Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Callista-trilógia

 

 

Alkonybolygó

 

 

A két előzmény után kissé félve vettem kezembe a trilógia záró darabját, hisz Barbara Hambly nehezen olvasható, zavaros első része, illetve Kevin J. Anderson bárgyúan önismétlő második könyve után sok jóra nem számítottam. Aztán jött a meglepetés: a három közül ez lett a legjobb… Úgy, hogy a legkevesebb Callistából van benn.

 

Barbara Hambly nagyjából megtanult írni. Még ugyan vannak nehezen követhető gondolatai, csapongó látomásai, még mindig túl sok és megjegyezhetetlen idegen lénnyel és elemmel operál – de összességében sokkal jobb lett a könyv, mint a Jedik gyermekei volt. Egész jól bánt a négy, párhuzamosan futó szállal, egész jól egyesítette a végére a szereplőket, s ő legalább nem hivatkozik korábbi eseményekre, elég azokra egy félmondat is. Még így sem egyszerű könyv, de néhány pontja kifejezetten izgalmas és jó lett. No meg némely vonatkozásában kimondottan újszerű, mondhatnám vakmerő…

 

A rövid sztori annyi, hogy Leiát elrabolják, s fogva tartják egy Nam Chorios nevű bolygón, ahol tőle függetlenül, ezzel egy időben Luke Callista nyomait keresi. A bolygó furcsa módon reagál az Erőre: annak használatakor pusztító vihar jelentkezik, több száz életet kioltva. A bolygó vezetői szövetkeznek a Birodalmiakkal, s az itt található kristályokból halálos fegyvereket gyártanak. Feltűnik még egy ex-Jedi Hutt!!!, valamint rengeteg bogárszerű élőlény, a drochok, amiknek fontos szerep jut a végkifejletben. A külön Luke és Leia vonal mellé kapunk egy R2/3PO szálat is, ahogy a két droid próbálja figyelmeztetni a Köztársaságot a veszélyre, valamint természetesen az elengedhetetlen Solo vonalat is. Az egész olyan, mint egy jól megírt krimi, mint egy kirakós, amikor is a végére áll csak össze a teljes kép. A finálé még tartogat egy nagy visszatérőt – úgy néz ki, karakterét senki nem merte megölni eddig -, nekem kicsit hiteltelen is volt a segítsége, de mindegy.

 

Nem volt rossz ez a könyv, bár kétségtelen, hogy jóval tovább tartott, mint terveztem. Nem annyira olvasmányos, izgalmas, mint egy igazán jó SW könyv, a nem hivatalos Callista-trilógia lezárásának viszont pont megfelel. Úgy gondolom, hogy aki nem akkora fanatikus, hogy mindent el akar olvasni, ezt és előzményeit simán kihagyhatja

 

 

 

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan

 

 

Azt hiszem, mindent elárul a könyvről, hogy két nap alatt kiolvastam. Néhány éve különösen vonzódom a Régi Köztársaság időszakához, köszönhetően a játék három trailerének, úgyhogy hatalmas lelkesedéssel vetettem bele magam Revan történetébe. Előtte kicsit utánanéztem Darth Revannak, így egy jóval komplexebb sztorira számítottam, azonban ez csak gyakorlatilag egy történetszál Revan (Darth nélkül) kétségkívül változatos életéből…

 

Kb 300 évvel járunk a Sith Birodalom Korribian elleni támadása előtt. Nincs még Malgus, Satele, csupán a Császár van. Meg a sötétség vele… Revan, miután a Jedi Tanács kitörölte emlékezetét, baljóslatú álmai nyomába ered, végzetes veszélyt szimatolva az Ismeretlen Régiók felől.. A könyv ennek az útnak a története, ahogy Revan újra bejárja múltjának helyszíneit, egyre több mindenre emlékezve, átélve a sötét idők élményeit. Revan iszonyat jó karakter, e könyv alapján leginkább Qui-Gon-hoz tudom hasonlítani, a Jedi, akinek a Tanács korlátok közé szorítaná a gondolkodását. Erős, e könyvben tiszta szívű figura, akit borzalmasan zavar múltjának sötétsége – de aki tanult is abból. A nyom, amit egy volt mandalori társával követ vérbeli SW feeling, új bolygókkal, karakterekkel, jelképekkel (Mandalore Maszkja, Nathema)

