túl vagyok. Nagyjából egyetértek a fent leírtakkal, azzal a különbséggel, hogy a párbeszédeket itt-ott elnyújtottnak érzem. Ha végeztem vele, meglátom milyen lesz az összkép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Búcsú a Star Wars Legendáktól?

 

A jelenlegi állapotok alapján 3 lehetséges forgatókönyv lehetséges a Star Wars Legendák magyar kiadásának jövőjével kapcsolatban. (A Fejvadászháborúkat, a Klónháborús játszmákat és a 4 Coruscanti éjszakák könyvet nem érinti.)

1. Letiltják a Legendák kiadását végleg, vagy ideiglenesen.

2. Egy utolsó Legendák csomagot talán még engedélyeznek.

3. Folyamatosan engedélyezik majd. (Mindig a következő 2-3 éves ciklusra, aztán újra engedélyt kell kérni a jogtulajtól.)

 

Sajnos esélyesnek érzem, hogy az első vagy a második forgatókönyv bekövetkezhet.

Ha az 1. vagy a 3. valósul meg akkor a mostani dolog tárgytalan.

De nézzük meg a 2. lehetőséget. Ha tudnátok, hogy utoljára fogják engedélyezni a Legendák kiadását, akkor melyiket választanátok búcsúképpen?

E 2. lehetőség alapján én egy 20 könyves nagyobb csomagot tartanék megfelelőnek:

Legacy of the Force - 9 kötet.

Millenium Falcon

Fate of the Jedi - 9 kötet

Crucible

Ezek a Hagyaték éra még kiadatlan kötetei. A Darth Caedus és az Abeloth krízis történetei, átvezetői, lezárása. Ezek jók lennének búcsúnak, vagy nem?

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

A 3-as pontnak jobban örülnék, hiszen ha leminősítették őket, akkor legalább engedélyezzék a teljes repertoárt. 

Én is ennek örülnék a legjobban. Tavasszal kiderül mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, luke19 írta:

Egyébként mi bajuk van már megint? Tavaly még igen nyitottak voltak a Legendákkal.

2016-ban voltak nyitottak, akkor engedélyezték a mostani Legendák csomagot.  Akkor is sok hülyeséget csináltak a Disney-nél. Most nem lehet tudni mi van, de az eddigi puhatolózások alapján mintha újra el akarnának zárkózni a Legendáktól. A Szukits kiadónál is úgy érzik, hogy a Legendákkal mindig szenved a Disney. De fennáll még a harmadik lehetőség is. Lehet, hogy most csak a tervezett kiegészítés miatt voltak morcosak.

(Szerk.: Bocs, nem vettem észre időben luke19 hozzászólását, elnézést kérek. Ha esetleg valaki a moderátorok közül egybeolvasztaná az előzővel, akkor azt megköszönném.)

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Véletlenül nem azzal lehet összefüggésben, hogy a Legendákat ma is jobban keresik és vásárolják, mint a kánonhoz tartozó könyveket?  

Nem hiszem. A Legendák és a Kánon felnőtt regények kb. egyformán fogynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K. W. Jeter: A mandalori páncél

A könyv 16 évvel ezelőtt jelent meg először magyarul, még 2002 tavaszán. Akkoriban lemaradtam róla, most sikerült pótolnom az elolvasását. Boba Fett-ről sajnos nincs túl sok történet. Az elmúlt években megjelent könyvekben nagyrészt egyáltalán nem szerepelt, vagy ha mégis, akkor mellékszereplő volt, vagy rejtve maradt a szerepe. K. W. Jeter trilógiájának első kötete, A mandalori páncél két idősíkon játszódik. A cselekmény egyik szála a „jelenben”, vagyis A Jedi visszatár eseményei idején, illetve nem sokkal utána. A múltban játszódó fejezetek nem sokkal az Új remény után helyezhetők el időben.

