Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végeztem a Kettő szabályával, marha jó volt, Zannah-t már nagyon utálom. :D :D Na meg persze Bane-t is. De hogy a Jedik ilyen gyengék legyenek az nem semmi.

 

 

Sok-sok éven át harcolnak a Sithek ellen és 5 Jedi mester nem tud legyőzni 2-őt úgy hogy az egyik sötét oldal követő csak tanítvány? Azt hittem valami vicc mikor a Jedi Fegyvermester címet elnyerő hölgy, aki baromi jól forgatja a két kardot, nem tud az Erő által végzett támadással szemben védekezni. Ezt nonszensznek tartom. Egy Sith fogja akkor és egy Erővillámal kinyírja, vagy Erőlökéssel ellöki. Így szinte semmit nem ér a tudománya. A másik meg Johun. 10 év alatt nem tud megtanulni vívni? Zannah könnyen kinyírhatta volna. Ok Bane testén ott voltak a paraziták, de hárman támadták úgy hogy egy negyedik társuk még plussz erőt is adott nekik. Csoda hogy a Jedi Rend egyáltalán 3 napig fennmaradt.

A 2 Sith meg nagyon aljas, főleg Zannah. Elképesztő hogy a saját unokatestvérével mit csinált a végén. Meg szegény Caleb dokival.

Remélem mihamarabb kinyírják mindkettőt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Kettő szabályával, marha jó volt, Zannah-t már nagyon utálom. :D :D Na meg persze Bane-t is. De hogy a Jedik ilyen gyengék legyenek az nem semmi.

 

 

 

Remélem mihamarabb kinyírják mindkettőt.

 

 

Az egyiknek életben kell maradnia, hogy kiképezzen egy tanítványt, ezért is a Kettő szabálya.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a Jedik bénák, a 2 Sith túl erős. :D

Maul "csak" egy Sith-tanítvány volt, mégis kinyírt egy Jedi-mestert (kis híján egy padawant is).

 

Zannah-t is erre képezte Bane a 10 év alatt, én könnyen el tudom képzelni, hogy megállja a helyét tekintélyesebb Jedikkel szemben is. Egyébként én is jobban utálom Zannah-t, de ettől válik "jobb" Sith-é nálam. Amit Davorittal és Calebbel tett, az tényleg brutális.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Szukits tényleg szívás. Szegeden van a központjuk oda nem mehetek a könyvért. Szerdán jelenik meg a 3. remélem pár más könyvesboltban azért lesz.

Itt rendeld meg: http://www.szellemlovas.hu/wb_fantasy/

A még meg nem jelent könyvekre 25 %-os kedvezményt adnak, ráadásul ha ez az első könyv amit rendelsz, 300 ft kupont is. Be lehet menni érte a boltjukba, Szondi utca, belváros.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a Jedik bénák, a 2 Sith túl erős. :D

Maul "csak" egy Sith-tanítvány volt, mégis kinyírt egy Jedi-mestert (kis híján egy padawant is).

 

Zannah-t is erre képezte Bane a 10 év alatt, én könnyen el tudom képzelni, hogy megállja a helyét tekintélyesebb Jedikkel szemben is. Egyébként én is jobban utálom Zannah-t, de ettől válik "jobb" Sith-é nálam. Amit Davorittal és Calebbel tett, az tényleg brutális.

 

 

 

Szerintem egy Sith jóval erősebb harcban(gondolom mert használhat sötét oldali praktikát) mint egy Jedi, ez már a filmekből is kiderült. Dooku fél kézzel elintézte Kenobit.

Talán Yoda az egyetlen aki eredményesen veszi fel ellenük a harcot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Persze tudom, de nagyon kinyírnám mindkettőt. :D :D

 

Érthető, szerintem más is ezt tenné :D

 

Szerintem egy Sith jóval erősebb harcban(gondolom mert használhat sötét oldali praktikát) mint egy Jedi, ez már a filmekből is kiderült. Dooku fél kézzel elintézte Kenobit.

Szerintem nem erősebb, másabb, de nem erősebb, lásd ep3 Anakin-Doku.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem nem erősebb, másabb, de nem erősebb, lásd ep3 Anakin-Doku.

