Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ott már más a helyzet. Az X-szárnyúak 10 kötetesre bővül. És elég sok idő eltelt már ahhoz, hogy értelmetlen legyen csak a 7.-kel, vagy csak a 8.-kal folytatni. Újra ki kéne hozni a régi részeket. És az újra kiadások nem termelnek annyi hasznot, mint egy új könyv.

Szerintem ne indítsák újra az X-szárnyúakat, inkább a legújabb könyvek (2-4 évesek) kiadását részesítsék előnyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a félbehagyottak is ilyen rossz eredményt értek el. Azt hittem Zahnnal együtt jobban fog kelleni az embereknek.

Én is, de a fiatalabb korosztályt nem érdekli annyira, valószínűleg a nagy többségnek gőze sincs ezekről a félbehagyott sorozatokról. Az idősebbek vélhetően nem szavaztak, vagy nem érdekli már őket a téma, vagy nem is tudnak erről a lehetőségről.

 

Ahogy X-szárnyúakat is lehetne még adni, hiszen talán csak az Isard's Revenge kapcsolódik az első négy kötethez, a többi egyesével is olvasható Lidérc Osztagos történet.

A Lidérc osztagos könyvek nem olvashatóak egyesével, mivel az első 4 kötet (nem Lidérces) után egy 3 részes, azaz trilógiát alkotó Lidérces sztori következik, és pont ennél hagyták abba, hiányzik magyarul a trilógia záró darabja. Utána jönnek egyesével is olvasható könyvek, bár ezekről nem tudok sokat, mivel nem jelentek meg nálunk. Minkét X-szárnyú sorozatot szeretném hiánytalanul olvasni, nagyon szeretem a karaktereit, a sztorijait. Jobban kellenének számomra, mint egy új Zahn-könyv :oops:

Ahogy olvasom a véleményeket, elég nehéz lesz mindenki igényeit kielégíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, de a fiatalabb korosztályt nem érdekli annyira, valószínűleg a nagy többségnek gőze sincs ezekről a félbehagyott sorozatokról. Az idősebbek vélhetően nem szavaztak, vagy nem érdekli már őket a téma, vagy nem is tudnak erről a lehetőségről.

A fiatalabbakat tekintve főleg a második verziót látom valószínűbbnek. Tartom továbbra is, hogy a többség nem kutat retrospektíve is tudatosan.

 

 

A Lidérc osztagos könyvek nem olvashatóak egyesével, mivel az első 4 kötet (nem Lidérces) után egy 3 részes, azaz trilógiát alkotó Lidérces sztori következik, és pont ennél hagyták abba, hiányzik magyarul a trilógia záró darabja. Utána jönnek egyesével is olvasható könyvek, bár ezekről nem tudok sokat, mivel nem jelentek meg nálunk. Minkét X-szárnyú sorozatot szeretném hiánytalanul olvasni, nagyon szeretem a karaktereit, a sztorijait.

 

Mea culpa, látszik hogy már rég olvastam őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Plagueis című könyv borítója szerintem egyértelműen igazolja a gyanúnkat... Nem szívesen fogadom el ezt a tényt, de van rá elég időm, hogy megemésszem.

 

Darth Maul tehát csakugyan túlélte azt a bizonyos zuhanást. És igen, ha Darth Plagueis valóban elérte a halhatatlanságot, akkor erről valószínűleg Maul is tudott. Az ő karaktere jóformán egyáltalán nem bontakozott ki a mozifilmekben, motivációi, személyisége gyakorlatilag mindvégig rejtve maradt. Ki tudja, talán ő úgy érezte, hogy sokkal nagyobb potenciál van benne, mint a mesterében, aki végső soron egy vénember. Talán Sidious háta mögött kutatott Plagueis titka után és rájött arra, amire Sidious nem. Gondolom az adatbázisban már elkönyvelt ténynek számít az, hogy Darth Maul valójában él és az EU is ennek megfelelően mozgásba lendült és James Luceno is ennek megfelelően írja meg a könyvét.

 

Szerintem a Plagueis könyv borítója csak reklámfogás, nem bizonyít semmit. Nem tartom valószínűnek, hogy ez a könyvben konkrétan benne lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És sajnos piszkosul sokba kerül. 3990 FT. És mindössze 10% kedvezmény van rá. Igazán adhattak volna rá 20-at. De valószínűleg azért nem adtak, mert úgy vélik a SW a legjobban fogyó könyv, úgyis megadják érte ezt a pénzt akik el akarják olvasni.

