Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nyugaton elég vegyes fogadtatást kapott. A Legacy of the Force hasonlóan. Minden ilyen hosszú sorozatnál voltak nagyon jó, és kevésbé jó részek.

De most nem a minőségről van szó, hanem a mennyiségről. Amikor rákérdeztem a kiadó vezetőinél a SW hosszú sorozatokra, (reméltem ugyanis, hátha meg tudják oldani a hosszú sorozatok és a rövid sztorik kombinációját) akkor azt mondták: hát, figyelj, meg tudjuk oldani, de nem jelenhet meg nálunk minden, nem Amerikában, nem Németországban élünk. Számomra egyértelmű: ez azt jelenti, belemennek, ha az olvasók nagyon akarják, de akkor mellette nem nagyon lesz más SW-ből.

Úgy tudom örültek is, hogy az NJO csak 4. helyezett, a félbehagyottak pedig csak 5. lett. Nem nagyon szerettek volna ezekkel foglalkozni,csak akkor, ha bekerültek volna az 1-2. hely környékére. Úgy fogalmaztak számomra, hogy a szavazás az eredeti elképzeléseiket erősítette meg.

Gondolom sokak fejében megfordult már, hogy mi lenne, ha ezt a több, mint 40 könyvet kiadnák és azután visszatérnének a rövid sztorikra. Na most, elindulnának 2015-ben ezekkel. Tételezzük fel, hogy minden évben 6-7 regényt tudnak majd kiadni. 2020-ig ellesznek velük, és akkor mellette semmi más nem jön, vagy, ha mégis, akkor max-1-2 köny (Pl: Annilihation és Scoundrels) 2020 után simán visszatérhetnek a rövid sztorikra, de akkor már inkább a 2015 és 2020 között megjelent történetekből fognak válogatni, hiszen azok lesznek már akkor aktuálisabbak. Nem valószínű, hogy akkor kiadnák a Shatterpoint-ot, a Tatooine Ghost-ot, a Scourge-öt, az Into the Void-ot, a Rebels könyveket, a Kenobit ....stb.

Ők sokkal jobban szeretnek frissebb és aktuálisabb könyveket kiadni. Képregényeknél is sokat egyeztettünk. Számtalan régebbit is javasoltam, de nem szerették volna sem a Tales of the Jedi-t, sem a Shadows of the Empire-t, mivel túl régi. A Knights of the Old Republic-cal, az Empire/Rebellion-nal pedig az volt a gond, hogy hogy túl hosszú.

 

Tudom, hogy sokaknak fáj az a gondolat, hogy esetleg a NJO, vagy a társai talán soha nem jutnak el hozzánk. Nekem is fáj, hogy a Jedi-növendék befejezetlen, semmi esély a Jedi Quest-re és a Last of the Jedi-re (most Jude Watson könyveire gondolok). Az NJO-t és az utána következőket is nagyon szívesen olvasnám, de mellette még nagyon érdekelne az Annilihation, a Kenobi, a Shatterpoint, a Rebels könyvek, Kemp új duológiája, ...stb. De sajnos ez van nem jelenhet meg minden, sok ki fog maradni, nem lehet mindenkinek jó. Majd meglátjuk mit hoz a jövő.

Ez az ugorjunk a Legacy of the Force-ra csak egy ötlet volt, hogy a távolabbi jövő egy jó része is eljusson hozzánk. Egyébként lehet, hogy a kiadónak nem is fog tetszeni, a szőnyeg alá söpörhetik. Ez az ő döntésük lesz, nem a miénk.

 

Ezt sajnalattal hallom csak azt nem ertem miert nam tarsul be mas kiado is a SW konyvekbe lehet nem birna el a piac de igy mindenki hozzajuthatna ahoz amit szeretne

 

Jedi Padavan Jedi Quest LOTF NJO .. amikor vegzek egy egy konyvel fel tudok tenni beloluk oszefoglalot de ez nagyon hoszu ido 2015 ev vege talan mire kiolvasom oket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Quest elso konyvet olvasva meglepodtem igaz az elso 20 oldalnal tartok sokkal rosszabra szamitottam

Anakin meg gyerek nem tudja meg miert s hogyan fedezi fel a Tatooin vilagat olyasmiket talal lat es tapasztal amit az ero sugall neki mitsem tud az erorol de sokkal fejlettebb mint kamasztarsai foglalkoztatja a rabszolga sors de az ero segitsegevel nincs elcsuggedve anyira mint trasai es a korulottuk elok mivel gyorsan tanul s fejlodik Wato sokmindent biz ra es neha nagyritkan szabadnapot is tud maganak csinalni mikor wato ep uton van mivel jo szerelo rengeteg olyan droid all rendelkezesere amirol wato nem tud s azt sem hogy ezek mukodnek

wiszont a felelmei ra ra tornek mar gyerekoraban is milesz ha elvesziti a tarsait vagy edesanyjat es egy idegenhez kerul vagy a gyakori kaloz tamadasban elraboljak vagy ot vagy edesanyjat