 

A könyv másik, ugyanolyan fontos és érdekes szála a Dromund Kaason játszódik, ahol Scourge Nagyúr, egy tisztavérű sith próbál talpon maradni a Sötét Urak és Úrnők ármánykodásai közt. A harag, a gyűlölet erős, ámde korántsem legyőzhetetlen sith harcossá teszik, és sajnos bármennyire is furcsa, jó volt olvasni a mészárlásait, filmszerűen peregtek a képsorok a fejemben. A könyv végén pedig szövetsége a jedikkel már-már szerethető figurává is teszi – hogy aztán a Császár és Sötét Oldal helyre tegyen mindent.

 

A Bane trilógia után Drew Karpyshyn egy újabb remekművet alkotott. Nagyszerű hangulatú, olvasmányos, izgalmas könyvet, ami nem zavar össze, viszonylag egyszerű nyelvezete van, de magában hordozza a SW FEELINGET. A SWTOR feelingjét, számomra a mű az Árulás szintjén van, a Végzetes Szövetségtől talán csak kevésbé összetett történetében marad el.

 

Imádtam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nagyon jó a Halálcsillag, az első 70 oldal után kellemes csalódás. Remekül vegyítik a két trilógia eseményeit, lényeit, világait, egyszóval hangulatát. Ugyanakkor, más EU-k, mint a Jedi Akadémia-trilógia is tiszteletben van tartva, de az Ep2-höz is hű a Halálcsillag eredetének története. :clap:

Remélem, a sok karakter kezelése nem megy semmi rovására, mert eddig ahány fejezet, jóformán annyi új szereplő tűnt fel a regényben. Kíváncsi vagyok, miként lesz ebből egy kerek egész... röpke 300 oldal és megtudom. :)

 

Mellesleg, a vaskalapos EU-ellenzők kezébe szívesen belenyomnám akár ezt a regényt.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan

Én is kivégeztem a könyvet, majdnem kedvem is lett arra, hogy kipróbáljam a TOR-t, pedig nem is MMO-zok :D Roppant kár, hogy a folytatáshoz végig kéne tolni a játékot, de mit várunk, ha a regényt nem szánták többnek, mint egy felvezetést a programhoz... pedig önmagában is jó könyv lett, ha nem is ér fel a Bane-trilógia szintjére, attól még egy érdekes karakterekkel megtöltött, a kor világát kellemesen bemutató, élvezetes stílusú regényt kaptunk.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jo nektek 13 dec atutaltam 39000 ft a szukitsnak azota nem erkezett toluk valasz semmi es egy szaros telefonjuk sincs csak a futarszolgalate hogy mivan

karacsony elotti 21 levelukben azt irtak nem erkezett meg az atutalas ami rohej az hogy ugyanaznap kultem 2000 eurot romaniaba es 17 mar felvettek a penzt na erre varjon gombot valaki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Revan

 

Végeztem vele és egyáltalán nem csalódtam benne. Sőt, az egyik legjobb SW könyv, amit valaha olvastam. A könyv lapjain az elejétől a végig komoly feszültség és komor hangulat uralkodik. Talán az egyik legsötétebb hangulatú regény, amit valaha olvastam. A fejezetek elosztását a szerző kiválóan megoldotta. A cselekmény pörög és nem akad meg.

A végkifejlet elég szomorú lett, de mivel a The Old Republic eseményeit már korábban megírták, így nem is végződhetett másképp. A végén van több szívszorító jelenet is.

 

 

 

 

A Scourge-szál. Beletekinthetünk a Sith-ek ármánykodásokkal teli világába. Tisztára olyan volt, mint egy Pókkirálynő Háborúja regény.

 

Revan-szál. Kalandos és izgalmas. Érdemes volt kifejteni, hogyan lett Canderous Mandalore. Revan úgy van megalkotva, hogy az olvasó, aki játszott a játékkal bele tudja élni magát a szerepébe.

 

Meetra-szál: Végre valahára ő is szerepelt egy könyvben és megtudhattuk mi lett vele.

 

Revan áldozata összességében véve nem volt hiábavaló. A könyv eseményei előtt több pusztító háború szaggatta szét a Galaxist, így, ja a Császár korábban indított volna támadást, azzal végleg elsöpörte volna a Köztársaságot. Revan így időt biztosított az újjáépítésre. És áldozata révén szerelme és gyermekei békében élhettek és halhattak meg, a nélkül, hogy újabb háború szakította volna szét az életüket.

