Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom a pontos példányszámokat, de az elmúlt években nagyon összementek. Olyan 1000-2000 közé saccolom, ekkora példányban jelenhet meg kb 1 könyv.

Ez irtozatosan keves hat akkor nem is csoda hogy nem vagnak bele mindenbe a Szukits nal igy mar ertheto

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez irtozatosan keves hat akkor nem is csoda hogy nem vagnak bele mindenbe a Szukits nal igy mar ertheto

Sajnos ez általános tendencia és nem csak a Szukits Kiadóra érvényes. A legfrissebb kimutatások szerint Magyarországon a megjelenő könyvek 90%-a 1000-es példányszámban jelennek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most látom, hogy változás van a kiszállítási díjaknál.

Futárszolgálat

A szállítás díja 5.000 Ft alatti megrendelés esetén 900 Ft, 5.000 - 10.000 Ft közötti vásárlás esetén 700 Ft. míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a házhoz szállítás ingyenes.

 

Pick Pack Pont

A szállítás díja 5.000 Ft alatti megrendelés esetén 700 Ft, 5.000 - 10.000 Ft közötti vásárlás esetén 500 Ft, míg a 10.000 Ft-ot meghaladó vásárlás esetén a kiszállítás ingyenes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom a pontos példányszámokat, de az elmúlt években nagyon összementek. Olyan 1000-2000 közé saccolom, ekkora példányban jelenhet meg kb 1 könyv.

 

Ez tényleg kevés, de ezért is van az,hogy nem sok könyves boltban van raktáron SW könyv.

Majd ha jön az episode VII. lehet reneszánszát fogja élni és nagyobb lesz az érdeklődés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A most előrendelhető SW könyvek esetében nem várható, hogy több lesz a kedvezmény? Vagy marad a 10%?

Sajnos nem várható változás. Pedig szerintem jó ötlet lenne 20%-ra növelni a csak náluk kapható könyvekre a kedvezményt. Vagy legalább a 10%-ot megtartani a megjelenés után is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn-t nemrég interjúvolták meg a Scoundrels kapcsán.

Elég sok érdekes infót elárult jövőbeni terveiről. Lehet, hogy trilógiává bővíti a Hűség, Choices of One történetszálat. Van egy trilógia terve a klasszikus trilógia érájában. Az egyik kötetben Thrawn és a chiss-ek kerülnének központi szerepbe. Egy másik könyvben Mara Jade egy olyan orgyilkos csoporttal kerülne szembe, amely meg akarja ölni Vadert.

A jövőben legszívesebben az EP4- EP5 közötti időkben írna. És még rengeteg ötlete van az EP3- EP4 közötti időkben. Jedi visszatér után játszódó történetet nem írna szívesen és szerinte a Del Rey a távolabbi jövőben már nem is fog többet megjelentetni az Ep7-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kiolvastam a Revant hat jo a konyv de ebbol batran kilehetett volna meg legalab 2 konyvet hozni revan elete es multja nem csak igy betomoritve elvezheto hanem kulon kulon is a Mandalori haboru a sithek vilaga es miutan visszatert hoditani a csaszar neveben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, hogy a Scoundrels egy teljesen új pálya kezdetét jelenti, de tévedtem. :) Megmondom őszintén, egyiket se várom igazán. Thrawn nagyon jó karakter, de róla szinte már mindent tudunk, Mara Jade pedig sohasem volt szimpatikus számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thrawn Zahn egyetlen jó karaktere (na jó, Palleaon és Car'das mellett). Egy újabb Thrawn trilógiának örülnék, és jó lenne, ha a fejezeteket nem vennék el a jófiúk Thrawn elől. Ha tetszik a Hűség, majd megmondom, hogy szeretném-e a trilógiává bővülését :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Karrde is jó karakter, igaz, később ellaposodik. Ja, és Fey'lyát is Zahn teremtette meg, ő az egyik kedvenc új köztársasági politikusom. Igazi jellemfejlődésen megy keresztül a hosszú évtizedek alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá: Joe Schreiber, a Halálosztag szerzője, új regényt ír Darth Maullal a főszerepben. :)

Ki mit szól hozzá? :D

 

"In a tale of retribution and survival set before the events of The Phantom Menace, Darth Plagueis and Darth Sidious dispatch Sith apprentice Darth Maul on a secret mission to infiltrate a criminal empire operating from inside Cog Hive Seven-a hidden prison teeming with the galaxy’s most savage criminals. There, he must contend against the scummiest and most villainous in gladiatorial death matches while carrying out his masters’ clandestine commands. Failure is not an option; success will ignite the revenge of the Sith against the Jedi Order."

