Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ez már a Celebration kinalata? Lesz meg?

Meg mindig nincs TOR 5 :angry:

Kivancsi vagyok, milyen lesz a Luke es a Leia regeny.

Tehat egy even belul 3 uj iro regenyet olvashatjuk (Tim Lebbon plusz ez a ketto :))

Szerintem Zahn lassan abba hagyhatna az irast. A Kirajzas nagyon unalmas :( Nem hiszem, h a tulelok, es a thrawn keze jobb volna :( Persze azert be fogom szerezni ezeket is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mar bocs de T Zahn egyike a legjobb SW iroknak ha nem a legjobb nem kellene ot meg leirni es majd ha vegigolvastad a konyveit akkor lehet rolla velemenyt mondani de 2 konyv utan szerintem nem kellene eroltetni

ott van a TFU na az gaz de csak azert mert megvolt kotve az iro keze de a tobbi konyve remek S Williems nek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írja le, pusztán nem tetszik neki, ennyi. Ahogy én sem vagyok teljesen kibékülve az újabb műveivel, akármennyire is tisztelem azért, amit az EU-ért tett, nem szeretem annyira, mint szeretném. Kétségkívül jó Timothy Zahn, de mindenki felé helyezni már egy kicsit sznobság. Hogyha választanom kéne Timothy Zahn valamelyik műve és Sean Williams Végzetes Szövetsége között... Hát, hangulatfüggő a dolog, de szerintem 1000-szer is Williamsre tenném a voksom.

 

Sean Stewarttal sem vagyok túlzottan megelégedve, de erről majd hamarosan írok bővebben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Kirajzás pont az egyik legjobb Zahn-mű. Én szeretem az irományait, és remélem, hogy nem hagyja abba az írást. Nekem sem a kedvencem, de azért jó pár írónál sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ott van a TFU na az gaz de csak azert mert megvolt kotve az iro keze de a tobbi konyve remek S Williems nek

Én azért nem fognék mindent arra, hogy meg volt kötve Williams keze. Persze történetileg meg volt, mivel egy kész sztorit írt meg, de többet is kihozhatott volna a könyvből azzal, ha Juno-hoz hasonlóan foglalkozott volna a többi karakterrel, vagy valamivel érdekesebben írja le az akciójeleneteket, mint a Végzetes szövetségben. De az sem a behatároltság hibája, hogy Shaak Ti halála, vagy a végső küzdelem egész máshogy zajlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn nekem se a kedvenc SW íróm, eddig inkább az új könyvei jöttek csak be. A régebbiek közül csak Az utolsó parancsot és A jövő látomását szeretem.

 

Egyébként én is hiányolom a következő TOR könyv bejelentést.

 

De jó lenne, ha Golden úgy írná meg a Sword of the Jedi-t, hogy érthető legyen az azt megelőző 41 könyv ismerete nélkül is, mert akkor ki lehetne hozni.

 

Klasszikus trilógiához kötődő könyvek is jöhetnek.

 

Lesz a következő Insider magazinban egy rövid CadBane sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó lenne, ha Golden úgy írná meg a Sword of the Jedi-t, hogy érthető legyen az azt megelőző 41 könyv ismerete nélkül is, mert akkor ki lehetne hozni.

 

Klasszikus trilógiához kötődő könyvek is jöhetnek.

 

Lesz a következő Insider magazinban egy rövid CadBane sztori.

Az tenyleg jo lenne. Goldentol nem olvastam semmit, bar jo iro hireben all. Remelem most mar a Crucible-vel vegleg lezarnak egy korszakot, ez a trilogoa ugye a C utan jatszodik?

 

A klasszikus konyvek szerintem is johetnenek, az uj kepregenyt is varom.

 

Cad Bane!!! Ez az!!!! Ki irja? Talan majd ha sok idom lesz, lefodditom :)

 

A DotJ regenyhez johetne mar egyborito is :) Egy uj era kezdete ez :) A kepregeny elso resze teljesen kesz, be is van irva, bar Eszter nem tudom, mikor teszi fel JRre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Darth Vader és fia komoly? Meglepő, hogy a Szukits bevállalt egy ilyen baromságot. Sokaknak már a könyvek finanszírozása is necces... kíváncsi vagyok, hányan adnak ki 2000 forintot ezért. Én biztos nem leszek köztük.