Túl magas az ára. Évek óta először gondolkodok el azon, hogy egy új SW regényt megvegyek-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány oldalas lesz? A jövő látomását még úgy, ahogy megértem, hiszen a maga 660 oldalas terjedelmével, lényegében olyan, mint két normál hosszúságú SW-könyv egybe gyúrva. De ez a folyamatos árnövekedés lassan tényleg kezd kiábrándító lenni. Oké, hogy az SW az egyik legjobban fogyó könyv, de így azt hiszem, nem sokáig lesz az... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány oldalas lesz? A jövő látomását még úgy, ahogy megértem, hiszen a maga 660 oldalas terjedelmével, lényegében olyan, mint két normál hosszúságú SW-könyv egybe gyúrva. De ez a folyamatos árnövekedés lassan tényleg kezd kiábrándító lenni. Oké, hogy az SW az egyik legjobban fogyó könyv, de így azt hiszem, nem sokáig lesz az... :roll:

 

Az amerikai kiadás 464 oldalas volt. De ez még nem jelent sokat, az első kiadású A jövő látomása is csak 585 oldalra rúgott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikai kiadás 464 oldalas volt. De ez még nem jelent sokat, az első kiadású A jövő látomása is csak 585 oldalra rúgott.

Most nézem, már feltették a Szukits oldalára, bele is lehet olvasni. Ezek szerint, a magyar kiadás 556 oldal lesz. Így is úgy is sokallom kicsit, ennek ellenére nagy valószínűséggel meg fogom venni. Minden hónapban félre szoktam tenni rá, de jobban örülnék, ha a jövőben nem mennének 3 ezer fölé. Nem tudom, erre mekkora esély van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fiatalabbakat tekintve főleg a második verziót látom valószínűbbnek. Tartom továbbra is, hogy a többség nem kutat retrospektíve is tudatosan.

 

Mea culpa, látszik hogy már rég olvastam őket :)

Én is erre tippelek, nem keresnek tudatosan. Lehet, hogy én sem keresnék, ha nem lennék itt fórumos, ahol mindig kapom az infókat.

Nem történt semmi :) Régebben többször is elolvastam őket, azért vagyok picit képben :)

 

December 7-én jelenik meg az Én, a Jedi. Ez is klubkönyv lesz.

Jó, akkor karácsonyra együtt a Paul, a Dűne fiával jöhet. Majd bevonom a családot :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány oldalas lesz? A jövő látomását még úgy, ahogy megértem, hiszen a maga 660 oldalas terjedelmével, lényegében olyan, mint két normál hosszúságú SW-könyv egybe gyúrva. De ez a folyamatos árnövekedés lassan tényleg kezd kiábrándító lenni. Oké, hogy az SW az egyik legjobban fogyó könyv, de így azt hiszem, nem sokáig lesz az... :roll:

 

 

Most nézem, már feltették a Szukits oldalára, bele is lehet olvasni. Ezek szerint, a magyar kiadás 556 oldal lesz. Így is úgy is sokallom kicsit, ennek ellenére nagy valószínűséggel meg fogom venni. Minden hónapban félre szoktam tenni rá, de jobban örülnék, ha a jövőben nem mennének 3 ezer fölé. Nem tudom, erre mekkora esély van.

Embertelenül magas az ára. Még A jövő látomásánál sem volt indokolt, hogy ennyiért adják. Persze biztos azzal a dumával jönnének,, hogy a nyomdai munkálatok, megy egyebek, de ezt már nem veszem be.

Arról van szó, hogy vérszemet kaptak, megőrültek. Látják, hogy milyen jól fogynak a SW könyvek és úgy gondolják szedjünk magasabb sápot.

Most már biztos vagyok benne, hogy egy új SW regény mostantól 3300-nál fog kezdődni. Ha pedig vastagabb lesz a kötet, akkor 4000 körüli lesz az ára.

A Tomboló Erőt is ki lehetett volna hozni 2800-3000 közötti áron, az Én, a Jedi is megoldható lett volna 3300 körül.

Rossz vége lesz ennek, ha így folytatják bele fognak ebbe bukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam 3000 ft a választóvonal könyvek esetében. Nem biztos, hogy minden könyvet megveszek ezentúl. És biztos, hogy nem vagyok egyedül.

Megértelek. Sokan fognak követni.

Én például máshol tervezek átcsoportosítást és másról mondok le, de lehet, hogy 1-2 új SW könyv nálam is kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy ötletem. Most látom, hogy a Szukits honlapján az Én, a Jedi értékelésénél gyűlnek az elégedetlenkedők. Szerintem írjunk be oda. Hátha elérünk legalább annyit, hogy 20%-ra növeljék a kedvezményt. A Dean Koontz és a Múmia könyveknél utólag megemelték a kedvezményt 20%-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Embertelenül magas az ára. Még A jövő látomásánál sem volt indokolt, hogy ennyiért adják. Persze biztos azzal a dumával jönnének,, hogy a nyomdai munkálatok, megy egyebek, de ezt már nem veszem be.

Arról van szó, hogy vérszemet kaptak, megőrültek. Látják, hogy milyen jól fogynak a SW könyvek és úgy gondolják szedjünk magasabb sápot.

