Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jobban örültem volna, ha előbb a Death Star jön, de így is jó :)

Úgy tűnik tartják a sorrendet, tehát az azutáni elméletileg a Death Star-nak kéne lennie. Ebben az esetben év végén vagy jövő év elején jön az Allegiance.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első téma az Expanded Universe-n belül, ami elérte a 2.0-át. Szép. :)

Ez már nekem is eszembe jutott :) Sokáig eléggé haldoklott a topik, alig volt ember, akit a téma érdekelt, most már vannak ide írogatók és a témák is bővebbek hozzá.

 

Ebben az esetben év végén vagy jövő év elején jön az Allegiance.

Sokára lesz :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Luke Skywalker regény mikor játszódik és miről szól tulajdonképpen?

 

A Jedi Visszatér után egy évvel játszódik, és Luke kalandját írja le egy rejtélyes, erőérzékeny birodalmi hadúrral (Shadowspan, Blackhole, Cronal, elég sok neve van, amúgy még a Marvel-érás képregényekben jelent meg ) szemben. Szerintem egész jó könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már nekem is eszembe jutott :) Sokáig eléggé haldoklott a topik, alig volt ember, akit a téma érdekelt, most már vannak ide írogatók és a témák is bővebbek hozzá.

Ez annak is köszönhető szerintem, hogy ismét jelen van hazánkban az SW könyvek kiadása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már nekem is eszembe jutott :) Sokáig eléggé haldoklott a topik, alig volt ember, akit a téma érdekelt, most már vannak ide írogatók és a témák is bővebbek hozzá.

 

 

Sokára lesz :(

 

Ha tartani tudják a jelenlegi ütemtervet, akkor karácsony előtt fog megjelenni.

 

A Jedi Visszatér után egy évvel játszódik, és Luke kalandját írja le egy rejtélyes, erőérzékeny birodalmi hadúrral (Shadowspan, Blackhole, Cronal, elég sok neve van, amúgy még a Marvel-érás képregényekben jelent meg ) szemben. Szerintem egész jó könyv.

 

Jól hangzik. Csak a könyv címe egy kissé gagyi. Állítólag nem olyan jó a könyv, mint Stover többi írása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"SW35 + AOTC10 = Évfordulós klubnap a Lurdy Házban!

2012. május 12., szombat, 10.20

 

Megkezdődött a májusi klubnap műsorának előlészetíése. Az apropót a sorozat indulásának 35. és a második rész premierjének 10. évfordulója szolgáltatja. Az alábbiakban egy előzetes műsortervet olvashattok, mely természetesen folyamatosan bővül.

 

A rendezvény május 12-én 10.20-kor kezdődik a Lurdy Ház mozijának 9-es termében.

 

A belépődíj: 800 .- Ft. (Gyermekeknek 10 év alatt 500 .- Ft)

 

A rendezvény programja előzetesen a következőképpen alakul:

 

- Vendégünk lesz Szente Mihály műfordító, a Szukits Kiadónál megjelent Star Wars-könyvek fordítója.

 

- Évfordulók. Mi történt 35, 30, 25, 20, 15, 10 és 5 évvel ezelőtt a messzi-messzi galaxisban?

 

- Ralph McQuarrie-re emlékezünk. Válogatás a legendás művész alkotásaiból, melyek alapvetően meghatározták a Star Wars látványvilágát.

 

- Star Wars Galaxy 7. A művészeti kártyasorozat legjobb darabjai.

 

- Poénos szikronbemutató. Az októberi klubnap után a nagy sikerre való tekintettel az Episode II összes Anakin-Padmé párbeszédét megnézhetitek - kicsit másképpen...

 

- Oscar-díj átadás 1978. Az első Star Wars filmet valóságos díjesővel jutalmazták három és fél évtizede.

 

- Episode I kronológia. Bepótoljuk a februári klubrendezvényen elmaradt műsorszámot.

 

- Making of Star Wars. Az első film után készült dokumentumfilmet feliratos változatban tekinthetitek meg.

 

- Cserebere és kirakodóvásár, melyen játékok, könyvek, képregények, és sok más megtalálható a galaxis minden szögletéből.

 

- ...és sok más érdekesség a Star Wars galaxisból!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa, úgy éreztem, hogy az Ősi Idők topikban ez elég OFF lenne

 

Miért, mi volt a bajod az Apocalype-el?

