Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Medstar nekem is nagyon tetszett. Nagyon megfogott a karakter központúsága. Na meg ott van I-5

Valóban sokkal érdekesebbek, szerethetőbbek és kidolgozottabbak a szereplők, mint pl. a Jedi próbában. :) Sok mindent láttam/olvastam már SW téren, de mindig tudok újjal találkozni: pl. kiben merül fel, hogy leitasson egy droidot? :D 

 

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Coruscanti éjszakák már hagyományosabb, kaland orientált sztori lesz, viszont számtalan alvilági elem is benne lesz. A Medstar-ból is visszaköszönnek szereplők.

Ezek jó hírek. Akkor meg is van, mi lesz a következő olvasmányom a Medstar II és a Boba Fett kelepcéje után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 08. - 1:47, Darth Sky írta:

Jedi próba

 

Nem fog a kedvenceim közé tartozni, szerintem meglehetősen gyenge olvasmány. Azt elismerem, hogy az írópáros tagjai értenek a háború bemutatásához, ami nem csoda, hiszen a saját tapasztalataikról is írtak, ami hitelesebbé tette a logisztikai és csapatmozgásokkal foglalkozó leírásokat. Jó, hogy tisztább képet kaphattunk arról, mivel jár egy nagyszabású csata, így összességében maga a háború is. Ennyivel nálam ki is merültek a könyv pozitívumai. A történet egyszerű, sablonos, helyenként kifejezetten unalmas is. Főleg azoknál a részeknél, ahol előre ki lehet találni, mi fog történni, és az ember csak át akarja rágni magát a sokszor gyermeteg megfogalmazáson. A szereplők személyes párbeszédeinek minősége, és a cselekmény sokszor elnagyzolt mivolta miatt a régebbi ifjúsági regények ugrottak be. A karakterek többsége felesleges, bosszantó, vagy rosszul kezelt. A borító több szempontból is félrevezető, mert egyrészt Ventressnek összesen két minimális jelenete van, másrészt, Anakin itt még az Ep2-es külsejével mutatkozik. Kisebb ellentmondások is akadtak benne... néhány hónappal járunk az Ep2 után (Anakin itt még padawan, nincs mellette Ahsoka), viszont az egyik leírásban azt állítják, hogy 2 és fél éve tart a háború. Vagy amikor az egyik karaktert halottnak írják le, amikor nagyon is életben van.

  Spoileres tartalom megtekintése

Szóval, szerintem a karakterek személyes kapcsolatai nagyon irracionálisak voltak, legalábbis nekem nem igazán jöttek át.    

 

Egyszer elolvasható, főleg, ha valaki szereti a háborús témakört, de én legjobb esetben is a közepes és a gyenge közé rangsorolnám.  

Az írásod nagy részével egyetértek. Nekem sem tetszett a könyv. Eddig közel 20 SW-kötethez volt szerencsém, és ez volt az egyik legbénább. 

 

2018. 05. 08. - 1:47, Darth Sky írta:

néhány hónappal járunk az Ep2 után (Anakin itt még padawan, nincs mellette Ahsoka)

De hogy jön ide Ahsoka, ha ez egy Legends-könyv? :) Ráadásul ezt a regényt tudtommal a Clone Wars-multimédiás projekt keretén belül adták ki, tehát ekkor még Ahsoka karaktere meg sem született. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De hogy jön ide Ahsoka, ha ez egy Legends-könyv? :) Ráadásul ezt a regényt tudtommal a Clone Wars-multimédiás projekt keretén belül adták ki, tehát ekkor még Ahsoka karaktere meg sem született. 

Ahsoka nem kizárólag kánon karakter, ugyanúgy számos Legends mű szereplője is. Technikailag még tényleg nem létezett 2004-ben, viszont ez nem lehet in-universe magyarázat. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

@Darth Revan9! Tudsz valamit A túlélők keresése megjelenéséről? Úgy tudtam, hogy május 2-án adják ki, erre ma, amikor felnézek Szukitsék honlapjára, azt látom, hogy május 16. Meddig tologatják még? :( 

Sajnos nem sokat. Annyit tudok, hogy az idén végrehajtott nagy átalakításaik miatt hatalmas a káosz náluk. Még mindig nem rendeződött minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 22. - 18:29, luke19 írta:

Végeztem az Álmok bolygójával. Sok helyen lehúzták, fel voltam készülve a legrosszabbakra, de ez kellemes meglepetés volt. Nem túl sok akció van benne, az utolsó 80 oldal kivételével. Jó volt megismerni Obi-Wan kétségeit, és a fiatal Anakinnal való kapcsolatát. Plusz pont jár még Tarkin szerepeltetéséért is. Zonama Sekot misztikuságga ellenére is tetszett. 5/3.5

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ezt a könyvet hogy/hol sikerült beszerezned? Se Szukitsról, se bookline-ról nem tudom megrendelni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezt a könyvet hogy/hol sikerült beszerezned? Se Szukitsról, se bookline-ról nem tudom megrendelni. :(

