Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Már lassan egy hete, hogy megrendeltem, de eddig semmi... :rock:

Ti honnan szereztétek be? Online, vagy személyes átvétel?

Én mindig elmegyek érte a könyvesboltba... Én hülye csak most kaptam kedvet a TCW-s szerepjáték könyvekhez. xD De csak a második kötetet láttam a polcokon, az elsőt lehet megrendelem. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Online rendeltem meg Hétfőn. Kedden már itt is volt.

Biztos, hogy megrendelted? Nem a polcra tetted?

Megjött az értesítő e-mail, hogy megkapták a rendelést, feldolgozták (készletfoglalás), és a kiszállításról tájékoztatnak?

 

Vagy lehet, hogy már kint volt a futár, de senki nem vette át. Nem a postán jön, hanem a GLS hozza hétköznap 8 és 17 óra között.

Ha ezek mind teljesültek, hívd fel a GLS-t: 06-1/802-0265

Esetleg az Alexandrát: 06-72/777-100

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gen, az e-mailt már megkaptam. Az utóbbi lehetséges, mert tegnap délelőtt senki nem volt itthon és utólag láttam, hogy kerestek is mobilon (ismeretlen szám).
OFF

Aha, hát akkor hívd fel a GLS-t, és kérj sűrűn elnézést, mert nem szeretik, ha nem elsőre veszed át a csomagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lassan egy hete, hogy megrendeltem, de eddig semmi... :rock:

Ti honnan szereztétek be? Online, vagy személyes átvétel?

 

Online rendeltem először, személyes átvételt kértem. Elvileg kellett volna üzenniük, hogy már megérkezett, de semmi nem történt, úgyhogy egy idő után elfogyott a türelmem és megvettem boltban.

 

Én mindig elmegyek érte a könyvesboltba... Én hülye csak most kaptam kedvet a TCW-s szerepjáték könyvekhez. xD De csak a második kötetet láttam a polcokon, az elsőt lehet megrendelem. :hmm:

Azok jók? Azt hittem csak kicsi gyerekeknek készítették őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok jók? Azt hittem csak kicsi gyerekeknek készítették őket.

Fogalmam sincs, én úgy hallottam, hogy a szerepjáték könyvek jó dolgok. Hát, nem tudom, csak nem lehet annyira dedós dolog. Már maga a TCW is gyerekeknek készült eredetileg, aztán láthatod, hogy milyen komolyra fordult.

 

Ez a Babe egyre jobb. :rock:

Gondolom Bane-t akartál írni, de ez így elég vicces, a malac jutott eszembe róla. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Red Harvest BBY 3645

 

Mandorla BBY 3980

 

The Old Republic Deceived BBY 3653

 

The Old Republic Fatal Alliance BBY 3643

 

Knight Errant BBY 1032

A Mandorla-ról már lehet tudni mikor jelenik meg? Csak mert pont most olvastam ki a Tales of the Jedi képregénysorozatot és kíváncsi lettem Nomiék későbbi sorsára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Darth Bane: A pusztítás útja

 

Meg kell, hogy mondjam, ennél különlegesebb SW regényt még nem olvastam. Karpyshyn beírta magát a legjobb Star Wars írók körébe, az biztos. A könyv erősen karakterközpontú. Nagyszabású csaták részletes és hosszas leírásával nem igazán foglalkozik (persze kapunk belőlük is valamennyit), inkább Bane-re koncentrál. Részletesen bemutatja a Sith-ek világát, ármányaikat, cselszövéseiket. Szinte végig a Sith-ek szemszögéből látjuk a dolgokat, emiatt rendkívül sötét és komor hangulatú a könyv. Bane karakterfejlődése nagyszerűen le van írva, ezzel a nagyszerű ábrázolással már Stovert is sikerült felülmúlni. A Knights of the Old Republic idejével is nagyszerűen összeköti a sztorit, az említett videójátékból egy pár lényeges momentum hangsúlyozott szerepet kap, melyek kihatással lesznek Bane fejlődésére, és az Új Sith Rend megalakulására. És mindez elvezet bennünket majd a Sith-ek átalakulásához. Bane tanai és gondolkodásmódja már inkább hasonlít Sidious-éra, de ez még idegen ezeknél a Sith-eknél. A végén már jóval többet kapunk a galaktikus események bemutatásából. A Ruusaanon már több ütközetnek lehetünk tanúi. De még itt is Bane ármánykodása van a középpontban. És, hogy a végén ki győz? Ezt nehéz eldönteni, majd mindenki meglátja a végén, de minden ami történik elvezet majd bennünket az 1000 évvel későbbi Darth Sidious és Darth Vader Birodalmának felemelkedéséhez.

Egyszóval fantasztikus könyv volt, mindenkinek ajánlom, akinek tetszenek a sötét hangulatú történetek.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem árt, ha ismered a KotOR történetét, mert sokat utalnak benne rá. De anélkül is ugyanúgy élvezhető.

Szerintem még azt se kell ismerni hozzá nagyon. Amit kell tudni a Kotorról és szükséges A pusztítás útja megértéséhez, azt Karpyshyn összefoglalja röviden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl vagyok az 1-4 fejezeten és azt kell mondjam, egyáltalán nem rossz. Mindig tartok egy kicsit az új íróktól, de ezúttal hiába tettem. Szinte hihetetlen, hogy a munkát a bányában, vagy egy mezei szabakk-partit mennyire érdekesen tud leírni. Az is tetszik, hogy szépen bemutatja Des benső érzéseit, hogy mit miért gondol úgy, ahogy és rávilágít, hogyan lesz belőle később az, aki.

