Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Még a kilencvenes években olvastam el őket. Emlékeim szerint egynek elment ez a Lando ifjú koráról szóló kalandsorozat, érdekesség, de nem túl nagy szám. Az EU írók pozitívuma, hogy az újabb Han Solo-trilógia egy-két helyen említ Landoval kapcsolatos dolgokat, melyek ezekhez a könyvekhez köthetők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy nem hétköznapi csak nekem kicsit hihetetlen hogy vákumban repül.

 

Maga köré idézett valami pajzsot is az Erővel, és ott voltak az orbaliskok is. Emellett a két égitest nagyon közel van egymáshoz.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptember 28-án jelenik meg A jövő látomása 2. kiadása , az ára nagyon magas, 3900Ft lesz. Viszont jó vastag az ő kiadásuk 660 oldal. Szerencsére ez normális terjesztés alatt lesz. Alexandrán rendelem meg, 20% kedvezménnyel.

 

Másik dolog. rákérdeztem a Szukits Kiadónál, hogy mely SW sorozatok kiadására van esély. Egyelőre még nem gondolkodtak azon, hogy miket vegyenek meg legközelebb, de akár hosszabb sorozatokra, mint pl X-szárnyúak, New Jedi Order, Republic Commando is van esély, amennyiben elég sok rajongó kéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Maga köré idézett valami pajzsot is az Erővel, és ott voltak az orbaliskok is. Emellett a két égitest nagyon közel van egymáshoz.

 

 

 

Jó már megbarátkoztam a gondolattal, túl tudományos szempontból néztem, amit SW-nél nem igazán kellene :D

 

 

Másik dolog. rákérdeztem a Szukits Kiadónál, hogy mely SW sorozatok kiadására van esély. Egyelőre még nem gondolkodtak azon, hogy miket vegyenek meg legközelebb, de akár hosszabb sorozatokra, mint pl X-szárnyúak, New Jedi Order, Republic Commando is van esély, amennyiben elég sok rajongó kéri.

 

Republic Commando rendel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane - A kettő szabálya

Mivel ma egyik munkahelyemre se kellett bemennem, így úgy gondoltam, hogy vlgre elolvasom a már hetek óta a polcon lévő könyvet, amit eddig nem tudtam idő hiányában kiolvasni, mert sok könyv volt, amit el kellett előtte olvasnom.

 

Egész jó kis könyv volt, de nekem az első része jobban bejött. Itt túl hamar, túl sok mindent csinálnak, nem mennek rá a szereplők kibontására. Legalább 1,5x ekkora terjedelemnek kellett volna lennie. Egyedül Kandúr volt az, akit teljesen jól meg tudtunk ismerni, de ez nem egy túl jó, hisz nem róla szól a trilógia, hanem a Sötét oldal 2 használójáról.

Viszont a Jedik szálát valóban jól leírta Drew, kellően utálni valóak mindketten, már vágyik az ember arra, hogy ölik meg őket hőseink.

 

A drexl hátán való bolygó átmenetelt teljesen jól leírta, nem értem mi vele a gondotok. Bane még az atmoszférában létrehozott egy kellően nagy Erő-gömböt, bezárva abba az Oxigént, amiből mind ő, mind a hátasa tudott lélegezni és kibírni azt a kis utat a 2 égitest között. Ha úgy vesszük, akkor az X-szárnyún is hasonló helyzet lehetett mikor Luke átruccant a Dagobahra, vagy Hanék a Falconnal.

Nekem a technoszörnyek nem jöttek be, az már eléggé SW idegen számomra, hogy a nanobotok átalakítják az élőlények szervezetét, de az orbaliskokkal semmi gondom nincs, azok egész jó lények voltak.

A végső csata nagyon jó volt és Zannah könyvbeli utolsó akciója is kiválóan tetszett. Igazi Sithként viselkedett az egész történetben. Ravasz volt, manipulatív, okos. Remek karakter.

 

 

Szóval egész jó kis olvasmány, de az előzőnál nem jobb, valamint a borító sem tetszik. Ebből a szempontból az első és a harmadik könyv borítója magasan felette áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem amit tudtak, azt kihoztak Bane-ből és Zannah-ból. Előbbit elég szépen felépítették az 1. részben, így a folytatásra már nem kellett olyan részletesen ecsetelni a motivációit, belső érzéseit.

A drexl-es részt én is kikövetkeztethettem, de a könyvben csak annyit ír Drew, hogy Bane védőburkot von maga és a madár köré. Az oxigénes magyarázatra nem emlékszem. Ezt leírhatta volna részletesebben, de magával az ötlettel nincs bajom.

 

 

 

Viszont a Jedik szálát valóban jól leírta Drew, kellően utálni valóak mindketten, már vágyik az ember arra, hogy ölik meg őket hőseink.

 

 

A Jedik utálni valóak?

 

 

Másik dolog. rákérdeztem a Szukits Kiadónál, hogy mely SW sorozatok kiadására van esély. Egyelőre még nem gondolkodtak azon, hogy miket vegyenek meg legközelebb, de akár hosszabb sorozatokra, mint pl X-szárnyúak, New Jedi Order, Republic Commando is van esély, amennyiben elég sok rajongó kéri.