Azért Anakint nem vehetjük klasszikus, átlagos Jedinek. Dooku ellen is a dühével harcolt, ami kvázi a sötét oldalt jellemzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem nem erősebb, másabb, de nem erősebb, lásd ep3 Anakin-Doku.

Azért Anakint nem vehetjük klasszikus, átlagos Jedinek. Dooku ellen is a dühével harcolt, ami kvázi a sötét oldalt jellemzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt rendeld meg: http://www.szellemlovas.hu/wb_fantasy/

A még meg nem jelent könyvekre 25 %-os kedvezményt adnak, ráadásul ha ez az első könyv amit rendelsz, 300 ft kupont is. Be lehet menni érte a boltjukba, Szondi utca, belváros.

 

 

Már meg is tettem. Köszi. Igy csak 1717 ft könyv. Még nem is hallottam erről az oldalról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az is kérdéses lehet, hogy az Aquila jogutódja (ha van) mennyire állna rugalmasan ehhez a kérdéshez. Minden esetre jelenleg az évi 5 könyves terv szimpatikus, az utóbbi évek után nem gondoltam volna, hogy így beindulhat a dolog,

 

Nem tudok róla, hogy most lenne jogutódjuk. A ProBook volt elvileg, de ők letettek a SW könyvek kiadásáról, a külföldi jogtulaj most csak a Szukitsnak engedélyezte a felnőtt SW regények kiadását.

 

Lengyelországban egyébként nagyjából ugyanígy van.

Én bőven elégedett vagyok ezzel az évi 5-6 könyvvel is, főleg, hogy 5-10 évig a filmregényeken kívül szinte semmi sem jelent meg. Nem értettem anno, hogy a Szukits 2008-ban miért állt le a könyvek kiadásával, a honlap sem frissült, így azt gondoltam, hogy csődbe mentek. Így most már értem, a Pro-Book-nak kár volt bekavarnia, a TCW-hez köthető könyvek szerintem egyáltalán nincsenek egy szinten a Szukits által kiadott regényekkel.

 

A Karen Traviss-es regényváltozat nekem tetszett, szerintem a jobbak közé tartozik. A Miller-es Külső Űr viszont nem igazán. De hálásak is lehetünk, hogy a ProBook-os könyvek nem fogytak, mert akkor a jogokat megtartották volna és még mindig nem tudna a Szukits kiadni SW könyvet.

 

Szerintem is bőven jó mennyiség nálunk az évi 5-6 regény. Így azok is meg tudják venni, akiknek a havi megjelenés túl sűrű, és kevesebb rá az esély, hogy csődöt mondjon a kiadó a megjelentetésekkel. A lentebbi sorokat olvasva, erre szerencsére kevés az esély.

 

Reméljük, hogy tényleg nem mondanak csődöt a megjelenésekkel. Most havonta 4 könyvet adnak ki, szerintem ez elég sok. És ráadásul egyes könyvek túl drágák és bevezették a csak náluk kapható kategóriát. Ha elszámították magukat ezekből még egy csőd is kisülhet. De ha vigyáznak, és ésszerűsítik a megjelenéseket akkor elkerülhetik a rossz helyzetet.

 

Végeztem a Kettő szabályával, marha jó volt, Zannah-t már nagyon utálom. :D :D Na meg persze Bane-t is. De hogy a Jedik ilyen gyengék legyenek az nem semmi.

 

 

Sok-sok éven át harcolnak a Sithek ellen és 5 Jedi mester nem tud legyőzni 2-őt úgy hogy az egyik sötét oldal követő csak tanítvány? Azt hittem valami vicc mikor a Jedi Fegyvermester címet elnyerő hölgy, aki baromi jól forgatja a két kardot, nem tud az Erő által végzett támadással szemben védekezni. Ezt nonszensznek tartom. Egy Sith fogja akkor és egy Erővillámal kinyírja, vagy Erőlökéssel ellöki. Így szinte semmit nem ér a tudománya. A másik meg Johun. 10 év alatt nem tud megtanulni vívni? Zannah könnyen kinyírhatta volna. Ok Bane testén ott voltak a paraziták, de hárman támadták úgy hogy egy negyedik társuk még plussz erőt is adott nekik. Csoda hogy a Jedi Rend egyáltalán 3 napig fennmaradt.