Itt volt előjegyezve. Szellemlovason érdemes még, bár ott fél perc alatt el szoktak kelni a ritkaságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddig, a Szukits Kiadó gondozásában megjelent Legendák könyvekről. A kiadó azt tudja garantálni, hogy idén, 2018-ban még kaphatóak lesznek. Jelenleg dolgoznak azon, hogy 2019-ben is kaphatóak legyenek - megpróbálnak kieszközölni hosszabbítást. Sajnos ennél tovább viszont nem látnak, tehát a távoli jövőben nem biztos, hogy beszerezhetőek lesznek. Épp ezért, akiknek még hiányzik valamelyik Legendák regény, és be akarja szerezni, valamint nem akar kockáztatni, célszerű lenne a közeljövőben beszereznie. Természetesen az sem zárható ki, hogy folyamatosan tudnak jogokat hosszabbítani, és árusítani őket, de erre csak 50% esély van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Legendák megjelenések. Szünet lesz. Egyelőre nem tudni meddig. Nincs baj a fogyásokkal. A probléma bürokratikus dolog. A Disney-nek és a Random House-nak több dolgot le kell tisztáznia. Amint ez meglesz, újra lehet szerződni. Jelen pillanatban csak 2012 utáni könyvekre lehet szerződni, azokból pedig majdnem mind megjelent. Kivéve a Crucible-t. A Crucible-t önállóan nincs értelme. Remélem, hogy a Disney és a Random House minél hamarabb rendezik ezt a dolgot.

Természetesen a Corsucanti éjszakák, a Fejvadászháborúk és a Klónháborús játszmák befejeződik, a Disney-Random House dolog nem érinti őket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bízom benne, hogy idővel sikerül leszerződni egy-egy hosszabb sorozatra is. A New Jedi Order, a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi továbbra is mind nagyon érdekel.

Annyiból "jó" a szünet, hogy nem csúszunk el a kánon könyvmegjelenésekkel, és a képregény kiadásokat is beérjük. Na és persze a pénztárcám is hálás lesz. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bízom benne, hogy idővel sikerül leszerződni egy-egy hosszabb sorozatra is. A New Jedi Order, a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi továbbra is mind nagyon érdekel.

Annyiból "jó" a szünet, hogy nem csúszunk el a kánon könyvmegjelenésekkel, és a képregény kiadásokat is beérjük. Na és persze a pénztárcám is hálás lesz. :D 

A képregénykiadásokat beérjük? Hát, meglátjuk mit hoz a jövő. Nem zárom ki, hogy talán mégis utolérjük, de az is lehet,  hogy pár sztori így is kimarad.

A kánon könyvmegjelenésekkel továbbra is elcsúszhatunk. Pl. ha a Disney nem adja oda időben a szöveganyagot, vagy valami bürokratikus gond támad, mint tavaly a Thrawn, A lázadás felemelkedése és az Inferno osztag esetében.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam facebookon a star wars könyvek csoportban, hogy az egyik tagnak Legendák csík nélküli Kirajzást (fóliában!), és Túlélők keresése regényeket adott fel a Szukits.
Még jó, hogy nem rendeltem még meg a Kirajzást, mert nekem abból az új kiadás kéne, mert azon jobb az SW logó dizájnja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, luke19 írta:

Most láttam facebookon a star wars könyvek csoportban, hogy az egyik tagnak Legendák csík nélküli Kirajzást (fóliában!), és Túlélők keresése regényeket adott fel a Szukits.
Még jó, hogy nem rendeltem még meg a Kirajzást, mert nekem abból az új kiadás kéne, mert azon jobb az SW logó dizájnja.

Ú, de jó lenne, ha nekem is a 'Legendák' csík nélkül küldenék majd A túlélők keresését. :) Elvégre a Kirajzás úgy van meg, és kissé érdekesen festene, ha az egyiken lenne csík, a másikon meg nem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, luke19 írta:

Most láttam facebookon a star wars könyvek csoportban, hogy az egyik tagnak Legendák csík nélküli Kirajzást (fóliában!), és Túlélők keresése regényeket adott fel a Szukits.
Még jó, hogy nem rendeltem még meg a Kirajzást, mert nekem abból az új kiadás kéne, mert azon jobb az SW logó dizájnja.

