Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Azért sajnos, mert ez egy nagyon jól felhasználható érv lesz a kezemben és ez egy jó pont afelé, hogy elolvassa ezt a könyvet, amit valójában nem akar. :D

Mert nem szeretem olyan veszett módon a horrort :P Mondjuk valami elektronikus formában akár bele is kezdenék, hogy milyen, aztán vagy meglesz papíron vagy nem, szóval a nulláról minimálisra nőttek az esélyek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem szeretem olyan veszett módon a horrort :P Mondjuk valami elektronikus formában akár bele is kezdenék, hogy milyen, aztán vagy meglesz papíron vagy nem, szóval a nulláról minimálisra nőttek az esélyek :P

Annyira én sem, de a könyv piszok jó. ^.^ De ha nem a te stílusod, hát az is előfordul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tudod, Karrde, bár az én ízlésemnek ez nem is volt annyira brutális. Persze nem egy esti mese, de nem ezen van a hangsúly a könyvben, még ha fontos körítés is. Ha másért nem, a történetért megéri elolvasni, mert bár egyszerű, valahogy annyira jól van megfogalmazva, hogy nem lehet unatkozni egy percig sem, így SW-könyvként abszolút remek élmény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy jó a klubkönyvesdi még a kiadó maga se tudja. Jelenleg jók a számok, de ha nem úgy alakulnak a jövőben a dolgok ahogy eddig, akkor be fognak lassítani. Ez nem az én spekulációm, hanem a kiadóvezetéstől tudom.

 

Szerintem az is lehet a dolgok hátterében, hogy a Star Wars olvasók jobban kíváncsiak erre a két TOR könyvre, mint az elmúlt fél évben megjelent egyéb új SW könyvekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haladok szépen a Végzetes Szövetséggel, és nagyon látszik, hogy Williams sokkal nagyobb szabadságot élvez, mint a TFU esetében. Nincsen haladok pályáról-pályára felépítés, az akciójelenetek is könyvesek, nem videojátékosak, a karaktereket is sokkal gördülékenyebben bontja ki, eddig meg vagyok vele elégedve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most beszéltem nemrég újra a kiadóval. Előkerült a hosszabb sorozatok, New Jedi Order, X-szárnyúak kérdése. Talán a távolabbi jövőben megfontolják a dolgokat, de most nagyon le van kötve nemcsak Star Wars ügyben, úgyhogy egy jó darabig nem fontolják meg. Most bele fognak kezdeni a Hours Heresy-be Warhammer40k-ból és ez leköti az erejüket eléggé, mert nagyon hosszú sorozat. SW hosszabb sorozatainak kiadása még a távoli jövőben se biztos. Sőt a kiadó jelenlegi álláspontja szerint nagyobb az esélye annak, hogy ezekből nem lesz semmi. Most például a The Old Republic iszonyat jól megy, úgyhogy valószínű, hogy erre az érára gyúrnak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, a TCW felülírta teljesen Grievous balesetes múltját?

Hehe, de jó, egyből tudod, hogy kihez kell fordulni. :D Nem, nem írt át semmit. Lucasnak szándékai voltak-e téren, de Dave Filoni tett róla, hogy ez ne valósuljon meg. Igazából nem is nagyon volt mivel átírnia, mert mit láthattunk? Szobrokat és páncéldarabokat, ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 oldal után nem rossz a Végzetes szövetség. Azon kissé meglepődtem, hogy Satele Shant idősebb asszonyként mutatják be, aki már Jedi-nagymester. A trailerekből én legvégső esetben is 30 évre tippeltem volna a korát. Ráadásul a videókban tanítványként van ábrázolva (a mestere jelenléte legalábbis erre utal), a könyv pedig elméletileg ugyanabban az évben játszódik, mint a játék. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 oldal után nem rossz a Végzetes szövetség. Azon kissé meglepődtem, hogy Satele Shant idősebb asszonyként mutatják be, aki már Jedi-nagymester. A trailerekből én legvégső esetben is 30 évre tippeltem volna a korát. Ráadásul a videókban tanítványként van ábrázolva (a mestere jelenléte legalábbis erre utal), a könyv pedig elméletileg ugyanabban az évben játszódik, mint a játék. :hmm:

A játék pedig 10 évvel játszódik a coruscanti egyezmény után, az alderaani ütközet pedig 14 évvel játszódott előtte, szóval azért eltelt egy kis idő. Az Alderaanon pedig már hivatalosan is lovaggá volt ütve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, de jó, egyből tudod, hogy kihez kell fordulni. :D Nem, nem írt át semmit. Lucasnak szándékai voltak-e téren, de Dave Filoni tett róla, hogy ez ne valósuljon meg. Igazából nem is nagyon volt mivel átírnia, mert mit láthattunk? Szobrokat és páncéldarabokat, ennyi. :)

 

Ennek örülök. Sajnos egyesek már kész tényként kezelik azt, hogy a Lair of Grievous-ban látottak alapján Grivi balesete ment a kukába.