Sajnos igen, teljesen komoly. Bele... Khm... "Olvastam" a Szukits Kiadó honlapján, de igazából semmi olyan nincs benne, amiért érdemes lenne megvennem, pedig én azért hajlamos vagyok költeni a Star Warsos kiadványokra. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy szükségtelenül kiadjak majdnem 2000 forintot egy olyan könyvre, amiben olyan képek találhatóak, amiket akármelyik lájkolós oldalon megtalálsz időnként. Felesleges pénzkidobás.

 

Időközben én is elolvastam a Yoda: Sötét Találkozót és azt kell, hogy mondjam, hogy több szempontból sem jó ez a könyv. Sean Stewartról egyszerűen sugárzik, hogy nem tapasztalt Star Wars író, de ez nem feltétlen abból fakad, hogy nem járatos ebben az univerzumban, hanem egyszerűen, mint író, messze elmarad azoktól a nagy nevektől, akiktől eddig olvashattunk regényeket, mint például Drew Karpyshyn vagy Sean Williams. Számos ponton érződik, hogy Stewart nem teljesen érzett rá a Star Wars világára, vagy legalábbis nem úgy, ahogy azt az EU írók többségétől megszokhattuk.

 

Sean Stewartot leginkább Karen Millerhez tudnám hasonlítani, mindkettejük esetében beszélhetünk karakteridegen karakterekről és unalmas történetvezetésről. Előfordulhat az is, hogy mivel mostanában nem foglalkoztam annyit a Star Warsszal (Ez többségében annak is volt köszönhető, hogy leállítottam a honlapom fejlesztését.) és nem vagyok olyan hangulatban, talán egy kicsit elfogult voltam. Talán ha inkább olyan késő ősz táján olvastam volna el a könyvet, amikor már javában beindult a The Clone Wars ötödik évadja, talán elégedettebben álltam volna fel a könyv elolvasása után. Rossz az ilyesmit leírni, mert általában elvárások nélkül ülök le mostanában könyvet olvasni, filmet és sorozatot nézni, de a Yoda: Sötét Találkozó messze nem teljesítette azt, amit az olvasó elvárna tőle.

 

Írtam fentebb a karakteridegen karakterekről. Ez leginkább a már jól ismert karaktereknél nyilvánul meg, az újak, mivel gyakorlatilag most mutatkoztak be, nem volt szembetűnő a dolog, bár nekik is megvoltak a maga problémái. Kezdjük Yodával, akivel alapvetően semmi baj nem volt, sőt, talán ő volt a fény a sötétségben, ha a könyv nyelvezetével élünk. Egyetlen baj az volt vele, hogy Sean Stewart minden áron a klasszikus trilógiában megismert Yodát próbálta szerepeltetni az előzmények környezetében és ezzel egy meglehetősen furcsa, Classic/Prequel hibrid Yodát kapunk. Ez nem karakteridegen, hiszen Yoda pontosan ilyen volt A Birodalom Visszavágban, ehetetlennek tűnő löttyöket eszik, olykor egy kicsit bohókásan, komolyan vehetetlenül viselkedik, amikor a droidot ütlegelte a botjával, hogy adja vissza a tányérját, egy tiszteletteljes főhajtás az EPV.-nek. Éppen csak az ezzel a baj, hogy Yoda az előzmények idején sem a filmekben, sem az EU nagy részében tanúsított ilyen viselkedést, sokkal inkább a gondterhelt komolyság volt rá jellemző. A bölcsességei azonban valóban bölcsek voltak és ez dicséretes, főleg a könyv fináléjában, amikor még jóformán az olvasó sem tudhatta, mire megy ki a játék.

