Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Két nap van a Gonosz Dinasztia megjelenéséig, Alexandrán pedig még mindig nincs kint a könyv. Ezek szerint csak Szukitsnál lehet majd kapni?

 

 

Pedig az nem is lesz klubkönyv... még Bookline-on sincs nyoma. Szemfülesnek kell lenni.

 

 

Épp ez az. Kettő szabálya már megjelenés előtt 1 héttel kint volt Alexandrán, most csak Szukitson meg Szellemlovason látom, kettő közül Szukitson lenne legolcsóbb megrendelni.

Majd szerdán lesz kint az Alexandrán leghamarabb. Egy Clarke könyv késett vagy két napot és csak pénteken volt kint. Úgyhogy szerdán, vagy azután lesz kint.

A Kettő szabálya hogy lehetett kint az Alexandrán megjelenés előtt egy héttel. Akkor minden nap néztem az Alexandrát, és a könyv csak a megjelenés napján volt kint. Sőt, a megjelenés napján délelőtt még kép sem volt feltöltve, csak délután.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd szerdán lesz kint az Alexandrán leghamarabb. Egy Clarke könyv késett vagy két napot és csak pénteken volt kint. Úgyhogy szerdán, vagy azután lesz kint.

A Kettő szabálya hogy lehetett kint az Alexandrán megjelenés előtt egy héttel. Akkor minden nap néztem az Alexandrát, és a könyv csak a megjelenés napján volt kint. Sőt, a megjelenés napján délelőtt még kép sem volt feltöltve, csak délután.

 

Köszi a nyugtatást :D

 

Őőő... lehet az én memóriám rossz akkor, de emlékezetem szerint pár nappal előbb már kint volt. Ha mégse akkor bocsi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem én is a Kettő szabályával. Szerintem az első résznél ez sokkal jobban sikerült. Talán azért, mert az első résznél a szerző keze eléggé meg volt kötve, hiszen ha jól tudom, egy képregény már foglalkozik a Sötét Testvériség bukásával és Darth Bane felemelkedésével.

 

Tetszett, hogy több ismert bolygó megjelent, pl. a Dxun vagy a Serenno, de a Jedi-könyvtáras rész is elég érdekes volt. Az meg nem baj, hogy a kancellárt Valorumnak hívták, hiszen egy nagy múltú coruscanti politikusi dinasztiáról van szó. Ebben a könyvben kezdődik az a rendszer, amely a prequel trilógiáig fennáll: a Köztársaság alá tartózó, önálló hadsereggel nem rendelkező Jedik, és az egyszerre csak két főből álló Sith-rend. A Ruusani Reformáció majd ezeréves korszaka lezár egy folytonos háborúkkal, viszályokkal teli időt (elég gondolni a sok Jedi meg Sith polgárháborúkra, vagy a Nagy Galaktikus Háborúra, amire a TOR fog épülni).

 

Ami kevésbé tetszett, hogy a két Sith könnyedén legyőzte az 5 Jedit a Tython-on, főleg az echani nő halála volt gyors, ráadásul Zannah ölte meg őt is. A vége azonban tetszett, ahogy Zannah átverte a Jediket az Ambrián. A harmadik részre kíváncsi leszek, napokon belül valószínűleg olvashatom :cool:

 

 

Szóval összességében nálam 9 pontot kap a 10-ből.

Én is hasonló érzésekkel csuktam be a könyvet.

 

Lehet, hogy én vagyok túl toleráns a könyvvel, de engem nem zavart az se, hogy Bane és Zannah elbánt öt Jedivel. A filmek alapján nem lehetetlen. Sidious egymaga végzett néggyel, de Maul is legyőzött egy Jedi mestert úgy, hogy sokáig a tanítványával is küzdött. És ott van Dooku, aki két vállra fektette Kenobit és Skywalkert úgy, hogy utána még Yodával is lazán felvette a harcot. :)

Ha negatívumot kéne említenem, talán a techno-szörnyeket mondanám, de ez se nyomta rá a bélyegét annyira a könyvre, hogy ne legyen a kedvenceim között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonló érzésekkel csuktam be a könyvet.

 

Lehet, hogy én vagyok túl toleráns a könyvvel, de engem nem zavart az se, hogy Bane és Zannah elbánt öt Jedivel. A filmek alapján nem lehetetlen. Sidious egymaga végzett néggyel, de Maul is legyőzött egy Jedi mestert úgy, hogy sokáig a tanítványával is küzdött. És ott van Dooku, aki két vállra fektette Kenobit és Skywalkert úgy, hogy utána még Yodával is lazán felvette a harcot. :)

Ha negatívumot kéne említenem, talán a techno-szörnyeket mondanám, de ez se nyomta rá a bélyegét annyira a könyvre, hogy ne legyen a kedvenceim között.

