Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Érdekes jelenségek. Nálam eddig csak a Star Wars KOTOR rögzítésénél csinált érdekes dolgokat, de megoldható volt az is. A Fraps miatt még soha nem crash-elt semmim. Bár tény, hogy ME1-2-t még nem próbáltam rögzíteni, de az ME3-at tökéletesen felvette.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanez van nekem is. Vettem egy 2 TB-os winchestert és egy csomagot szedtem utorrenttel ami 122 GB. Csonttá fagyasztotta még a Windows 8.1-et is, pedig ahhoz csoda kell. Valószinü nem bírják a nagyobb méretü mappákat.

Viszont tudna ajánlani valaki egy torrentklienst ami stabil és nagyobb dolgokat is lehet vele tölteni? Vagy melyik Utorrent ami stabil?

 

Megpróbáltam időközben a Watch Dogs-ot is leszedni, hátha a 22 GB nem fagyasztja le de ugyanaz a jelenség. Próbáld meg qBittorentel letölteni nekem annál nem fagy be, még a HDD se mozdul meg. Szerintem valami bug lehet mert 1-2 GB-ig gond nélkül letölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp tegnap szereztem be a játékot, de nem tapasztaltam ilyesmit... bár nálam 43,6 GB, így lehet, hogy másik verzióról van szó. Kliensként uTorrent 3.4.1-et használok, eddig egyszer nem volt semmi gondom vele, ahogy most se.

 

Köszi.

 

 

Megpróbáltam időközben a Watch Dogs-ot is leszedni, hátha a 22 GB nem fagyasztja le de ugyanaz a jelenség. Próbáld meg qBittorentel letölteni nekem annál nem fagy be, még a HDD se mozdul meg. Szerintem valami bug lehet mert 1-2 GB-ig gond nélkül letölt.

 

Ezt is köszi.

 

Különben most valamelyik 2. valamilyes Utorrentet használok(a csontá fagyások után cseréltem le a 3. valamelyiket erre a régire). Ez már annyival jobb hogy néha "csak" a utorrent fagy le. :D A 122 GB-os packig soha semmilyen gond nem volt a 3 .valamelyikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán van, akit érdekel:

 

Június 3-ig ingyenesen elérhető a Battlefield 3 az Originen. Ha most hozzárendeled a játékot Origin fiókodhoz, természetesen örökre úgy is marad. Szóval a játék NEM CSAK június 3-ig tolható ingyen! (Csak a lehetőség adott június 3-ig)

 

KATT IDE AZ INFÓKHOZ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már be is zsákoltam. Mi van az EA-val, elkezdett dolgozni azon, hogy szeresseék? Múltkor Dead Space, aztán Plants vs. Zombies, most Battlefield 3, ingyen, bérmentve. Ráadásul nem is noname cuccok, hanem mind AAA kategóriás játék (oké, a Plants vs. Zombies kicsit kilóg a sorból, de az is remek játék), és még csak nem is olyan hűde régiek. Biztos tanultak valamit a Valve-től, mert mostanában ott is gyakoriak az ilyen ingyenes játékok, igaz, utóbbinak pöppet nagyobb is a kínálata, nekik van miből szemezgetni. Mondjuk nem is baj, mert múltkor már én is hülyét kaptam az Origintől, amikor egy egész nap b*szott beengedni arra hivatkozva, hogy rossz a felhasználónevem és a jelszavam. Holott mindkettő helyes volt, a jelszót meg is változtattam, de az új jelszót sem fogadta el. Aztán utánajárva kiderült, hogy szerverproblémáik vannak, másoknak is előjött a hiba aznap. De hogy ilyenkor miért nem tudnak valami jelzést adni. Legalább az EA honlapra kiírhatnák, hogy van egy kis gondunk, türelem. Igazán kikupálhatnák már ezt az Origint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Origin egy nagy rakás sz*r! Ezen nincs mit szépíteni! Ahogy az EA sem a világ legjobb cége (tudjuk ugye milyen díjakat kapott több ízben is a közelmúltban - megjegyzem teljes joggal) bár én a kiadót közel sem utálom annyira, mint ezt a f*stalicska keretrendszert. Egyszerűen annyira tré, hogy arra nincsenek szavak! Borzasztó! Talán ezért is tolja az EA az Originre az ingyé játékokat, hogy ha már nem bír egy értelmes keretrendszert heggeszteni, akkor kompenzálandó ad pár grátisz gammát a felhasználóinak? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az EA sem a világ legjobb cége (tudjuk ugye milyen díjakat kapott több ízben is a közelmúltban - megjegyzem teljes joggal

Megjegyzem, ez egy k*rva nagy f*szság volt! Nehogy már dohány- és fegyvergyártó cégek jobbak legyenek egy egyszerű játékkiadónál, ami ráadásul nem is rossz játékokat ad ki (jajj istenem, mikrotranzakciót tesz bele a játékba -> anyád, nem kell használni! - jajj istenem, nem tetszett a játék vége, mer' nem így képzeltem el, sz*r az egész, köcsög EA -> hülye barom! - az a mocskos szemét rohadt EA pénzt kér a játékért -> na menj te p*csába! - és a többi ilyen indok, amit eme "teljesen jogos" díj átadásánál, megszavazásánál lehet olvasni; ja és persze ezt csak az EA csinálja, az Activision és az Ubisoft az egy angyali cég, azok ingyen adják a játékaikat, sőt, még ők fizetnek, hogy játsszál vele). Ez akkor baromság, hogy az embereknek, aki ezt helyesnek vagy jogosnak gondolja, mocskosul mélyen magéba kéne szállnia, és elgondolkodnia néhány dolgon. Istenemre mondom, az ilyen kreténségeket olvasva nyílik a bicska a zsebemben.