 

Az viszont már nem tetszett, hogy az író, hogy némi humort csempésszen bele a történetbe, néha kész komédiába csapott át, gondolok itt mellékhelyiséges jelenetre. Aki olvasta, az tudja, hogy miről beszélek. De nem csak az a jelenet, hanem az egész helyzet, amibe Yoda került az utazás alatt. (Nem különösebben spoileresek ezek a mondatok, hiszen annak, aki nem olvasta, nem mond semmit és csak akkor jönne rá, hogy miről beszélek, ha odaér.) Arról nem is beszélve, hogy a történet tele volt funkció nélküli, időhúzó jelenetekkel. Ilyen például az előbb említett mellékhelyiséges jelenetben Evan Chan karaktere, akinek semmi funkciója nincs, megismerjük a történetét és hasonlók, de amellett, hogy megtöri a cselekmény fonalát, már bocsánat a kifejezésért, de a francot sem érdekli. Pláne, hogy a regény későbbi jeleneteiben soha nem tér vissza és nem is hivatkoznak rá, ehelyett rááldoz jó néhány oldalt arra, hogy őt szerepeltesse. Tudjátok mire emlékeztet ez? Amikor az ilyen mínusz ZS kategóriás tucat horrorokban kb. 5-6 perces jeleneteket áldoznak olyan karakterek beszélgetéseire, akik soha nem térnek vissza a történetben és csak azért vannak ott, hogy az aktuális szörnyeteg megölje őket. Puszta időhúzás. Ugyanez a helyzet akkor, amikor a gyerekek játszanak a játékteremben, sőt, még Padmé Amidala bizonyos jelenetei is idetartoznak, főleg a Szenátusban játszódóak, amiknél az ember azt gondolná, hogy lesz valami jelentősége, de soha nem térnek vissza rá. Arról nem is beszélve, hogy Padmé szerepeltetése amellett, hogy felesleges, még elég egysíkúan is van ábrázolva. Kb. az egész karakterét az határozza meg, hogy szerelmes Anakinba. Tudom, ez más EU-ban is megmutatkozott már, de nem ennyire nyilvánvalóan. És ami a legdurvább, hogy még Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi első jelenete is ide tartozik. Egyetlen lényeges része van annak a jelenetnek, méghozzá az utolsó mondat, ami már csak azért is volt meglepő, mert előtte teljesen természetesen viselkedtek, mintha nem is lennének tudtában a történteknek.

 

Aztán ott van Dooku gróf karaktere, aki szintén elég karakteridegenül viselkedik. Bár tetszett, hogy egy kicsit megvilágították az emberibb énjét és azt az oldalát, ahogy én szeretem, miszerint nem teljesen gonosz. De ennek ellenére teljesen átesett a ló túlsó oldalára és szinte már abszolút nem tűnt gonosznak, nyoma sem volt annak, hogy ő lenne a Sith Sötét Nagyura. Arról nem is beszélve, hogy az egész találkozónak az alapötlete eléggé sántít. Dooku gróf, Darth Tyranusnak egyszer csak megszólal a lelkiismerete, hogy ugyan, hagyjuk abba a háborút? Tudom, tudom, hogy részben...

 

 

...csapda...

 

 

...is volt ez a meghívás, de akkor is. Dooku gróf végig nem állt stabil lábon ebben a történetben, olyan volt, mint egy megviselt vénember, akinek fogalma sincs, hogy valójában mit is akar. Ez pedig maximálisan karakteridegen tőle, a Konföderáció vezetőjétől, akinek egyszerűen minden tartása, minden kiállása megszűnik. Arról nem is beszélve, hogy karaktere olykor Harvey Dent-féle kettősséggel mozog. Hol teljesen normális, racionális és egy kicsit megmutatkozik a régi énje, hol pedig egy sötét és agresszív gonosz. Nem lett volna ezzel baj, hogyha hihetően lett volna előttünk tálalva, sajnos itt ez annyira nem működött.

 

Asajj Ventresszel sem volt baj, pontosan ugyanolyan volt, ahogy azt a TCW előtti EU-ban megszokhattuk és csak a sorozat fényében tűnhet helyenként furcsának, hogy mennyivel erősebb, mint a sorozatban, de ez nem a regény és nem az író hibája.