A New Jedi Order-ről nem sok jót hallottam, a másik kettőre viszont vevő lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik utálni valóak?

 

Elég beképzelt, magas lóról való magatartást tanúsított Johun és Farfalla szerintem. A másik két kardozós meg azért idegesített, mert akárhogy is háború volt, de akkor se kéne ennyire a harcra koncentrálniuk a Jediknek. Főleg úgy, hogy az Erőt alig használják. Ez valahogy nem illik nekem a Jedi fogalomkörben, így nem tudtam őket sem megkedvelni. Egyedül Worror karaktere tetszett, hasonlatos volt a tudása a Kotor játékbeli Bastilláéhoz, de ő meg alig szerepelt.

 

Valamint mindig is Sith párti voltam, így már alapból elleneznem kell minden Jedit :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másik dolog. rákérdeztem a Szukits Kiadónál, hogy mely SW sorozatok kiadására van esély. Egyelőre még nem gondolkodtak azon, hogy miket vegyenek meg legközelebb, de akár hosszabb sorozatokra, mint pl X-szárnyúak, New Jedi Order, Republic Commando is van esély, amennyiben elég sok rajongó kéri.

Majd kérjük :) Az első érdekel legjobban, mivel előzőleg nem fejezték be a teljes sorozat kiadását. Ha belekezdenek megint, biztos várhatok egy darabig, mire odaérnek, ahol félbeszakadt, de egye fene, kivárnám :) A második egy picit érdekel, az utolsó viszont nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elég beképzelt, magas lóról való magatartást tanúsított Johun és Farfalla szerintem. A másik két kardozós meg azért idegesített, mert akárhogy is háború volt, de akkor se kéne ennyire a harcra koncentrálniuk a Jediknek. Főleg úgy, hogy az Erőt alig használják. Ez valahogy nem illik nekem a Jedi fogalomkörben, így nem tudtam őket sem megkedvelni. Egyedül Worror karaktere tetszett, hasonlatos volt a tudása a Kotor játékbeli Bastilláéhoz, de ő meg alig szerepelt.

 

Valamint mindig is Sith párti voltam, így már alapból elleneznem kell minden Jedit :P

 

 

Persze, a Jedik sem voltak tökéletesek (ahogy Anakin érájában sem lesznek azok), de azért egy élet-halál harc során én inkább szurkolok a "jók"-nak. Számomra Zannah sokkal utálni valóbb, mint Othone vagy Farfalla, ami arra utal, hogy vérbeli Sith (talán Bane-nél is jobb, bár ebben majd csak a 3. könyv után lehetek biztos. Az kicsit rideg volt, hogy 10 éves kislánykánt kivégzi azokat az embereket, akik felsegítik csak azért mert egy vadbarom hatalmat ígért neki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kicsit rideg volt, hogy 10 éves kislánykánt kivégzi azokat az embereket, akik felsegítik csak azért mert egy vadbarom hatalmat ígért neki.

 

Valóban, de volt egy küldetése és azt el kellett végeznie. Ígyis-úgyis halálra voltak ítélve, mert ha még el is viszik egyből az Onderonra, akkor ott meg Bane végez velük. De ők maguk utasították el Zannah kérését, így saját maguk hozták magukra a bajt.

Ha meg nem teljesíti Bane utasítását, akkor bekerül a Köztársaságiak közé, ott meg felfigyelnek a képességére és Jedit faragtok volna belőle. Azt meg nem akarta, hisz a Jedik rosszarcúak őszerinte, mert kegyetlenül meggyilkolták a pattogókat. Bennem már ez is ellenszenvet váltott ki, tudhatták volna a Jedik, hogy miért is támadtak rájuk és láthatták volna, hogy Esőt nem bántják akkor. Szóval a Jedikről ennyit.

Az meg, hogy egy ismeretlen családhoz kerüljön, mint Bordonék, nem járható út azok után, amin eddig átment.

 

Másrészt meg ki nem csábulna el a hatalom felé 10 évesen? Tegye fel a kezét az aki ennyi évesen nem akart királynő, hercegkisasszony lenni lány létére? :D A kicsiket vonzzák a nagy szavak, a hatalom ígérete és keresztül viszik mindenen az akaratukat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Valóban, de volt egy küldetése és azt el kellett végeznie. Ígyis-úgyis halálra voltak ítélve, mert ha még el is viszik egyből az Onderonra, akkor ott meg Bane végez velük. De ők maguk utasították el Zannah kérését, így saját maguk hozták magukra a bajt.

Ha meg nem teljesíti Bane utasítását, akkor bekerül a Köztársaságiak közé, ott meg felfigyelnek a képességére és Jedit faragtok volna belőle. Azt meg nem akarta, hisz a Jedik rosszarcúak őszerinte, mert kegyetlenül meggyilkolták a pattogókat. Bennem már ez is ellenszenvet váltott ki, tudhatták volna a Jedik, hogy miért is támadtak rájuk és láthatták volna, hogy Esőt nem bántják akkor. Szóval a Jedikről ennyit.

