Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én meg sokallom az egy hete megjelent Metro 2033-ért a 4000 Ft-ot. :roll::para:

 

 

Azta :o

Mi meg görcsöltünk az öreggel, hogy 1500-2000-ért megveszik-e :lol:

 

 

Én amikor megláttam, hogy mennyibe kerül a Metro 2033, egyből elment tőle a kedvem. Hát még 8000-et adni egy könyvért, még ha az az egyik legjobb is a maga nemében ... ez már sok.

A Metro 2033 most egy ideig akciós volt az Alexandrában, azt hiszem 40% kedvezményt adtak rá. Meg is előzte a Pusztítás útját egy kicsit. No de nem baj, Bane papa majd visszaszerzi a helyét, az biztos, hogy most a Szukitsnak ő hozza a legtöbb pénzt, nehéz lesz kiebrudalni őt a top 20 sci-fi közül. Főleg akkor, ha jönnek a folytatások. :D

Egyébként én is sokallom a 4000 Ft-ot egy könyvért. Nagyon ajánlgatják nekem a Penge Maga és az Árynak útján könyveket, de nincs most rájuk anyagi kapacitásom.

Az Én, a Jedi című könyv állítólag minden idők legvastagabb SW regénye. Az biztos több lesz, mint 3000 Ft, olyan 3300 és 3500 körülire saccolom. És ez jön majd a Darth Bane trilógia után.

 

Szerintem, aki elvitte A jövő látomását nincs tisztában vele, hogy lesz újra kiadása. Igaz nem mostanában, de lesz.

 

Egyébként az eddigi legdurvább eset SW könyveknél: A Jedi-növendék 5: A Holtak védelmezői című könyvet 50000 (nem íratm el, ötvenezer) Ft-ért árulták. Az se normális egészen, aki azért a vékony kis könyvecskéért ennyit kiad.

 

Régi SW könyveknél nálam 3000 FT a limit. Ha annál többe kerül nem veszem meg. Sőt, csak a Birodalom Árnyaiért lennék hajlandó ennyit kiadni.

Gyakorlatilag a 90-es években írt, kiadott könyvek többsége már nem is érdekel, mert nagyon sokban elcsépelt h*lyeségek vannak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik antikváriumba tegnep érkezett egy A jövő látomása. 8000-ért árulták. Ma délután már nem volt ott.

A jövő látomása elég ritka könyv. Lesz újra kiadása, de egy gyűjtőnek biztosan többet ér az első kiadás. Lehet, hogy csak ez a könyv hiányzott valaki gyűjteményéből :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő látomása elég ritka könyv. Lesz újra kiadása, de egy gyűjtőnek biztosan többet ér az első kiadás. Lehet, hogy csak ez a könyv hiányzott valaki gyűjteményéből :)

Én nem nagyon tudom az olyanokat megérteni, akik ennyit kiadnak egy könyvért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ mennyi lóvéd van. Ha jól keresel akkor nem sok pénz.

Igen igaz. Meg persze attól is, hogy könyvben miket veszel. Ha csak SW-t, akkor talán nem sok. Én elég sok mindent veszek könyvek közül, ezért tűnhet nekem soknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók az ismertetők A pusztítás útjáról.

A folytatás szerintem még jobb is lesz.

Állítólag ellátogatunk Coruscantra és tanúi leszünk a ruusaani reformációnak, melynek útján kialakul a filmekből ismert Jedi Rend és a Köztársaság.

Előkerül egy rejtélyes hatalommal bíró páncél, és egy Jedi, aki nem hiszi el, hogy a Sith-ek mind halottak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, ezek mind benne lesznek. Ráadásul szerintem a Rule Of Two van olyan jó, mint az elődje.

 

Jók az ismertetők A pusztítás útjáról.

A folytatás szerintem még jobb is lesz.

Állítólag ellátogatunk Coruscantra és tanúi leszünk a ruusaani reformációnak, melynek útján kialakul a filmekből ismert Jedi Rend és a Köztársaság.

Előkerül egy rejtélyes hatalommal bíró páncél, és egy Jedi, aki nem hiszi el, hogy a Sith-ek mind halottak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, ezek mind benne lesznek. Ráadásul szerintem a Rule Of Two van olyan jó, mint az elődje.

A harmadik részre kíváncsi leszek. Egyesek azt mondják nem olyan jó, mint az első 2, mások szerint jóval felülmúlja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Passz, azt nem olvastam még, vele már megvárom a magyar kiadást.

 

Amúgy szó volt róla, hogy Stover Luke-könyve többek szerint nem túl erős. A könyvet olvastam, oké, nem volt a legjobb SW könyv a világon, de bőven okés volt. Lehet sokaknak betett, hogy semmi világrengető esemény nem volt benne, de ez tudatos visszanyúlás volt a korai, Brian Daley-féle EU-hoz (én ide tenném a Lando-trilógiát is). Egy kaland, ami önmagában élvezetes, de nem fog tőle az univerzum megváltozni.

 

 

A harmadik részre kíváncsi leszek. Egyesek azt mondják nem olyan jó, mint az első 2, mások szerint jóval felülmúlja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Passz, azt nem olvastam még, vele már megvárom a magyar kiadást.

 

Amúgy szó volt róla, hogy Stover Luke-könyve többek szerint nem túl erős. A könyvet olvastam, oké, nem volt a legjobb SW könyv a világon, de bőven okés volt. Lehet sokaknak betett, hogy semmi világrengető esemény nem volt benne, de ez tudatos visszanyúlás volt a korai, Brian Daley-féle EU-hoz (én ide tenném a Lando-trilógiát is). Egy kaland, ami önmagában élvezetes, de nem fog tőle az univerzum megváltozni.

