Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én még nem olvastam, csak a Mos Eisley Meséket. Annak is hatalmas a feelingje. A legnemesebb úrtól, a legszegényebb hajléktalanig mindenkinek megvan a maga története. Jók ezek az antológiák. Istenem de jó lenne egy Történetek a Régi Köztársaságból :D

Szerintem lesz még ilyen novellás kötet. Amerikában már emlegették, hogy jönnének ilyen antológiák.

A Lost Tribe of the Sith is egy ilyen novellás kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Star Wars könyvek... Hogy is állok?

 

A Klónok Háborúja 10/8

Külső Űr 10/5

A Pusztítás Útja 10/10

A Kettő Szabálya 10/10

A Gonosz Dinasztia 10/10

Tomboló Erő 10/10

Mos Eisley Mesék 10/7

A Birodalom Örökösei 10/4

Sötét Erők Ébredése 10/5

Az Álmok Bolygója 10/3

Történetek A Fejvadászokról 10/6

Árulás 10/10

A Gonosz Útvesztője 10/7

 

A Sötét Nagyúrt most olvasom, 30 oldal van vissza. Mit ajánlotok, mi legyen a következő? (Szukits könyveket ajánljatok)

A Kirajzás a Sötét Találkozóval együtt érkezik :P

Most van névnapom, pont két könyvet kaphatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Star Wars könyvek... Hogy is állok?

 

A Klónok Háborúja 10/8

Külső Űr 10/5

A Pusztítás Útja 10/10

A Kettő Szabálya 10/10

A Gonosz Dinasztia 10/10

Tomboló Erő 10/10

Mos Eisley Mesék 10/7

A Birodalom Örökösei 10/4

Sötét Erők Ébredése 10/5

Az Álmok Bolygója 10/3

Történetek A Fejvadászokról 10/6

Árulás 10/10

A Gonosz Útvesztője 10/7

 

A Sötét Nagyúrt most olvasom, 30 oldal van vissza. Mit ajánlotok, mi legyen a következő? (Szukits könyveket ajánljatok)

A Kirajzás a Sötét Találkozóval együtt érkezik :P

Most van névnapom, pont két könyvet kaphatok.

Végzetes szövetség, A túlélők keresése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a Jedi jó könyv, még ha eleinte kissé szokatlan is az egyes szám első személy miatt. A JA- és a Thrawn-trilógiát pedig mindenképp bepótolnám a helyedben, EU alapművek. :) A többi regény után talán gyerekesnek hathat Anderson írásmódja, de egyáltalán nem rossz regények. Én pl. az Új Rend óta lettem EU-gyűjtő, de emlékszem, annak idején nem igazán jöttek be a JA egyszerűbb nyelvezete után Zahn oldalas technikai ismertetői. Persze ez azóta változott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Upsz, azt elfelejtettem írni, a Végzetes Szövetség már megvan, csak még nem olvastam. A Túlélők Keresése elfogyott, a Halálosztag esedékes. JA trilógiát, énajedit nem is ajánlja senki?

Ebben az esetben a Jedi-Akadémia trilógát ajánlom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, az Álmok bolygóját eléggé lepontoztad, pedig szerintem nem olyan rossz az ám :)

Egyedül a Tarkin/Sienar szál érdekes egy kicsit. Kiemelkedő résznek csak azt mondanám, amikor Anakin megöli Ke Daivot. lehet, hogy egy hosszú előzmény az NJOhoz, de nekem nem jött be. Talán ha majd egyszer megjelenik az NJO, akkor újraolvasom, és meglátjuk, de addig csak ennyit kap tőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Álmok bolygója miről szól és hogyan kapcsolódik a NJO-hoz,

Zillo kösz a linket.

Obi-van és Anakin a Zonama Sekot bolygóra indulnak, hogy Vergere, az eltűnt Jedi nyomába eredjenek. Az NJO-ból derül csak ki, hogy Vergere-t a vongok magukkal vitték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3500 :roll: Remélem ennél följebb már nem mennek. Az durva lenne. Am nem értem. A Sötét Oldal 1700, pedig ugyanannyi oldal, mint pl a Darth Bane. Hogy van ez?

A sötét oldalt régebben adták ki, még 2006-ban, akkoriban még annyiba kerültek a könyvek.

Én is remélem, hogy 3500-nál már megállnak, ha nem, akkor annak negatív következményei lesznek a jövőbeni megjelenésekre.

 

 

haragszom Timothy Zahnra amiért utalt a jövő látomásában a feltámadott császárra én ezt meg nem történntnek veszem.Erre benne van az egyik kedvenc könyvemben.:(

A Callistáról szóló könyv milyen?

 

Igen utalt rá, de Mara szájából elhangzik egy olyan mondat, amiben azt mondja, hogy ő nem hiszi el, hogy az a Feltámasztott Császár volt. Szerintem ezzel Zahn hangot adott annak, hogy elhatárolódik a Dark Empire-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

haragszom Timothy Zahnra amiért utalt a jövő látomásában a feltámadott császárra én ezt meg nem történntnek veszem.Erre benne van az egyik kedvenc könyvemben.:(

A Callistáról szóló könyv milyen?

