Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

 

 

Ebben az esetben Miller tényleg mellé fogott. Én már azon is csodálkozom, hogy mi a fenéért harcolnak a Korribanon. De a holokron dolog mindent visz majd a furcsaságok sorában.

Ott még nem tartok, de azért kíváncsi leszek rá...

 

 

 

Meg azt is furcsának találom, hogy Obi-Wan ennyire idegenkedik az alkoholtól, vagy csak Organa előtt? Mert emlékeim szerint az EPII.-ben ahol adódott rá lehetősége, ott mindig elfogadta a neki felajánlott italt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, valakinek mégis tetszik ez a könyv :D

Félreértés ne essék, attól még a könyv középső 100 oldala valóban dögunalom... Ott csak a Downfall Of A Droid-os jelenetek voltak érdekesek. Magyarázatot adtak egy-két dologra, mert azokban a részekben Obi-Wan tényleg furcsán viselkedik egy kicsit. Szigorúbb a megszokottnál. Ez a Zigoola nagyon kemény hely. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég durva hely a Zigoola. És ami még furcsább, hogy a Korribannál és a Malachor 5-nél is keményebb.

Nyilván azért, mert a Korriban nem maradt úgy rejtve, mint a Zigoola. Sőt, a Korribanon még egy város is épült a Régi Köztársaság idején... A Zigoola pedig mindig is a Sith kezében volt úgy, hogy rajtuk kívül mások nem is jártak a bolygón. És azért keményebb, mint a Malachor V, mert a Malachor egész egyszerűen szétrobbant...

És ismét ellent kell, hogy mondjak neked Revan... Ez a könyv nem egy elbénázott lehetőség arra, hogy bemutassa az Obi-Wan és Organa közötti kapcsolatot... Sőt, mondhatni tökéletes ebből a szempontból...

Spoiler:

Abban továbbra is egyetértek veled, hogy az utazás a Zigoolára tényleg veszettül unalmas, sőt, és túl hosszúra nyúlik, de Miller nem véletlenül csinálta így. Érzékeltetni akarta, hogy Organa akármennyire is próbálja őt megismerni, Obi-Wan továbbra is csak a politikusokkal szembeni előítélettel áll hozzá. Majd amikor lezuhannak a Zigoolára, a könyv élvezhetősége gyönyörű ívben kanyarodik felfelé. Rámutat arra, hogy Obi-Wan akármennyire is ellenszenvesen viselkedett vele szemben, Organa akkor is kiállt mellette a végsőkig. És mint jól tudjuk, ilyenkor mutatkozik meg egy igazi barát. És Obi-Wan talált egyet Anakin és Padmé mellé. Obi-Wan pedig megtanult egy fontos leckét, hogy nem szabad hagyatkozni az előítéletekre. Továbbá hogy a személyes, érzelmi kapcsolatok igenis erőt adnak a túléléshez. És ezzel elérkezett Anakin álláspontjához, aki szintén ugyanígy gondol. Talán az elkövetkezőkben ezért is nézte Obi-Wan jó szemmel a Padméval való kapcsolatát.

A könyv jól indul, majd átcsap iszonyat unalmassá, hogy aztán izgalmasan végződhessen. A közepe elég rendesen lerontja az összképet, de én bőven adnék neki egy 3,5-öt. Megelőlegezem Millernek a bizalmat, mert igen tehetséges írónő, csak talán még nem elég tapasztalt a Star Wars terén. Talán a következő regényei jobban sikerülnek. Elvégre Timothy Zahn-nak is voltak gyengébb alkotásai, mint például a "Túlélők Keresése".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van valami abban, amit mondasz. Szerencsére meg lehet magyarázni, így miért keményebb hely a Zigoola.

Spoiler:

Talán a holokron és a Sith ereklyék is lehetnek olyanok, amelyeket valamilyen Sötét oldali praktikával át lehet változtatni gonosz erőket kisugárzó tárggyá, amely megőrjíti a Jediket.

 

Összességéban véve az első 50 oldal jó. Az 50.-től a 100.ig elindul a lejtő. A 100.-tól 200-ig nagyon unalmas, feleslegesen elnyújtott. A 200.-tól az utolsó harmada a regénynek már élvezhető, bár itt is éreztem hullámvölgyeket. Az utolsó 100 oldal miatt érdemes végigszenvedni. Érdekes könyv, nem több szerintem. Egy gyenge 3-as alát adnék rá.

Szerintem ennél még A túlélők keresése és az Erőpróba is jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességéban véve az első 50 oldal jó. Az 50.-től a 100.ig elindul a lejtő. A 100.-tól 200-ig nagyon unalmas, feleslegesen elnyújtott. A 200.-tól az utolsó harmada a regénynek már élvezhető, bár itt is éreztem hullámvölgyeket. Az utolsó 100 oldal miatt érdemes végigszenvedni. Érdekes könyv, nem több szerintem. Egy gyenge 3-as alát adnék rá.