 

Mivel a régi szereplők nem voltak megfelelően ábrázolva, így az új szereplőkre hárul a feladat, hogy érdekessé tegyék a történetet, ami részben sikerült is. Tallisibeth Enwandung-Esterhazy, (Hűűű, micsoda név.) azaz Scout volt talán a legérdekesebb közülük. Talán ő és Whie Malreaux sokkal inkább főszereplők voltak a regényben, mint Yoda. Most, hogy már tudom milyen Scout, nem lep meg, hogy miért olyan jó barátok Ahsoka Tanóval. (A regényből nem derül ki, mielőtt még valaki felkapná a fejét. :D) Sajnos az ő karakterére jellemző volt egy iszonyú nagy kettősség, amivel egyszerre lehetett azonosulni és elhatárolódni tőle. Azonosulni lehetett vele azért, mert szimpatikus és aranyos volt, rendkívül okos, aki keményen küzd az álmaiért és furfangosságával mindent megtesz, azért, hogy elérje, amit akar. Azonban sajnos a mesterekkel is egyet lehetett érteni. Hiába volt olyan ravasz és találékony, ha egyszerűen a mestereknek volt igazuk. Ezekkel a kis trükkökkel lehet, hogy holmi Jedi Templomi versenyeken érvényesülni tud, de kint a fronton az első percben elintézhetik. Sajnos végig is ügyetlenkedte az egész könyvet és az olvasóban bizony megfordul a gondolat, hogy őt talán tényleg a mezőgazdasági részlegre kellett volna küldeni. Ebből a szempontból talán egy kicsit hasonlított Zayne Carrickre, bár utóbbi kétségkívül jobb karakter, mint Scout.

 

A mesterek, Jai Maruk és Maks Leem rendben voltak, bár elég erősen érződött rajtuk, hogy csak azért voltak a könyvben, hogy...

 

...meghaljanak.

 

 

Whie Malreaux volt egy másik érdekes eleme a történetnek. Először is jó volt őt is megismerni, hiszen azon kívül, hogy tudtam, hogy az EPIII.-ban meghal, nem sokat tudtam róla. Egyébként érdekes, hogy csak az utolsó pillanatban esett le, hogy...

 

...a látomása az EPIII.-ra utal.

 

 

Sajnos a karaktere abszolút súlytalan volt, még annak ellenére is, hogy elég jelentős történetszálat kapott, egyszerűen nem volt szép íve a karakterének. Az egyik pillanatban egy fegyelmezett, jó meglátású ember volt, a másik pillanatban pedig átcsapott egy heves, irracionális idiótába. Ugyan a könyv utalt rá, hogy ez miért van, de szerencsétlen Whie karaktere akkor is ide-oda csapong a végletek között. Mellesleg...

 

...az anyjából se hoztak ki semmit, mert folyton benne volt a könyvben és elég idegesítő is volt, az ember azt gondolta volna, hogy a végén láthatjuk az ő közös jelenetüket, vagy valami, de Sean Stewart egyszerűen nem pattintotta le ezt a felütött labdát és lógva hagyta az egész szálat a levegőben, gyakorlatilag értelmetlenné tette Whirry Malreaux szerepeltetését.

 

 

Nem tudom, hogy ez a fordító hibája volt-e, vagy az író írta el és maradt így benne, de volt benne egy mondat, ahol mind a három bolygónevet rosszul írták le. Három hiba egy mondatban, így felvont szemöldökkel néztem, hogy ez azért már durva. Assajt is így írták az egyik oldalon, de ez legyen a legkevesebb baj.

 

Helyenként ahogy Sean Stewart sorait olvastam néha komolyan úgy éreztem, hogy Stewartnak fingja sincs erről az univerzumról. Remek példa erre az a hiba, amit már a Grievous Tábornok képregényekben is megjelent. Sean Stewart számára a Kereskedelmi Szövetség egyenlő a Konföderációval. A regény háromnegyedében szinte végig a Kereskedelmi Szövetséget említik, mint a Köztársaság fő ellenségét. A vége felé úgy tűnt, hogy Stewart végre észbe kapott és Konföderációnak hívta végre. Abba bele sem megyek, hogy a könyv időrendben teljesen el van tévedve az EU jelenlegi állása szerint, sőt, talán még a régebbiekhez is. Elég sokszor hivatkozik dátumokra, ami a TCW ismeretében valóban egy kicsit kizökkentő. Az is érződött, hogy amikor Anakin először feltűnik, Stewart padawanként hivatkozik rá, miközben világosan kimondta, hogy a Rendili után járunk, amikor már rég lovaggá ütötték. Stewart valószínűleg észbe kapott, mert a könyv vége felé megemlíti, hogy már mégsem az.

