Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én is ezt pártolom, de egyes változtatások elkerülhetetlenek. A részben pl. ki kell derülnie, hogy Hannak és Leiának vannak-e gyerekei. Elég ha egy új nevű szereplő jelenik meg ebben a minőségben. Azzal már kitöröltek három fontos szereplőt (Jacen, Jaina és Anakin Solo).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó csak vannak olyanok mint én, hogy RotJ utáni könyv nem igazán jutott a kezembe (de még csak képregény se), viszont ezekbe szerepelt egy galaxisok közötti háború, vagy 5 sith lord felemelkedése és bukása, nameg ott van Abeloth (aminek a filmekkel való összekapcsolásától kiráz a hideg), és ezek túl nagy horderejűek, ahhoz hogy csak említés szintjén tűnjenek fel a filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma hozta meg a postás a Luke Skywalker és a Mindor árnyait. Valahogy más érzés volt most kezembe venni egy Endor utáni EU-könyvet. Lehet, hogy ez a kötet is non-canon lesz 2015 után? :( :S Nagyon nem kéne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma hozta meg a postás a Luke Skywalker és a Mindor árnyait. Valahogy más érzés volt most kezembe venni egy Endor utáni EU-könyvet. Lehet, hogy ez a kötet is non-canon lesz 2015 után? :( :S Nagyon nem kéne...

Szerintem ez biztonságban van. Nem sokkal játszódik az Endor után és nem volt nagy kaliberű. Lucas már tavaly tárgyalt Mark-kal és Carrie-vel. Ezek szerint ők szerepelnének, de mivel nagyon idősek, így a film biztos, hogy Yavin után 30-50 között fog valamikor játszódni.

 

Jó csak vannak olyanok mint én, hogy RotJ utáni könyv nem igazán jutott a kezembe (de még csak képregény se), viszont ezekbe szerepelt egy galaxisok közötti háború, vagy 5 sith lord felemelkedése és bukása, nameg ott van Abeloth (aminek a filmekkel való összekapcsolásától kiráz a hideg), és ezek túl nagy horderejűek, ahhoz hogy csak említés szintjén tűnjenek fel a filmekben.

A TCW-be is több dolgot átemeltek az EU-ból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 30 év is kevés lenne, abba már jó sok mű beletartozik, másrészt Ford, Fisher és Hamill jóval idősebbek mint 50. :) Legyen 50 ABY a film kezdete és kész. :)

 

Egyébként, most hogy bejelentették az új filmet, mi lesz a Crucible könyvvel? Vagy a tervezett Sword of the Jedi-trilógiával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-be is több dolgot átemeltek az EU-ból.

Apróságokat igen, de most itt pl. egy galaxisok közötti háborúról beszélünk(amit és személy szerint nem sajnálnék, ha áthúznák), és azért ez egy kicsit nagyobb dolog mint, az hogy beleteszik pl. az éjnővéreket egy gyereksorozatba.

 

Vagy dolgozzák fel ezeket (inkább ne), vagy írják felül, mert így a legtöbb mozinézőnek akkora fekete lyuk tátongana, mint maga a SW univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 30 év is kevés lenne, abba már jó sok mű beletartozik, másrészt Ford, Fisher és Hamill jóval idősebbek mint 50. :) Legyen 50 ABY a film kezdete és kész. :)

 

Egyébként, most hogy bejelentették az új filmet, mi lesz a Crucible könyvvel? Vagy a tervezett Sword of the Jedi-trilógiával?

Crucible, Sword of the Jedi. nem tudjuk még, szerintem törölni kéne őket.

 

Apróságokat igen, de most itt pl. egy galaxisok közötti háborúról beszélünk(amit és személy szerint nem sajnálnék, ha áthúznák), és azért ez egy kicsit nagyobb dolog mint, az hogy beleteszik pl. az éjnővéreket egy gyereksorozatba.

 

Vagy dolgozzák fel ezeket (inkább ne), vagy írják felül, mert így a legtöbb mozinézőnek akkora fekete lyuk tátongana, mint maga a SW univerzum.

 

Én se arra gondoltam, hogy részletezzék ezerrel a dolgokat. De olyan szereplőket, mint Ben, Jaina, Alanna átemelhetnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miből gondoljátok, hogy mondjuk egy 40 éves ugrással biztonságban vannak a korábban játszódó Ep6 utáni művek? Ettől még elhangozhatnak az Ep7-8-9-ben nem csak karaktereket, egész történeteket canon szempontjából semmissé tevő mondatok. Mondjuk egyértelműen kiderül, hogy soha nem létezett Jedi Akadémia a Yavin 4-en... Anderson trilógiája át is van húzva. Elhangzik, hogy Luke sosem jött össze senkivel... Mara és Ben kuka. Sosem alakult meg az Új Köztársaság... innen kezdve gyakorlatilag minden borul, mivel ez az Ep6 utáni EU-k egyik alapja! És még sorolhatnám...

