Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ma Amerikában megjelent a második The Old Republic regény Paul S. Kemp tollából, a Deceived, mely Darth Malgusról szól.

Hazai megjelenés: 2012-2013 körül.

 

Már ha megjelenik egyáltalán :(

De messze van még az, pedig elolvasnám :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, sikerült kikölcsönöznöm a könyvtárból A Birodalom árnyait. :rock:

Egy darabig nem engedem ki a kezeim közül. :evil:

Majd írsz nekünk egy "rövid" összefoglalót? :) Mert engem is érdekelne. Nem pont ugyanarról szól a regény, mint a képregény, úgy tudom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbak, mint Brian Daley Han Solo könyvei?

Hajaj, nagyságrendekkel.

 

Érdekes ez a T. Zahn-jegyzet, ami felkerült hírbe, mivel Han sose volt a kedvenc karakterem, ellenben Karrde meg igen. Han azért nem ilyen lett volna, ha csempész marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajaj, nagyságrendekkel.

 

Érdekes ez a T. Zahn-jegyzet, ami felkerült hírbe, mivel Han sose volt a kedvenc karakterem, ellenben Karrde meg igen. Han azért nem ilyen lett volna, ha csempész marad.

Han Solo bosszúját gyerekkoromban olvastam, az akkor még tetszett, lehet, hogy most már nem jönne be.

 

Szerintem se lett volna Han ilyen, ha csempész marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han mi lett volna eredetileg Lucas első elképzelései szerint? Én azt hallottam, hogy Leia kísérője, cselédje lett volna.

Hát nem éppen. Eredetileg Han egy ureallian lett volna, egy nagy zöld szörny kopoltyúkkal, aki a Jedi Bendu tagja és régi barátja Skywalker tábornoknak. Ez volt a '74-es forgatókönyv változatban. A '75-ös, harmadik átírás után született meg az a Han, akit a filmben is láthattunk (a '73-as első verzióban még nem szerepelt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem éppen. Eredetileg Han egy ureallian lett volna, egy nagy zöld szörny kopoltyúkkal, aki a Jedi Bendu tagja és régi barátja Skywalker tábornoknak. Ez volt a '74-es forgatókönyv változatban. A '75-ös, harmadik átírás után született meg az a Han, akit a filmben is láthattunk (a '73-as első verzióban még nem szerepelt).

Na, ez érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem éppen. Eredetileg Han egy ureallian lett volna, egy nagy zöld szörny kopoltyúkkal, aki a Jedi Bendu tagja és régi barátja Skywalker tábornoknak. Ez volt a '74-es forgatókönyv változatban. A '75-ös, harmadik átírás után született meg az a Han, akit a filmben is láthattunk (a '73-as első verzióban még nem szerepelt).

Úristen, milyen ötletei voltak Lucasnak :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem éppen. Eredetileg Han egy ureallian lett volna, egy nagy zöld szörny kopoltyúkkal, aki a Jedi Bendu tagja és régi barátja Skywalker tábornoknak. Ez volt a '74-es forgatókönyv változatban. A '75-ös, harmadik átírás után született meg az a Han, akit a filmben is láthattunk (a '73-as első verzióban még nem szerepelt).

Ezt én is olvastam/láttam már valahol, és nem kicsit sokkolt. Micsoda hölgy rajongói kört veszített volna el már az Ep4 is. :hehe:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steve Perry: A Birodalom árnyai.

Elkezdtem olvasni.

Prólogus, 1-4. fejezet

 

A Birodalom viszzavággal indítunk. Az a jelenet elevenedik meg a könyv elején, amikor Vader felvette a kapcsolatot az Uralkodóval. Csak most az Uralkodó szemszögéből látjuk a dolgokat, Xizor herceg is jelen van. Xizor bosszankodik, amiért nem tudott Vader fiáról.

Leiát rémálmok gyötrik, mindig Han befagyasztásáról álmodik. Az író tévesen már Leia Organa Solo-nak írta le egyszer a nevét.

Luke-ot szintién a múlt gyötri mikor a Tatuinon van és éppen gyakorol.