 

Azon a jeleneten pedig egyszerűen csak értetlenül néztem, amikor...

 

...Anakin Skywalker kiront a hajójukból és önszántából sugárvetőkkel harcol a fénykard helyett. DAFUQ?

 

 

Szóval, nem jó regény a Yoda: Sötét Találkozó, az elején jól és érdekesen indít, a múltba mélyedő visszaemlékezések fent is tartják az érdeklődést, de ahogy végre beindulna valami értelmes cselekmény, valahol a regény közepe tájt (!) átcsap hihetetlenül unalmasba és érdektelenbe, úgy, hogy még a Star Wars környezet sem tudja fenntartani az érdeklődést. Ezek után nem csodálkozom, hogy Sean Stewart miért nem írt több könyvet az univerzumban. Ritkán mondok ilyet, de ennél még a Tomboló Erő és a Külső Űr is jobban bejött. Hatalmas csalódásként éltem meg, sajnos... De legalább a borítója jól néz ki. :P

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem csalódtam a Yodában, szerintem mérföldkövekkel jobb lett, mint a Külső Űr, Van valami egyedi feelningje.

Ventress-nél valahogy úgy éreztem, mintha a TCW-s Ventresst látnám magam előtt.

 

Zillo: nem tudom ki írja a Cad Bane sztorit.

 

Ha jól láttam sok amerikai örül, hogy lesz egy Jaina trilógia, de sokan nem örülnek Golden-nek. Sokak szerint pont az ő könyvei a leggyengébbek a Fate of the Jedi sorozatban. Pedig Golden-t én is szeretem, a Klánok ura nagyon jó volt tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa, jó volt a beszámoló, és remélem, hogy azért visszajön az SW iránti rajongásod. Én a helyedben nem számoltam volna fel a tervezett projektet. :)

 

A Külső Űr nekem anno nagyon nem tetszett, szóval ha ez a Yodás könyv még rosszabb, mint az... :S Azért mindenképp megveszem, de nem túl biztatóak ezek a kritikák egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lehet olvasni a novellákat. :) Én sajnos nem tudtam befejezni időre meló és a szakdoga miatt (meg a végére talán közrejátszott egy kis lustaság is... :)), de már nincsen sok hátra és versenyen kívül el fogom küldeni Eszternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DotJ regenyhez johetne mar egyborito is :) Egy uj era kezdete ez :) A kepregeny elso resze teljesen kesz, be is van irva, bar Eszter nem tudom, mikor teszi fel JRre.

Október. Recsi azt tanácsolta, hogy az új képregényekkel várjunk egy évet, én így is engedek három hónapot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crucible egy kellemes sztori lesz, egy kiváló író (akinek még egy könyvét sem olvastam :() tollából. Ha a Szukits kiadja magyarul, természetesen elolvasom, de így, angolul nem.

 

Into The Void: Számomra az év legjobban várt regénye. A képregény nagyon tetszik. Szerintem hülyeség nem a képregényre építeni. Azért az a 10 (akkorra max 15) szám nem olyan sok. 100% hogy elolvasom angolul.

 

Nem értem, hogy miért várnak. Ekkorra durranás lesz? Emellett még hiányolom az ötödik TOR regényt is.

 

Hát engem Timothy Zahn hidegen hagy. A Scoundrelst kizárólag magyarul fogom elolvasni.

 

Kíváncsi leszek majd arra a műre, amiben meghalnak. Nem lennék Lucas helyében (na jó, de :P), nagyon nehéz élete büszkeségére azt mondani, hogy “jó, egy trilógiában meghalhatnak”.

 

Ki az az Allana? Ha ez olyan lesz, mint a Jedi-növendék, akkor kihagyom. (Nem azért, szeretem a Jedi-növendéket, csak picit tényleg nagyon gyerekes, de azért végigolvasom.)

 

Ez az! Még nem olvastam RC könyvet, csak a játékkal játszottam, de valami azt súgja, a kedvenc sorozatom lesz

 

Hmm… Rebels. Erre egészen kíváncsi vagyok, mondjuk, a Szukits kiadásában. Nagyon remélem, a harmadik rész főszereplője nem Han lesz. Legyen Ackbar, vagy valamelyik lázádó, de ne Han. Róla már elég mű van.

