Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Danityu megelőzött a válasszal.

Ha már két akármilyen könyvet veszel, akkor 5000 felett vagy és ingyenes a szállítás.

 

Esetleg még az Én, a Jedi-vel együtt is meg lehetne majd rendelni. Mivel Stackpole regénye piszok vastag, valószínűleg kb olyan árban lesz, mint A jövő látomása.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg még az Én, a Jedi-vel együtt is meg lehetne majd rendelni. Mivel Stackpole regénye piszok vastag, valószínűleg kb olyan árban lesz, mint A jövő látomása.

Ezt a regényt jobban várom, mint a 3. Bane-könyvet, remélem, jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából miről szól az Én a Jedi?

 

A Szukits a kiadó nem? Nem fogják árulni az Alexandrában vagy a Libriben?

 

 

Elkezdtem a Kettő Szabályát. Eddig marha jó, kiváncsi leszek hova fognak fejlődni/vagy jutni a karakterek. Viszont volt egy-két dolog ami nem jött be.

 

 

Pl Valorum. Az kicsit szegényes fantáziára vall, hogy 1000 évvel az EP1 elött ugyanúgy hívják a kancellárt. Kitalálhattak volna más nevet. Viszont az meglepett hogy előtte 400 évig Jedi volt a kancellár. Ezek szerint volt olyan időszak ahol Jedik voltak a Főkancellárok. Hát az EP3 idején is jól jött volna. Ebben az a jó hogy az ezeréves törvény ássa majd meg a Köztársaság sírját(Ha Jedi a Főkancellár az EP1 idején ,akkor Palpatine-nak esélye sincs).

A harmadik ami nem tetszett az hogy Bane átrepült űrruha nélkül az űrön Erő-védelmet fonva maga köré. Ez már kicsit sok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Danityu megelőzött a válasszal.

Ha már két akármilyen könyvet veszel, akkor 5000 felett vagy és ingyenes a szállítás.

 

Esetleg még az Én, a Jedi-vel együtt is meg lehetne majd rendelni. Mivel Stackpole regénye piszok vastag, valószínűleg kb olyan árban lesz, mint A jövő látomása.

Így a jövőben valószínűleg kettesével fogom rendelni az SW regényeket, hacsak nem lesznek elérhetőek újra az Alexandria oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából miről szól az Én a Jedi?

 

A Szukits a kiadó nem? Nem fogják árulni az Alexandrában vagy a Libriben?

Sajnos a sztoriról nem sokat tudok, de nem is azért érdekel, persze legyen jó, de van olyan regény, ami már az írójával-szereplőivel megfog, aztán a történet vagy jó lesz vagy nem. Nagyon szeretem az X-szárnyú könyveket, és az Én, Jedi az egyikükről, Corran Hornról szól, méghozzá az X-szárnyúak egyik írójától Michael Stackpole-tól. Tehát pár évvel az Endor után játszódik a sztori, azt nem tudom, hogy pontosan hány évvel. Régi vágású könyvnek tűnik :D

 

Szukits a kiadó, de nem kerül át tőlük egyik kereskedőhöz sem, közvetlenül a kiadótól kell majd megrendelni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a sztoriról nem sokat tudok, de nem is azért érdekel, persze legyen jó, de van olyan regény, ami már az írójával-szereplőivel megfog, aztán a történet vagy jó lesz vagy nem. Nagyon szeretem az X-szárnyú könyveket, és az Én, Jedi az egyikükről, Corran Hornról szól, méghozzá az X-szárnyúak egyik írójától Michael Stackpole-tól. Tehát pár évvel az Endor után játszódik a sztori, azt nem tudom, hogy pontosan hány évvel. Régi vágású könyvnek tűnik :D

 

Szukits a kiadó, de nem kerül át tőlük egyik kereskedőhöz sem, közvetlenül a kiadótól kell majd megrendelni.

 

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már az összes sw könyv csak így lesz elérhető ?

 

Nem. De egy pár könyv biztos így lesz majd rendelhető a jövőben.

