Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kíváncsi leszek Pellaeon karakterére a No Prisonersben. Vajon volt olyan jó köztársasági tiszt, mint birodalmi?

Én is kíváncsi vagyok rá, hogy milyen volt előtte :P Róla szívesen olvasok még.

 

Egyébként C'baoth nevét hogyan kell kiejteni? :P

Jó kérdés :P Azt hiszem, én a c-t angolosan kiejteném, a többit hozzá meg szintén :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C'baoth-ot eddig mindig "szíbaot"-nak ejtettem.

Érdekes... Várom a további alternatívákat. :P És, ha már a Thrawn-trilógiánál tartunk, akkor a Bpfassh-ra is. :P

Egyébként szerintem jó húzás volt a Crosscurrentben Jaden Korrt főszereplővé emelni, mert végre tisztázódhat, hogy milyen fajhoz tartozik, és hogy hogy néz ki. Bár lehet, hogy itt is hasonlóképp nyitvahagyják, mint a KotOR képregénysorozatban Revan esetében. Ott sem mutatták soha az arcát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepédián fennt van a fonetikus kiejtés: dʒo'ɹus sə'beoθ

Várom a megfejtőket! :)

 

Star Wars: Clone Wars Gambit - Stealth

Főbb szerepben... Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, Padmé Amidala, Bail Organa és Palpatine főkancellár.

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes... Várom a további alternatívákat. :) És, ha már a Thrawn-trilógiánál tartunk, akkor a Bpfassh-ra is. :)

Egyébként szerintem jó húzás volt a Crosscurrentben Jaden Korrt főszereplővé emelni, mert végre tisztázódhat, hogy milyen fajhoz tartozik, és hogy hogy néz ki. Bár lehet, hogy itt is hasonlóképp nyitvahagyják, mint a KotOR képregénysorozatban Revan esetében. Ott sem mutatták soha az arcát.

Szerintem regényben azért más lesz a dolog. Ott azért le kéne írni, hogy néz ki. De ha mégsem legalább a he/she formulák miatt hamar rá fogunk jönni, hogy férfi vagy nő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: Clone Wars Gambit - Stealth

Főbb szerepben... Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, Padmé Amidala, Bail Organa és Palpatine főkancellár.

A hírek szerint ez egy dulógia 1. része lesz az 5 kötetes TCW könyvsorozat zárásaként.

Spoiler:

A Lanteeb bolygó ki akar lépni a Köztársaságból és át akar állni a Szeparatistákhoz. A gond az, hogy a Lanteeb birtokol egy pusztító erejű fegyvert, ami ha a Konföderáció kezébe jut több világ pusztulásához vezetnek. Lehet, hogy a Köztársaságnak el kell pusztítania egy teljes világot, hogy megmentsen többet? Anakin és Obi-van ezen dilemma elé néznek, már ha egyáltalán élve kijutnak az elfoglalt bolygóról.

A sztori alapja jónak tűnik. Ilyeneket a TCW rajzfilmsorozatba is betehetnének.

A borító is jól néz ki.

Karen Miller ezúttal képes lesz valami jót alkotni?

Ugyebár tudjuk, hogy az amerikai megjelenés 2010. februárja. Ha a Probook olyan gyors lesz, mint a Külső Űrnél, akkor a várható magyar megjelenés 2010. július-augusztus.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baneből simán kinézem, hogy túléli, mármint egyedi karakter mivoltából. Nagyjából az lehet majd a helyzet vele, mint Boba Fettel a Jedi visszatérben, illetve az az utáni EU-s regényegben róla szoló történetekben.

Kíváncsi vagyok vajon lesz-e majd róla önálló regény? Vagy egyáltalán mikor fog szerepelni akármilyen regényben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem regényben azért más lesz a dolog. Ott azért le kéne írni, hogy néz ki. De ha mégsem legalább a he/she formulák miatt hamar rá fogunk jönni, hogy férfi vagy nő.

Ránéztem a Wookieepédiára... Ember, és férfi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ősi nem feltétlen jelenti azt, hogy ne lett volna akkor valaki fiatal :)

Nem is arra gondoltam, hanem hogy túl fiatalnak tűnik ahhoz, hogy mester legyen.