Xizor emberi replikáns droidja, Guri kiválaszt két bérgyilkost urának. Xizort Vader megbízza, hogy szerezzen hajókat egy nagy birodalmi építkezési projekthez. A Fekete Nap ura gyűlöli Vadert, mert az elpusztította a családját 10 éve. Xizort támadás éri, de könnyen elhárítja, elég brutális fickó.

Leia a Tatuinon van, találkozik Landóval, aki tájékoztatja, hogy Fett hajója valószínűleg a Gall-on van, Dash Rendar éppen nyomoz az ügyben. Felkeresik Luke-ot Ben kunyhójánál, aki éppen a fénykardját szereli össze.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5-6. fejezet.

 

Vader az Erő segítségével gyógyítgatja magát sikertelenül. Xizor magához rendeli Jabbát. Elég durva, úgy tűnik még Jabba is egy nagy senki Xizorhoz képest, mert a Fekete Nap ura parancsolgat is neki. Dash megtalálta Boba hajóját a Gallon. Luke-ék találkoznak Dash-sel. A Zsivány kommandó segítségét kérik, hogy lejuthassanak a bolygóra. A Zsiványok feladata elterelni 2 csillagromboló és a TIE vadászok figyelmét, a Zsiványokat Luke vezeti.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7-17.fejezet.

 

 

Luke és a Zsiványok megkezdik az elterelő hadműveletet a Gall rendszerben a 2 csillagromboló és a TIE vadászok ellen. Közben Lando-ék a Falconnal és Dash az Outrider-rel megközelítik Boba Fett hajóját. Sajnos Fett időben észleli őket, és meglép. A Falcon és az Outrider is távozni kényszerülnek, túl sok a TIE vadász. Az űrcsata is rosszul alakul, az egyik Zsiványt elvesztik, Wes R2-se megbolondul és rálő Luke gépére. A Felkelőknek sikerül visszavonulniuk. A bázison kiderítik, hogy Wes R2-sét átprogramozták, hogy lője le Luke-ot. Leia egyből Vadert gyanúsítja, Luke másra gondol. Sikerül elkapni a szabotőr szerelőt, de sajnos tűzpárbajban meghal. Kiderül, hogy 10000 kredit érkezett a számlájára. Luke visszatér a Tatuinra, hogy figyelje Fett felbukkanását. Leia kapcsolatba akar lépni a Fekete Nap vezetőségével, hogy rávegye őket, derítsék ki, ki volt Luke támadója. Úgy véli a Fekete Napnak van elég nagy kémhálózata ehhez. Lei, Lando, Csubi és C-3PO a Rodiára mennek, hogy kapcsolatba lépjenek egy Avarro rodiaival, aki el tudná intézni a konzultációt a Fekete Nappal. (Avarro Greedo nagybátyja) Erről Xizor is tudomást szerez, megtetszik neki Leia, úgy dönt el fogja csábítani. Luke-ot időközben robogós fejvadászok megtámadják a Tatuinon. Robogós üldözés alakul ki, mely a Koldus Kanyonban ér véget, Dash Luke segítségére siet, ugyanis a hercegnő felbérelte, hogy vigyázzon rá. Xizor meg akarja leckéztetni az Ororo nevű vállalatot, mely a riválisa. Tudomására jut, hogy a vállalat Baji szektorban a Vergesso aszteroidák nevű telepén Lázadó bázis van. Erről informálja Vadert. A Sötét Nagyúr az Uralkodó utasítására elindul flotájával, hogy elpusztítsa őket. Az akció birodalmi sikerrel ér véget. Vadert irritálja a gondolat, hogy hálásnak kell lennie Xizornak ezért. Xizor úgy véli jó úton halad a felé, hogy Vader nimbuszát megtépázza az Uralkodó előtt. Luke elkészíti új fénykardját. Luke és Dash üzenetet kapnak egy Koth Melan nevezetű bothaitól. Melan eredetileg Leiának küldött üzenetet, amelyben felhívja a figyelmet, hogy a Birodalom egy nagyszabású,rendkívül költséges katonai projektet futtat. Luek és Dash elrepülnek a Bothawuira, ott találkoznak Melannal, aki elmondja, hogy trágyaszállítónak álcázott birodalmi hajó fontos dolgokat szállít. Luke egy bothai vadászpilóta osztaggal elindul, hogy megtámadja a hajót.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.