 

Ui: most nézem, a Jedi Rend is beszámolt róla.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen :)

 

"A Baljós Árnyak eseményei előtt játszódó, megtorlás és túlélés történetében Darth Plagueis és Darth Sidious elküldi Darth Mault, a Sith tanítványt egy titkos küldetésre, hogy szivárogjon be egy a Cog Hive 7-en működő alvilági birodalomba, ahol a titkos börtönben csak úgy hemzsegnek a Galaxis legkegyetlenebb bűnözői. Ott meg kell küzdenie a legrosszabb és leggonoszabb alakokkal az életre-halálra szóló gladiátormeccseken, miközben mestereinek titkos parancsait elvégzi. A kudarc nem opció; a siker viszont be fog gyújtani a Sithek bosszúját a Jedi Rend ellen."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! :peace:

 

Nem hangzik rosszul, bár az nem túl előnyös, hogy Maulért nem sokat kell aggódnunk. Így nem sok tétje van annak, ha élet-halál helyzetbe kerül.

Az viszont nem tiszta, miként lehet Maul Sith-tanítvány, ha ekkor a Plagueis-Sidious duó képviselte a Sith Rendet? Úgy tudtam, Sidious titokban fogadta tanítványának a zabrakot, azt tervezve, hogy végez Plagueis-szel, így fennmarad a Kettő Szabályának egyensúlya. Vagy Maul ekkoriban Ventress-hez hasonló végrehajtóként volt "Sith"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Plagueis könyvben, amely márciusban jelenik meg, mindent megtudhatsz, sajnos nekem sem túl tiszta. Szerintem Maul nem tud Plagueis kilétéről, de eddig azt gondoltam, hogy Plagueis sem tud Maulról... hát lehet, hogy tévedtem. Majd kiderül.

 

Maulért valóban nem kell aggódni, de biztos beleraknak más főszereplőket is. :) A hangsúly a brutalitáson és a vérengzésen lesz (lehet), hiszen Schreiber alapvetően horror-szerző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló szituációt tudok elképzelni, mint a klónháborúk idején fennálló Sidious-Dooku-Ventress trió. Sidious tisztában volt vele, hogy Dooku egyfajta Sith-tanítványként "tartja" a csajt, de sosem volt több eszköznél. Ezért is adott parancsot a likvidálására, amint nőtt a hatalma. Talán Maulnál is erről van szó, de a Plagueis után többet fogunk tudni.

 

Nekem bejött Schreiber stílusa, még ha sokak szerint idegen is volt ez a fajta brutalitás az SW-től. Szintén szerepeltek kötött karakterek (Han, Chewie) a regény mégis élvezetes volt. Ugyanez megvalósítható a Maul regénnyel is. A kérdés az, hozzánk eljut-e, ha igen, mikor... egyelőre a Red Harvest kiadását kéne megérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért jobban örültem volna, ha Sidious mindkettőjüket átverve játszotta volna ki a Kettő Szabályát. De majd a könyv elolvasása után minden tiszta lesz. :)

 

A Halálosztag nekem is tetszett, bár most egy egészen más stílusú könyvről lesz szó, de szerintem remekül fogja megoldani. :) A történet itt sem tűnik nagy eresztésnek, inkább a félelemfaktor emelésén lesz a hangsúly. :) A Red Harvest szerintem a most kötendő szerződéscsomagba bekerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van folytatása is, az Annihilation. :)

 

Az Annilihation önálló történet, a Revanhoz nincs köze.

 

Azt hittem, hogy a Scoundrels egy teljesen új pálya kezdetét jelenti, de tévedtem. :) Megmondom őszintén, egyiket se várom igazán. Thrawn nagyon jó karakter, de róla szinte már mindent tudunk, Mara Jade pedig sohasem volt szimpatikus számomra.

 

A Mara regény ötlete lázba hozott. Azt nagyon várom. De az új Thrawn könyv is nagyon érdekel.

 

Hoppá: Joe Schreiber, a Halálosztag szerzője, új regényt ír Darth Maullal a főszerepben. :)

Ki mit szól hozzá? :D

 

"In a tale of retribution and survival set before the events of The Phantom Menace, Darth Plagueis and Darth Sidious dispatch Sith apprentice Darth Maul on a secret mission to infiltrate a criminal empire operating from inside Cog Hive Seven-a hidden prison teeming with the galaxy’s most savage criminals. There, he must contend against the scummiest and most villainous in gladiatorial death matches while carrying out his masters’ clandestine commands. Failure is not an option; success will ignite the revenge of the Sith against the Jedi Order."