De igazad, van és is így gondolom. Az az epizód nem bizonyította ezt számomra.

 

50 oldal után nem rossz a Végzetes szövetség. Azon kissé meglepődtem, hogy Satele Shant idősebb asszonyként mutatják be, aki már Jedi-nagymester. A trailerekből én legvégső esetben is 30 évre tippeltem volna a korát. Ráadásul a videókban tanítványként van ábrázolva (a mestere jelenléte legalábbis erre utal), a könyv pedig elméletileg ugyanabban az évben játszódik, mint a játék. :hmm:

 

Ezen én is meglepődtem. Aztán megnéztem az idővonalat. Az az előzetes, amikor Satale elveszti mesterét Yavin előtt 3681-ben játszódik, ez pedig 3643-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszi, mindkettőtöknek! Így már érthető. Utánanéztem a Wookiee-n is. Aszerint a regény kb. YE 3643-ban játszódik, míg a játék YE 3643-3641 közti időszakot öleli fel. Csak abból indultam ki, hogy a trailerek már a játék eseményeit promózzák, így akkor is játszódnak. De ahogy nézem, Kao Cen Darach YE 3681-ben halt meg, így helyére került az a röpke 40 éves difi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végeztem a Halálosztaggal.

 

 

Pozitívan csalódtam ebben a műben, hiszen korábban nem vártam túl sokat tőle. Számomra a lapok hasábjain keresztül átjött a borzongás, és én is feszültté váltam, amikor a szereplők is. Amikor Sartoris klausztrofóbiájáról írt Schreiber a turbóliftben, én is azt vettem észre magamon, hogy visszatartom a lélegzetem :D És Trig szenvedését is átéreztem, amikor a hajtóművek monoton búgását, a tipikus géphangot hallotta szüntelenül.

 

A brutálisabb részek szerintem a megfelelő mértékben lettek lefestve, se túl naturalista, de azért valóban borzongatós módon. Én nem éreztem kellemetlennek han és Csubi szerepét, bár az ő részeik egyfajta biztos pont volt arra, hogy itt nem lesz kérem halál :D Viszont az egész mű olyan komor, rideg, életidegen atmoszférát áraszt magából, hogy nagy taps a szerzőnek. A Tomboló Erő se sokkal vastagabb ennél, de ott sok esetben kínszenvedés volt átrágni magamat a részeken. Egyszóval, jó és könnyed könyv ez, bár néha tényleg SW-idegen volt, és a Jedi szó egyszer sem hangzott el, ami kicsit furcsa egy SW műben :D Nálam 10/8

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a kultikus hajók 5. száma a Birodalmi lépegetővel...

Köszi! :)

 

Szokás szerint, érdekes infókkal sikerült kitölteniük a lapokat. Érdekes, hogy a modell "doboza" valamivel nagyobb az előző 4-nél.

 

Szépen tartják magukat.

Te már nagyon várod, mikor bukik el a sorozat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ő ilyen kis anarchista. :D

Vagy csak realista. Ilyen drágán nem maradhat meg tartósan a piacon. Kivéve persze, ha nem csak 100 példányban nyomják. Akkor talán végigmegy.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan jól nem fogy. Én legalábbis még X-szárnyút (2. szám) is láttam ma az újságosnál. De inkább ilyenekre költök, pia, cigi és hasonlók helyett. Nem mindennap indítanak nálunk ilyen sorozatokat, és bár a 3 ezer szerintem is kicsit sok, igyekszem úgy gazdálkodni, hogy kéthetente azért meglegyen. Persze megértem, hogy vannak, akik ennyit sem engedhetnek meg maguknak, vagy olyanok, akiket szimplán csak nem érdekel annyira. Én sajnos (?) javíthatatlan gyűjtő vagyok, ha SW-ről van szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne menne végig? Mármint a 40 szám?