 

 

 

 

Több, mint elégedett vagyok a könyvvel. Az Árulást még mindig nem tudta lekörözni, de már a közelében van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Revan

 

Végeztem vele és egyáltalán nem csalódtam benne. Sőt, az egyik legjobb SW könyv, amit valaha olvastam. A könyv lapjain az elejétől a végig komoly feszültség és komor hangulat uralkodik. Talán az egyik legsötétebb hangulatú regény, amit valaha olvastam. A fejezetek elosztását a szerző kiválóan megoldotta. A cselekmény pörög és nem akad meg.

A végkifejlet elég szomorú lett, de mivel a The Old Republic eseményeit már korábban megírták, így nem is végződhetett másképp. A végén van több szívszorító jelenet is.

 

 

 

 

A Scourge-szál. Beletekinthetünk a Sith-ek ármánykodásokkal teli világába. Tisztára olyan volt, mint egy Pókkirálynő Háborúja regény.

 

Revan-szál. Kalandos és izgalmas. Érdemes volt kifejteni, hogyan lett Canderous Mandalore. Revan úgy van megalkotva, hogy az olvasó, aki játszott a játékkal bele tudja élni magát a szerepébe.

 

Meetra-szál: Végre valahára ő is szerepelt egy könyvben és megtudhattuk mi lett vele.

 

Revan áldozata összességében véve nem volt hiábavaló. A könyv eseményei előtt több pusztító háború szaggatta szét a Galaxist, így, ja a Császár korábban indított volna támadást, azzal végleg elsöpörte volna a Köztársaságot. Revan így időt biztosított az újjáépítésre. És áldozata révén szerelme és gyermekei békében élhettek és halhattak meg, a nélkül, hogy újabb háború szakította volna szét az életüket.

 

 

 

 

Több, mint elégedett vagyok a könyvvel. Az Árulást még mindig nem tudta lekörözni, de már a közelében van.

Lassan nekem is hozzá kéne látnom. Csak most tíz köny (és nem röpke 200 oldalasak) pihen a polcomon, ráadásul még időm se nagyon van olvasni. Attól félek a Revan nyárra marad, persze megteszek mindent :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan nekem is hozzá kéne látnom. Csak most tíz köny (és nem röpke 200 oldalasak) pihen a polcomon, ráadásul még időm se nagyon van olvasni. Attól félek a Revan nyárra marad, persze megteszek mindent :D

Nekem kb 30 könyvem még olvasatlan. Az akciókat elég sűrűn kihasználom. :D

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok ezzel, néha frusztrál is a sok olvasatlan könyv. :) A Revannel nem sokára végzek, majd én is írok róla egy szösszenetet. Aztán egy 2012-es értékelést az idei könyvekről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kb 30 könyvem még olvasatlan. Az akciókat elég sűrűn kihasználom. :D

Az szép. :) És még én hittem magam olvasáskedvelőnek, csak mert van 2 tucat SW regényem. Én 100 oldalnál többet nemigen szeretek olvasni egyhuzamban, akkor se ha "letehetetlen" egy mű. Egyrészt baromi szemfárasztó, másrészt nálam csökkenti az élvezhetőséget, ha nem friss fejjel merülök el a sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mondjuk ugy 2010-11 karacsonya es szulinapi ajandekba viszakaptam egy par sztar varsz konyvet es ujra kezdtem olvasni:) az X-szarnyuak . Lando . Halalosztag tortenetek a fejvadaszokrol jabba palotajabol ezek kivetelevel 2ev alatt az Alkonybolygoig jutottam plusz egy par nemet nyelven meg az ujjak igaz november ota nem tudok olvasni csak a kepregenyeket nezegetem egyszeruen aludni sem volt idom :) de vegignezve meg 3 ev minimum mig az osszeset kiolvasom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2012-es esztendő SW könyvek tekintetében nagyon jó volt. 7 új regény megjelenés. Ilyen évünk több, mint 10 éve volt utoljára.

Nálam a legjobb az Árulás.

