Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem azért adják ki, hogy a klasszikus trilógia rajongói is kapjanak valamit. Megpróbálják fenntartani az egyensúlyt.

Akkor miért nem a Tatooine Ghostot adják ki? Azt még várnám is :D Az egyensúly már úgymond megdőlt :D

Az Új Köztársaságban most már kevesebb regény van, mint az az előtti három érában együtt. Szerintem ez még így is sok.

Nem tudod, a Szukits újrakiadást egyáltalán nem tervez? Egy Vadászó Árnyék, meg egy Birodalom Árnyai azért nem ártana...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hirtelen eszembe jutott valami. Az Árulásban Malgus azért pusztít, mert volt egy látomása, miszerint, a Galaxis lángokban áll. Nem lehet, hogy ez a látomása több ezer évvel később, az NJOban teljesül be? A yuuzhan vongok által, persze...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A yuuzhan vongokra nagyon sok, a kornológia szerint korábban játszódó műben, utalnak, mint egy közelgő veszélyre. Még a Kotor-ban is, ahol halványan, közvetetten szóba kerülnek. Szóval elképzelhető, hogy Malgusnál is ez a helyzet állt fenn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átküldjem őket eBookba?

Oh, hogy te csak ilyen lazán tolod? :D Mostanában nem áll mesze tőlem a nyomtatás. Ezek az eBookok rajongói fordítások, vagy eredeti kiadások felgépelve? Pontosan melyik kötetek vannak meg neked?

 

Hirtelen eszembe jutott valami. Az Árulásban Malgus azért pusztít, mert volt egy látomása, miszerint, a Galaxis lángokban áll. Nem lehet, hogy ez a látomása több ezer évvel később, az NJOban teljesül be? A yuuzhan vongok által, persze...

A Galaxis számos alkalommal állt lángokban, nem csak akkor, amikor a Yuuzhan Vongok ellepték. Mace Windunak volt egyszer egy látomása, amelyben a Coruscantot ellepik a Yuuzhan Vongok által ültetett növények. Ez konkrétan benne van a szemelvényes topikban.

 

A yuuzhan vongokra nagyon sok, a kornológia szerint korábban játszódó műben, utalnak, mint egy közelgő veszélyre. Még a Kotor-ban is, ahol halványan, közvetetten szóba kerülnek. Szóval elképzelhető, hogy Malgusnál is ez a helyzet állt fenn.

Először eléggé ráncoltam a szemöldökömet, hogy ezt mégis honnan vetted, de aztán utána néztem és tényleg. Pont Canderous volt az, aki kapcsoltba lépett velük. Mondjuk érdekesnek hangzik, hogy sikerült ennyire jól elrejtőzniük, a chissek is a vagaari konfliktus idején szereztek leginkább tudomást róluk, vagy legalábbis Timothy Zahn erre akart utalni anno a Kirajzásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, hogy te csak ilyen lazán tolod? :D Mostanában nem áll mesze tőlem a nyomtatás. Ezek az eBookok rajongói fordítások, vagy eredeti kiadások felgépelve? Pontosan melyik kötetek vannak meg neked?

Szerintem is-is. Sok megvan, szólj nyugodtan, ha valami kell. Bár nem garantálhatom, hogy mind megvan :S De igyekszem beszerezni őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is-is. Sok megvan, szólj nyugodtan, ha valami kell. Bár nem garantálhatom, hogy mind megvan :S De igyekszem beszerezni őket :D

Hát, most így konkrét igényem nincs, de ha esetleg mazsolázhatnék a címek közül, lehet rámutatnék egyre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összes új köztársaságos.

- Történetek a Fejvadászokról, Mos Eisley Mesék

- Vadászó Árnyék

- A Birodalom Árnyai

6 filmregény

Jedi Növendék

Különbéke

Han Solo (2 trilógia)

Lando Calrissian

Erőpróba

Az álmok bolygója

Milyen? :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összes új köztársaságos.

- Történetek a Fejvadászokról, Mos Eisley Mesék

- Vadászó Árnyék

- A Birodalom Árnyai

6 filmregény

Jedi Növendék

Különbéke

Han Solo (2 trilógia)

Lando Calrissian

Erőpróba

Az álmok bolygója

Milyen? :cool:

Nem rossz, nem rossz. :) Az első kettő egy novellás kötet, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha :D

Esetleg a Történetek A Fejvadászokrólt el tudnád küldeni? Mert amit te küldtél, az a Történetek Jabba Palotájából, a Mos Eisley Meséket pedig tartalmazza a pack. :) Egek, sosem volt még ennyi novellám egyszerre. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért nem a Tatooine Ghostot adják ki? Azt még várnám is :D Az egyensúly már úgymond megdőlt :D

Az Új Köztársaságban most már kevesebb regény van, mint az az előtti három érában együtt. Szerintem ez még így is sok.

Nem tudod, a Szukits újrakiadást egyáltalán nem tervez? Egy Vadászó Árnyék, meg egy Birodalom Árnyai azért nem ártana...

 

Hát az attól függ hogy nézzük.

Az amerikai megjelenéseket tekintve még mindig az Endor utáni könyvek vezetnek.

Ha csak az eddigi magyar megjelenéseket nézzük, akkor az Endor utáni könyvek még mindig többségben vannak, talán, ha a Szukits kiadná az összes egyéb korszakban játszódó regényt, akkor kibillenne a mérleg nyelve.

Újra kiadások egy jó darabig nem lesznek. Most mindennél jobban ódzkodnak az újra kiadásoktól.

 

Nem tervez, elsősorban jogdíjak miatt. A Tatooine Ghost-nak én is örültem volna, ajánlottam is nekik.

 

A Tatooine Ghost megjelenése még nem lehetetlen. Ez attól függ, hogy a kiadó milyen utat fog követni a jövőben a magyar SW megjelenéseket tekintve.

Az egyik út amit most is követnek. Ez a rövid sorozatok, 1-2 részes regények útja. Ebben az esetben borítékolható, hogy a Tatooine Ghost-ot sok más egy részes regénnyel és rövid sorozattal együtt olvashatunk. Viszont, akkor le kell mondanunk arról, hogy az NJO- Fate of the Jedi hosszú sorozatainak vonulata megjelenjen.

A másik út a hosszú sorozatok útja. Ha évek múlva úgy döntenek, hogy erre az ösvényre lépnek, akkor olvashatjuk magyarul a New Jedi Order-t és az azután következő hosszú sorozatokat. Viszont ennek ára lesz: nem olvashatjuk magyarul a Tatooine Ghost-ot, a Scoundrels-t, a Scourge-ot, ...stb, sőt talán még az Annilihation-t se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt. Ha jól tudom, a Legacy egy képregény, még a FOTJ után.

Amin nagyon meglepődtem, hogy a Szukits olvasók többségének Sean Williams a kedvenc írója!!! (41%)

Ez furcsa :o

Én természetesen Paulra szavaztam.

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.