Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem megvan az összes eddig megjelent Szukits könyv, az EPIII. regényváltozata kemény borítós verzióban, a két TCW-s könyv, két TCW-s szerepjátékkönyv illetve a George Lucas-féle Csillagok Háborúja és a James Kahn-féle A Jedi Visszatér. Az Árulás pedig még hiányzik, de majd az is meglesz. A Harmadik Leckét pedig szépen kinyomtattam már, nagyon jó kedvcsináló lett az Áruláshoz, nagyon szépen köszönöm még egyszer, zillosárkány! :)

 

R2-D2, látom időrendbe vannak téma, de az Én, A Jedi nem egészen oda való, szerintem. :) Egyébként impozáns gyűjtemény, enyhe nyálcsorgás fogott el. Sajnálom, hogy a Szukits előtt nem nagyon vettem ilyen témájú könyveket.

 

Nem olyan rossz a Külső Űr, amúgy, bár nem az az eseménydús könyv fajta, van benne sok üresjárat, de nem bántam meg, hogy megvettem és bármikor előveszem szívesen.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is időrendbe szoktam elhelyezni a polcon, az Én a Jedit az Anderson-trilógia elé raktam.

Szerintem utána kéne tenni. Mert kb. egy időben játszódik vele, de a története hosszan túlnyúlik a Jedi Akadémia trilógia utánra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, akkor én is közzéteszem az elmúlt tizenpár év regénytermését :) A Junior sorozat összegyűjtve van meg, befordítva, mert magas.

 

Szerk: most látom, hogy a Klónok Háborúja úgy kitakarja a valhallás A Jedi Visszatért, mintha nem is lenne :D

P6103163.JPG

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem utána kéne tenni. Mert kb. egy időben játszódik vele, de a története hosszan túlnyúlik a Jedi Akadémia trilógia utánra is.

De a története előbbre nyúlik, Han pl. még Coruscanton van, míg Andersonnál már útban a Kessel felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép gyűjtemény. A Jedi Hatalma nem is igazi SW regény, nem? :D Nekem is nagyon kevés van. Bár 2011ben kezdtem Star Warst olvasni, ahhoz képest nem rossz.

Árulás, Végzetes Szövetség, Darth Bane, Álmok Bolygója, A Klónok Háborúja, Külső Űr, A Gonosz Útvesztője, Sötét Nagyúr, Tomboló Erő, Mos Eisley Mesék, Történetek A Fejvadászokról.

Ez összesen 13 db könyv. Plusz csomó eBook. eBookokkal együtt megvan az összes könyv az Új Köztársaság előtt. A Thrawn trilógia, és a Túlélők Keresése miért fogyott el? Még ha a Thrawn 1-2 nem is tetszett, akkor is alap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is inkább a JA-trilógia után való az Én, a Jedi... az én polcomon is így van. Az egy dolog, hogy előbb veszi kezdetét, de túlnyúl Az Erő bajnokain, méghozzá jóval tovább, mint amennyivel az Új Rend előtti eseményekkel foglalkozik a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi-növendék teljesen megvan. Nagy kedvencem az a sorozat.

A 7 film regényváltozata, Zahn könyvei, Luveno könyvei, a Jedi-kakadémia trilógia, Lidérc osztag, Darth Maul, Álmok bolygója, Jedik gyermekei, Han Solo bosszúja, Erőpróba, Jabbás novellás kötet, 2 junior és a Jedi hatalma, Halálosztag, Én, a Jedi, Bane trilógia, a TOR könyvek, a TFU könyv.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép gyűjtemény. A Jedi Hatalma nem is igazi SW regény, nem? :D Nekem is nagyon kevés van. Bár 2011ben kezdtem Star Warst olvasni, ahhoz képest nem rossz.

Árulás, Végzetes Szövetség, Darth Bane, Álmok Bolygója, A Klónok Háborúja, Külső Űr, A Gonosz Útvesztője, Sötét Nagyúr, Tomboló Erő, Mos Eisley Mesék, Történetek A Fejvadászokról.

Ez összesen 13 db könyv. Plusz csomó eBook. eBookokkal együtt megvan az összes könyv az Új Köztársaság előtt. A Thrawn trilógia, és a Túlélők Keresése miért fogyott el? Még ha a Thrawn 1-2 nem is tetszett, akkor is alap...

Sokan keresik Zahn könyveit, emiatt gyorsan fogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a története előbbre nyúlik, Han pl. még Coruscanton van, míg Andersonnál már útban a Kessel felé.