Ezt követően a sorrend:

Revan,

Végzetes szövetség,

Halálcsillag,

Luke Skywalker és a Mindor árnyai,

Yoda: Sötét találkozó,

Halálosztag

 

Mindegyik könyv nagyszerű lett. Csak a Halálosztagot nem tudom 4-esnél jobbra értékelni. Az összes többi elérte az 5-ös szintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik könyv nagyszerű lett. Csak a Halálosztagot nem tudom 4-esnél jobbra értékelni. Az összes többi elérte az 5-ös szintet.

Én a Yoda kapcsán érzek így, a szememben sajnos finoman szólva sem a legjobban sikerült regény idén. A TOR regények nagyszerűek lettek, kellően megkedveltették velem az érát (bár a Revant még nem olvastam, egyelőre a Halálcsillagnál járok), de ezt már annak idején a Bane-trilógiának is sikerült. A Halálosztag viszont mindenképp pozitív csalódás számomra, az idei TOP 3-mamban ott a helye. Nem tudom, a Revan ezen mennyire fog változtatni.

 

Jövő év tekintetében egyértelműen a Plagueis a legvárósabb, remélem, nem kell csalódnom benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő év tekintetében egyértelműen a Plagueis a legvárósabb, remélem, nem kell csalódnom benne.

hamarosan meg is kapjuk. :) Én nagyon várom még Luceno másik könyvét, a Cloak of Deceptiont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hamarosan meg is kapjuk. :) Én nagyon várom még Luceno másik könyvét, a Cloak of Deceptiont.

Luceno nálam is favorit író Karpyshyn mellett, ami talán garancia lehet a pozitív csalódásra. :)

 

Arról van valami információtok, hogy a Halálosztag milyen hazai visszhangot keltett? Pozitív esetén mennyi esély lehet rá, hogy a Red Harvest magyar kiadása sorra kerüljön a jövőben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luceno nálam is favorit író Karpyshyn mellett, ami talán garancia lehet a pozitív csalódásra. :)

 

Arról van valami információtok, hogy a Halálosztag milyen hazai visszhangot keltett? Pozitív esetén mennyi esély lehet rá, hogy a Red Harvest magyar kiadása sorra kerüljön a jövőben?

Elég pozitív. És a kiadó is szeretné kiadni előbb-utóbb. Biztosat még nem mondhatok, most minden a jogtulajon múlik. De egy folyamat már elindult. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy író annak idején amikor a forgatókönyvből regényt írt Lucas gondolatait írta le, miért ne konzultálhatott volna vele, főleg annak fényében hogy a forgatókönyvbe akármit Lucas sem engedett beleírni. Ha forgatókönyv Lucas gondolatait tartalmazza, a regényt pedig abból írták, akkor azt Lucasnak is jóvá kellett hagynia, mint ahogy a regény alapjáúl szolgáló forgatókönyvet is. Nagyon is valószínű, hogy Lucas mást gondolt akkor a jedikről, a rendről, akármiről, mint 16 évvel később, amikor a prequel kapcsán tényleg átt kellet gondolnia, hogy a prequel eseményeiből, hogyan lett a klaszzikus trilógia világa. Még mindíg jobb forrás a 6 regény, mint az EU bármely produktuma, ami biztos hogy nem hivatalos, és amit Lucas is tagad.

Lehet, hogy tényleg volt egy előzetes elképzelése. Sőt, talán az is lehet, hogy ezek benne voltak a forgatókönyvben. De egy forgatókönyvet át lehet írni többször is. Valószínűleg ez történt a klasszikus trilógia esetében is. A filmek regényváltozatainak írói általában a forgatókönyvek legelső változatát kapják meg és az alapján dolgoznak.

De teljesen mindegy mi van leírva egy regényben, ha az gyökeresen szembemegy a filmekkel, akkor a könyv adott állítása fals.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kiváncsiságból megnéztem: az ep.3 űrcsatát sikerült több mint száz oldalra elhúzni. Persze ha érdekesen van megirva akkor hajrá, de nekem annyira rémlik az egészből, hogy duracél, duracél, duracél mindenütt...

Nekem összességében tetszik, és jó, hogy pl. Lorth Needát is behozták a képbe. Aztán lehet, hogy ha most, 5 év után újraolvasnám, már nem tetszene annyira az egész... Azért jó volt átélni az Anakin-Dooku párbajt a gróf úr szemszögéből is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.