Eddig remek kis könyv, és mivel most itthon betegeskedem, még időm is lesz rá, hogy olvassak. :lol:

 

Viszont ha valaki röviden le tudná írni a Kotor sztoriját, azt nagyon megköszönném. A játék önmagában nem fogott meg, így a sztoriról is csak nagyon keveset tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha valaki röviden le tudná írni a Kotor sztoriját, azt nagyon megköszönném. A játék önmagában nem fogott meg, így a sztoriról is csak nagyon keveset tudok.

Elég nehéz röviden megfogalmazni, mert elég bonyolult, és komplex történet. :D De majd ha hazaértem megpróbálom neked összeszedni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval... Igyekszem pontos lenni, nyugodtan javítsatok ki, ha kihagytam valamit.

Spoiler:

3976 évvel járunk yavini csata előtt, és 20 évvel a Nagy Sith Háború és Exar Kun bukása után. A mandaloriak sorra támadják meg a Köztársaságtól független, peremvidéki rendszereket. A Jedi Tanács pedig semmit sem tesz e vész ellen. Egy ifjú Jedi lovag, Revan viszont felismeri, hogy mekkora veszélyt jelent a mandalori invázió, így tanítványával, Malakkal, és az őket követő Jedi lovagokkal, (Akiket csak Revansisztáknak hívnak) a Jedi Tanács beleegyezése nélkül belépnek a háborúba. Revan, Malak és a Revansiszták folyamatos győzelmet arattak a mandaloriak felett, végül egy utolsó, mindent eldöntő ütközetben a mandaloriak megsemmisítő vereséget szenvedtek a Malachor V.-n. A mandalori flotta visszavonult, Revan pedig a megmaradt flottájával üldözőbe vette a szétszóródott mandalori hadsereget. És ekkor nyomtalanul eltűntek. Senki sem tudta, hogy mi történhetett velük. Egy évvel később tértek vissza, de azóta gyökeresen megváltoztak. A sötét oldal elcsábította őket, és mint a Sith két sötét nagyura, Darth Revan és Darth Malak néven tértek vissza, hatalmas Sith flottával a nyomukban, és céljuk az volt, amit a mandaloriak elkezdtek, hogy megdöntsék a Köztársaságot. A Sithek egyre inkább előretörtek, majd fordulópont következett be ebben az újabb háborúban. (Amit annak idején csak Jedi Polgárháborúnak hívtak.) Egy Bastila Shan nevű Jedi lovag, három társa kíséretében a tarisi ütközetben feljutottak Revan hajójára, hogy megküzdjenek vele. De még mielőtt a harc kezdetét vette volna, Malak elárulta mesterét, és tüzet nyitott a hajójára. A három másik Jedi meghalt, egyedül Bastila és Revan maradt életben, Revan viszont súlyosan megsebesült. A Jedik elkapták Revant, és úgy döntöttek, hogy kitörlik az emlékeit. Csak a játék végén derül ki a szörnyű igazság, hogy akivel a játékos sorra végigküzdötte a pályákat, az maga Revan volt. Fontos szerepet kap még egy Csillagkohó nevezetű építmény. (A regényben Csillagműhely néven jelenik meg, de végülis ugyanaz.) Ezt egykor a rakaták építették, ez egy ősi faj a Lehon bolygóról, amit szintén meglátogathatunk a játék során. A rakaták egykor óriási birodalmat képviseltek, a Galaxis igen nagy területe az ő uralmuk alatt volt 30000 évvel a yavini csata előtt. Ez volt a rakaták Végtelen Birodalma. Az Erő révén sokkal fejlettebb fajnak számítottak, mint korábban bármely más faj a Galaxisban. De a KotOR idejére már csak nagyon kevesen maradtak. Csak érdekességképp megjegyzem, hogy nekik köszönhető, hogy az egykor óceánokkal büszkélkedő Tatooine elsivatagosodott. Visszatérve a Csillagkohóra... Ez egy masszív űrállomás, amely a közeli csillag energiáját felhasználva elképesztő ütemben képest hajókat előállítani. Gyakorlatilag ennek köszönhető, hogy Revan és Malak ilyen gyorsan ekkora hadseregre tett szert. Revan végül ismét a Jedik oldalára állt, és megvívott egykori tanítványával, aki elárulta őt, a Csillagkohó pedig megsemmisült a lehoni űrcsatában. Revan folytatta a Sithek felkutatását az Ismeretlen Régióban, (Itt található a Lehon is) de sohasem tért vissza...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam a könyvet, valóban egy nagyszerű könyv, amely főként a karakterekre épít, és nem az akciókra, ami nekem mindig is szimpatikus megoldás volt. És nem is akármilyen karakterekről van szó, kérem szépen... Darth Bane, Githany, Kaan, Hoth... Még Zannah is, bár ő csak az epilógusban jelenik meg. Nem is térnék ki különösebben a részletekre. Talán egyetlen problémám volt a könyvvel, hogy kicsit túlzásba vitték az Erő használók szerepeltetését. Úgy értem... Ugyebár vannak a Jedik és a Sithek... Több ezren mindkét oldalon, ez eddig oké. De már a Ruusan őslakosai is képesek voltak használni az Erőt, a rakaták is, és az a Caleb nevű orvos is az Ambrián. Így sokkal kevésbé tűnik különlegesnek az Erőre való fogékonyság... De még rengeteg történet maradt még Bane-ről, amit el lehetne mesélni. Gondolok itt Zannah kiképzésére és az orbalisk páncélra... De majd szépen türelmesen kivárom a Rule Of Two-t, és akkor majd ezeket is elolvashatom. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.