Azt nem várhatjuk el, hogy az EU kedvelők miatt a filmesek megkötik a saját kezüket azzal, hogy figyelembe vesznek számtalan Ep6 utáni eseményt, amit évtizedek során termelt az SW világa. Szomorú, de valószínűnek tartom, hogy kevés Ep6 utáni mű lesz olyan szerencsés, hogy canon szempontjából túléli az új trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki azon agyal, hogy mi lesz, majd a 7-ik, 8-ik, 9-ik epizód. Szerintem, ha komolytalanul akarjuk megközelíteni a dolgot és a Disney fogja csinálni, arra senki nem gondol, hogy esetleg nem a Paul Davids-Hollace Davids: Star Wars Junior-t akarják leforgatni? :) Ha komolyan akarjuk megközelíteni a dolgot, akkor esetleg az a 7-ik epizód véletlenül nem a 0 epizód lesz, amit Lucas bá is le akart forgatni. És miután megtudják, hogy milyen lesz a fogadtatás, azután leforgatják a Jedi visszatér utáni trilógiát? A Narnia krónikáival is valami hasonló volt a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura mód azon kezdtem el gondolkodni, hogy talán mégis elindítanám a Star Wars: Holocron Database-t. A cikkek megvannak, a dizájnt és a motort sem töröltem ki, ha esetleg meggondolnám magam, ami talán most érkezett meg. Amikor megérkezett az SW Média híre, fölöslegesnek éreztem magam, semmi értelmét nem láttam annak, hogy megcsináljak valamit, ami már van. De furcsa módon, a VII. epizód híre felkeltett bennem valamit, amit elveszettnek hittem. Akár még az SW Média jelenléte ellenére is folytatnám az elkészítést. (Bár a honlap már nem elérhető, mindent vissza tudok hozni, mert megvan.) Bár a legtöbb fordításom nyers és átdolgozásra vár, talán még bele is mennék. Persze nem most, mert az egyetem mellett max. játszani meg pihenni van kedvem, nem még honlapot szerkeszteni. De esetleg valami téli vizsgaidőszakban, nyári szünetben akár valamit mégis kezdhetnék vele.

 

Talán még meg is rendelem a Luke könyvet, hisz a Yoda: Sötét Találkozó sokkja óta nem olvastam semmilyen EU-t.

 

Akár még Angry Birds Star Wars végigjátszásokkal is foglalkoznék. :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn előttiek, azaz a YU 4 és 9 között játszódó művek talán túlélhetik, bár ebből nincs sok.

Ha YU 45 környékére ugrunk, az Ep6 utáni művek java része megmaradhat, ha valóban kicsit is körültekintően járnak el. A kérdés, hogy miként áll hozzá a Disney a dologhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha YU 45 környékére ugrunk, az Ep6 utáni művek java része megmaradhat, ha valóban kicsit is körültekintően járnak el. A kérdés, hogy miként áll hozzá a Disney a dologhoz.

Majd király lesz a moziban figyelni, hogy a film elején minden egyes sárga mondat az EU mely részeit tünteti el nyomtalanul. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miből gondoljátok, hogy mondjuk egy 40 éves ugrással biztonságban vannak a korábban játszódó Ep6 utáni művek? Ettől még elhangozhatnak az Ep7-8-9-ben nem csak karaktereket, egész történeteket canon szempontjából semmissé tevő mondatok. Mondjuk egyértelműen kiderül, hogy soha nem létezett Jedi Akadémia a Yavin 4-en... Anderson trilógiája át is van húzva. Elhangzik, hogy Luke sosem jött össze senkivel... Mara és Ben kuka. Sosem alakult meg az Új Köztársaság... innen kezdve gyakorlatilag minden borul, mivel ez az Ep6 utáni EU-k egyik alapja! És még sorolhatnám...

Azt nem várhatjuk el, hogy az EU kedvelők miatt a filmesek megkötik a saját kezüket azzal, hogy figyelembe vesznek számtalan Ep6 utáni eseményt, amit évtizedek során termelt az SW világa. Szomorú, de valószínűnek tartom, hogy kevés Ep6 utáni mű lesz olyan szerencsés, hogy canon szempontjából túléli az új trilógiát.

 

Hát, ha nem nagyon utalgatnak a múltra akkor talán nem lesz baj. De igaz, pont hasonló veszélyforrások vannak, amiket említettél.