Sky-nál a pont, magyaráznom sem kell.

 

Szerintem is inkább a JA-trilógia után való az Én, a Jedi... az én polcomon is így van. Az egy dolog, hogy előbb veszi kezdetét, de túlnyúl Az Erő bajnokain, méghozzá jóval tovább, mint amennyivel az Új Rend előtti eseményekkel foglalkozik a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szep estet csak a nyalcsorgatas veget :))) teljes a sor :)) had ne mondjam mibe kerul beszerezni oket jah es van egy plusz a tulelok keresese majdnem vadi uj :) ha erdekel valakit igaz utannanezek mert meg van vagy 4-5 plusz :)

es ezuttal uzenem mindazoknak akiknek hianyos az E-BOOK gyujtemenye hogy 80% ba megvan mind:) es AZoknak akik nek kellenek nemi forditasok Kerlek benneteket had ne soroljak cimeket vagy 40 db van azok nyugodtan PM ezenek es emailben tovabbkuldom

a jedi novendek teljes 19 resez es a utolso jedi aszem mind nomeg boba fet meg hasonlok amik sosem jelentek meg m,agyarul es meg lesznek mert folyamatosan kapok es forditok :) de mondjuk inkabb kapok mert anyi idom sincs hogy befejezzem a TFU 2 nemetul es elkezdjem a halalosztagot :) de ha nem jo a konyv kiskosa es kihagyom a z arulast es a vegzet szovetseget miatta ... :) naszoval megegyszer akinek kel az csorogjon szep estet:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szep estet csak a nyalcsorgatas veget :))) teljes a sor :)) had ne mondjam mibe kerul beszerezni oket jah es van egy plusz a tulelok keresese majdnem vadi uj :) ha erdekel valakit igaz utannanezek mert meg van vagy 4-5 plusz :)

es ezuttal uzenem mindazoknak akiknek hianyos az E-BOOK gyujtemenye hogy 80% ba megvan mind:) es AZoknak akik nek kellenek nemi forditasok Kerlek benneteket had ne soroljak cimeket vagy 40 db van azok nyugodtan PM ezenek es emailben tovabbkuldom

a jedi novendek teljes 19 resez es a utolso jedi aszem mind nomeg boba fet meg hasonlok amik sosem jelentek meg m,agyarul es meg lesznek mert folyamatosan kapok es forditok :) de mondjuk inkabb kapok mert anyi idom sincs hogy befejezzem a TFU 2 nemetul es elkezdjem a halalosztagot :) de ha nem jo a konyv kiskosa es kihagyom a z arulast es a vegzet szovetseget miatta ... :) naszoval megegyszer akinek kel az csorogjon szep estet:)

Nem akarlak megbántani Hunner, de azok az e-bookok, amikről beszélsz, hát... Sokkal inkább nyers fordítási vázlatnak nevezném őket, mint ténylegesen lefordított, kész műnek. Néha elég értelmetlen megfogalmazások vannak benne. És helyenként hibásak is. A világító rudakat például nem tudom, hogyan lehetett égő tűzre lefordítani...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek érdemes megrendelni a Luke Skywalker And The Shadows Of Mindort? Eléggé idegenkedem ettől a korszaktól... A Thrawn trilógia (első két részét olvastam) mindenki szerint nem csak Az Új Köztársaság, hanem az egész Star Wars legjobb trilógiája. Pedig szerintem egyáltalán nem kiemelkedő, sőt átlagos :S És ha a legjobb könyv az érában nem tetszett annyira, akkor egy átlag könyv nem hiszem hogy fog... Na majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek érdemes megrendelni a Luke Skywalker And The Shadows Of Mindort? Eléggé idegenkedem ettől a korszaktól... A Thrawn trilógia (első két részét olvastam) mindenki szerint nem csak Az Új Köztársaság, hanem az egész Star Wars legjobb trilógiája. Pedig szerintem egyáltalán nem kiemelkedő, sőt átlagos :S És ha a legjobb könyv az érában nem tetszett annyira, akkor egy átlag könyv nem hiszem hogy fog... Na majd meglátjuk.