Ingyen meg azért adja ezeket, mert jó üzlet. Megnöveli a felhasználók számát, ezzel a potenciális vásárlók számát. És aki megvesz egy játékot, az hót ziher, hogy meg fog venni még egyet, aztán még egyet, és végül úgy rákap, mint piranja a a fürdőzőre. Az Origin meg távolról sem olyan sz*r, mint ahogy azt sokan lefestik. Játsszatok kicsit Uplay-jel, Games for Windows-zal (ahhoz képest, hogy már nem is létezik, frankón megkeseríti még az emberek életét) vagy Social Networkkel. Mert ugye amikor az áldott jó Ubisoft frissítéseinek hála elveszik az összes Assassin's Creed játékod összes mentése, vagy amikor az az angyali Rockstar az aktuális GTA-ja miatt minden más játékot elérhetetlenné tesz, az teljesen helyes, jó döntés. Mert az EA működtet egy kicsit bugos keretrendszert (anno a Steam sem ám csúcsszuper rendszerként kezdte), és mert pénzt mer kérni a játékaiért, és mert olyan üzleti húzásokat alkalmaz, amit minden más kiadó is meglovagol, hát az egy szörnyeteg, a sátánnal hálnak a vezetői, és amúgy is, menjen a francba, mert egy üzlet üzletelni próbál. Teljesen jogos, hogy nem fegyvergyártók, fegyverkereskedők, dohánygyártók, dohánykereskedők kapják a világ legrosszabb cége díjat, hanem egy olyan üzlet, ami szórakoztató, nem halálos, opcionálisan használható termékeket kínál. Tudod mit, cumisüveg gyártóknak is odaítélném ezt a díjat, mert ők is legalább ekkora ember elleni bűnöket követnek el.

 

Szerk.: ja, és idén már meg sem kapta. Biztos bombákat kezdtek gyártani, hogy így javult a megítélése az emberek szemében. Vagy esetleg ciánt öntött az Amazonasba, vagy nem tudom, de az tuti, hogy minimum öltek ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, ami ment itt (mármint a neten) ME3 kapcsán EA oltás és hasonlók, nos erőteljesen nem értettem egyet azzal a már több, mint nevetséges (inkább szánalmas) sírás-rívással. (1-2 helyen, ahol akár minimálisan is védelmembe vettem az ME3-at és az EA-t én lettem a sátán maga... szóval no comment.) És az imént is írtam, hogy az Origint magát sokkal jobban utálom, mint a kiadóját. Ergo én nem vagyok fanatikus EA hater. Azért ezt szögezzük le. Az általad említett "viselkedési formák", amiket egyes 'emberek' tanúsítottak/tanúsítanak Electronic Arts-al szemben, pedig már az elmebajt súrolja. Ettől függetlenül magam is azt látom (megjegyzem nem, nem látom az összes játékgyártó/kiadó cég hozzáállást) hogy az EA bizony minden létező dologból próbál pénzhez jutni. Azt valóban mondhatjuk, hogy mit várunk a kapitalista világban egy profitorientált cégtől, ha nem azt, hogy profitot termeljen, ami oké, de sokaknak nem a legszimpatikusabb az, ahogyan ezt az EA teszi. Megjegyzem ez akkor sem indokolja a "net felgyújtását" amit a gamer társadalom egy jelentős része művel az EA ellen.

 

Az, hogy legrosszabb cég, én úgy gondoltam, hogy a játékok kiadásával foglalkozó cégek közül a legrosszabb, de akkor ezek szerint en bloc az összes cég közül a legrosszabb? Mert ha igen, akkor valóban vet fel kérdéseket a dolog. Megvallom őszintén én ebben nem igazán vagyok benne, csak a rendelkezésemre (hozzám eljutó infók alapján, valamint amit hébe-hóba olvasok) álló infók alapján rakom össze a képet, amit jó is, ha Dzséjt koma olykor rendbe tesz, aki jóval tájékozottabb ezen a téren (is), mint én. Az egyik kérdés, ami megfogalmazódott bennem, hogy akkor kik állapítják meg és leginkább MI ALAPJÁN, hogy melyik cég a legsz*rabb? Most azért, mert a net egy része forrongott az EA ellen és szidták a jó édes anyjukat is, kapta meg az EA a "díjat"? Nem hiszem. Ha meg mégis, akkor valóban bullshit ez az egész!

 

Tudom, hogy idén nem kapta meg a "díjat".

 

De a tény attól még tény marad: Az Origin egy nagy rakás trágya, és érthetetlen, hogy miért nem képesek a fejlesztőik rendbe tenni végre! A Steam viszonylag hamar kiforrotta magát és mára minimálisnak mondható problémával küzd. Az Origin is piacon van már évek óta, de nem nagyon látok előrelépést a fejlesztését illetően. Amit tényleg nem értek. Megjegyzem nem gyújtom fel a netet miatta, nem írom be az összes létező felületre, hogy az Origin mekkora f*s. Ide leírtam. Pont. Meg az egyik gamer barátommal (ha szóba kerül) magunk között megtárgyaljuk (de tényleg kulturáltan) hogy mit gondolunk az Originről. És ennyi. Én sehol nem vagyok az igazi haterekhez képest.