 

Ui: most nézem, a Jedi Rend is beszámolt róla.

 

Remek hír. Kár, hogy nem jelentették be korábban, így erre többet kell várnunk.

 

A tervezett borító :):

 

medium.jpg

 

Nagyon kemény.

 

 

Köszi szépen! :peace:

 

Nem hangzik rosszul, bár az nem túl előnyös, hogy Maulért nem sokat kell aggódnunk. Így nem sok tétje van annak, ha élet-halál helyzetbe kerül.

Az viszont nem tiszta, miként lehet Maul Sith-tanítvány, ha ekkor a Plagueis-Sidious duó képviselte a Sith Rendet? Úgy tudtam, Sidious titokban fogadta tanítványának a zabrakot, azt tervezve, hogy végez Plagueis-szel, így fennmarad a Kettő Szabályának egyensúlya. Vagy Maul ekkoriban Ventress-hez hasonló végrehajtóként volt "Sith"?

 

Maul inkább Ventresshez hasonló végrehajtó volt. Bővebben a Plagueis regényben.

Luceno állítólag egy olyat akart írni, ami teljesen újat is tud mondani. Tudta, hogy ingoványos talajon jár ez ügyben és egyeztetett a Lucasfilmmel. Ott jóváhagyták az ötletét, sőt tetszett is nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem kételkedem, de a konzisztens EU-nak végleg lőttek, ezt előre megmondom. Ettől függetlenül nem zárkózok el az új filmektől. :)

JakeSully, ez a kép üt. :D

Ezt miért veszed ennyire biztosra? És ha figyelembe veszi az EU-t is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul inkább Ventresshez hasonló végrehajtó volt. Bővebben a Plagueis regényben.

Luceno állítólag egy olyat akart írni, ami teljesen újat is tud mondani. Tudta, hogy ingoványos talajon jár ez ügyben és egyeztetett a Lucasfilmmel. Ott jóváhagyták az ötletét, sőt tetszett is nekik.

Köszi, erre voltam kíváncsi. :) Arra nem sokat adnék, hogy a Lucasfilm jóváhagyott valamit, hiszen tudjuk, mennyire egyszerűen felülírhatnak bármit egy magasabb kanonitású művel (film, TCW). Annyiból talán megnyugodhatunk, hogy az új filmek nem fogják bolygatni a korábbi eseményeket, így többek közt az Ep1 előtti korszak is viszonylagos biztonságban van. Egyelőre.

 

Ezt miért veszed ennyire biztosra? És ha figyelembe veszi az EU-t is?

A pakliban benne van, de osztom KisKósa kételyeit. Ha bizonyos fokig alkalmazkodnak is az EU-hoz Abramsék, kizárt, hogy teljesen konzisztens marad az új trilógia az EU-val. Elég egy fél mondatos említés, és Mara Jade vagy Thrawn karaktere gyökerestül el van törölve, ezzel együtt tucatnyi regény. Ennyire nem hiszem, hogy odafigyelnének a készítők, hogy ennyire megkötnék a saját kezüket. Ráadásul többször is ki lett jelentve, hogy teljesen új történettel állnak elő, az EU-val nemigen foglalkoznak. Persze ha valamely mű szerencsés véletlenek folytán az új filmek ellenére is az SW univerzum része tud maradni, az üdvözölendő. De lássuk be, erre kevés az esély.

 

Nem tudja valaki mi lett a Jedi templommal?

Ugye 2004ben beletették az ep 6ba. De az Endor utáni könyvekben nincs benne hisz előbb íródtak.

Ezt megmagyarázták utólag valamilyen regényben, hogy mi lett vele?

Amennyire tudom, egyfajta emléképület lett belőle, nem renoválták, nem költöztek vissza bele jó ideig a Jedik. Ebből a szempontból is érdekes lesz az Ep7, amiben valószínűleg ismét aktív szerepet kap a Templom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a regény nagyon várós. A borító és a kis fülszöveg meghozta a kedvem a Halálosztaghoz :D Jó lenne, ha ez a regény is beférne a következő regénycsomagba, bár erre elég kicsi az esély.

Mivel már az egyezkedés zajlik, így nem valószínű. 2016 után lehet csak számolni a megjelenésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.