Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Akkor lehet, hogy azt én is beszerzem :)

 

Traviss-ra több szót nem akarok pazarolni. Mint személyről semmi jót nem olvastam róla, ez az egy könyve, amit olvastam harmat gyenge, a Mandalore kultuszát pedig így Wookiepediás, felületes ismeretekkel is nevetségesnek tartom. Ne értsetek félre, nem akarom senkinek sem megmondani a frankót, csak annyi, hogy Traviss SW írásai sem valók nekem. :)

Legalább interjút olvastál vele? Vagy csak simán más véleménye alapján írod le, mint embert? :pfff: Ilyen alapon, ha most páran elkezdünk róla jókat írni, akkor rögtön jófej lesz a nő? :?

 

Az pedig, hogy a jórészt általa kidolgozott mandalor kultúrát a wookiepedia leírása alapján ítéled meg, az olyan, mintha telefonkönyből akarnál nyelvet tanulni. A wookien minden össze van ollózva, amit a mandalorokról tudni lehet, az összes szerző összes munkája alapján, ne csodálkozz, ha helyenként zagyvaság.

Ilyen előítéletek után meg is érdemled, hogy lemaradj a öt remek regényről, ha majd kijön itthon a RC sorozat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikérték a véleményemet, hogy milyen sorrendben jöjjenek a könyvek a Revan megjelenése után.

* Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent

* Paul S. Kemp: Riptide

* James Luceno: Darth Plagueis

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Várom a javaslatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne rossz ez a sorrend sem, bár nekem a Plagueis fájdalmasan későn van. Szerintem az jöhetne korábban Luceno másik regényével együtt.

 

Abban gondolom a többség egyetért, hogy a TFU 2 ráér a vége felé is.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Paul Kemp könyveit hátrébb raknám, a hosszú RC-sorozat után önálló köteteknek kéne következniük. De amúgy a sorrend így is tökéletes lenne.

 

Szerk: a TFU2 szerintem is nyugodtan elfér a legvégén, elképzelhető, hogy azt a könyvet én nem is fogom megvenni vagy csak sokkal később.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Republic Commando-t sem muszáj egyben lenyomni, két RC kötet között lehetne más SW könyv is.

Kemp könyveit nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e hátra rakni, hisz a szavazáson 3. hlyezett lett.

Talán Zahn könyvét se lenne rossz előrébb hozni, hogy ne kelljen várni a folytatásra.

A Rep Com-ot üzleti okokból egyben is le lehet nyomni ( TCW 5. évad, lesz RepCom-os rész, 2013 őszén EP2-3 3D premier).

A Knight Errant-ra nagyon kíváncsi vagyok, de a képregény szavazáson leszerepelt, ezért ráér az talán 2014-be is, így legalább abban az évben is lesz egy TOR regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikérték a véleményemet, hogy milyen sorrendben jöjjenek a könyvek a Revan megjelenése után.

* Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent

* Paul S. Kemp: Riptide

* James Luceno: Darth Plagueis

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Várom a javaslatokat.

Milyen sűrűek szoktak lenni a megjelenések? Havonta jönnek ki 1-1 könyvvel, vagy ritkábban egyszerre többel?

Szerintem felváltva jöhetne egy RC és egy másik könyv. Egyszerre úgy sem nagyon venné meg senki a sorozatot, max ha már olvasta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről én a Choices of One-t előrébb tenném, de nem tudom. Az RC-t lehet, hogy egyben hagynám, max. akkor bontanám meg, ha ez az ára, hogy a Choices előrébb kerüljön. Az összes könyvet nagyon várom, beleértve Zahn, Kemp és Luceno műveit ÉS A THE FORCE UNLEASHED 2-T IS !!! Az biztos, hogy Revan jöjjön először és onnantól a többi majdhogynem mindegy, mert mind nagyon jó könyv, és érdekelne.

 

Amúgy, ha folytatnák azt a taktikát, hogy az egyik hónapban könyv, a másikban képregény, akkor még ha egymás után adnák is le az RC-t, akkor is változatos lenne a felhozatal.

 

Az engem is érdekelne, hogy várható havi 1 megjelenés képregényekkel együtt, vagy ritkítanak rajta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen sűrűek szoktak lenni a megjelenések? Havonta jönnek ki 1-1 könyvvel, vagy ritkábban egyszerre többel?

Szerintem felváltva jöhetne egy RC és egy másik könyv. Egyszerre úgy sem nagyon venné meg senki a sorozatot, max ha már olvasta.