 

 

 

Na igen, ezt el is felejtettem, a techno-szörnyek nekem sem tetszettek, nem éreztem odavalónak azt a szálat. A Sith-Jedi párharcban nem is az zavart, hogy a Sithek győztek, mert nyilván ez várható volt, csak az nem tetszett, hogy az író hirtelen vetett véget az egésznek. A Jedik sokáig húzták, aztán kb. egy percen belül mind meghalt. Főleg, hogy előtte Karpyshyn (remélem, jól írtam) kihangsúlyozta hogy mennyire képzettek, főleg az echani meg a nagydarab. De ettől függetlenül egy remek SW könyv, az egyik legjobb, amit valaha olvastam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez aggasztó.

http://tengersam.blog.hu/2011/08/03/a_veg_kezdete_a_warhammer_regenyek_alkonya

 

Remélem SW könyveknél ezt nem merik meglépni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez aggasztó.

http://tengersam.blog.hu/2011/08/03/a_veg_kezdete_a_warhammer_regenyek_alkonya

 

Remélem SW könyveknél ezt nem merik meglépni.

Ez tényleg elég aggasztó, reméljük a Star Wars-t ez nem érinti. Ha mégis, akkor kettesével kell megvenni a könyveket, akkor már kijön az 5000 ft. Még jó hogy nem 10 ezertől vállalják a postaköltséget, az ultragáz lenne.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő látomását és a TFU-t én is együtt fogom megvenni. Meló helyett újra suli van, így a 3 ezer feletti ár már elég sok ahhoz, hogy csak úgy havonta előrántsam a zsebemből. Ebből a szempontból jó lesz, ha csak 2 havonta jelennek meg az új regények, mert így a velem egy csónakban evezők is meg tudják majd venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az átvételnél lehet személyes átvételt kérni, fel vannak sorolva, hol lehet átvenni, bejelölöd, és érte mész, amikor kapod a mailt, hogy megérkezett.

 

Rendben, köszi :)

 

És ha fizetési módnál Utánvételt jelölöm be akkor kell helyben fizetni a boltban ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha fizetési módnál Utánvételt jelölöm be akkor kell helyben fizetni a boltban ugye?

Az utánvét a postai átvételnél az a fizetés, amikor a postásnak/futárnak adod oda az összeget a könyv kiszállításakor. Nincs olyan, hogy készpénzzel a helyszínen? Legutóbb személyes átvételnél az üzletben fizettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen a bolti átvételnél jelöld be hol akarod átvenni, a többit hagyd úgy, ahogy van.

 

Egyébként így nem 2000-be, hanem 2152-be kerül a könyv.

 

Tudom csak kerekítettem :)

 

Rendben, köszi a segítséget, akkor megrendeltem :)

 

És hány napig lesz lehetőségem átvenni?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rákérdeztem, hogy az Én, a Jedi is klubkönyv lesz-e, sajnos az lesz.

 

Beidézem a választ.

"Nem célunk, hogy minden Star Wars regény klubkiadványként jelenjen meg. Döntésünket mindig az adott piaci helyzethez igazodva hozzuk meg. Terveink szerint a következő, az Én, a Jedi is klubkönyv lesz, de ezt csak a kései decemberi megjelenés indokolja, ez vonatkozik egyébként a többi decemberi könyvünkre is."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rákérdeztem, hogy az Én, a Jedi is klubkönyv lesz-e, sajnos az lesz.

 

Beidézem a választ.

"Nem célunk, hogy minden Star Wars regény klubkiadványként jelenjen meg. Döntésünket mindig az adott piaci helyzethez igazodva hozzuk meg. Terveink szerint a következő, az Én, a Jedi is klubkönyv lesz, de ezt csak a kései decemberi megjelenés indokolja, ez vonatkozik egyébként a többi decemberi könyvünkre is."

De legalább nem szándékoznak az összes könyvet ily módon kiadni... legalábbis egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De legalább nem szándékoznak az összes könyvet ily módon kiadni... legalábbis egyelőre.

Ami nagy pozitívum, bár nagyon sajnálom, hogy pont az Én, Jedi lesz klubkönyv.

Nekem is megvan a 3. Bane-sztori, mint ma este kiderült, holnap dolgom lesz (:(), így nem biztos, hogy el tudom kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.