 

Nem hoz különösen lázba, egy Coruscant Nights trilógiának sokkal jobban örülnék magyarul.

 

Na, egy kis szavazás. :evil: Coruscant Nigyhts vagy Jaina Solo trilógiát szeretnétek inkább magyarul olvasni? Csak egyet választhattok :)

 

Eddig 1:0 a CN javára :cool:

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki az az Allana?

Jacen Solo lánya.

 

Amúgy a Coruscant Nightsra szavazok, mert a Swords Of The Jedi időben túl távol van ahhoz, hogy értsük, szerintem.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag október 26-án jelenik meg. És ára már kedvezőbb, 3300, valamint kikerül kereskedelmi forgalomba.

https://www.szukits.hu/egyeb/376-halalcsillag.html

 

Az én szavazatom is a Coruscant Nights.

 

Egy újabb Commando-s regénynek nagyon örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, egy kis szavazás. :evil: Coruscant Nigyhts vagy Jaina Solo trilógiát szeretnétek inkább magyarul olvasni? Csak egyet választhattok :)

Engem Jaina Solo jobban érdekel. Mondjuk sok esély úgysincs rá, de attól még nem venném rossz néven, ha megjelenne idehaza.

 

Beleolvasva a Halálcsillagba, egész jónak tűnik. Ha idén ez az utolsó megjelenés, akkor sajnos csak 2013-ban jutok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4:2 a CNnek.

Engem Jaina Solo jobban érdekel. Mondjuk sok esély úgysincs rá, de attól még nem venném rossz néven, ha megjelenne idehaza.

 

Beleolvasva a Halálcsillagba, egész jónak tűnik. Ha idén ez az utolsó megjelenés, akkor sajnos csak 2013-ban jutok hozzá.

 

Elvileg még jön Tim Zahntól a Hűség, és talán ( :clap2: ) a Revan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

CVI: Del Rey bejelentések:

Republic Commando folytatásával kapcsolatban: valószínű, de egyelőre nem árulhatnak el semmit, csak annyit, hogy örülni fogunk.

Biztos? Most olvasom az Imperial Commandot (utolsó könyv) és bármennyire is jó lenne lezárni a sztorit, nem tudom mennyire jó ötlet öt könyv után hozzáigazítani a dolgokat egy utólagos történéshez. Arról nem is beszélve, hogy mennyire tudná/ja egy új szerző átvenni Traviss stílusát és lezárni az öt könyv alatt építgetett karakterek sorsát. Nem tudom Traviss hagyott-e valami vázlatot a befejezést illetően, vagy ha igen egyáltalán fgyelembe veszik-e, esetleg az új szerző konzultál(hat)-e vele? Kíváncsi leszek, de ezek nélkül lehet inkább hagyni kéne befejezetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4:2 a CNnek.

 

 

Elvileg még jön Tim Zahntól a Hűség, és talán ( :clap2: ) a Revan is.

Reméljük, hogy a Hűség még idén megjelenhet, nagyon gyorsnak kell lenni ahhoz. A Revan már 2013-as könyv lesz.

 

Biztos? Most olvasom az Imperial Commandot (utolsó könyv) és bármennyire is jó lenne lezárni a sztorit, nem tudom mennyire jó ötlet öt könyv után hozzáigazítani a dolgokat egy utólagos történéshez. Arról nem is beszélve, hogy mennyire tudná/ja egy új szerző átvenni Traviss stílusát és lezárni az öt könyv alatt építgetett karakterek sorsát. Nem tudom Traviss hagyott-e valami vázlatot a befejezést illetően, vagy ha igen egyáltalán fgyelembe veszik-e, esetleg az új szerző konzultál(hat)-e vele? Kíváncsi leszek, de ezek nélkül lehet inkább hagyni kéne befejezetlenül.

 

Igen, az új szerkesztő már többször tett hasonló nyilatkozatokat. Most megvárják mi lesz a TCW 5. évadjában Mandalore sorsa, és valószínűleg utána jelentik be. Egyébként a két koncepció összemosása már részlegesen megtörtént, az egyik TCW bolygóival és népeivel fogalakozó kiadványban Mandalore-ról úgy írnak, mint a TCW-s és a Traviss-féle verzió hibridjéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.