 

hogy jobban megertsuk ot ell kell mondanom hogy Smhi szamara egy ikon peldakep rettetnthetetlen es hatalmas szivu ember aki nem fel

diohelyban enyi folyt kov

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt sajnalattal hallom csak azt nem ertem miert nam tarsul be mas kiado is a SW konyvekbe lehet nem birna el a piac de igy mindenki hozzajuthatna ahoz amit szeretne

 

Jedi Padavan Jedi Quest LOTF NJO .. amikor vegzek egy egy konyvel fel tudok tenni beloluk oszefoglalot de ez nagyon hoszu ido 2015 ev vege talan mire kiolvasom oket

 

Ez se fog menni. A Szukits csak akkor csinálja ezeket a logós könyveket, ha más nem csinálja. Ezt is ők mondták nekem.

 

A Jedi Quest elso konyvet olvasva meglepodtem igaz az elso 20 oldalnal tartok sokkal rosszabra szamitottam

Anakin meg gyerek nem tudja meg miert s hogyan fedezi fel a Tatooin vilagat olyasmiket talal lat es tapasztal amit az ero sugall neki mitsem tud az erorol de sokkal fejlettebb mint kamasztarsai foglalkoztatja a rabszolga sors de az ero segitsegevel nincs elcsuggedve anyira mint trasai es a korulottuk elok mivel gyorsan tanul s fejlodik Wato sokmindent biz ra es neha nagyritkan szabadnapot is tud maganak csinalni mikor wato ep uton van mivel jo szerelo rengeteg olyan droid all rendelkezesere amirol wato nem tud s azt sem hogy ezek mukodnek

wiszont a felelmei ra ra tornek mar gyerekoraban is milesz ha elvesziti a tarsait vagy edesanyjat es egy idegenhez kerul vagy a gyakori kaloz tamadasban elraboljak vagy ot vagy edesanyjat

 

hogy jobban megertsuk ot ell kell mondanom hogy Smhi szamara egy ikon peldakep rettetnthetetlen es hatalmas szivu ember aki nem fel

diohelyban enyi folyt kov

 

Jól hangzik. Sajnálom, hogy nálunk nem jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El kell dönteni: NJO és Post NJO VAGY egyrészes könyvek és kisebb sorozatok.

 

Nincs köztes megoldás. Amit Revan mondott, bár jó lenne, szerintem nem valószínű, hogy a kiadó meg a jogtulaj rábólintana. Azért érdemes lenne rákérdezni.

 

Engem sokkal jobban érdekel az Ősi, Sötét idők, esetleg a Lázadás, mint az NJO és azutáni regények. Nekem a mostani színes kínálat tetszik, minden érából jön egy-egy könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az x szárnyúakat nem lehetne ugy kiadni hogy nem kezdik elölről hanem folytatják ahol abbamaradt? Vagy kiadnák elölről, de darabokban.

Szerintem nem szükséges kiadni, koncentráljanak inkább az újabb könyvekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az x szárnyúakat nem lehetne ugy kiadni hogy nem kezdik elölről hanem folytatják ahol abbamaradt? Vagy kiadnák elölről, de darabokban.

Az első megoldás megoldható. A Mars-ciklussal is meg tudták oldani. De előtte természetesen ezt a Lucasfilmnek engedélyeznie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek! Fenn van Revan a szukits.hu-n 90% kedvezménnyel. Sok sikert a többieknek!

Előbb jön mint az Allegiance, ez hogy lehetséges??????

Remélem utána már jön az Allegiance is de nagyon örülök a Revannak is.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

erdekes modon emailt nem kaptam a megjelenesrol de azert kosz hogy szoltal ey a 90% engem nem iygat meghagyom masnak a lehetoseget

Ez egy speciális akció, így erről külön értesítést nem fog senki sem kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem szükséges kiadni, koncentráljanak inkább az újabb könyvekre.