 

Fura mód azon kezdtem el gondolkodni, hogy talán mégis elindítanám a Star Wars: Holocron Database-t. A cikkek megvannak, a dizájnt és a motort sem töröltem ki, ha esetleg meggondolnám magam, ami talán most érkezett meg. Amikor megérkezett az SW Média híre, fölöslegesnek éreztem magam, semmi értelmét nem láttam annak, hogy megcsináljak valamit, ami már van. De furcsa módon, a VII. epizód híre felkeltett bennem valamit, amit elveszettnek hittem. Akár még az SW Média jelenléte ellenére is folytatnám az elkészítést. (Bár a honlap már nem elérhető, mindent vissza tudok hozni, mert megvan.) Bár a legtöbb fordításom nyers és átdolgozásra vár, talán még bele is mennék. Persze nem most, mert az egyetem mellett max. játszani meg pihenni van kedvem, nem még honlapot szerkeszteni. De esetleg valami téli vizsgaidőszakban, nyári szünetben akár valamit mégis kezdhetnék vele.

 

Talán még meg is rendelem a Luke könyvet, hisz a Yoda: Sötét Találkozó sokkja óta nem olvastam semmilyen EU-t.

 

Akár még Angry Birds Star Wars végigjátszásokkal is foglalkoznék. :D:lol:

 

Hajrá, várjuk szeretettel. Kíváncsi vagyok rá. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha nem nagyon utalgatnak a múltra akkor talán nem lesz baj. De igaz, pont hasonló veszélyforrások vannak, amiket említettél.

Az utalgatás szerintem, sajnos, elkerülhetetlen. Gyenge pontként érzem Han és Leia utódainak kérdését, ahol eldőlhet, hogy marad-e vagy sem az eddigi EU. Őket nyilván nem lehet megkerülni, amikor a három főhős már a 60-as éveiben jár.

 

Remélem, hogy a Disney-nél következetesek maradnak és az új generációnak nem adnak új neveket. Felesleges lenne ez a változtatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utalgatás szerintem, sajnos, elkerülhetetlen. Gyenge pontként érzem Han és Leia utódainak kérdését, ahol eldőlhet, hogy marad-e vagy sem az eddigi EU. Őket nyilván nem lehet megkerülni, amikor a három főhős már a 60-as éveiben jár.

 

Remélem, hogy a Disney-nél következetesek maradnak és az új generációnak nem adnak új neveket. Felesleges lenne ez a változtatás.

A Disney elnöke a nyilvánosságra került videóban 17000 karakterről beszél. Ez biztató.

A filmekben meg csinálhatnak olyat, hogy csak megemlítik Hal és Leia két gyerekének halálát, és Mara halálát, mondjuk akkor amikor meglátogatják a sírjukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtudná valaki mondani, hogy a Thrawn trilógia amerikai hátsó borítójára rá volt írva az epizódok száma? A Vallhallásra gondolok, mert a Szukitsoson egyáltalán nincs epizód szám és annak eredetijén sem.

 

Nem, csak egy-két európai kiadásra került fel a számozás, de ezek mind a helyi kiadók ötletei voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak által várva-várt kép. :)

 

CalOmas-YesReally-NoImNotKidding-SeriouslyItsCalOmas-ERC.png

 

Cal Omas, az Új Köztársaság/Galaktikus Szövetség elnöke (YU 27-40). Sok érdekes illusztrációt tartalmaz a múlt hónapban megjelent The Essential Reader's Companion, majd még szemezgetek belőle. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Hiszen olvasás közben végig jelen lenne az a gondolat, hogy mindaz amit olvasok, nem hivatalos, gyakorlatilag nem történt meg az SW univerzumban. Így, elképzelhető, hogy a válaszom nem, de tényleg nem tudom megmondani. Egyébként a Szukits szerintem nem adna ki N-canon műveket.

Ha mégis, Revan, te elolvasnád?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha mindkettő megtörténne? Ha két EU létezne? Teszem azt lenne egy Galaxy-1977 Univerzum és egy Galaxy-2015 Univerzum? A 77-esbe tartozna minden eddig megjelent EU és az első hat film, a 2015-esben a hat Lucas film, az új Disney filmek és minden, velük nem ellentmondásban lévő EU? Mint egymás alternatív univerzumai? Mivel bizonyos dolgok történhettek ugyanúgy, így lennének átfedések, pl. mindaz, ami az EPI. előtt történt, a 2015-esben is megtörtént? Na? Vagy ha kiadnának egy olyan EU művet, amikor a jövőből visszatérve változtatják meg a múlt folyamát és jön létre a 2015-ös idősík? (Tudom, SW-re annyira nem jellemző az időutazás, de azért van ilyen.) Egy ilyen szemléletmódot el tudnék fogadni, úgy, hogy kvázi minden megmarad. És ti?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.