Az meg, hogy egy ismeretlen családhoz kerüljön, mint Bordonék, nem járható út azok után, amin eddig átment.

 

Másrészt meg ki nem csábulna el a hatalom felé 10 évesen? Tegye fel a kezét az aki ennyi évesen nem akart királynő, hercegkisasszony lenni lány létére? :D A kicsiket vonzzák a nagy szavak, a hatalom ígérete és keresztül viszik mindenen az akaratukat.

 

 

Én értem Zannah motivációit, de helyeselni nem tudom a tetteit. Az egy dolog, hogy a Jedik levágták a pattogókat, a Sith-ek mércéjével mérve ez semmiség. Zannah sokkal több ártatlant kinyírt már, nem is akárhogy, így lényegében olyanná - sőt, sokkal rosszabbá - vált, mint akikkel végzett kislány korában.

Az megint másik dolog, hogy álmodozunk valamiről (bár én sose akartam hercegkisasszony lenni :D ), és hogy ártatlanokat darabolunk fel, vagy a saját rokonainkat vágatjuk le a Jedikkel. Szóval mondom, értem Zannah motivációit - Bane már a Ruusanon helyrehozhatatlanul megfertőzte - ettől is válik vérbeli Sith-é, de a Jedik (akik hibáik ellenére mégis csak a világos oldal követői) cseppet sem ellenszenvesebbek számomra a 2 Sith-nél. Sőt... :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ettől is válik vérbeli Sith-é, de a Jedik (akik hibáik ellenére mégis csak a világos oldal követői) cseppet sem ellenszenvesebbek számomra a 2 Sith-nél. Sőt... :)

 

Furcsa ezt egy Sith írásából olvasni, hogy a Jedik pártján áll, a vallási testvéreivel szemben :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én néztem be valamit, vagy A múlt kísértete árát tényleg feljebb vitték az utolsó pillanatban? Korábban már kiszámoltam, 3090 ft-ra jött ki postaköltséggel együtt, ami 500 ft, így a könyv csak 2590-be került volna. Felmentem a honlapra megrendelni a könyvet, de már 2890 az ára. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én néztem be valamit, vagy A múlt kísértete árát tényleg feljebb vitték az utolsó pillanatban? Korábban már kiszámoltam, 3090 ft-ra jött ki postaköltséggel együtt, ami 500 ft, így a könyv csak 2590-be került volna. Felmentem a honlapra megrendelni a könyvet, de már 2890 az ára. :hmm:

Megjelenés után sajnos úgy tűnik már nincs kedvezmény.

Ott van az Alexandrában, ott 20% kedvezmény van, és egyes esetekben még a postaköltséget is kilőheted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelenés után sajnos úgy tűnik már nincs kedvezmény.

Ott van az Alexandrában, ott 20% kedvezmény van, és egyes esetekben még a postaköltséget is kilőheted.

Köszi, az Alexandriáról nem tudtam. Egy 500-ast meg lehet spórolni. Azt nem tudod, hogy lehet visszamondani a rendelést a Szukits honlapján?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, az Alexandriáról nem tudtam. Egy 500-ast meg lehet spórolni. Azt nem tudod, hogy lehet visszamondani a rendelést a Szukits honlapján?

Sajnos nem. Azt hiszem a kapcsolatfelvételnél a honlapjukon van telefonszám, próbáld azzal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt kísértete.

Nem éppen a legjobb könyv Zahntól. 12 éves fejjel olvastam először, akkor egyáltalán nem tetszett. 10 évvel később adtam neki új esélyt, akkor már jobb volt, de még mindig Zahn gyengébb írásai között tartom számon. A jövő látomása viszont sokkal jobb lett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem. Azt hiszem a kapcsolatfelvételnél a honlapjukon van telefonszám, próbáld azzal.

A kapcsolat menüre kattintva lehet nekik írni. Szerencsére sikerült visszamondani, és megrendelni az Alexandria oldaláról. Elvileg holnap érkezik is a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt kísértete.

Nem éppen a legjobb könyv Zahntól. 12 éves fejjel olvastam először, akkor egyáltalán nem tetszett. 10 évvel később adtam neki új esélyt, akkor már jobb volt, de még mindig Zahn gyengébb írásai között tartom számon. A jövő látomása viszont sokkal jobb lett.

Érdekes vélemény, hiszen folytatásokról van szó. Na jó, párszor már én is leírtam, hogy A jövő látomása a kedvencem az írótól, de elég fura különválasztani ugyanannak a sztorinak a külön köteteit így :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megjött a könyv, úgyhogy el is kezdtem olvasni. Az első 160 oldalon túl vagyok, de eddig tényleg nem valami nagy szám. Persze vannak benne érdekes ötletek, csak nagyon lassan indul be a sztori. Persze ez nem veszi kedvem a könyvtől. :) Még 1-2 nap és szerintem végzek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tanán még idén vagy jövő év elején megjelenik a The Force Unleashed regény.

Bár lehet, hogy inkább The Old Republic regényt kéne kiadni az I, Jedi után, mivel annak megjelenése akkorra lesz realizálható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.