 

U.i.: Bocsi, én nem akartalak ezzel felhúzni. Szóval ha kérhetlek tedd vissza a bicskádat a zsebedbe! ;) Bezárva! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Consumerist című magazin állítja össze a listát az olvasók jelöltjeiből - kb. úgy, mint ahogy nálunk zajlott a TCW-s idényszavazás jelöltjeinek listaállítása. Az emberek elküldték a jelöltjeiket, a stáb meg kiválogatta a 40 legtöbb jelölést kapó céget. Aztán az "értő" közönség szavaz. Nem csak videojáték kiadók vannak benne, idén például a Time Warner Cable-lel szemben kapott ki az EA, és a győztes végül a Comcast lett, egy telekommunikációs és tömegmédiával foglalkozó cég. De indult a "versenyen" a Walmart (ez ugye olyan áruház hálózat, mint a Tesco), a McDonalds, a Facebook, a Microsoft, a Paypal/Ebay, meg bankok, stb. Rengeteg területről jöttek, itt meg lehet nézni az idei idény "nevezőit."

 

Az Origin azért elég sokat fejlődött az egykori EA Downloader óta, aminél a neve ellenére mindent lehetet csinálni, csak letölteni nem.

 

sokaknak nem a legszimpatikusabb az, ahogyan ezt az EA teszi

De mik ezek a nem szimpatikus húzások? A mikrotranzakció? Amikor divatba jött, boldog-boldogtalan ezzel jött, nem csak az EA. Fél éven át másról sem szóltak a játékhírek, minthogy mikrotranzakció kerül ebbe vagy abba a játékba. Ott van a GTA 5-ben, ami Take Two, ott lesz a Gran Turismo 6-ban, ami Sony (a Sony mellesleg tényleg majdnem minden játékába beleszuszakolja a mikrotranzakciót), ott van szinte az összes létező mobil játékban. Bekerül a World of Warcraftba (Blizzard), benne van a Ryse-ban (Microsoft), lesz az új Halóban is (szintén Microsoft), viszont mindenki azon akadt fenn, hogy a Dead Space 3-ban van. Igen, van, egy pillanatig sem éreztem, hogy használnom kéne. A játék az extra nyersanyagok hiányában is kijátszható legnehezebb fokozaton is, és van vagy három olyan pont a játékban, ahol futószallagon termelődnek a semmiből a nyersanyagok, csak ki kell lépni az ajtón, majd vissza. Persze az, hogy a Titanfallban nincs mikrotranzakció, ami szintén EA, az senkinek nem szúrt szemet. :) Vicces, hogy minden DS3 hír, amiben szó volt a mikrotranzakcióról, 20-30 kommentet kapott, amiben megírtuk, hogy a Titanfallban nem lesz, kapott ötöt.

Vagy az az unszimpatikus húzás az EA részéről, hogy akcióorientáltabbá teszik a játékaikat? Emiatt (is) szidták ugye a Mass Effect 3-at és a Dead Space 3-at. Ami kész röhej, mert az ME1-2 is akcióorientált volt (inkább volt shooter RPG elemekkel, mint színtiszta RPG), a Dead Space meg már a második résszel eltolódott a horror irányából a szörnyirtás irányába. Sőt, már a Dead Space vége is, hiszen a játék közepétől már csak a plasma cutterben több lőszerem volt, mint ahány necro az egész játékban van. Kétszer is végig lehetne lőni az első rész lőszermennyiségével a trilógiát. :) Mégis, a Dead Space 2 a legjobb játék a szériában, igaz, minden lehetséges módban beletaposott az első részbe, de hát oda se neki (mellesleg tényleg az lett a legjobb minden téren, csak ez is olyan, mint az ep1-2-3 és az ep4-5-6 esete - olyanokért szidják az amúgy nem sokkal rosszabb Dead Space 3-at, amit már az istenkirály elődje is elkövetett). De miért rosszabb ebben az akcióorientáltságban az EA, mint a Capcom? Mert ugye ha összevetjük a Resident Evilt a Resident Evil 6-tal, hát nehéz lenne azt mondani, hogy a két játék ugyanabba a sorozatba tartozik. És még egy kis ME3, kifejezetten örülök neki, hogy bár több a szöveg benne, mint amennyi az első két részben együttvéve volt, távolról sem kell annyit pofázni, nem kell makozni vagy hammerheadezni (az Atlasozást viszont élveztem, abból lehetett volna több), nem kell bolygókat szkennelni, de sikeresen helyretették azt, amit az ME2 csúnyán elcseszett: a karakter és fegyverfejlesztést. Szerintem az az ME3-ban tökéletes. Igaz, van a játéknak hibái (az Omega alulhangszerelt zene terén, a végső csatában szívesebben láttam volna változatosabb flottát, jó lett volna még a csata hevében is pár döntés, és egy végső boss fight sem lett volna utolsó, bár megértem, miért vetették el), de egyrészt, mindnek vannak, másrészt, nem azok a hibák, amiket felrónak nekik a gyűlölködők (bár a legtöbb fel sem rójja, csak annyit mondanak, sz*r és kész, a miértre szellemi alulképzettségük okán nem tudnak felelni).

