Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Na megvolt a Luke Skywalker és a Mindor árnyai...

 

Alapvetően bejött, sőt, pozitívan csalódtam, az Én, a Jedi után talán a 2. legjobb Ep6 utáni regény, amit olvastam, Yoda találkája után meg valódi felüdülés volt. Némely elemeket viszont már soknak éreztem, még ha tetszett is az új elgondolás. Nem azért mert nem lehetséges in universe, csak az SW-hangulattól baromira elkanyarodik.

 

Becsülöm Stoverben, hogy újat szeretett volna mutatni egy újabb Ep6 utáni tucatregény helyett, de az olvadékkőzettel, meg Sith-alkímia által használt kristályokkal kissé átesett a ló túloldalára. Nem azért, mert nem lehetséges, hiszen abban az univerzumban, ahol félbevágott, feneketlen aknába zuhanó Sith-ek és élőhalott Éjnővérek kelnek életre, ott gyakorlatilag bármi lehetséges.

Luke is túl bölcsnek tűnt a korához képest, mivel csak 1 évvel járunk az Endor után. A Thrawn-trilógiában (ami 5 évvel játszódik utána) még sokkal inkább egy kiforratlan kölyök, mint érett Jedi-mester, amilyennek ebben a könyvben tűnik.

A Sötét ötlete viszont érdekes volt, főleg, amikor Cronal szemszögéből mutatta be, hogy Palpatine hol hibázott. A Sötét - Fény ellentét is jó volt a végén, bár nekem sokszor kissé túl metaforikus és elvont volt a fogalmazásmód ezeknél a részeknél, de nem volt rossz.

A végén nagy volt Luke beszólása, amikor Aeonáról beszélt: "Egyébként sem az esetem. Túl kemény. Különben sem szeretem a vöröseket." :lol: Ha Mara ezt tudná... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a Luke Skywalker és a Mindor árnyai...

 

Alapvetően bejött, sőt, pozitívan csalódtam, az Én, a Jedi után talán a 2. legjobb Ep6 utáni regény, amit olvastam, Yoda találkája után meg valódi felüdülés volt. Némely elemeket viszont már soknak éreztem, még ha tetszett is az új elgondolás. Nem azért mert nem lehetséges in universe, csak az SW-hangulattól baromira elkanyarodik.

 

Becsülöm Stoverben, hogy újat szeretett volna mutatni egy újabb Ep6 utáni tucatregény helyett, de az olvadékkőzettel, meg Sith-alkímia által használt kristályokkal kissé átesett a ló túloldalára. Nem azért, mert nem lehetséges, hiszen abban az univerzumban, ahol félbevágott, feneketlen aknába zuhanó Sith-ek és élőhalott Éjnővérek kelnek életre, ott gyakorlatilag bármi lehetséges.

Luke is túl bölcsnek tűnt a korához képest, mivel csak 1 évvel járunk az Endor után. A Thrawn-trilógiában (ami 5 évvel játszódik utána) még sokkal inkább egy kiforratlan kölyök, mint érett Jedi-mester, amilyennek ebben a könyvben tűnik.

A Sötét ötlete viszont érdekes volt, főleg, amikor Cronal szemszögéből mutatta be, hogy Palpatine hol hibázott. A Sötét - Fény ellentét is jó volt a végén, bár nekem sokszor kissé túl metaforikus és elvont volt a fogalmazásmód ezeknél a részeknél, de nem volt rossz.

A végén nagy volt Luke beszólása, amikor Aeonáról beszélt: "Egyébként sem az esetem. Túl kemény. Különben sem szeretem a vöröseket." :lol: Ha Mara ezt tudná... :D

 

Nekem az Én, a Jedinél sokkal jobban tetszett, jelenleg ez az EP6 utáni kedvenc regényem. A Yoda nekem jó volt, bár hozzá képest a Mindor jobb.

 

Határozottan tetszett a Sith alkímiás rész és az olvadékkőzet. Nagyon jó és nagyon eredeti. A többivel kapcsolatban teljesn egyetértek.

A végén a beszólás a vörösekkel kapcsolatban nagyon jó volt.

Érdekesség: Nick Rostu és Kar Vastor karakterei először Stover Shatterpoint című regényében tűntek fel. Ebben a könyvben Mace Windu-val hozat össze őket a sors. Erre történt is egy utalása Mindor könyvben. Lehet, hogy a Szukits Kiadónak a Yoda könyv helyett inkább a Shatterpointot kellett volna kiadni. :hmm:

A másik utalás Micheal Reaves Coruscant Nights sorozatának első kötetére, a Jedi Twilight-ra történt, Nick Rostu abban is felbukkatnt, Jax Pavan segített neki kijutni Coruscant-ról.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem, hogy a Wookie-n már több Klónok Háborújás EU regénynél megváltoztatták a koronológiát az adatlapjukon. BBY 22-be került át a Shatterpoint, a Cestus Deception és a Jedi Trial is. A Yoda: Sötét találkozó nem tudni miért még maradt a helyén. :?