Igazából a státusza miatt kap övezi akkora tisztelet a Thrawn Trilógiát, elvégre annak a könyvnek hála virágzott fel igazán az EU és tett szert olyan nagy népszerűségre. Annak rendje és módja szerint, vannak nála jobbak. Igazából nem tudom, állítólag nem annyira jó könyv, de a Végzetes Szövetség után már nem adok mások véleményére, azt is lehúzták, pedig mennyire jó volt. Bár kétség kívül nem az a könnyen fogyasztható ponyvaregény lesz, Matthew Stover sokkal művészibben ír, elég csak az EPIII. regényváltozatára gondolni, Stover nem fogja vissza magát, hogy ha a metaforákról, vagy bonyolultan körülírt hasonlatokról van szó. (Ezért is lesz nehéz dolgod a Tenebrous Útjával, szerintem.) Nem hiszem, hogy rossz könyv lenne, de előbb olvassuk el. :)

 

Szerk.: Ráadásul most olvastam, hogy Stover szándéka volt visszatérni az EU Zahn-előtti gyökereihez, ezért elvileg olyan régi stílusú EU, annak ellenére, hogy nem rég jelent meg.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már van is... De megküzdök vele. Az első mondat egy bekezdésnyi :o Igen, elég bonyolultan ír :S Hát egye gundark, megveszem :D Különben is, be szeretném gyűjteni az összes Szukits könyvet, mert jól mutatnak a polcon. Ezért is bánom, hogy a Thrawn elfogyott. Amúgy a képregénykötetek mekkorák lesznek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már van is... De megküzdök vele. Az első mondat egy bekezdésnyi :o Igen, elég bonyolultan ír :S Hát egye gundark, megveszem :D Különben is, be szeretném gyűjteni az összes Szukits könyvet, mert jól mutatnak a polcon. Ezért is bánom, hogy a Thrawn elfogyott. Amúgy a képregénykötetek mekkorák lesznek?

Szerintem A4-esek lesznek, nem fogják leredukálni a lapméretet. Kb. annyira vastagok lehetnek, mint A Sithek Aranykora különszám. Vagy talán még vékonyabb, mert a Threat Of Peace három részes, a Blood Of The Empire szintén, a The Lost Suns már öt részes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek érdemes megrendelni a Luke Skywalker And The Shadows Of Mindort? Eléggé idegenkedem ettől a korszaktól... A Thrawn trilógia (első két részét olvastam) mindenki szerint nem csak Az Új Köztársaság, hanem az egész Star Wars legjobb trilógiája. Pedig szerintem egyáltalán nem kiemelkedő, sőt átlagos :S És ha a legjobb könyv az érában nem tetszett annyira, akkor egy átlag könyv nem hiszem hogy fog... Na majd meglátjuk.

Hát a Luke regény állítólag nem éppen Stover legjobb írása. A Sith-ek bosszúja, a Traitor és a Shatterpointot sokkal jobban dicsérik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ha semmi különleges nincs benne, csak egy átlag Endor utáni tucatregény, a Szukits miért adja ki? :S Nem értem :S

Ne az amerikai vélemények alapján ítélj, már korábban is bebizonyosodott, hogy a magyar és jenki kritikák nagyban eltérhetnek egymástól. Példának okáért a Halálosztagot az USA-ban agyonszidták, míg nálunk inkább dicséretet kapott. Stoverben, úgy hiszem, nem fogok csalódni.

 

Ja és hajrá a további fordításokkal, szép munka volt a Malgus-novella. :) Látom, kikerült a Jedi rendre, szóval nagy gratula :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően hiba úgy megítélni egy könyvet, hogy még nem olvastuk. Az említett Halálosztagot is lehúzták odakint, szerintem mégis az egyik legjobb könyv, ami eddig megjelent a Szukitsnál. A Thrawn-trilógiát inkább erős közepesnek mondanám, annak ellenére, hogy USA-ban mekkora népszerűségnek örvend, EU-alapmű révén. Az NJO-t is sokan leszólják, de az alapján, amit ati bemásolt, nem tűnik olyan rossznak, mint vártam.

 

Személye válogatja, kinek melyik mű tetszik jobban, melyik kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően hiba úgy megítélni egy könyvet, hogy még nem olvastuk. Az említett Halálosztagot is lehúzták odakint, szerintem mégis az egyik legjobb könyv, ami eddig megjelent a Szukitsnál. A Thrawn-trilógiát inkább erős közepesnek mondanám, annak ellenére, hogy USA-ban mekkora népszerűségnek örvend, EU-alapmű révén. Az NJO-t is sokan leszólják, de az alapján, amit ati bemásolt, nem tűnik olyan rossznak, mint vártam.

 

Személye válogatja, kinek melyik mű tetszik jobban, melyik kevésbé.

Állítólag azért az NJO később eléggé ellaposodik. Az első rész azonban tényleg nagyon jó, még ha erősen megosztó is (persze ez elkerülhetetlen a történet miatt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.