A 2 Sith meg nagyon aljas, főleg Zannah. Elképesztő hogy a saját unokatestvérével mit csinált a végén. Meg szegény Caleb dokival.

Remélem mihamarabb kinyírják mindkettőt.

 

 

Emlékezz, Sidious is legyőzött 5 Jedit.

 

Ez a Szukits tényleg szívás. Szegeden van a központjuk oda nem mehetek a könyvért. Szerdán jelenik meg a 3. remélem pár más könyvesboltban azért lesz.

 

Ráadásul Szegeden csomagolják a könyveket is állítólag. És még a szegedi címekre is kiszállítják a futárszolgálatukkal. Ehelyett már ki lehetne nyitni egy sufnit a Földvári utcában, ahol személyesen át lehetne venni. Legalább Szegeden a vevők jól járnának. De állítólag majd Pesten nyitnak átvevőhelyet, hogy mikor, az kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla, hogy most lenne jogutódjuk. A ProBook volt elvileg, de ők letettek a SW könyvek kiadásáról, a külföldi jogtulaj most csak a Szukitsnak engedélyezte a felnőtt SW regények kiadását.

 

 

 

Ráadásul Szegeden csomagolják a könyveket is állítólag. És még a szegedi címekre is kiszállítják a futárszolgálatukkal. Ehelyett már ki lehetne nyitni egy sufnit a Földvári utcában, ahol személyesen át lehetne venni. Legalább Szegeden a vevők jól járnának. De állítólag majd Pesten nyitnak átvevőhelyet, hogy mikor, az kérdéses.

 

Naja, amit ProBooksék a Külső Űr forgalmazásával is műveltek, azok után ne is csodálkozzanak, hogy alig fogyott a könyv, még frissen se nagyon lehetett belőle találni sehol se.

 

Szukitsnál meg tényleg gáz, hogy még Szegeden is várni kell a futárt, iskolaidőben majd minden nap a Földvári közelében megyek a BTK-ra, egyszerűbb lenne pl. majd a Force Unleashed-ért is beugrani, mint otthon várni a futárt plusz postaköltségért....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naja, amit ProBooksék a Külső Űr forgalmazásával is műveltek, azok után ne is csodálkozzanak, hogy alig fogyott a könyv, még frissen se nagyon lehetett belőle találni sehol se.

Nekem a Külső Űr megvan, nem tetszett, nem maradtál le semmiről. Bár annyiban jó, hogy többek között Palpatine szemszögéből is nyomon követhetjük az eseményeket, ez nekem újdonság volt. A másik TCW könyvet nem olvastam, mivel a film alapján készült, ami nem hozott lázba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Külső Űr megvan, nem tetszett, nem maradtál le semmiről. Bár annyiban jó, hogy többek között Palpatine szemszögéből is nyomon követhetjük az eseményeket, ez nekem újdonság volt. A másik TCW könyvet nem olvastam, mivel a film alapján készült, ami nem hozott lázba.

 

Én is beszereztem még anno, de egy utcai bódéban előbb találtam rá, mint a hűdenagy láncoknál egyáltalán feltűnt volna 1-1 példány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az nem is lesz klubkönyv... még Bookline-on sincs nyoma. Szemfülesnek kell lenni.

 

Épp ez az. Kettő szabálya már megjelenés előtt 1 héttel kint volt Alexandrán, most csak Szukitson meg Szellemlovason látom, kettő közül Szukitson lenne legolcsóbb megrendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik TCW könyvet nem olvastam, mivel a film alapján készült, ami nem hozott lázba.

Nem vesztettél sokat. Van benne bár akkora baromság...

 

Épp ez az. Kettő szabálya már megjelenés előtt 1 héttel kint volt Alexandrán, most csak Szukitson meg Szellemlovason látom, kettő közül Szukitson lenne legolcsóbb megrendelni.