A Republic Commando 3. részét, a True Colors-t egy évvel korábbra rakták a BBY 20-ról 21-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Én, a Jedinél sokkal jobban tetszett, jelenleg ez az EP6 utáni kedvenc regényem. A Yoda nekem jó volt, bár hozzá képest a Mindor jobb.

 

Határozottan tetszett a Sith alkímiás rész és az olvadékkőzet. Nagyon jó és nagyon eredeti. A többivel kapcsolatban teljesn egyetértek.

A végén a beszólás a vörösekkel kapcsolatban nagyon jó volt.

Érdekesség: Nick Rostu és Kar Vastor karakterei először Stover Shatterpoint című regényében tűntek fel. Ebben a könyvben Mace Windu-val hozat össze őket a sors. Erre történt is egy utalása Mindor könyvben. Lehet, hogy a Szukits Kiadónak a Yoda könyv helyett inkább a Shatterpointot kellett volna kiadni. :hmm:

A másik utalás Micheal Reaves Coruscant Nights sorozatának első kötetére, a Jedi Twilight-ra történt, Nick Rostu abban is felbukkatnt, Jax Pavan segített neki kijutni Coruscant-ról.

 

 

Kar Vastornál sejtettem, hogy tudnom kellett volna, kiről van szó, mert Stover nagyon úgy harangozta őt be a feltűnése előtti jelenetben, hogy ismerős arc.

 

A Shatterpoint röviden miről szól? Van esély a hazai kiadására? A közeljövőben gondolom nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kar Vastornál sejtettem, hogy tudnom kellett volna, kiről van szó, mert Stover nagyon úgy harangozta őt be a feltűnése előtti jelenetben, hogy ismerős arc.

 

A Shatterpoint röviden miről szól? Van esély a hazai kiadására? A közeljövőben gondolom nem.

Windu a Harun Kalra megy, hogy megmentse Depa Billabát, ott találkozik Nick-kel és Kar-ral, ők is Erőhasználók.

Van esély a hazai megjelenésre, de arra is, hogy soha nem jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz lenne, ha soha nem jelenne meg. Amúgy azt sem értem, hogy a Szukits a Yoda regény helyett (ami nekem is tetszett) miért nem a Shatterpoint jött? Az is Klónok Háborúja regény, csak éppen sokkal népszerűbb.

 

Más: A héten láttam két SW olvasó embert.

 

Tegnap, BP, Moszkva tér, 61es villamos, nem olvasott valaki közületek Reuniont?

 

Egy más nap a héten ugyanitt X-szárnyúakat olvasott :)

 

ERGO növekszik a SW olvasók száma :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, írtad a Szukitson, hogy Scout fog szerepelni későbbi EUban is. Ez a 501st, nem?

Amúgy itt egy nagyon jó, új kép Scoutról, szintén a Companionból:

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20121006103827/starwars/images/e/eb/Tallisibeth_Enwandung-Esterhazy.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz lenne, ha soha nem jelenne meg. Amúgy azt sem értem, hogy a Szukits a Yoda regény helyett (ami nekem is tetszett) miért nem a Shatterpoint jött? Az is Klónok Háborúja regény, csak éppen sokkal népszerűbb.

 

Más: A héten láttam két SW olvasó embert.

 

Tegnap, BP, Moszkva tér, 61es villamos, nem olvasott valaki közületek Reuniont?

 

Egy más nap a héten ugyanitt X-szárnyúakat olvasott :)

 

ERGO növekszik a SW olvasók száma :yeah:

 

A Yoda is legnépszerűbb CW regények között van. Amit még sokan emlegetnek az a Shatterpoint, A gonosz útvesztője, a RepCom könyvek és talán még a Cestus Deception.

 

Revan, írtad a Szukitson, hogy Scout fog szerepelni későbbi EUban is. Ez a 501st, nem?

Amúgy itt egy nagyon jó, új kép Scoutról, szintén a Companionból:

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20121006103827/starwars/images/e/eb/Tallisibeth_Enwandung-Esterhazy.jpg

Igen, abban tér még vissza.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy itt egy nagyon jó, új kép Scoutról, szintén a Companionból:

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20121006103827/starwars/images/e/eb/Tallisibeth_Enwandung-Esterhazy.jpg

Ez tényleg jó kép, bár én nem teljesen ilyennek képzeltem. Mondjuk ezen a néven, még mindig nem tudom, sírjak-e, vagy nevessek. Mázli, hogy legalább van egy tűrhetőbb beceneve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimondottan érdekes élmény közel 20 évvel elkészülte után olvasni a Thrawn-trilógiát... Mennyire látszik rajta, milyen üres is volt még a SW Univerzum.

 

Kapcsolatok még csak a filmekkel vannak, a Wedge féle Zsiványkommandó itt még csak Zsivány-kötelék, Corran Hornék nélkül, Sithekről egy szó sem esik, de ami a legjobban tetszik: "A Clone elleni háború után..."