Elsősorban az, hogy szemenköpésből elkövetett t*kön rúgása az EP6-nak, pontosabban annak, hogy Anakin áldozata visszaállította az egyensúlyt. Nem hogy nem állította helyre az egyensúlyt, de ez a könyv mindent ami az EP6 után történt, a Yuuzan Vong háborút, második polgárháborút, Exar Kun-Kyp Durron tombolását, az Egy "Sötét Jedi Rend"-et (Kray-t és a bandája nekem nem Sith, akárki-akármit mondjon) és mittudomén mi minden egyebet, Anakin azon döntésére vezeti vissza, hogy az Overlords végén nem maradt Mortis-on. Magyarán a saját bűnein felül minden mást is Anakin nyakába varrtak.

 

Másodsorban az Erő Hordozók történetének. Minden. Egyes. Szava. :roll:

 

Először is ostobaságnak tartom, hogy a Fiú és a Lány a Hatalom forrásától meg a Tudás medencéjétől hatalmasabbakká váltak volna. Egész egyszerűen gagyi, végtelenül lebutított magyarázat. Fokozza az ostobaságát, hogy a Tudás medencéjét szintén Sötét Oldali csomópontként nevezik meg, és a Lány csodák-csodája mégis Világos Oldali hatalmat kapott tőle! :roll::pfff:

Abeloth maga egy rossz vicc. Már Durge-t is iszonyat mód utáltam, erre muszáj volt egy Erő-hordozó füst-klónt csinálniuk neki. :roll: Meg hogy a Káosz a család negyedik tagja :pfff: Ezzel meg már átestek a ló túl oldalára, túl komplikálták a dolgokat. Ostobaság a köbön az egész. Kezdek afelé hajlani, hogy inkább ne halljunk soha többé semmit az Erő-hordozókról, mintsem hogy ilyen marhaságokba rángassák őket bele.

 

 

 

Arról nem is beszélve, hogy úgy mutatták be a Jediket, hogy ahhoz képest a Genndy-féle CW szuperhős-Jedijei totál hihetőek.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa, úgy éreztem, hogy az Ősi Idők topikban ez elég OFF lenne

 

 

Elsősorban az, hogy szemenköpésből elkövetett t*kön rúgása az EP6-nak, pontosabban annak, hogy Anakin áldozata visszaállította az egyensúlyt. Nem hogy nem állította helyre az egyensúlyt, de ez a könyv mindent ami az EP6 után történt, a Yuuzan Vong háborút, második polgárháborút, Exar Kun-Kyp Durron tombolását, az Egy "Sötét Jedi Rend"-et (Kray-t és a bandája nekem nem Sith, akárki-akármit mondjon) és mittudomén mi minden egyebet, Anakin azon döntésére vezeti vissza, hogy az Overlords végén nem maradt Mortis-on. Magyarán a saját bűnein felül minden mást is Anakin nyakába varrtak.

 

Másodsorban az Erő Hordozók történetének. Minden. Egyes. Szava. :roll:

 

Először is ostobaságnak tartom, hogy a Fiú és a Lány a Hatalom forrásától meg a Tudás medencéjétől hatalmasabbakká váltak volna. Egész egyszerűen gagyi, végtelenül lebutított magyarázat. Fokozza az ostobaságát, hogy a Tudás medencéjét szintén Sötét Oldali csomópontként nevezik meg, és a Lány csodák-csodája mégis Világos Oldali hatalmat kapott tőle! :roll::pfff:

Abeloth maga egy rossz vicc. Már Durge-t is iszonyat mód utáltam, erre muszáj volt egy Erő-hordozó füst-klónt csinálniuk neki. :roll: Meg hogy a Káosz a család negyedik tagja :pfff: Ezzel meg már átestek a ló túl oldalára, túl komplikálták a dolgokat. Ostobaság a köbön az egész. Kezdek afelé hajlani, hogy inkább ne halljunk soha többé semmit az Erő-hordozókról, mintsem hogy ilyen marhaságokba rángassák őket bele.

 

 

 

Arról nem is beszélve, hogy úgy mutatták be a Jediket, hogy ahhoz képest a Genndy-féle CW szuperhős-Jedijei totál hihetőek.

Értem. Ízlések és pofonok effektus, azok alapján, amit olvastam róla, nekem tetszett a történet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"SW35 + AOTC10 = Évfordulós klubnap a Lurdy Házban!

2012. május 12., szombat, 10.20

Nem hangzik rosszul, de a helyszín nem a legjobb, a Duna Plaza jobb volt. Az időpont sem, de az egy másik probléma.