 

Ezt a regényt jobban várom, mint a 3. Bane-könyvet, remélem, jó lesz.

 

Én nem várom annyira, nem igazán hoz lázba. Fontolgatom, hogy megvegyem-e?

 

Nagyjából miről szól az Én a Jedi?

 

A Szukits a kiadó nem? Nem fogják árulni az Alexandrában vagy a Libriben?

 

 

Elkezdtem a Kettő Szabályát. Eddig marha jó, kiváncsi leszek hova fognak fejlődni/vagy jutni a karakterek. Viszont volt egy-két dolog ami nem jött be.

 

 

Pl Valorum. Az kicsit szegényes fantáziára vall, hogy 1000 évvel az EP1 elött ugyanúgy hívják a kancellárt. Kitalálhattak volna más nevet. Viszont az meglepett hogy előtte 400 évig Jedi volt a kancellár. Ezek szerint volt olyan időszak ahol Jedik voltak a Főkancellárok. Hát az EP3 idején is jól jött volna. Ebben az a jó hogy az ezeréves törvény ássa majd meg a Köztársaság sírját(Ha Jedi a Főkancellár az EP1 idején ,akkor Palpatine-nak esélye sincs).

A harmadik ami nem tetszett az hogy Bane átrepült űrruha nélkül az űrön Erő-védelmet fonva maga köré. Ez már kicsit sok.

 

 

Az Én, a Jedi könyv első fele a Jedi-akadémia eseményeit meséli el Corran Holt szemszögéből. A másik fele valami emberrablásról szól.

 

A Szukits Kiadó sajnos bevezette a sémát, hogy bizonyos könyveik csak a webshopjukban lesz kapható. Nem mindegyik, de jó pár igen. Ami a dühítő a dologban, hogy, ha csak egy könyvet rendelsz tőlük mindenféleképpen többet kell fizetned, mint az eredeti ára.

 

A Kettő Szabálya

 

Nincs semmi baj Valorum nevével. A Galaxis elég nagy és hatalmas. Nyilván már az EP1 idején is élt vagy 5 millió Valorum nevezetű ember galaxis szerte, ahogy biztos a többi SW szereplő neve is előfordulhat másoknál. A mi világunk történelmében is találhatsz nem egy olyan uralkodót, vezetőt, akinek a neve megegyezik egyik vagy több elődjével.

Bane-en ott voltak az orbaliskok és Erő-védőburkot vont maga köré. Ráadásul az Onderon és a Dxun egymás szoros közelében van, így nem kellett sokáig utaznia, nyilván huzamosabb ideig még orbaliskokkal sem bírta volna. Ugyebár az Erő végtelen és sok mindent meg lehet csinálni vele. És ez ugyebár Star Wars, nem pedig egy vérbeli sci-fi. A filmekben is láthattunk olyat, ami nem állná meg a helyét, például az EP6 végén felrobbant a második Halálcsillag és Han, Leia, az evokok, meg a többiek mégis életben maradtak az Endoron és tudtak bulizni a film végén, holott az Endorral ugyanaz kellett volna, hogy megtörténjen, mint a Földdel 65 millió évvel ezelőtt

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valorumhoz:

 

 

A könyvbeli Valorum a filmes Valorumnak egy távoli őse. Mintha a Baljóshoz kiadott enciklopédiában is az állt volna, hogy a Valorum-dinasztia több főkancellárt is adott a Köztársaságnak.

 

 

Jaja, ez így van :) Nem most lett kitalálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valorumhoz:

 

 

A könyvbeli Valorum a filmes Valorumnak egy távoli őse. Mintha a Baljóshoz kiadott enciklopédiában is az állt volna, hogy a Valorum-dinasztia több főkancellárt is adott a Köztársaságnak.

 

Ezt eddig nem is tudtam, de tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a Jedi könyv első fele a Jedi-akadémia eseményeit meséli el Corran Holt szemszögéből. A másik fele valami emberrablásról szól.