 

A Potteres sakkészlet is végigment évekkel ezelőtt - márpedig szerintem SW rajongó több van, mint Potter. Több helyről tudok az országban, ahol a megjelenés napján elfogy,

 

Én végig veszem, rajatam nem fog múlni. A hiányzó 40-et meg megveszem majd kintről - ha hozzájutok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan jól nem fogy. Én legalábbis még X-szárnyút (2. szám) is láttam ma az újságosnál. De inkább ilyenekre költök, pia, cigi és hasonlók helyett. Nem mindennap indítanak nálunk ilyen sorozatokat, és bár a 3 ezer szerintem is kicsit sok, igyekszem úgy gazdálkodni, hogy kéthetente azért meglegyen. Persze megértem, hogy vannak, akik ennyit sem engedhetnek meg maguknak, vagy olyanok, akiket szimplán csak nem érdekel annyira. Én sajnos (?) javíthatatlan gyűjtő vagyok, ha SW-ről van szó. :)

 

Na erről van szó. Ha még a 2. szám is ott van valahol az nem jó.

 

Már miért ne menne végig? Mármint a 40 szám?

 

A Potteres sakkészlet is végigment évekkel ezelőtt - márpedig szerintem SW rajongó több van, mint Potter. Több helyről tudok az országban, ahol a megjelenés napján elfogy,

 

Én végig veszem, rajatam nem fog múlni. A hiányzó 40-et meg megveszem majd kintről - ha hozzájutok.

 

Azért nem fog szerintem végigmenni, mert kéthetente 3000 Ft-ot nem sok ember ad ki ilyen kiadványra. Talán 100-200 ilyen ember van az országban. A Potteres dolgot nem ismerem, tudnom kéne, hogy mennyibe került és milyen gyakorisággal jelent meg.

Persze nem tartom kizártnak, hogy végigviszik. Elképzelhető, hogy csupán 100-200 példányban nyomják a kiadványt, ami megmagyarázná a magas árat. És talán ennyi példány elég is lenne hazánk gyűjtő szellemű vásárlóinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő évtől várható könyvekről jutott eszembe egy hosszabb gondolatsor.

Amit legjobban várok.

Revan. Nem érdekel, hogy milyen rosszakat mondtak a könyvről, Karpyshyn 3 regény után elérte azt a szintet nálam, hogy nem tud rossz könyvet írni.

Republic Commando könyvek + Imperial Commando. Már évek óta el akartam olvasni a sorozatot. Állítólag a legjobb SW regények közé tartoznak. Egyik kedvenc időszakom a Klónok Háborúja, és ebben nem a Jedik, hanem a klónok kerülnek előtérbe.

Paul Kemp-ben megbízok, és Jaden Korr egyik nagy kedvencem.

A két Luceno könyvnek nagyon örülök. A Plagueis könyv nagyon nagyszabású, sok érdekes dolog lesz benne. A Cloak of Deception-nak még jobban örülök. Sokkal jobb választás volt ez, mint a Millenium Falcon. A Cloak-ot nagyszerűen hozzá lehet kötni a Plagueis-hez. A másik kedvenc korszakomban játszódik. És Qui-gon karakterét imádom. Végre egy újabb regény, amiben szerepel Qui-gon. Ha már egyszer nem lehet befejezni a Jedi-növendéket ez hiánypótló lesz mindenféleképpen.

A Knight Errant is nagyon várós, minden jöhet, ami a Régi Köztársaságban játszódik. Ebből a korból amúgy sincs sok könyv, így mindent ki lehet hozni.

TFU 2 regény. Na ez is várós, de nagyon. Jó kis akcióregény volt az első is, jöhet a folytatás. Olyan sok sorozat maradt amúgy is befejezetlen, legalább ez ne legyen.

A Choices of One is biztos nagyon jó lesz. Végre Zahn a Lázadás korszakában alkot inkább. Sokkal több potenciál van ebben az időben, mint az Endor utáni dolgokban. És itt si szerepelni fog Mara és Thrawn.

Shadow Games. Nagyon örülök ennek is. Érdekes lesz a témája a könyvnek, és jobban bepillantást nyerhetünk a coruscanti alvilágba és több ismerős szereplő is fel fog bukkanni, többek között Han, Xizor herceg, Dash Rendar.

