Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szukits-os hírek:

 

A Szukits honlapjának végleges verziója júniusban indul, akkor már lehet régebbi könyveket is rendelni.

A Warcraft és Starcraft könyveknél már több hónapja tárgylásban vannak a jogtulajdonossal, amit még nem sikerült lezárni.

Star Trekből Voyager és Enterprise könyvek idén várhatóak.

Koontz Frankenstein sorozatához keresik a jogtulajdonost, a magyar ügynökségeken keresztül még nem járatak sikerrel.

 

Predator: Hús és vér, Aliens: Katlan idén megjelenik.

Asimov 10, Ráma 3. rész 2012 karácsonyán.

Két Herbert könyv A Heisenberg szeme és az Úticél: Ismeretlen idén megjelenik.

 

Star Wars-szal kapcsolatban szűkszavúan válaszoltak, csak annyit mondtak, hogy a könyvek kiadása folyamatos lesz, megnyomják a gombot a SW-n. Tehát akkor a maradék 13 könyvet gyorsabban fogják kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars-szal kapcsolatban szűkszavúan válaszoltak, csak annyit mondtak, hogy a könyvek kiadása folyamatos lesz, megnyomják a gombot a SW-n. Tehát akkor a maradék 13 könyvet gyorsabban fogják kiadni.

Jó hír, főleg, ha a pénztárcám is bírni fogja az iramot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne bánd. Ha tavaly nem veszed meg, mert vársz olcsóbbra, akkor talán sose akad a kezedbe még egyszer. Ezt nem lehet előre kiszámítani. 2001-ben nekem Az utolsó parancs 3700 Ft-ba került, de sose bántam meg, mert utána évekig nem láttam sehol, és megvolt a könyv. Aztán meg kijött új kiadásban, újonnan is kevesebbért. Nem érdemes ilyen "apróságokon" bánkódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma hogy jártam. Bementem a szegedi kárász utcai antikváriumba, és mit találtam? Darth Maul: A vadászó árnyék 800Ft-ért. Most már bánom, hogy tavaly 2000+950-ért vettem meg.

 

800 Ft?! :o Az nagyon baráti ár. Bár gondolom akkor használtabb állapotban volt. Vagy tévedek? Én 5-6-7 ezrekért látom, ha látom valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

800 Ft?! :o Az nagyon baráti ár. Bár gondolom akkor használtabb állapotban volt. Vagy tévedek? Én 5-6-7 ezrekért látom, ha látom valahol.

 

Egész jó állapotban volt.

 

Szerencse függő. Én 2 éve a Thrawn-keze duológia első kiadására összesen 600 Ft-ért tettem szert antikváriumból.

 

Az is nagyon jó ár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ellenkezőleg. Szinte ugyanaz a két eset. Az életben maradást kellett elérni amíg orvosi ellátásban nem részesülnek.

Szóval szerinted az, hogy Bane késleltette a méreg hatását ugyanaz, mintha valakit súlyos fizikai sérülések után kellene életben tartani? Valahogy nem látom benne a logikát. Bane késleltette a méreg hatását, azaz elérte, hogy a normálisnál tovább maradjon életben. Arról szó sincs, hogy meggyógyította magát - akár teljesen, akár csak addig, hogy el tudjon jutni az orvoshoz - ezt a könyv is leírja. Akkor lenne ugyanaz a két eset, ha Bane nem csak lassított volna a méreg hatásán, de visszafordította volna azt annyira, hogy ne rosszabbodjon az állapota, ami csak a méreg semlegesítése esetén történt volna meg. Ha pedig ezt elérte volna, orvosra sem lett volna szüksége.

Ráadásul a méreg hatását is csak úgy tudta késleltetni, hogy a meggyilkolt áldozataiból merített Erőt, ami Palpatine esetében biztos, hogy nem történhetett meg, mivel csak "megérintette" Vadert. Többek között ez is egy arra utaló momentum, hogy Palpatine semmit nem csinált az ég világon tanítványával. Arról nem is beszélve, hogy Vader már Palpatine érkezése előtt meghalt volna, így az a leglogikusabb magyarázat, hogy Vader a féktelen dühe segítségével tartotta életben magát - tehát Bane-hez hasonlóan késleltette a halált, amíg az orvosi állomásra nem került. Persze itt sincs szó semmiféle gyógyításról. Az csak a világos oldal segítségével lehetséges. ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval szerinted az, hogy Bane késleltette a méreg hatását ugyanaz, mintha valakit súlyos fizikai sérülések után kellene életben tartani? Valahogy nem látom benne a logikát. Bane késleltette a méreg hatását, azaz elérte, hogy a normálisnál tovább maradjon életben. Arról szó sincs, hogy meggyógyította magát - akár teljesen, akár csak addig, hogy el tudjon jutni az orvoshoz - ezt a könyv is leírja. Akkor lenne ugyanaz a két eset, ha Bane nem csak lassított volna a méreg hatásán, de visszafordította volna azt annyira, hogy ne rosszabbodjon az állapota, ami csak a méreg semlegesítése esetén történt volna meg. Ha pedig ezt elérte volna, orvosra sem lett volna szüksége.