Kár lenne rá haragudni olyasvalamiért, amiért úgymond a munkáját végezte. Az EU-ban ugyanúgy megtörtént dolognak számít, mint bármi más, függetlenül attól, hogy ki mit fogad el belőle és mit nem. És ahogy Revan mondta, Zahn talán a Mara által kimondottakkal adott hangot a nem tetszésének. Ennek ellenére ugyanúgy EU alapmű marad a Dark Empire minden része. Mellesleg amúgy Zahn nem tudom, hogy mit ugat sokszor, amikor semmi joga nincs hozzá. :D

 

Nem olvastam, de állítólag jó, csak ma már annyira nem állja meg a helyét, mert számos dolog nem úgy van a Jedi Rendről, ahogy azt Callista állítja, de biztos született már egy retcon erről. Ennek ellenére az EU épít a Callistával történtekre, már ha csak a FotJ-ra gondolunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor melyi könyvekben szerepel Callista?

Ha a klasszikus szerepléseit nézzük, akkor a Children Of The Jedi, a Darksaber és a Planet Of Twilight. De azóta feltűnt már a The Clone Wars: No Prisoners, a Republic Commando: Order 66 és az Imperial Commando: 501st kötetekben.

 

Szerk.: Revan, megelőztél. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Sötét Nagyúr 10/9

 

Jó kis könyv volt. A 66-os parancs zseniális, az a rész nagyon tetszett. A közepe sajnos nagyon ellaposodott, ezért csak 9 a 10ből. A Kashyyyktól meg már újra izgalmas és pörgős :D Shryne szimpatikus karakter. A legjobb részek a Vader, illetve a Sidious szálak, akárcsak A Gonosz Útvesztőjében. Szerintem JL a Sith-ek írója, elsősorban az Erő sötét oldalának használóit tudja jól leírni, a Jediket már kevésbé. Kíváncsi lennék, hogy mi történt Starstonenal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért lesz a luke regény is csak náluk kapható ennyire jó a kiadónak a klubkönyves megoldás. Mióta bevezették ezt a rendszert azóta csak a végzetes szövetség került bolti forgalomba és még így hogy egy hónapig klubköny volt is negyedik helyen állt a top 100 scifiben az Alexandra honlapján. Szóval sokan még mindig boltban vásárolnak. Remélem nem lesz minden regény most már klubkönyv

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a válaszokat.

Most olvastamel Mara történetét Jó volt az ő szemszögéből látni a Jabba palotályában történteket. A legjobb a császárral való beszélgetése. Alig várom Zahn új könyveit elvileg azokban is szerepel Palpatine, Mara és Trawn:)

 

Igen szerepelni fognak. Csak Thrawn nem mindegyikben.

 

Nem értem miért lesz a luke regény is csak náluk kapható ennyire jó a kiadónak a klubkönyves megoldás. Mióta bevezették ezt a rendszert azóta csak a végzetes szövetség került bolti forgalomba és még így hogy egy hónapig klubköny volt is negyedik helyen állt a top 100 scifiben az Alexandra honlapján. Szóval sokan még mindig boltban vásárolnak. Remélem nem lesz minden regény most már klubkönyv

 

Ők azzal érvelnek, hogy csak így tudnak folyamatosan könyveket kiadni. Így egyből hozzájuk megy a pénz, és nem kell a terjesztőknek fizetni. Viszont tényleg igaz, hogy a többség még mindig a könyvesboltban vásárol, ezt jól mutatja a Végzetes szövetség. A nép csak addig vette meg tőlük, amíg máshol nem volt, amint bekerült kereskedelmi forgalomba már inkább könyvesboltban vették. Mivel a SW a legnépszerűbb, így elképzelhető, hogy szinte mindegyik SW könyv csak náluk lesz kapható. Ilyen árak mellett viszont ez nem lesz túl jó. A vásárlók vagy nagyon lemaradnak a könyvek gyűjtésében, vagy nem vesznek meg mindent, ami SW. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy jövőre már nem kapunk 7 megjelenést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként feltűnt nektek Timothy Zahnnak ez a... "Bele akarom erőszakolni a karaktereimet a filmekbe" fétise? Először Aricáról állította azt, hogy az valójában Mara Jade álcája és beépült Jabba palotájába. Aztán ugyanezt eljátszotta a Tonnika nővérekkel, hogy ők valójában nem azok, hanem az ő Mystril árnyőrei, Shada D'ukal és Karoly D'ulin, szintén álcázva és beépülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként feltűnt nektek Timothy Zahnnak ez a... "Bele akarom erőszakolni a karaktereimet a filmekbe" fétise? Először Aricáról állította azt, hogy az valójában Mara Jade álcája és beépült Jabba palotájába. Aztán ugyanezt eljátszotta a Tonnika nővérekkel, hogy ők valójában nem azok, hanem az ő Mystril árnyőrei, Shada D'ukal és Karoly D'ulin, szintén álcázva és beépülve.

Nem, eddig nem. De ez nem túl jelentős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.