 

Összességében véve nagyon jól sikerült ez az összeállítás. Kiváló, várós könyvek elé nézünk. A Szukits Kiadó nagyon helyesen hanyagolja A Jedi visszatér utáni korszakot és inkább a Régi Köztársaság, a Prequel-hez a Klónok Háborújához, a Sötét Időkhöz és a Lázadás korszakához nyúlnak. Így végre valahára nálunk legalább kibillen a mérleg nyelve, hisz eddig elsöprő többségben voltak az Endor utáni könyvek. Persze van egy kis Endor utáni dolog is, hogy azért senki se legyen teljesen elégedetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is befejeztem a Halálosztagot és ugyan sosem gondoltam volna, hogy ez megtörténik, mégis sikerült ennek a regénynek a toplistámra kerülnie. Valahol ott van az élvonalban a Sötét Nagyúr és A Gonosz Dinasztia mellett. Pedig ahhoz képest, hogy milyen kételyekkel ültem le olvasni... Már eleve az író neve is egy kicsit németesen hangzott, a németek pedig köztudottan imádnak szórakoztatni, csak éppen nem tudnak. Szerencsére Joe Schreiber született amerikai, ráadásul tökéletesen helytállnak a szavai a regényt illetően, ugyanis abszolút a hetvenes évek sci-fijének a hangulatát idézi és persze némi újat is kever bele, jómagam helyenként úgy éreztem, mintha az Alient olvasnám, hangulatát tekintve eléggé hasonlít a kettő. A Szökésre való utalások pedig abszolút szembetűnőek, aki látta a sorozatot, mint én és Darth Sky, azoknak azonnal feltűnik. Egyébként Darth Sky, a párhuzamba állítás abszolút helytálló, Dr. Zahara Cody kiköpött Dr. Sara Tancredi, Jareth Sartoris pedig Brad Bellick Star Wars-beli megfelelője. Helyenként már azon kaptam magam, hogy őket képzelem bele a jelenetekbe. A Longo testvérek annyira nem hasonlítanak a Scofield és Burrows párosra, maximum annyiban, hogy ők is testvérek és elítéltek. Az elején a börtönhangulat szintén A Szökésre emlékeztetett, bár a The Clone Warsnak köszönhetően többször asszociáltam a Deceptionre is.

 

Darth Sky, egyébként Jareth Sartoris kapcsán kicsit furcsának találtam azt, amikor...

...feláldozta magát a többiekért, ha Brad Bellicket tekintjük alapul, akkor tényleg helytálló a viselkedése, azonban itt egy kicsit talán hirtelennek hatott a megváltása. Valahogy jobban kinéztem volna belőle, hogy inkább lelökné a többieket és mindent megtenne, hogy meggyógyítsa magát, bármi áron, de örülök, hogy nem így történt.

 

 

Egyébként a regény nagyon szépen kitesz magáért az ijesztgetések terén is. Az olvasása közben már tényleg azon kaptam magam, hogy borzongok és ez hatalmas élményként éltem meg. Szépen fel van építve és fokozatosan egyre többet kapunk és a regény "parafaktora" is egyre csak fokozódik. Mivel már a könyv borítóján is rajta van, ezért annyira talán nem nagy spoiler, de a biztonság kedvéért a spoiler gomb mögé rejtem, hogy...

...hogy annyira féle-fajta módon ijesztget minket a könyv és a számos, alapjáraton a Star Warstól idegen hangulatelemből mégis egy szerves egészet tudott létrehozni az író. Először ugye itt van ez a fertőzés, amely elég undorító módon végez az áldozataival, szanaszét feküdnek a hullák mindenütt, amelyek aztán nyomban eltűnnek, támadnak a zombik és utána elszabadul a testet öltött rémálom érzése, amely magával ragad és nem ereszt. Még úgy is, hogy ostoba módon a magyar kiadás szerkesztői már a könyv hátsó borítóján elárulják, hogy a halottak feltámadnak majd és hogy Han Solo és Chewbacca is szerepelnek a könyvben, pedig ez a könyv felééig talán ki sem derül. Egyébként a zombik növekedő intelligenciája egy kicsit a Vectorra emlékeztetett, egész véletlenül a csillagromboló neve is Vector volt, bár azt hiszem, hogy a könyvben nem említik.