Aztán, van még az első napi DLC. Hát kérem, ez nem EA találmány, de valahogy ez is a Mass Effetc 3-mon csapódott le. Oké, nyilvánvaló, a From Ashes és az Omega DLC is kivágott tartalom. Az előbbi ugyan nem érhető tetten, de Aria sztorija bizony igen, épp csak nincs egy fényreklám az Aria küldetések után, hogy nemsokára kapjátok a DLC-t, majd abban letudhatjátok az ő küldetéseit. De kapjunk már az agyunkhoz, kérem, az ME2-ben a Lair of the Shadow Broker és a Normandy Crash Site ugyanezen kategóriák! Liara története pepitában ugyanaz, mint Ariáé, amint letudod a játékbeli küldetéseit, akár ki is írhatták volna a fejlesztők, hogy folytatás a DLC-ben. A Normandy-s DLC pedig bizony első napi DLC! Ja, az ME2-nél elfogadjuk, mert csak. Mert az király, ugyan semmivel sem mozdítja előre a sztorit, csak az Arrival DLC, de azért király. az ME3 meg sz*r. Arról nem beszélve, hogy a Bethesda lazán túltett first day DLC-kel az EA-n, de a Fallout és Elder's Scrolls játékok azok igen királyak, de a Warner Batman: Arkham City-je is ugye remek játék, azon meg senki sem zsörtölődött, hogy olyan DLC-je is volt, amit a játék megjelenése ELŐTT lehetett megkapni. Jó, ruha volt, meg ingyenes, stb. de őszintén szólva, én az ME3 From Ashesért sem fizettem egy petákot sem. A gyűjtői kiadás része volt, amit olcsóbban vettem meg, mint amennyiért az alapjátékot kínálták.

Hogy sok DLC-t csinál, az a baj? Szó se róla, nem aprózzák el, de még nem jutott eszembe a rájuk gyújtani a székházat, mivel egy, boldogan vettem meg őket (már amelyiket, mert az ME-trilógia összes DLC-je megvan legálisan, ötért, ha fizetnem kellett), másrészt, jók (igen, még a páncél-dlc-k is, pedig nem is használom igazán egyiket sem), harmadrészt, az ME3-hoz is mennyi ingyen volt. Öt multiplayer DLC-t adtak ki ingyen, teli fegyverekkel, páncélokkal, térképekkel! Hány ingyenes DLC jelent meg eddig az Activision-féle Call of Duty-hoz? A Ghostshoz van eddig két DLC, ebből az egyik majdnem kétszer többe kerül, mint a Mass Effect 3!!!!!!!!!!!!!

És ezzel el is értük az utolsó vitatott ponthoz, az EA játékok drágák. Röhögő görcs fog el ezt olvasva. A Mass Effect Trilogy csomag olcsóbb, mint a Call of Duty: Ghosts. Pedig a Mass Effect történet DLC-éi hosszabbak, mint tíz éve bármelyik CoD epizód, ezek meg egybe csomagolták a három ME játékot, az ME1-2 összes DLC-jével, és néhány ME3-as DLC-vel. De nézzünk valami frissebbet: Battlefield 4 (megjelenés 2013. november 1.) prémium kiadás 49,99 euró. Call of Duty: Ghosts Gold Edition (megjelenés 2013. november 5.) 59,99 euró. Slusszpoén: csak a CoD: Ghosts Season Pass csomagja (ami ugye a játékot nem tartalmazza, ez a DLC-knek van, hogy előre kifizetve olcsóbban vehesd meg mindegyik jövőbeli DLC-t) kerül annyiba, mint a Battlefield 4 prémium változata! De az EA a mocsok szemétláda!

Tény, voltak az EA-nak hülye húzásai, sietették a Dragon Age 2 elkészültét, és bár a készítőknek még kellett volna egy kis idő, az ME3-at is korábban kiszórták. Ez utóbbi mondjuk valahol jogos volt az EA részéről, hiszen már eleve késésben volt a Bioware, és nem akartak egy féléves csúszás után még egy negyedéves csúszást. A co-opot sem kellett volna beleerőltetni a Dead Space 3-ban, mint ahogy a nyílt világra sem volt szükség - bár utóbbi silány kivitelezése a Visceral "érdeme", a co-op pedig egész élvezetes volt, még ha bosszant is, hogy néhány történeti szál emiatt nem nyílik meg. De ezek egyrészt megesnek, másrészt, azért a fejlesztőnek is a sara (a Bioware miért nem tartotta az ütemtervet, a Visceral miért nem tudta változatosabbá tenni a mellékküldetéseket?), harmadrészt, az összes többi kiadó eljátssza. A Gearbox mégsem volt jelölve eme csodás megmérettetésen, holott tavaly az Aliens: Colonial Marines-szel mindenkit átvertek. Elsikkasztották a Sony pénzét, átverték a játékosokat, és batytak fizetni annak a stúdiónak, akiknek kiadták bérmunkába az A:CM elkészítését, ami jól tönkre is ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már be is zsákoltam. Mi van az EA-val, elkezdett dolgozni azon, hogy szeresseék? Múltkor Dead Space, aztán Plants vs. Zombies, most Battlefield 3, ingyen, bérmentve. Ráadásul nem is noname cuccok, hanem mind AAA kategóriás játék (oké, a Plants vs. Zombies kicsit kilóg a sorból, de az is remek játék), és még csak nem is olyan hűde régiek. Biztos tanultak valamit a Valve-től, mert mostanában ott is gyakoriak az ilyen ingyenes játékok, igaz, utóbbinak pöppet nagyobb is a kínálata, nekik van miből szemezgetni. Mondjuk nem is baj, mert múltkor már én is hülyét kaptam az Origintől, amikor egy egész nap b*szott beengedni arra hivatkozva, hogy rossz a felhasználónevem és a jelszavam. Holott mindkettő helyes volt, a jelszót meg is változtattam, de az új jelszót sem fogadta el. Aztán utánajárva kiderült, hogy szerverproblémáik vannak, másoknak is előjött a hiba aznap. De hogy ilyenkor miért nem tudnak valami jelzést adni. Legalább az EA honlapra kiírhatnák, hogy van egy kis gondunk, türelem. Igazán kikupálhatnák már ezt az Origint.