Egy évben 7 regény megjelenéssel kalkulálnak. Persze ez a fordító(k) tempójától is függ. E mellé raknának be egy évben 2 vagy talán 3 képregény megjelenést.

Tehát jelenleg az a terv, hogy minden hónapban jelenjen meg valami SW. Egyelőre úgy látják, hogy a piac bírja. Ha a vásárlók tömege nem fogja bíri ezt a 3300-3600 közötti árat, akkor belassítanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor

A verzió:

 

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

James Luceno: Darth Plagueis

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Paul S. Kemp: Riptide

Timothy Zahn: Choices of One

John Jackson Miller: Knight Errant

James Luceno: Cloak of Deception

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Sean Williams: The Force Unleashed II

 

B verzió

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

James Luceno: Darth Plagueis

Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

Paul S. Kemp: Riptide

Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

Timothy Zahn: Choices of One

Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

John Jackson Miller: Knight Errant

James Luceno: Cloak of Deception

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Kinek melyik, hogy tetszik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teljesen ide tartozik, de valamennyire ide köthető. Most tudtam meg, hogy a hosszú Warhammer40000-es Horus Heresy-nél csak az első 5 könvyvre szerződtek le, pedig ez a sorozat is legalább 20 kötet lesz. Úgy tűnik a Black Library engedékenyebb jogtulaj, mint a LucasBooks. Ezt talán reményre adhat okot egy későbbi NJO kiadásra. Reméljük, hogy pár év múlva a LucasBooks-szal is ugyanígy meg lehet majd egyezni, mint a Black Library-vel, és akkor talán magyarul is jöhetne a New Jedi Order.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

B verzió, de én a Zahn-regényt előbbre hoznám még ennél is, azért még mindig elég sok rajongója van.

Igen tudom, de ennél előrébb nem tudom rakni. Itt jegyzem meg, hogy ők eredetileg a leghátuljára szeretnék rakni a Choices of One-t.

A szavazás első három helyezettje a The Old Republic, Republic Commando, Crosscurrent voltak. E mellett figyelembe kellett vennem az adott aktualitásokat és egyebeket(TCW 5. évad, lesz benne Republic Commando rész, Maul ismét porondon van, Sidious akcióban lesz, Luceno-tól sokkal régebben olvashattunk könyvet, 2013 őszén A klónok támadása, és A Sith-ek bosszúja 3D bemutató, Az Új Reménynek is lesz 3D bemutatója valószínűleg 2014-ben és ehhez lehetne jobban kötni a Choices of One-t a Shadow Games-zel és a The Force Unleashed II-vel) Még a Knight Errant-ot is logikusabb lett volna előrébb hozni, mert Old Republic-os és a szavazáson a TOR vitte el a pálmát, de úgy gondolom 2014-re si kell legalább egy TOR könyv. Zahn-ra sajnos elég kevesen szavaztak, de szerencsére még így is leszerződtek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, 3 szavazat elég is volt a fórum álláspontjához, de azért én is a B verzióra szavazok. Értelmesebbnek tartom a változatosságot, mint egy viszonylag hosszú sorozat monoton kiadását. Még a Bane-trió, Thrawn Keze-duót is felváltva adták ki, szerintem most is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elküldtem mindkét verziót a kiadónak mindenféle indokokkal együtt.

Innentől a kiadóé a végső szó. Még az is lehet, hogy egyik megoldás sem fog tetszeni nekik és teljesen máshogy csinálják.

A Zahn regénynél is hangsúlyoztam, hogy nem érdemes sokáig halogatniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt lehet esetleg tudni, hogy a Choices of One melyik borítóval jön amikor jön?

Valószínűleg a "Mara ki vont fénykarddal áll egy rakás rohamosztagos és egy csillagromboló előtt" verzió, ugyanis az USA-ban a puha borítós kiadásra az került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a "Mara ki vont fénykarddal áll egy rakás rohamosztagos és egy csillagromboló előtt" verzió, ugyanis az USA-ban a puha borítós kiadásra az került.

Nem biztos, ezt nem tudom. Jó kérdés.

Az Order 66-nél is két lehetséges variáció van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a "Mara ki vont fénykarddal áll egy rakás rohamosztagos és egy csillagromboló előtt" verzió, ugyanis az USA-ban a puha borítós kiadásra az került.

Úgy legyen!!! A másik borító se rossz, de nekem a csillagrombolós jobban tetszik.

 

Nem biztos, ezt nem tudom. Jó kérdés.

Az Order 66-nél is két lehetséges variáció van.

Remélem az Order 66 azzal a borítóval jön majd, ami olyan, mint a sorozat többi része, szerintem úgy szebben mutatna, bár ez csak az én véleményem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.