 

 

A karakterek szerintem nagyon jók, nincsenek sokan, de ők jellegzetesek és könnyedén megjegyezhetőek. A könyvnek igazából csak két nagyobb hibája van, az egyik az, hogy sok kérdésre nem kaptunk választ. A vírus eredetének és természetének a megmagyarázása a Red Harvestre hárul, ezért nem vonom fel különösebben hibaként, kiderül az, csak nem itt. Például az sem derült ki soha, hogy mit látott Austin, vagy hogy mi történt Armitage-al. Ez sem spoiler, mert aki nem olvasta még a könyvet, az úgysem tudja, hogy miről van szó. :) Az viszont bizony spoileres, hogy az sem derült ki, hogy pontosan miért...

...ölte meg Jareth Sartoris Von Longót, pedig erre azért kíváncsi lettem volna. Az sem derült ki, hogy a csillagromboló hogyan került oda, ahol volt, bár az különösebben nem érdekelt.

 

 

A másik nagy hibája, hogy helyenként már úgy éreztem, hogy nem Star Warsot olvasok. Nagyon kellett ebbe a könyvbe Han Solo és Chewbacca, akik ketten teljesen azt a stílust hozzák, amit annak idején az EPIV.-ben láthattunk és nem érzem azt, mint A Jövő Látomásánál, ahol a filmbeli karakterek javarészt csak üres, jellemtelen bábuknak tűntek, akiket beszéltetnek, hogy tovább haladjon a történet. A Timothy Zahn rajongók most biztosan le fogják ezért tépni a fejemet, de tényleg így volt. A könyvben sok a Star Warstól idegen elem, meg eleve a horror műfaj is eléggé távol áll tőle. Ennek ellenére hihetetlenül eseménydús és izgalmas olvasmány, egy kerek egész, rövidnek se éreztem, pont annyi, amennyinek lennie kell, se több, se kevesebb. Azt hittem, hogy az epilógusban majd eljátsszák a gyakran látott horror klisét, miszerint egy...

...zombinak mégiscsak sikerült kijutnia a Vectorról és földet érnie egy másik világon, ehelyett egy abszolút happy endet kaptunk, egy olyan szál elvarrásával, amiről a sok lövöldözés után meg is feledkeztem.

A vér pont annyi, amennyi kell és elvárható, nem pusztán feleslegesen fröcsögő folyadék, hanem valóban működő hangulati elem. Egyedül az volt a furcsa, amikor már a sugárlövedékek találatánál is ömlik a vér, de ez már csak a horror mivolta miatt is kötelező volt. Mondjuk az meglepett, hogy...

...Kale Longo meghalt.

 

 

Nos, azért tettem le arról, hogy meggyőzzem MissKarrdét, mert a könyv második fele már tényleg kőkemény, trancsírozós horror, bár korántsem az erőltetett módon. De mivel azt mondtad, hogy nem rajongasz a horrorért, ebből következően az érveimnek itt már nincs helye. :)

 

Egyébként jópofa volt, hogy a...

...borítón szereplő, láncon lógó rohamosztagos sisak is szerepelt a könyvben.

Zseniális volt ez a könyv, sajnálom, hogy a Red Harvest, ha valaha megjelenik magyarul, az nem egyhamar esedékes. Imádom. :)

 

A jövő évtől várható könyvekről jutott eszembe egy hosszabb gondolatsor.

Amit legjobban várok.

Revan. Nem érdekel, hogy milyen rosszakat mondtak a könyvről, Karpyshyn 3 regény után elérte azt a szintet nálam, hogy nem tud rossz könyvet írni.

 

Összességében véve nagyon jól sikerült ez az összeállítás. Kiváló, várós könyvek elé nézünk. A Szukits Kiadó nagyon helyesen hanyagolja A Jedi visszatér utáni korszakot és inkább a Régi Köztársaság, a Prequel-hez a Klónok Háborújához, a Sötét Időkhöz és a Lázadás korszakához nyúlnak. Így végre valahára nálunk legalább kibillen a mérleg nyelve, hisz eddig elsöprő többségben voltak az Endor utáni könyvek. Persze van egy kis Endor utáni dolog is, hogy azért senki se legyen teljesen elégedetlen.

A Revan már csak azért is érdekel, mert nagyon fontos kirakós darabka kerül a helyére a The Old Republic szempontjából, amit sehol máshol nem említenek. Jópofa, hogy végre szelektíven, minden érából kapunk történeteket, nem csak egy helyről, így kellőképpen változatos a paletta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.