 

A Dead Space gondolom az Originen volt ingyenes. Különben nem tudod mi az oka hogy be volt állítva az Origin hogy a Windowssal induljon és egyszer csak nem indul azzal? Sőt a Steam is ezt csinálj. Így maradtam le a Republic Commandoról is mely 66 %-kal olcsóbb volt. Hónapokig a gép indulásánál bejött mindkettő majd most már csak a Steam indul el de az is tálcán.

 

 

Az Origin egy nagy rakás sz*r! Ezen nincs mit szépíteni! Ahogy az EA sem a világ legjobb cége (tudjuk ugye milyen díjakat kapott több ízben is a közelmúltban - megjegyzem teljes joggal) bár én a kiadót közel sem utálom annyira, mint ezt a f*stalicska keretrendszert. Egyszerűen annyira tré, hogy arra nincsenek szavak! Borzasztó! Talán ezért is tolja az EA az Originre az ingyé játékokat, hogy ha már nem bír egy értelmes keretrendszert heggeszteni, akkor kompenzálandó ad pár grátisz gammát a felhasználóinak? :hmm:

 

Ebben nem értünk egyet. Nekem soha semmi bajom nem volt vele. Ugyanolyan stabil mint a Steam. Sőt egyszer neki köszönhettem hogy megmaradtak a mentéseim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán van, akit érdekel:

 

Június 3-ig ingyenesen elérhető a Battlefield 3 az Originen.

 

Köszi, már töltöm is!

 

Watch Dogs tesztet olvastam, sajnos még ez se az a bizonyos következő generációs játék, amire már várnak a PS4 tulajok is..

http://www.origo.hu/techbazis/20140528-ezt-a-jatekot-vartak-messiaskent-watch-dogs-teszt.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a sok infót. Igen, látszik mennyivel jobban benne vagy a témában, mint én. Sokszor csak pislogtam, miközben olvastam soraidat.

 

De akkor mégis mi lehet az EA ilyen szintű utálatának oka? Néhány nagyhangú, karizmatikus hatású megmondóember (vagy troll) elugatja magát, amire aztán ugrik az agymosottja? Vagy mégis hogyan alakult ki ez a jelenség? Van ötleted?

 

A Mass Effect Trilogy kiadásában az ME1-2 tényleg tartalmazza az ÖSSZES DLC? Bakker, én úgy hallottam, hogy mindegyik rész csak és kizárólag az alapjátékot tartalmazza.

 

-----

 

Watch Dogs nem igazán izgat. Egyre inkább jönnek azok a hype-olt címek, melyek semennyire nem mozgatnak meg. Ilyen volt a Titanfall is.

Watch Dogs valamennyire a GTA-ra hasonlít, de azzal sem játszottam a San Andreas óta. Azt sem toltam ki. Az uccsó, amit kipörgettem az a GTA 3 és a Vice City volt. Azok még tetszettek. GTA4-el sem játszottam egy másodpercet sem, és valahogy nem is hiányzik.

 

Sokkal inkább az indie címek felé fordulok mostanában. (De természetesen azokból sem minden!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dead Space gondolom az Originen volt ingyenes. Különben nem tudod mi az oka hogy be volt állítva az Origin hogy a Windowssal induljon és egyszer csak nem indul azzal? Sőt a Steam is ezt csinálj. Így maradtam le a Republic Commandoról is mely 66 %-kal olcsóbb volt. Hónapokig a gép indulásánál bejött mindkettő majd most már csak a Steam indul el de az is tálcán.

Yep, a DS is ott volt ingyenes. Az volt az első ebben a On The Hous akcióban, azt hiszem, két hónapja? :hmm:

Ezt sajnos nem tudom, nálam mindkettő le van lőve az automatikus indulások közül. Az Originnél talán egy frissítés a ludas, ha még nem próbáltad, talán működhet, hogy kiveszed az autoindulásból a pipát, elmented a változtatást, majd újra kipipálod, és megint elmented. Néha ez segít az Origin beállításain. A Steamnél ötletem sincs, talán ott is bevállik ez a trükk.

 

Ebben nem értünk egyet. Nekem soha semmi bajom nem volt vele. Ugyanolyan stabil mint a Steam. Sőt egyszer neki köszönhettem hogy megmaradtak a mentéseim.

Őszintén szólva, én sem találkoztam még összeroskadással. Az megesett, hogy ME3 multizás közben kivágott a szerver, vagy nehezen kapcsolódott, de ez semmivel sem rosszab, mint amikor ingyenes valamilyen játék a Steamen, aztán az egész rendszer behal. Azt hiszem, két hete volt, hogy ingyenes lett a Rising Storm - Red Orchestra 2, annyian rácuppantak, hogy nem lehetett a Steamről játékot telepíteni. 60 mbites netem van, mégis öt órámba telt leszednem a FEAR 2-t. A Wolfenstein: The New Ordert nem tartott csak tíz percig, pedig az 40 GB még a Steamen is.