Ráadásul a méreg hatását is csak úgy tudta késleltetni, hogy a meggyilkolt áldozataiból merített Erőt, ami Palpatine esetében biztos, hogy nem történhetett meg, mivel csak "megérintette" Vadert. Többek között ez is egy arra utaló momentum, hogy Palpatine semmit nem csinált az ég világon tanítványával. Arról nem is beszélve, hogy Vader már Palpatine érkezése előtt meghalt volna, így az a leglogikusabb magyarázat, hogy Vader a féktelen dühe segítségével tartotta életben magát - tehát Bane-hez hasonlóan késleltette a halált, amíg az orvosi állomásra nem került. Persze itt sincs szó semmiféle gyógyításról. Az csak a világos oldal segítségével lehetséges. ;)

Nem értek egyet. Mindkét estben az Erő segítségével késleltették a halált. Bane esetében ott voltak az áldozatok, akiknek a segítségével életben maradt, plusz elvégzett magán valamiféle gyógyító technikát, hogy késleltesse a mérget. Ez a gyógyító technika teljesen más, mint a Jediknél van ez csak javítja az állapotot ideiglenesen. Vader esetében nyilván önmagát is gyógyította valamennyire, hogy életben maradjon, aztán Palpatine, aki szintén elvégzett rajta valamiféle gyógyító technikát. Palpatine-t nem láttuk, hogy megölt volna valakit, hogy Vader életben maradjon, de elképzelhető, hogy megölt egy klónt útközben. Ha mégse ezt alkalmazta, akkor ott voltak a kompon lévő orvosi felszerelések, melyek ugyebár önmagukban elégtelenek lettek volna Vader életben tartására, de Sidious és Vader gyógyerejével együtt már "sikert" értek el. Siker alatt persze csak az érthető, hogy Vadert elszállították a coruscanti kórházba, hogy megkapja az új testét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. Mindkét estben az Erő segítségével késleltették a halált. Bane esetében ott voltak az áldozatok, akiknek a segítségével életben maradt, plusz elvégzett magán valamiféle gyógyító technikát, hogy késleltesse a mérget. Ez a gyógyító technika teljesen más, mint a Jediknél van ez csak javítja az állapotot ideiglenesen. Vader esetében nyilván önmagát is gyógyította valamennyire, hogy életben maradjon, aztán Palpatine, aki szintén elvégzett rajta valamiféle gyógyító technikát. Palpatine-t nem láttuk, hogy megölt volna valakit, hogy Vader életben maradjon, de elképzelhető, hogy megölt egy klónt útközben. Ha mégse ezt alkalmazta, akkor ott voltak a kompon lévő orvosi felszerelések, melyek ugyebár önmagukban elégtelenek lettek volna Vader életben tartására, de Sidious és Vader gyógyerejével együtt már "sikert" értek el. Siker alatt persze csak az érthető, hogy Vadert elszállították a coruscanti kórházba, hogy megkapja az új testét.

Számomra nagyon erőltetetten hangzik a te teóriád, persze nem láthatja mindenki ugyanúgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van ha Vader a Mustafaron akaratlanul ugyan, de pont Padmétől szívta" el az energiát? Ha már ezt a fonalat követjük. Bár ez szerintem ide már off, ámbár csatlakozik Bane regénybéli tettéhez.

Elképzelhető, de nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkérdeztem a Szukits Kiadót, hogy mit értnek a SW könyveknél folyamatos kiadás alatt, kiderült, hogy évente 5-6 könyvet szeretnének kiadni. :yes::rock:

 

Egyéb dolgok:

Wh-ból ez évben megjelenik a Sámánvadász és valószínűleg a Zombivadász is.

Wh40k-ből már augusztusra várható 10. Érinthetetlenek c. kötet, ezt követi a Harlekin Watson tollából még októberben. Mivel az Űrgárdistát a jogtulajdonos kivette a sorozatból, így a Káoszgyermekkel zárják a sort vélhetően januárban.

Diablo, StarCraft, WarCraft esetében folyamatos tárgyalásban vannak a tulajdonossal, remélik hamarosan sikerül megállapodniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap háromnegyed hét előtt gondoltam egyet és a nap folyamán másodszor is ránéztem (csak egyszer szoktam) az Alexandra honlapjára. Milyen jól tettem! A Star Wars szekcióban ott volt a Szukits kiadású Az Erő bajnokai egy példányban. Gyorsan le is csaptam rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.