A Karkuni Nagy Veremnél lezajlott összecsapásban Jabba és számtalan híve elpusztult. Dengar épp túlélők után kutatva bukkan rá Boba Fett-re. A fejvadász csodával határos módon túlélte a sarlakk emésztőrendszereibe tett kirándulást. Annak idején volt szerencsém olvasni a Történetek Jabba, a hutt palotájából című novelláskötetet és a Boba Fett-tel foglalkozó novellát is, mely pont ezt a hihetetlen kalandot ecsetelte. Dengar megpróbálja biztosítani Fett túlélését egy Neelah nevű titokzatos, emlékezet hiányos nő és két orvos droid segítségével. Fett-re feni a fogát a Kuati Hadiipari Művek vezetője, Kuati Kuat. A tekintélyesebb, múltban játszódó fejezetek Boba Fett és a Fejvadász Céh történetét mesélik el. Fett megbízást kap egy Kud’ar Mub’at nevezetű lénytől, hogy épüljön be a Fejvadász Céhbe és zilálja szét a szervezetet. A háttérben Xizor herceg, a Fekete Nap vezére áll. Xizor gyakorlatilag úgy állítja be tettét, mintha az Palpatine és Vader érdekeit szolgálná. Ha szétzilálják a Fejvadász Céhet, akkor a fejvadászok még kíméletlenebbül fognak harcolni és könnyebben szegődnek a Birodalom szolgálatába, jobban bevethetők lesznek a Birodalom ellenségeivel szemben. A Fejvadász Céh léte önmagában meglepett engem. Nem hittem volna, hogy ezek a kemény harcosok valamilyen érdekvédelmi szervezetbe tömörülnek. Boba magányos farkas, megveti a Céhet, így meglepő lehet a szervezet vezetői számára, amikor csatlakozik hozzájuk. A kötetben szereplő karakterek összetettek. Mindenkinek megvannak a maga céljai, melyek nem mindig derülnek ki azonnal. A figurák egymást is sokszor átverik, vagy éppen szövetséget kötnek egymással. Bossk, Zuckuss, Cradossk, néha ostobának, néha okos cselszövőnek tűnnek. De mindannyian elbújhatnak Boba Fett mellett. Miközben mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, Fett mindenki eszén túljár. Azért kíváncsi lennék tud-e, vagy megtudja-e a háttérben lévő hatalmasságok terveit. Mindenesetre a könyvből kiderül miért Fett a TOP 1-es fejvadász a galaxisban. Jeter kitűnően ábrázolja a figurát. Meghagyja a titokzatosságát, de sikerül elmélyíteni, komplex gondolkodású, előrelátó szereplővé teszi. Sikerült új, különleges figurákat betenni a sztoriba. Kud’ar Mub’at a rovarszerű, részegységekkel rendelkező idegen lény rendkívül eredeti. D’harhan, a kiborg szerű hüllő fejvadász, valamint a Circumtore-on lakó páncélos huttok szintén színesítik a történetet. Bossk és Cradossk rivalizálása érdekes lett. Zuckuss könnyen sodródik az eseményekkel és igyekszik a győztes oldalon kikötni. A múltbéli szálban Neelah lett a legérdekesebb szereplő. Kíváncsi leszek ki is ő valójában. Dengar, ahogyan a fejvadászoktól megszokhattuk, a saját játékát űzi. Bossk nagyon érdekes dolgokat tud meg a Lars farmról. és Luke Skywalkerről, valamint arról, hogy Xizor Fekete Napja és Kuati Kuat is érdeklődhetett a Tatuinon történt eseményekről. Remélem, a folytatásban ez is kiderül.

Jeter stílusa meglepően részletes és jó. A fejvadászok és a cselszövések világába nagyszerű betekintést nyújt. A párbeszédek itt-ott kissé elnyújtottak, de a cselekmény szépen felépített és fenn tudja tartani az érdeklődést. A könyv vége pedig folytatásért kiált. Jó, hogy nem kell rá sokat várni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez sem igaz. Több, mint jól teljesítenek anyagilag.

Mihez képest... ezt egyébként valami Disney fejes mondta neked, hogy meg vannak elégedve az eladásokkal? Biztos nem azért döntenek a kiadás megszüntetése mellett mert pikkelnek a Legendsre vagy most bedurciztak... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.