 

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ú, de jó lenne, ha nekem is a 'Legendák' csík nélkül küldenék majd A túlélők keresését. :) Elvégre a Kirajzás úgy van meg, és kissé érdekesen festene, ha az egyiken lenne csík, a másikon meg nem. :D

Van még példány a régebbi utánnyomásokból. Gondolom azokat is el akarják adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végeztem a Boba Fett kelepcéje, vagyis A fejvadászháborúk-trilógia 2. részével. Összességében tetszett, de elmarad az első kötettől. Noha jobban szeretem azokat a könyveket, amelyek a karakterekre fókuszálnak, itt azt éreztem, hogy az író némely esetben átesett a ló túloldalára. Ahogy az 1. könyvre, úgy erre is igaz, hogy remekül, részletgazdagon kifejti a szereplők gondolatait (ami szerintem a legfontosabb egy regény esetében), következetesen levezeti, mit, miért gondol az illető úgy ahogy, és ennek fényében miért teszi azt, amit tesz. Viszont némely esetben ez már túl terjengősre sikeredett. Van, hogy hosszú oldalakon keresztül csak néhány másodpercnyit halad cselekmény. Ami nem feltétlen baj, ha van értelme a tartalomnak (és többnyire van) de időnként emiatt leült a sztori. A történet minimálisan halad előre, és annak ellenére továbbra is végig érdekes, hogy Boba Fett vagy Bossk sorsa miatt nem lehet izgulni. Ezúttal is a Yavini csatát követő (múlt) és az Ep6-tal párhuzamos (jelen) szálak futnak egymás mellett. Lassacskán fény derül a rejtélyek egy részére, a machinációk több értelmet nyernek. A karakterek érdekesek, remekül bele lehet élni magunkat az adott fejvadász vagy egyéb "játékos" szerepébe, köszönhetően a jól megírt motivációknak. Főleg Boba Fett, de valamelyest Bossk karaktere is olyan mélységeket kap, ami nem hétköznapi. Sokáig nem értettem a nagy Boba Fett lázat, de valami azt súgja, hogy ez a trilógia is közrejátszhat a népszerűségében. Apró baki (bár ez értelemszerűen a könyv korának tudható be), hogy a regény szerint Boba Fett rendelte a Slave I-et a Kuati Hadipari Művektől, holott tudjuk, hogy eredetileg Jango hajója volt. Kíváncsi vagyok, van-e erre az ellentmondásra in-universe magyarázat. :hmm: Szóval, bár elmarad az első kötettől, ez is jól megírt olvasmány, fejvadász rajongóknak kötelező. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Coruscanti éjszakák ellentmondására van valami magyarázat? Nevezetesen arra, hogy Even Piell életben van a 66-os parancsot követően. Ugye a Legendák szerint is a Lola Sayun halt meg a Klónháborúk során. 

Az egy nagyon szép sztori. Micheal Revaves kb 2006-2007 körül leszerződött a Coruscanti éjszakákra. A Lucasfilm könyves részlegénél dolgozó szerkesztők ragaszkodtak hozzá, hogy egy filmes karakter legyen Jax Pavan mestere. Ki is választották Even Piell-t és szerződésben kötelezték Reaves-t, hogy Piell legyen benne a könyvben. Érdekesség, hogy Michael eredetileg egy teljesen másik, általa kitalált mestert szeretett volna berakni a sztoriba. Úgyhogy ezt a Lucasfilm jól elcseszte. Kár, hogy nem bízták Michael Reaves-re az összes kreatív döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Korrekt" dolog, hogy először ragaszkodnak valamihez, amit aztán lazán felrúgnak... főleg, hogy Piell helyett más Jedit is felhasználhattak volna a TCW adott részeiben, ha már ragaszkodtak pont őhozzá a regényben. Ráadásul később Leland Chee próbálta kiküszöbölni a dolgot egy retconnal, hogy a könyvsorozat újranyomásaiban Piell helyett más Jedi legyen Jax mestere, de a Lucasfilm elutasította. :facepalm: 

Egy ilyen apróság miatt a Legendákból is kilóg a történet, amiért nagy kár. Gondolom, in-universe magyarázat nincs az ellentmondásra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elképzelhető, hogy a Lucasfilm animációs részlege nem is tudott arról, hogy a Lucasbooks, a könyves részleg milyen szerződést kötött pontosan Michael Reaves-szel. Ez végül is beleillik abba a képbe, ami kialakult bennünk a Lucasfilm Disney korszak előtti működéséről. Szerintem elmondhatjuk, hogy a káosz iskolapéldája az eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem tegnap a Thrawn-trilógiát. Nem sokáig jutottam el benne, de már tengernyi helyesírási, vessző- meg gépelési hibába ütköztem. Nem tudom, ki volt a könyv lektora, korrektora, de én biztos nem adtam volna neki egy forintot se a "munkájáért". 

Amúgy meg a regény remek, csak sajnos ezek a hibák nem kicsit rontanak az élvezhetőségen. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Elkezdtem tegnap a Thrawn-trilógiát. Nem sokáig jutottam el benne, de már tengernyi helyesírási, vessző- meg gépelési hibába ütköztem. Nem tudom, ki volt a könyv lektora, korrektora, de én biztos nem adtam volna neki egy forintot se a "munkájáért". 

Amúgy meg a regény remek, csak sajnos ezek a hibák nem kicsit rontanak az élvezhetőségen. :( 

Elhiszem. Annak idején, ha jól emlékszem egy az egyben a Valhallás kiadás szöveganyagát vették át és nem javítottak rajta semmit. A Valhallás korszakban nagyon sok volt az ilyen hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.