 

Elsősorban az, hogy szemenköpésből elkövetett t*kön rúgása az EP6-nak, pontosabban annak, hogy Anakin áldozata visszaállította az egyensúlyt. Nem hogy nem állította helyre az egyensúlyt, de ez a könyv mindent ami az EP6 után történt, a Yuuzan Vong háborút, második polgárháborút, Exar Kun-Kyp Durron tombolását, az Egy "Sötét Jedi Rend"-et (Kray-t és a bandája nekem nem Sith, akárki-akármit mondjon) és mittudomén mi minden egyebet, Anakin azon döntésére vezeti vissza, hogy az Overlords végén nem maradt Mortis-on. Magyarán a saját bűnein felül minden mást is Anakin nyakába varrtak.

Ezzel a véleménnyel messzemenőkig egyetértek. Eleve belekeverni az ep6 utáni történtekbe az egész Mortis-sztorit, egy elhibázott lépés. Persze szerintem az egész Mortis alapból az SW egyik h*lyesége, és azt még fokozni meg az EU csúcsökörsége.

És itt most nem az ízlések és pofonok határán mozgunk, hanem arról van szó, ami fentebb is olvasható: szembemegy az ep6 végével. Lehet azt mondani, hogy sok minden szembe megy a filmekkel, de ez túlmegy minden határon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Ízlések és pofonok effektus, azok alapján, amit olvastam róla, nekem tetszett a történet. :)

Én is direkt azért töltöttem le, mert az alapján, amit Wookien olvastam nekem is tetszett. Ezért nem szabad soha bízni az előzetesekben :P

 

Ezzel a véleménnyel messzemenőkig egyetértek. Eleve belekeverni az ep6 utáni történtekbe az egész Mortis-sztorit, egy elhibázott lépés. Persze szerintem az egész Mortis alapból az SW egyik h*lyesége, és azt még fokozni meg az EU csúcsökörsége.

És itt most nem az ízlések és pofonok határán mozgunk, hanem arról van szó, ami fentebb is olvasható: szembemegy az ep6 végével. Lehet azt mondani, hogy sok minden szembe megy a filmekkel, de ez túlmegy minden határon.

 

Nekem Mortis a kedvenc szálam a TCW-ben, ezért annál jobban utálom, amit ebben a könyvben műveltek vele.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a Star Wars 3 részből áll: Ősi idők, a filmek kora és az ep6 utáni történetek(amiket mellesleg pont lesz*rok). Ez az egész Mortis szál túlságosan meghatározó ahhoz hogy beleilljen a filmek korszakába. Ennek a korszaknak Anakinról kellene hogy szóljon, neki kellene hogy a csúcspont legyen, nem pedig egy ilyen isteni erőkkel felruházott lényeknek.

İgy szinte mindent amit az Erőről tudtunk megkérdőjeleződött, ahogy Anakin önfeláldozása is, b*sszus maga az Egyensúly is új jelentést nyert, pedig ennek a korszaknak nem erről kellene hogy szóljon

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt most nem az ízlések és pofonok határán mozgunk, hanem arról van szó, ami fentebb is olvasható: szembemegy az ep6 végével. Lehet azt mondani, hogy sok minden szembe megy a filmekkel, de ez túlmegy minden határon.

Pedig pontosan arról van szó, csak a mi egyéni elképzeléseinkkel megy szembe, a film nem állítja az ellenkezőjét, ergó nem megy vele szembe, de ebbe inkább nem megyek bele és hozzá sem szólok a további véleményekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

İgy szinte mindent amit az Erőről tudtunk megkérdőjeleződött, ahogy Anakin önfeláldozása is, b*sszus maga az Egyensúly is új jelentést nyert, pedig ennek a korszaknak nem erről kellene hogy szóljon

Az egyensúly, Anakin sztorija mind, mint a helyén van, szerintem amit a filmeken kívül hozzáírnak, semmiképp nem írják át a filmeket. Maximum rosszak, amiket lehet ignorálni, de nem kérdőjelezik meg a filmek látottakat, hallottakat (vagy az azokból levonható következtetéseket). Igen, ennek a korszaknak nem erről kellene szólnia, szóval valószínűleg a hiba nem a mi készülékünkben van ... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam, hogy ilyen sokan nem szeretitek a Mortis-szálat. Nekem az egyik kedvencem a TCW-ben. Tele van misztikummal és rejtéllyel. Annak meg kifejezetten örültem, hogy a Jedi visszatér utáni EU végre egy ilyen irányba mozdul el, ahelyett, hogy újabb galaktikus polgárháború robbanna ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.