A legnagyobb gondom az Originnel eddig tényleg az, hogy szerverbalhé miatt nem enged be. Ilyenkor sajnos játszhatatlanok a játékok, mert a Steammel ellentétben ezen mindenképpen be kell jelentkezned, hogy aztán offline módba váltssál, a Steamnél ha nem tudsz bejelentkezni, még indíthatod a játékot offline (ez valóban egy elég komoly hiányossága a rendszernek). Ezt leszámítva viszont nincs különösebb bajom vele. Az Uplay, a Social Network és a Games for Windows szerintem ezerszer rosszabb. Az utóbbi volt a legrosszabb, ott szó szerint voltak olyan játékok, amikkel küzdeni kellett, hogy játszhassak. Kedvencem, amikor elindul, nagy nehezen be is enged, de aztán kéri a frissítést. Rányomtál, hogy frissíts, erre kilépett az egész játékból, és nem csinált semmi mást. Na, kezd el újra. Persze a drága Microfos csak a keretrendszeren belül tette elérhetővé a frissítést. Arról nem beszélve, hogy amióta leállították, nem játszhatom a Resident Evil 5-tel, a GTA 4-gyel, a Bulletstormmal. Remélem, hogy kapnak patchet, mert én kapok máskülönben hülyét, hogy megvettem őket, de nem tudok velük játszani a Microsoft miatt.

szóval nem tudom, az Origint szidják, mint a bokrot, de kérdem azokat, akik utálják: ti nem játszotok GfW-s, Uplay-jes vagy Social Networkos játékokkal? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor mégis mi lehet az EA ilyen szintű utálatának oka? Néhány nagyhangú, karizmatikus hatású megmondóember (vagy troll) elugatja magát, amire aztán ugrik az agymosottja? Vagy mégis hogyan alakult ki ez a jelenség? Van ötleted?

Nagyjából ja, egy ugat, a többi bégetve követi. Tudod, a pásztorkutya és a nyája esete. :evil: Viszont a számok valahol a kiadókat igazolják. A Mass Effect 3 sikeres lett, nem csak pénzügyileg, kritikailag is. Még februárban tartottunk egy kis közvélemény kutatást, hogy olvasóink szerint melyek a legalulrtékeltebb játékok. Nem éppen világraszóló eredmény, de a listán ott a Mass Effect 3. Persze, amint közöltük, a kommentelők kis hányada máris jött, hogy mit keres a listán. De ha az ember megnézi, mindig ugyanaz a pár ember fújja a nótát. Nézd csak meg a kommentelők között, egyből kiszúrhatod Lenincatet, na most ő egy olyan kommentelőnk, hogy ha leírod a Mass Effect címet valamilyen hírbe (arról szól vagy csak példának állítod), tuti beír egy kisregényt arról, hogy miért pocsék a harmadik rész.

Az a baj a nettel, hogy akinek tetszik valami, az egyszer leírja, azt jócakát. Akinek nem tetszik, vagy azt látja, hogy ezzel majd jól felhúz embereket, az meg csak írja, és írja, és írja. Mert puffogni könnyebb, mert trollkodni valamiért élvezet, stb. És ezért tűnik úgy, hogy megy a nagy anyázás. Közben nem! A Mass Effect 3 kifejezetten sikeres játék lett, a botrány körülötte meg még valószínűleg meg is lökte kicsit az eladásokat (amúgy az ME1 körül is volt anno egy csinos kis botrány, akkor azzal még az CNN is foglalkozott :) ). Az tény, hogy az eredeti befejezés szerintem is elcseszett volt, de nem a történet, hanem az elkapkodott megvalósítás miatt. Amiatt én is anyáztam, mert azt sokkal jobban meg lehetett volna csinálni. És jéééé, a Bioware meg is csinálta, az EA pedig ingyen odaadta. Onnantól kezdve az ME3 majdnem tökéletes játék lett.

 

A Mass Effect Trilogy kiadásában az ME1-2 tényleg tartalmazza az ÖSSZES DLC? Bakker, én úgy hallottam, hogy mindegyik rész csak és kizárólag az alapjátékot tartalmazza.

Hupsz, ebben mellé fogtam. Igazad van, nem adták meg hozzá az összes DLC-t az ME2-höz. Az 1-hez igen, az ME3-hoz a multit feloldó pass került be, az ME2-be pedig a Cerberus Network (Normandy Cras Site és Zaeed, plusz a páncélok és fegyverek).

 

Watch Dogs nem igazán izgat. Egyre inkább jönnek azok a hype-olt címek, melyek semennyire nem mozgatnak meg. Ilyen volt a Titanfall is.