Pedig pont ezt a sorozatot lenne szükséges folytatni (elég sok embert érdekel is, nagyon népszerű sorozatról van szó), másrészről mostanság is készül még hozzá újabb történet/könyv a tengerentúlon. Szerintem ez a készülési időben leghosszabb sorozata az SW-könyveknek. Valószínűleg egyébként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pont ezt a sorozatot lenne szükséges folytatni (elég sok embert érdekel is, nagyon népszerű sorozatról van szó), másrészről mostanság is készül még hozzá újabb történet/könyv a tengerentúlon. Szerintem ez a készülési időben leghosszabb sorozata az SW-könyveknek. Valószínűleg egyébként is.

Már elkészült az új könyv, a Mery Kill, elég sikeres lett. És talán pont emiatt is érdemes foglalkozni egy kicsit a sorozattal. A rossz, az, hogy eddigi tapasztalataim szerint nem nagyon szertenek régi és hosszú sorozatokkal foglalkozni. De meglátjuk, hátha egyszer másképp lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök a Revan előre hozatalának, a Plagueis után a 2. legjobban várt regény a csomagból. Ezek szerint a 2013-as év az Allegiance - Plagueis duóval nyit?

 

Egyébként a 90%-os kedvezmény nem érvényes, ha egyszerre két regényt rendelek meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök a Revan előre hozatalának, a Plagueis után a 2. legjobban várt regény a csomagból. Ezek szerint a 2013-as év az Allegiance - Plagueis duóval nyit?

 

Egyébként a 90%-os kedvezmény nem érvényes, ha egyszerre két regényt rendelek meg?

Igen, valószínűleg az Allegiance jövő év első könyve lesz, utána jön a Plagueis.

 

A 90%-os akció gyorsan véget ért, hamar elkapkodták az első 10 példányt. Ha egyszerre két könyvet rendelsz, akkor már nem érvényes a 90%-os akció. Egy vásárló egy hónapban csak egy könyvet kaphat 90%-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök a Revannek. Revan, jó, hogy kiírtad a Szukitsra, hogy nem kell nagy durranást várni, mert így rengeteg egycsillagos hozzászólást akadályoztál meg :)

 

Kicsit átnéztem, milyen könyveket lenne érdemes kiadni 2014-, ill. 2015-ben.

 

Troy Denning: Tatooine Ghost

Matthew Stover: Shatterpoint

Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Jedi Twilight

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Street Of Shadows

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Patterns Of Force

Karen Traviss: No Prisoners

Karen Miller: Stealth

Karen Miller: Siege

Joe Schreiber: Red Harvest

Jeff Grubb: Scourge

John Jackson Miller: Lost Tribe Of The Sith: The Collected Stories

Drew Karpyshyn: Annihilation

Timothy Zahn: Scoundrels

Tim Lebbon: Into The Void

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: The Last Jedi

Paul S. Kemp: I.

Paul S. Kemp: II.

John Jackson Miller: Kenobi

Martha Wells: Leia hercegnő regény

Kevin Hearne: Luke Skywalker regény

James S. A. Correy: Han Solo regény

 

Ezeket legjobb esetben is 3 év alatt lehetne kiadni.

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök a Revannek. Revan, jó, hogy kiírtad a Szukitsra, hogy nem kell nagy durranást várni, mert így rengeteg egycsillagos hozzászólást akadályoztál meg :)

 

Kicsit átnéztem, milyen könyveket lenne érdemes kiadni 2014-, ill. 2015-ben.

 

Troy Denning: Tatooine Ghost

Matthew Stover: Shatterpoint

Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Jedi Twilight

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Street Of Shadows

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Patterns Of Force

Karen Traviss: No Prisoners

Karen Miller: Stealth

Karen Miller: Siege

Joe Schreiber: Red Harvest

Jeff Grubb: Scourge

Drew Karpyshyn: Annihilation

Timothy Zahn: Scoundrels

Tim Lebbon: Into The Void

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: The Last Jedi

Paul S. Kemp: I.

Paul S. Kemp: II.

John Jackson Miller: Kenobi

Martha Wells: Leia hercegnő regény

Kevin Hearne: Luke Skywalker regény

James S. A. Correy: Han Solo regény

 

Ezeket legjobb esetben is 3 év alatt lehetne kiadni.

Hát majd meglátjuk, hogyan fog tetszeni az olvasóknak a könyv.

Ezek talán már 2015-2016 környékén jöhetnének.

A Lost Tribe of the Sith-et tenném még hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erről a 90%-os akcióról én is lecsúsztam, de szinte biztos, hogy ez ugyanígy lesz a következő SW regényeknél is. :)

 

Zillo, a lista jó (bár a TCW könyvek nyugodtan kihagyhatóak), én is inkább ezt pártolom, mint az NJO-t vagy az X-szárnyúak befejezését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.