Igen ezt én is hallottam. Sokan mondják, hogy nem olyan jó, mint a Shatterpoint, vagy a Traitor.

Én a helyükben inkább a Shatterpointot választottam volna.

Elég soká jön a Mindor árnyai magyarul sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előkerül egy rejtélyes hatalommal bíró páncél, és egy Jedi, aki nem hiszi el, hogy a Sith-ek mind halottak...

Előbbi alapból nem tetszik így első olvasásra, utóbbi viszont teljesen logikus. Végül is miért hinné el mindenki, hogy az összes Sith halott? Az lenne a normális az egész Rendtől, hogy feltételezzék, maradtak túlélők. Meg aztán az ep1 idején honnan tudnának a Jedik a kettő szabályáról? Leginkább innen :)

 

Egy kaland, ami önmagában élvezetes, de nem fog tőle az univerzum megváltozni.

Az ilyen sztorik is jöhetnek, ha kellőképpen vannak megírva. Nem kell (és nem is célszerű) folyton az univerzumot megváltani minden könyvben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy kivettem a táskámból a Darth Bane könyvet, döbbentem rá, hogy milyen vastag. Fel sem tűnt, mikor először kézbe vettem. :) Most először kiolvasom a Metro 2033-at (az sem kis könyv), aztán jöhet Bane papa. Még egyszer köszi Karrde, hogy kölcsön adtad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane páncéljától nem kell félni, nem egy túlmisztifikált dolog :)

Ez nem a paraziták által bevont páncél? Mintha a régi életrajzból erre emlékeznék, hogy miután megtalálta Nadd holocronját, akkor valami bogarak páncéllal vonták be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igaz. Meg persze attól is, hogy könyvben miket veszel. Ha csak SW-t, akkor talán nem sok. Én elég sok mindent veszek könyvek közül, ezért tűnhet nekem soknak.

 

 

Nekem is soknak tűnik, de ha keresnék havi mondjuk 600000-et akkor nem érdekelne hogy egy könyv akár 30000 ft lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De az, de tényleg nincsen hiteltelenül megoldva

 

 

 

 

Ez nem a paraziták által bevont páncél? Mintha a régi életrajzból erre emlékeznék, hogy miután megtalálta Nadd holocronját, akkor valami bogarak páncéllal vonták be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbbi alapból nem tetszik így első olvasásra, utóbbi viszont teljesen logikus. Végül is miért hinné el mindenki, hogy az összes Sith halott? Az lenne a normális az egész Rendtől, hogy feltételezzék, maradtak túlélők. Meg aztán az ep1 idején honnan tudnának a Jedik a kettő szabályáról? Leginkább innen :)

A páncél téma nekem nagyon tetszik, már alig várom. Egyébként tényleg nem lesz túlmisztifikált.

De a ruusaani reformáció is nagyon érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik nap eszembejutott, hogy A pusztítás útja novemberben jött ki, a folytatás pedig a tavasz második felében várható. Nem lehet, hogy így évente kétszer fognak könyvet kiadni, novemberben és májusban ?

Elvileg a 2009-ben bevezetett Szukits megjelenési menetrend kb az , amit leírtál.

Június végén jelentkeznek egyszer, november végén még egyszer, minden jelentkezés alkalmával egyszerre 4-5 könyvet adnak ki, pl. egy Warhammer, egy Warhammer 40000, egy SW, egy Aliens. Mivel a SW a legnépszerűbb, így minden jelentkezés alkalmával lesz egy könyv. Tehát jelen állás szerint évente 2 SW biztos jön legrosszabb esetben is.

Jobb esetben egy évben több alkalommal jelentkeznek, van esély rá, hogy a jelentkezéseket felvigyék 3-ra, esetleg később 4-re, mint a régi időkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva.

Ezt csak egy fanatikus gyűjtő veszi meg szerintem.

Hmm... szép gyűjtemény, az enyémnél azért picit jobb. Nem hiszem, hogy így egyben túl kelendő lesz, külön-külön esélyesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy így egyben túl kelendő lesz, külön-külön esélyesebb.

Akit valamilyen szinten érdekelnek az SW regények, annak már biztos megvan jópár ezek közül. Aki pedig most szeretné bepróbálni őket, nem hiszem, hogy kapásból 60 darabot bevállalna egyhuzamban. Például engem is érdekel nem egy, nem két könyv ezek közül, de 90 ezerért nem fogom megvenni az összeset, főleg úgy nem, hogy vagy 10 megvan közülük nekem is. Szerintem a legtöbben így vannak ezzel, úgyhogy kétlem, hogy el fog kelni bontatlanul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fate of the Jedi 7 : Conviction

 

Natasi Daala rémuralmát megszüntették a Jedik. Most a Jedi Rend vette át a Galaktikus Szövetség vezetését, habár még mindig vannak Daala-hoz húzódó erők. Ezek közül egy páran megpróbálják a Szövetség egyik vezetőjét, Gilad Pellaeont megölni.

Eközben Luke és Ben az Abeloth bolygón üldözik azt a veszélyes identitást, ami a Galaxisra veszélyt jelent. A Sith-ekkel való szövetség megtört, most már a Sith halálosztag is fenyegetést jelent rájuk.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.