Hát ez a kit mi érdekel. Nekem nyolc, hogy indie vagy agyonhype-olt AAA kategóriás szuperjáték, ha nem ragad meg, akkor megy a levesbe. A Titanfall speciel megragadott, amíg bétáztam, de meg már nem veszem, mert nincs annyi szabadidőm, hogy ennyit multizzak. A GTA 5-tel talán egy órát játszottam, de az is igencsak megragadott, holott csak annyival mulattam az időt, hogy ide-oda autókáztam, buszt raboltam utasokkal, hegytetőről ugrattam le kamionnal, meg mélytengeri búvárkodtam búvárfelszerelés nélkül. Ja, meg a szokásos, baseballütővel hessegettem arébb a járókelőket, vagy autóval elindultam a járdán. Aki nem tudott félreugrani, annak kellemetlen napja lett (igen, szadista állat vagyok, muhahahahaaaa). :D

Az indie játékokkal az a bajom, hogy nekem a grafika bezony nagyon számít. Manapság nem tudok sokat játszani olyan játékokkal, amiben oldalnézetből, vagy felülnézetből kell játszani, izometrikus a grafika, vagy akármi. Legyen az a grafika élethű, csúcsszuper. Jó, vannak kivételek, pl. a Walking Dead játék, de az meg stílusos. Nemrég teszteltem az Adorables című magyar játékot, tök aranyos kis cucc, de hosszú távon nem fog lekötni. Vagy ott az örök klasszikus, a Halo-széria, hiába a világ egyik legkedveltebb FPS-e, a mai napig nem tudom, mit esznek rajta, annyira untam. Szóval, kinek mi jön be. Én szívesebbn játszom agyonhype-olt játékokkal, mint indiekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...ti nem játszotok GfW-s, Uplay-jes vagy Social Networkos játékokkal? :o

 

Nem igazán. Aszem 1-2 játékom volt régebben Games for Windows keretrendszerre (Egyébként GfW-al kapcsolatban majd lesz egy konkrét kérdésem). Hát az tényleg egy minősíthetetlen f*startály. Ahhoz képest az Origin nevét valóban aranyba lehetne foglalni. Uplay egyszer volt fenn a gépemen FarCry3 Blood Dragon miatt. Nem volt szimpatikus alapból de semmi bajom nem volt vele. Bár rövid ideig és csak azzal az egy játékkal használtam. Social Network-el pedig még soha nem volt dolgom.

 

Akkor megpróbálom összeszedni a gondjaimat Origin-t illetően:

 

- Felhőtárolás néha meghülyül (oké, megesik, nem is ez a legnagyobb gond)

- Nekem is volt olyan (nem is egyszer), mint amit néhánnyal lentebb írtál, hogy hiába írtad be a helyes f.nevet és jelszót, nem engedett be.

- ME3 multinál, mikor a haverokkal akarunk játszani 10 próbálkozásból legalább 6x nem tudunk csatlakozni egymáshoz. (Kissé frusztráló...)

- Rendszer újratelepítés után Steam esetében nem kell a játékokat újra letölteni, mert a Steam intelligens annyira, hogy felismerje és megtalálja a korábban róla letöltött játékokat a fiókhoz. Ellenben az Origin erre nem képes. Lehet mondani, hogy ott a net, szedjem le újra. Jaja... csakhogy nekem nem valami combos a netem. Jól is néznék ki, ha az egyébként is egyre combosabb méretű játékokat egy-egy újratelepítés után (még ha ez nem is történik meg túl sűrűn) újra és újra letöltsem. Ha a Steam ezt meg tudta oldani (ami egyébként az egyik kedvencem a Steam-ben sok más mellett) akkor oldja meg az Origin is.

- Crysis 2 Maximum Edition játékhoz az Origin egyszerűen nem engedte feltelepíteni a magyarítást. Felvettem a kapcsolatot a magyarítás készítőjével, aki azt mondta, hogy utánajárt és kipróbálta Originen a Maximum Edition változathoz a keretrendszer tényleg nem engedi fel a magyarítást. Mekkora bullshit már ez? Steam-es Crysis 2 Maxmimum Editionnál semmi baj nem volt. Rendesen felment a magyarítás.

 

Ezek most hirtelen, de dereng még más is... csak nem tom mi volt az :P

 

Frenkie, ez olyan, mint hogy nálam meg nem volt soha torrent kliens és rendszer összef*sás nagymeretű torrent töltése esetén. :) Van ez így. ;)

 

-----

 

Dzséjt, igen. Kinek mi jön be. Én is ezt tartom. Korábban ugrottam volna az olyan játékokra, mint a Titanfall. Ma már viszont nem. Nagyon szerettem a COD sorozatot, de az MW3 óta egyszerűen nem érdekel. Nem mozgat meg egy fikarcnyit sem. Kijött a BF4, gyönyörű grafika, minden... egy pillanatig nem gondolkodtam azon, hogy ki kellene próbálni. BF3 sem nyűgözött le soha. Egyszerűen azt látom magamon, hogy változom ezen a téren.

 

Ami a grafikát illeti, nos igen, jómagam is nagyon szeretem a szép és realisztikus grafikát, de egyre inkább nem ez az elsődleges nálam. És hangsúlyoznám a "nálam" szót! Egy játékban ma engem már csak két dolog tud megragadni igazán: történet és hangulat. Na meg persze, hogy eleve felkeltse az érdeklődésemet az adott produktum, amit a fent említett címeknek kb 0%-ban sikerült elérniük. Mint mondtam, a WathDogs dettó. Crysis 3 az egyik legszebb grafikával rendelkező játék, és noha a 2. részt nagyon szerettem (nekem az a kedvenc) és mákomra sikerült is beszereznem ingyé a játékot, 10 percnél tovább nem játszottam vele. Valamiért nem vonz. Már az első 10 percben nem éreztem azt, ami a 2. részben kegyetlenül megfogott. Hiába a lélegzetelállító grafika. Természetesen idővel ki fogom pörgetni, de nem érzem azt a késztetést, hogy most azonnal toljam ezerrel.