A múlt kísértetét én sem láttam az Alexandrán az előrendeléseknél, a megjelenés napján viszont egyből megtaláltam. Szerintem A gonosz dinasztiával is ez lesz. Másrészt az fel lenne tüntetve a Szukits honlapján, ha csak náluk lenne kapható. Ahogy a Tomboló Erő esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A múlt kísértetét én sem láttam az Alexandrán az előrendeléseknél, a megjelenés napján viszont egyből megtaláltam. Szerintem A gonosz dinasztiával is ez lesz. Másrészt az fel lenne tüntetve a Szukits honlapján, ha csak náluk lenne kapható. Ahogy a Tomboló Erő esetében.

 

Hát remélem így lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vesztettél sokat. Van benne bár akkora baromság...

Tudom, a 3 millió klónkatona esete (bár lehet, hogy ez pont a Külső Űrben, amit én inkább Vad Űrnek fordítottam volna, van), ami azért eléggé abszurd egy egész galaxis esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E mű szerint a Köztársaság hadseregében összesen 3 millió klón szolgált. Ami azért elég kicsi szám.

A geonózisi csata után 6 hónappal még tényleg csak 3000000 klón állt a Köztársaság rendelkezésére. Ezt a Shatterpoint-ban, Republic Commando: Triple Zero-ban és a Guide to the Grand Army of the Republic-ban is említik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A geonózisi csata után 6 hónappal még tényleg csak 3000000 klón állt a Köztársaság rendelkezésére. Ezt a Shatterpoint-ban, Republic Commando: Triple Zero-ban és a Guide to the Grand Army of the Republic-ban is említik

Utóbbi kettőhöz van köze Karen Traviss-nek, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem olyan hihetetlen, hogy a háború elején még csak ennyi klón volt. A geonosisi csata idején 200 ezer egység állt készen, további 1 millión pedig dolgoztak. Ami gondolom nem egyik napról a másikra történt. :)

 

A TCW könyvben az apróságokat tartottam hülyeségnek (Ahsoka hegyes ragadozófogakkal, stb.), vagy az olyan jeleneteket, amik teljesen máshogy zajlottak a filmben, már amelyek tényleg megtörténtek. Persze ez a gondom alapból minden filmregénnynél megvan. Érdekességként persze elmennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ráadásul egyes könyvek túl drágák és bevezették a csak náluk kapható kategóriát.

 

De állítólag majd Pesten nyitnak átvevőhelyet, hogy mikor, az kérdéses.

Szerintem előbbi sok embernek nagyon nem jön jól, utóbbi viszont üdvözlendő volna, méghozzá minél hamarabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem én is a Kettő szabályával. Szerintem az első résznél ez sokkal jobban sikerült. Talán azért, mert az első résznél a szerző keze eléggé meg volt kötve, hiszen ha jól tudom, egy képregény már foglalkozik a Sötét Testvériség bukásával és Darth Bane felemelkedésével.

 

Tetszett, hogy több ismert bolygó megjelent, pl. a Dxun vagy a Serenno, de a Jedi-könyvtáras rész is elég érdekes volt. Az meg nem baj, hogy a kancellárt Valorumnak hívták, hiszen egy nagy múltú coruscanti politikusi dinasztiáról van szó. Ebben a könyvben kezdődik az a rendszer, amely a prequel trilógiáig fennáll: a Köztársaság alá tartózó, önálló hadsereggel nem rendelkező Jedik, és az egyszerre csak két főből álló Sith-rend. A Ruusani Reformáció majd ezeréves korszaka lezár egy folytonos háborúkkal, viszályokkal teli időt (elég gondolni a sok Jedi meg Sith polgárháborúkra, vagy a Nagy Galaktikus Háborúra, amire a TOR fog épülni).

 

Ami kevésbé tetszett, hogy a két Sith könnyedén legyőzte az 5 Jedit a Tython-on, főleg az echani nő halála volt gyors, ráadásul Zannah ölte meg őt is. A vége azonban tetszett, ahogy Zannah átverte a Jediket az Ambrián. A harmadik részre kíváncsi leszek, napokon belül valószínűleg olvashatom :cool:

 

 

Szóval összességében nálam 9 pontot kap a 10-ből.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.