Annyira kár, hogy nem készült el a Darth Plagueis könyv. És továbbra sem értem, hogy miért utasították vissza a megjelenését. Olyanok derültek volna ki belőle, hogy Plagueis egy Whill sámántól tanulta meg azt, amiről Sidious mesélt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arra gondoltam, hanem hogy túl fiatalnak tűnik ahhoz, hogy mester legyen.

Annyira kár, hogy nem készült el a Darth Plagueis könyv. És továbbra sem értem, hogy miért utasították vissza a megjelenését. Olyanok derültek volna ki belőle, hogy Plagueis egy Whill sámántól tanulta meg azt, amiről Sidious mesélt...

Én még reménykedek abban, hogy a Plagueis regény is megvalósul. Talán majd Karpyshyn mester tollából. Egyébként Lucas mondott nemet a Plagueis könyvre, vagy más?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon rossz hírt kaptam. Karen Traviss utolosó Star Wars könyve az Imperiak Commando 2 lesz. A Boba Fett már meg sem valósul. :)

Állítólag az írőnő és a kiadó összeveszett egy a TCW 2. évadjához kapcsolódó regényen és Traviss úgy döntött nem ír több SW-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még reménykedek abban, hogy a Plagueis regény is megvalósul. Talán majd Karpyshyn mester tollából. Egyébként Lucas mondott nemet a Plagueis könyvre, vagy más?

James Luceno írta volna. A cselekmény két szálon haladt volna, ahogyan Darth Plagueis, és Qui-Gon Jinn eléri a halhatatlanságot. Sue Rostoni utasította vissza, miszerint még túl korai lerántani a leplet Palpatine múltjáról. Luceno továbbra is mindent elkövet, hogy megjelenhessen ez a regény. Többek között a Millenium Falcon című regényének népszerűségével próbálta őket meggyőzni. Mindeddig sikertelenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno írta volna. A cselekmény két szálon haladt volna, ahogyan Darth Plagueis, és Qui-Gon Jinn eléri a halhatatlanságot. Sue Rostoni utasította vissza, miszerint még túl korai lerántani a leplet Palpatine múltjáról. Luceno továbbra is mindent elkövet, hogy megjelenhessen ez a regény. Többek között a Millenium Falcon című regényének népszerűségével próbálta őket meggyőzni. Mindeddig sikertelenül.

Ez szomorú. :) Miért lenne túl korai lerántani a leplet Palpatine múltjáról? Nem értem Rostonit. Luceno biztos jól megírta volna és elég érdekes lett volna. Inkább erőltetik Luke-ék generációjáról szóló regénysorozatokaz feleslegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért korai, mert Palpatine előélete még képbe kerülhet a TCW-vel, aztán akkor megint jól összekutyulódna az EU, ha két különböző eredettörténet lenne.

A TCW-vel? Én inkább az élőszereplősben tudnám elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-vel? Én inkább az élőszereplősben tudnám elképzelni.

Az élőszereplősben vajmi kevés esély lesz Palpatine előéletre, mivel nem hiszem, hogy egy-két cameonál többet szerepelni fog majd (sőt, talán még annyit sem), plusz az sokkal időhöz kötöttebb lesz, mint a TCW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élőszereplősben vajmi kevés esély lesz Palpatine előéletre, mivel nem hiszem, hogy egy-két cameonál többet szerepelni fog majd (sőt, talán még annyit sem), plusz az sokkal időhöz kötöttebb lesz, mint a TCW.

Én még el tudnám képzelni, hogy szerepelni fog. Mondjuk lenne egy epizód, amiben Palpi visszaemlékezne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a második évad mandalóriai áthúzzák a repcom könyvek lényegét (mandi kultúra továbbélése a klónokban) és sok dolgot a LotF sorozatból is. Travissnél betelt a pohár. Elege van abból, hogy amit ő létrehoz más szerzők nem vszik figyelembe és nem akraja, hogy évek múlva azt gondolják, hogy az ő könyvei nem passzolnak a TCW-hez.

Sajnálom a dolgot. Nem igaz, hogy Fioniliék ennyire lusták elolvasni pár könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.