Most már biztos vagyok benne, hogy egy új SW regény mostantól 3300-nál fog kezdődni. Ha pedig vastagabb lesz a kötet, akkor 4000 körüli lesz az ára.

A Tomboló Erőt is ki lehetett volna hozni 2800-3000 közötti áron, az Én, a Jedi is megoldható lett volna 3300 körül.

Rossz vége lesz ennek, ha így folytatják bele fognak ebbe bukni.

Szerintem csak arra kíváncsiak, meddig tudják úgy növelni az árakat (a nagyobb bevétel érdekében), hogy ne veszítsenek sok vásárlót. Valószínűleg az Én, a Jedi ára már elérte azt a bizonyos határt, hogy többen elégedetlenkedjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy ötletem. Most látom, hogy a Szukits honlapján az Én, a Jedi értékelésénél gyűlnek az elégedetlenkedők. Szerintem írjunk be oda. Hátha elérünk legalább annyit, hogy 20%-ra növeljék a kedvezményt. A Dean Koontz és a Múmia könyveknél utólag megemelték a kedvezményt 20%-ra.

A jövő látomására tudtak 20 %-ot adni, és az ár úgy szerintem viszonylag megfelelő volt. Remélem, nem bukik el ez a Szukits-vállalkozás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs mindenkitol he soherkaim kevesseb kolat kellene inni meg leszokni a dohanyzasrol s megvan a konyv tudjatok ti mibe kerul itt kint egy STAR WARS konyv 18 eurotol felfele es nincs olyan hogy elorendelesi kedvezmeny

az a 62 konyv amivel odahaza le vannak maradva 1137,48 euromba kerult en megmondtam elore hogy ez lesz 5 ezer alat nem fogsz konyvet kapni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A soherkáid piszok kevés pénzt keresnek. Nem, hogy kolát meg cigit nem tudnak venni a könyvvel együtt, de lassan már megfelelő kaját sem.

 

A Szukits elmehet havat lapátolni Szibériába. Üzletpolitikából megbukott. Bár lehet, hogy vannak még olyanok akik beveszik a "kettőt fizet, egyet kap" akcióikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs mindenkitol he soherkaim kevesseb kolat kellene inni meg leszokni a dohanyzasrol s megvan a konyv tudjatok ti mibe kerul itt kint egy STAR WARS konyv 18 eurotol felfele es nincs olyan hogy elorendelesi kedvezmeny

az a 62 konyv amivel odahaza le vannak maradva 1137,48 euromba kerult en megmondtam elore hogy ez lesz 5 ezer alat nem fogsz konyvet kapni

Németországban (ha jól emlékszem, ott laksz) sokkal több a fizetés. Sajnos nekünk, magyaroknak havi 4000 ft könyvre luxusnak számít. Én egyetemista vagyok, és ha rendelek könyvet, akkor általában kénytelen vagyok megvonni magamtól 2-3 napig a meleg ételt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé én is megütköztem a lentieken, mert úgy ítélkezik felettünk, hogy nem is ismeri a nagy többséget. Pl. a többségünk nem dohányzik, nem iszik, és még sorolhatnám. Csatlakozom az előttem szólóhoz, fizetésekben/árakban ég és föld a két ország.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner: Szerintem rajtam kívül nagyon sokan örülnek, hogy hosszú évek után végre újra fellendülőben van a hazai SW-könyv piac (ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy eddig minden Szukits által kiadott regényt beszereztem). Viszont hosszútávon nem túl előnyös az, ha vérszemet kapnak és minden új könyvre rápakolnak +2-300 Ft-ot. Egy ideig talán működik, de ha így folytatják, el fognak fogyni a vevőik. Biztosra veszem, hogy a 3 ezres átlagárral is nehogy nem mennek csődbe, de rendesen kaszálnak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak arra kíváncsiak, meddig tudják úgy növelni az árakat (a nagyobb bevétel érdekében), hogy ne veszítsenek sok vásárlót. Valószínűleg az Én, a Jedi ára már elérte azt a bizonyos határt, hogy többen elégedetlenkedjenek.

 

Így van. És szerintem ez az ár már olyan magas, hogy emiatt a vásárlók felét elvesztik.

 

A jövő látomására tudtak 20 %-ot adni, és az ár úgy szerintem viszonylag megfelelő volt. Remélem, nem bukik el ez a Szukits-vállalkozás...

 

Igen a 20% lenne a megoldás.

Ha ilyen nagyon magas árakon folytatják, akkor bizony el fognak bukni és a magyar SW könyvkiadás ismét szünetelni fog. Remélem megjön az eszük.

 

Ez az engedmény mindig áll? Vagy csak akkor, ha megjelenés előtt rendelünk?