 

Viszont örök és elvitathatatlan érdeme Coruscant feltalálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a magyar fordításnak kell szerintem felróni.

 

Pontosan. Angolul mindig is Clone Wars volt. Én '81-ben gyerekként azt hittem hogy a clone az egy faj és az ellen harcoltak a Jedik.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak azt nem ertem miert akarja mindenki kinyirni oket szerintem a halalukkal meg tobb konyvet olvasunk majd

es az SW univerzuma oriasi kitoltetlen ur ha nem tevedek 350 felet jelent meg a konyvkiadasuk

 

Elnezem a konyveket amik 3 nyelven figyelnek a pocokon 2 eve lassan mar hogz elkezdtem visszavasarolgatni oket es ujra olvasni az X-szarnyuak,a lando sorozat es solo regi sorozata amit nem olvastam meg ujra az alkonybojgonal tartok leszamitva az angol es nemet konyveket ,tehat tobb mint 100 konyv es meg most sem unom van mibol valogatni ha nem kronololgia szerint olvassak tehat nem lehet megunni

 

nem alltalanosithatunk egy ekkor kiterjedesu univerzumban hogy csak ez es ez tetszik

nincs hozza foghato hasonlo van de mesze kiemelkedik mindenutt ez a STAR WARS es egy jodarabig elvezhetjuk

hallottam hogy rebesgetik mar elavul GL reg elengedte gyermeke kezet es mar nem tart sokaig

es amig van lego hasbro dvd bluray es mozi es persze mi az elengedhetetlen rajongok es azok akiknek lassan mar a szobajukban nincs talpalatnyi hely sem egy uj SW addig mindig is lesz es igy is a skywalker familia meg hossyu eveken keresztul lesz a tagja a csaladnak :)

termeszetesen mindennnek eljon a maga ideje akkor amikor es remelem addig meg sok jo kalandos konyveket olvasunk meg

 

es nezzetek meg egy 70 80 90 2000 2010 kiadasu konyveket menyivel masabbak fejlodnek

 

de az is igaz hogy nezopont kerdese minden :)

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 évvel a yavini csata után...

430096_10151197225318713_703710410_n.jpg

Úgy fest, Luke és Leia 64, Han meg 74 évesen sem elég öreg, hogy kispadra kerüljenek. Bírom őket, de sokszor az az érzésem, hogy egyes írók azt hiszik, nélkülük nem létezik Ep6 utáni SW.

 

A meglátásban elég nagy igazság van. De hátha ez lesz az utolsó.

 

csak azt nem ertem miert akarja mindenki kinyirni oket szerintem a halalukkal meg tobb konyvet olvasunk majd

es az SW univerzuma oriasi kitoltetlen ur ha nem tevedek 350 felet jelent meg a konyvkiadasuk

 

Elnezem a konyveket amik 3 nyelven figyelnek a pocokon 2 eve lassan mar hogz elkezdtem visszavasarolgatni oket es ujra olvasni az X-szarnyuak,a lando sorozat es solo regi sorozata amit nem olvastam meg ujra az alkonybojgonal tartok leszamitva az angol es nemet konyveket ,tehat tobb mint 100 konyv es meg most sem unom van mibol valogatni ha nem kronololgia szerint olvassak tehat nem lehet megunni

 

nem alltalanosithatunk egy ekkor kiterjedesu univerzumban hogy csak ez es ez tetszik

nincs hozza foghato hasonlo van de mesze kiemelkedik mindenutt ez a STAR WARS es egy jodarabig elvezhetjuk

hallottam hogy rebesgetik mar elavul GL reg elengedte gyermeke kezet es mar nem tart sokaig

es amig van lego hasbro dvd bluray es mozi es persze mi az elengedhetetlen rajongok es azok akiknek lassan mar a szobajukban nincs talpalatnyi hely sem egy uj SW addig mindig is lesz es igy is a skywalker familia meg hossyu eveken keresztul lesz a tagja a csaladnak :)

termeszetesen mindennnek eljon a maga ideje akkor amikor es remelem addig meg sok jo kalandos konyveket olvasunk meg

 

es nezzetek meg egy 70 80 90 2000 2010 kiadasu konyveket menyivel masabbak fejlodnek

 

de az is igaz hogy nezopont kerdese minden :)

Nem kell feltétlenül kinyírni őket, elég, ha ugranak időben és leírják, hogy szépen, békében meghaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell feltétlenül kinyírni őket, elég, ha ugranak időben és leírják, hogy szépen, békében meghaltak.

Én is erre gondoltam. Amennyire tudom, GL levédette Luke elhalálozásának jogát, így őt elméletileg nem ölhetik meg az EU-ban egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" Luke fénykardja felfogta C'Baoth villámait..."

 

Ez jó. Ezt el is felejtettem... Ezek szerint nem csak Coruscant épült be a filmekbe, hanem ez is innen van.

Kár, hogy a Császárral szemben ezt még Luke (meg Timothy Zahn) nem tudta... :)

 

Viszont a Sitheket biztos nem Zahn találta fel.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.