Megnéztem, a feleségét rabolják el, szóval mindkét fele Corranhoz kapcsolódik :)

Azoknak, akik olvasták A múlt kísértetét, A jövő látomását:

 

Egy picit elvesz az izgalomból, hogy később találkoztunk már vele, így tudjuk, hogy pl. meghalni nem fog. Attól függetlenül várom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jo konyv lesz az EN A JEDI de sajno ezzel meg mindig levan maradva a szukits ugyanis mar 72 kiadott konyvnel tartanak nemetorszagban alig varom a 66 ordnert es az uj jedisorozatok piszok dragak ittis 18 euro is van db remelem azert nem lesz anyi magyarba rengetegen panaszkodanak mar a haromezerhez is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

490 Ft a szállítási költség, de szerintem jobban jársz, ha az Alexandra honlapjáról rendeled a könyvet, ott kb. 500 forinttal olcsóbb szokott lenni.

 

Csak ott még nem láttam kint azért kérdeztem :)

 

Most néztem Szukits honlapján hogy 31.-én jön ki, én meg azt hittem hogy előbb :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem Szukits honlapján hogy 31.-én jön ki, én meg azt hittem hogy előbb :D

 

Eddig úgy volt (legalábbis én így tudtam), hogy holnap jelenik meg.

 

Egyébként meg az Alexandrában a 20% kedvezménnyel 2152 Ft lesz a könyv ára. Erre jön az 550 Ft szállítási költség, de rengeteg boltjukban át lehet venni a könyvet, így meg lehet spórolni ezt a költséget. Én is legutóbb Berettyóújfaluban vettem át A múlt kísértetét, mert pont arra jártunk. :)

 

Még valami: a fent említett könyváruházban minden Star Wars termékre kedvezmény van, sajnos könyv nincs sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitsnál majdan megjelenő Tomboló erő mennyiben kötődik a számítógépes játékhoz? Úgy értem, egy különálló történet, vagy egy az egyben a játék sztorijának könyvvé adaptálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitsnál majdan megjelenő Tomboló erő mennyiben kötődik a számítógépes játékhoz? Úgy értem, egy különálló történet, vagy egy az egyben a játék sztorijának könyvvé adaptálása.

 

Egy az egyben dolgozza fel a játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy az egyben dolgozza fel a játékot.

Nekem így pont tökéletes lesz. Amúgy se tudtam játszani a játékkal. Túl nagy a gépigénye PC-n, konzolra meg nincs pénzem. A custscene jeleneteket megnéztem, tudom a sztorit, meglepetés nem érhet, de a könyv formátumot jobban favorizálom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az 1-el gyakran játszottam PS 2-n (bár a grafikája elég silány volt azon a konzolon), a 2-t én is csak az átvezető jelenetekből és Dzséjt leírása alapján ismerem, úgyhogy mindenképp jó lesz regényben is olvasni őket.

Kíváncsi vagyok, hogy oldotta meg az író azokat a jeleneteket (amik azért a sztori jelentős részét képezik), ahol az aprításon kívül nem sok minden zajlik. Persze anélkül, hogy az embernek az az érzése támadjon, hogy Starkiller pár pillanat alatt felszeletel birodalmi légiókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az 1-el gyakran játszottam PS 2-n (bár a grafikája elég silány volt azon a konzolon), a 2-t én is csak az átvezető jelenetekből és Dzséjt leírása alapján ismerem, úgyhogy mindenképp jó lesz regényben is olvasni őket.

Kíváncsi vagyok, hogy oldotta meg az író azokat a jeleneteket (amik azért a sztori jelentős részét képezik), ahol az aprításon kívül nem sok minden zajlik. Persze anélkül, hogy az embernek az az érzése támadjon, hogy Starkiller pár pillanat alatt felszeletel birodalmi légiókat.

A 2-vel nem is érdemes játszani, sztorija szinte egyáltalán nincs, illetve elég silány. Viszont a látvány talán kárpótol valamennyire, de számomra inkább a történet a fontos.

 

Egyébként azt lehet tudni, hogy a Szukits mi alapján választ, hogy mely könyveket adja ki magyarul?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.