Az a gáz, hogy csak előrendelés esetén van kedvezmény, megjelenés után már nem. Ezt se így kéne csinálni. Remélem változtatnak ezen valamikor. 25% legyen az előrendelési kedvezmény, 15% minden régi könyvre, így kéne csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs mindenkitol he soherkaim kevesseb kolat kellene inni meg leszokni a dohanyzasrol s megvan a konyv tudjatok ti mibe kerul itt kint egy STAR WARS konyv 18 eurotol felfele es nincs olyan hogy elorendelesi kedvezmeny

az a 62 konyv amivel odahaza le vannak maradva 1137,48 euromba kerult en megmondtam elore hogy ez lesz 5 ezer alat nem fogsz konyvet kapni

 

Arról megfeledkezel, hogy ez itt Magyarország.

 

Németországban (ha jól emlékszem, ott laksz) sokkal több a fizetés. Sajnos nekünk, magyaroknak havi 4000 ft könyvre luxusnak számít. Én egyetemista vagyok, és ha rendelek könyvet, akkor általában kénytelen vagyok megvonni magamtól 2-3 napig a meleg ételt.

 

Erről van szó. Én könyvmániás vagyok, sokszor így teszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs mindenkitol he soherkaim kevesseb kolat kellene inni meg leszokni a dohanyzasrol s megvan a konyv tudjatok ti mibe kerul itt kint egy STAR WARS konyv 18 eurotol felfele es nincs olyan hogy elorendelesi kedvezmeny

az a 62 konyv amivel odahaza le vannak maradva 1137,48 euromba kerult en megmondtam elore hogy ez lesz 5 ezer alat nem fogsz konyvet kapni

 

Szállj már le a magas lóról öreg. Gyere ide dolgozni, és abból a fizetésből legyen nagy arcod amit itt kapsz. Könnyű német bérből könyveket venni. Mondd már meg mi 18 euro akár egy német segédmunkásnak? Nulla. Semmi.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az engedmény mindig áll? Vagy csak akkor, ha megjelenés előtt rendelünk?

Csak előrendelés esetében áll a kedvezmény, utána sajnos már nem. Egyébként érdemes együtt megrendelni a két könyvet (előrendelve), így még a szállítási költségen is lehet spórolni. Jelenleg úgy néz ki, így lehet a legolcsóbban kijönni a dologból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a könyvek árához témához :

 

1. Szerintem ha valaki igazi rajongó kigazdálkodja az árát.

 

2. Lassan semmilyen könyvet nem lehet 3000 ft alatt kapni . Javaslom nézzétek meg a gyerekkönyvek árait / a Fiam 10 éves és hál'istennek ímád olvasni / , a 150 oldalas könyv amivel 2 nap alatt végez 2200 ft. Ezekhez viszonyitva nem is olyan elborzasztó egy jó SW-ért a 4000 ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Hagyjuk már ezt a "kiaz igazi SW rajongó" dolgot, mert nonszensz.

 

2. A 4000 Ft-os SW könyv nem a 2500 Ft-os gyerekkönyvhöz képest drága, hanem a 70000-es fizetéshez stb-hez képest. Kinek milyen bevétele van ugye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a könyvek árához témához :

 

1. Szerintem ha valaki igazi rajongó kigazdálkodja az árát.

 

2. Lassan semmilyen könyvet nem lehet 3000 ft alatt kapni . Javaslom nézzétek meg a gyerekkönyvek árait / a Fiam 10 éves és hál'istennek ímád olvasni / , a 150 oldalas könyv amivel 2 nap alatt végez 2200 ft. Ezekhez viszonyitva nem is olyan elborzasztó egy jó SW-ért a 4000 ft.

 

1. Sok igazi SW rajongó nem fogja tudni kigazdálkodni az árát. Én csak ma 3 rajongó ismerősömmel beszéltem, akik azt mondták, hogy ennyiért már nem veszik meg.

 

2. Rossz az összehasonlítási alap. Az a 150 oldalas könyv, ami 2200 ft, valószínűleg kemény fedeles, jó hogy ilyen drága. De még ha puha fedeles is, az ára akkor sem annyira borzasztó. Meg aztán a gyerekkönyveknél sok a rajz, díszítés, meg mi egy más, ami azért sokat dob egy ilyen könyv árán.

A többi fantasy, sci-fi regénnyel kéne összehasonlítani. Ezen könyvek átlagárához képest brutális. Igen tényleg 3000 alatt már nem nagyon lehet ilyen könyveket venni. De a 3000 Ft-os árat sem kéne nagyon túllépni. Egy pár kiadó pár kiadvánnyal megteszi ezt, de azok kevésbé népszerűek, alacsony példányszámban nyomják ki őket, azért olyan magas az áruk. A SW elég népszerű, lehet nagyobb példányszámban nyomni, ami levinné az árát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.