Szerintem ennél még A túlélők keresése és az Erőpróba is jobb.

Karen Miller mindenesetre fontos szerepet fog eltölteni ebben a könyvsorozatban, az egyszer biztos. Majd a soron következő könyveiből majd kiderül, hogy a bizalmam megalapozott volt-e. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stovertől csak a Sithek Bosszúja regényváltozatát olvastam... Ez volt az első Star Wars könyv, amit elkezdtem olvasni, és eleinte többször el kellett olvasnom egy mondatot, hogy értsem is. De annak már jó pár éve, de amikor másodszorra olvastam el nemrégiben, akkor nem ütköztem ilyen problémákba. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stower szerintem a legjobb SW író. Én is csak a Sith-ek bosszúját olvastam tőle. A karakterábrázolása, az érzelemábrázoláse egyszerűen fenomenális. Állítólag a Shatterpoint és a New Jedi Order: Traitor ugyanilyen nagyszerűek tőle. A Luke Skywalker and the Shadows of Mindor nem tudom milyen lett, de ha ő írta rossz nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stower szerintem a legjobb SW író. Én is csak a Sith-ek bosszúját olvastam tőle. A karakterábrázolása, az érzelemábrázoláse egyszerűen fenomenális. Állítólag a Shatterpoint és a New Jedi Order: Traitor ugyanilyen nagyszerűek tőle. A Luke Skywalker and the Shadows of Mindor nem tudom milyen lett, de ha ő írta rossz nem lehet.

Még mindig Stover... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is fog még írni ennél jobbat is. A 4. és az utolsó 5. kötet az övé. :) Bízzunk benne.

Oszinten remelem, mert a korabban hozzaszolok tobbsegevel egyet kell ertenem a Kulso ur tekinteteben :) Bar nem tul valoszinu, hogy Miller a kedvenc SW iroim koze fog tartozni. A Kulso ur tortenetvezetese ugyebar nehol eleg vontatott, a karakterabrazolas erdekes (nem lenne egy rossz szavam sem, ha nem Obi-wan Kenobi neven nevezne azt a karaktert, aki abszolut nem hasonlit a filmekbol/mas konyvekbol megismert Obi-wanra), a cselekmeny meg igen eroltetett tud lenni. Ugyanakkor ketsegkivul klasszisokkal jobb, mint Barbara Hambly muvei :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is akartam ezt írni, de aztán meggondoltam magam, de ha már itt van, akkor legyen hangsúlyos a dolog :)

Stower, Malachor 5... Nah, jó, ez utóbbi annyira nem lényeg, mert a Yavin 4.-et is írták már többféle képpen is. De attól még a Malachort római számmal illik megnevezni. :D Csak odáig ne jussunk, hogy "Darth Wadert" kelljen olvasni. :D Istenem, amikor ment az RTL valamelyik rész, és volt a mozikvíz duplavé-vel írták a nagyúr nevét... Még most is fáj. :D

Lényegtelen hány betűhibát vét Revan, elnézem neki, mert jó fej. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hupsz. Stover, Malachor V. Bocsi, figyelmetlen voltam. :):D

 

Az utóbbi időben a Szukits kiadó visszatért a 90'-es évek elején meghonosított Szith dologhoz a Sith helyett. Nekem annyira nem jön be. Ennyi erővel lehetne a Jedi Dzsedi, vagy fonetikusan Dzsedáj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg. Már akkor is úgy volt.

Egészen pontosan, ha jól emlékszem Szith Fekete Lovagjaként szólították Vadert. :D

Azért annak is volt valami hangulata. :D "Vader lovag!"

 

Emlékszem, a Jedi visszatért úgy kölcsönöztem ki a könyvtárból, hogy hiányzott belőle vagy 30 oldal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőle a Jedik gyermekeit olvastam.

Az Alkonybolygo sem sokkal szerencsesebb muve. Igazabol a "targyi tevedesektol" eltekintve sincs sok koze az SW univerzumhoz a muveinek, hangulat szempontjabol legalabbis nekem abszolut nem jott at. Bar lehet az is problemam vele, hogy Kevin J. Anderson muveihez kotodik szorosan a cselekmenyszal es nekem az o stilusaval sem sikerult megbaratkoznom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alkonybolygo sem sokkal szerencsesebb muve. Igazabol a "targyi tevedesektol" eltekintve sincs sok koze az SW univerzumhoz a muveinek, hangulat szempontjabol legalabbis nekem abszolut nem jott at. Bar lehet az is problemam vele, hogy Kevin J. Anderson muveihez kotodik szorosan a cselekmenyszal es nekem az o stilusaval sem sikerult megbaratkoznom :lol:

Anderson bejött nekem. De tőle csak a Jedi Akadémia trilógiát olvastam. Azokból a Sötét Oldal volt a legjobb szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.