 

Ha időm van játszani, akkor általában DayZ-t nyomok (elsősorban az Arma 2 modot, mert a Standalone még nagyon kiforratlan). + Nemrég fogtam bele egy ME3 alapjáték végigjátszásba magyar felirattal, SW KOTOR végigjátszásba és tervezek egy 2009-es Wolfenstein végigjátszást is a YouTube csatornámra, mert a The New Order még nincs meg nekem és egy darabig sajnos nem is lesz, de addig elütöm az időt a 2009-es résszel, ami nekem kifejezetten tetszett. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Felhőtárolás néha meghülyül (oké, megesik, nem is ez a legnagyobb gond)

- Nekem is volt olyan (nem is egyszer), mint amit néhánnyal lentebb írtál, hogy hiába írtad be a helyes f.nevet és jelszót, nem engedett be.

- ME3 multinál, mikor a haverokkal akarunk játszani 10 próbálkozásból legalább 6x nem tudunk csatlakozni egymáshoz. (Kissé frusztráló...)

- Rendszer újratelepítés után Steam esetében nem kell a játékokat újra letölteni, mert a Steam intelligens annyira, hogy felismerje és megtalálja a korábban róla letöltött játékokat a fiókhoz. Ellenben az Origin erre nem képes. Lehet mondani, hogy ott a net, szedjem le újra. Jaja... csakhogy nekem nem valami combos a netem. Jól is néznék ki, ha az egyébként is egyre combosabb méretű játékokat egy-egy újratelepítés után (még ha ez nem is történik meg túl sűrűn) újra és újra letöltsem. Ha a Steam ezt meg tudta oldani (ami egyébként az egyik kedvencem a Steam-ben sok más mellett) akkor oldja meg az Origin is.

- Crysis 2 Maximum Edition játékhoz az Origin egyszerűen nem engedte feltelepíteni a magyarítást. Felvettem a kapcsolatot a magyarítás készítőjével, aki azt mondta, hogy utánajárt és kipróbálta Originen a Maximum Edition változathoz a keretrendszer tényleg nem engedi fel a magyarítást. Mekkora bullshit már ez? Steam-es Crysis 2 Maxmimum Editionnál semmi baj nem volt. Rendesen felment a magyarítás.

- A felhőtárolás sajnos meg tud hülyülni minden keretrendszernél. Az Uplay nekem egyszer elvesztette az Assassin's Creed mentéseim, ami azért frusztráló, mert az AC-széria csak az Uplayre ment. Nincs fizikai mentés PC-n, ha nincs netkapcsolatod, esélyed sincs játszani. Sőt, akkor sem, ha van netkapcsolat, de az Ubisoft szerverei éppen nem működnek. De a Steam felhőtárolójáról is hallottam már, hogy hajlamos felejteni. Azt mondjuk nem használom, ellenben az Originét annál sűrűbben. Mondjuk mindig a gépen lévő mentéseket töltetem be, de feltöltöm őket az Origin felhőbe is. Ennek köszönhetően tudtam visszaszerenzi a Mass Effect megjelenésekor indított, azóta pátyolgatott mentésemet. Az Origin nélkül most ott lennék, hogy a karakter, amivel 2007 óta játszom az ME-sorozatot, elveszett volna. Pedig ez a legkedvesebb karakterem, hiszen ezzel úgy megyek neki a játéknak, hogy még nem ismerem a történéseket, így nem tudom azokat manipulálni.

- Hát igen, ez elég gáz.

- Igen, ezt is tapasztaltam, de mint írtam, ez megeshet a Steamnél is.

- Na ja, ez egy komoly hiányossága mindegyik keretrendszernek. A Steamnél azért működik, mert akármelyik meghatóra telepíted, az alapvető útvonal (meghajtó\XYZ\SteamApps\commons\) mindig ugyanaz marad. Ellenben az Originen szabadon megadható, hová akarod telepíteni a játékot. Valahol ez jó, valahol bonyolítja az életet. De a megabites net világában azért nem olyan gáz. Azért még nem elterjedtek a 40 GB-os játékok. :)

- Bocs, de ez valószínűleg a Crytek hibája, nem az Originé. A sima Crysis 2-re lazán felmegy a magyarítás, pedig nekem is Origines. Vagyis, dobozos, de elfogadta a reget az Originen, és inkább onnan használom. Mint ahogy simán telepítettem magyarítást a Bulletstormra, a a Dragon Age-ekre, a Mass Effect 2 DLC-kre, a Mass Effect 3-ra, a Dead Space 2-3-ra. Valahogy kétlem, hogy az EA-nak szándékában állt, hogy csak és kizárólag a Crysis 2 Maximum Editionra ne lehessen magyarítást telepíteni. Inkább a Crytek elcseszett valamit.

 

Ami a grafikát illeti, nos igen, jómagam is nagyon szeretem a szép és realisztikus grafikát, de egyre inkább nem ez az elsődleges nálam. Egy játékban ma engem már csak két dolog tud megragadni igazán: történet és hangulat.

Akkor ezek szerint mégiscsak elsődleges a grafika, hiszen a hangulatot az nagyonnagy mértékben meghatározza, és a történetet is befolyásolja, hiszen a grafikával mesélik el és persze a grafikai megoldások korlátozhatják. ;) Sokan ezt marhára el tudják felejteni, a grafika adja a vizualitást, a játék hangulatának alapmeghatározója, a történet formálója. Szerinted a Mass Effect 3 ugyanolyan hatásos lenne a Wolfenstein 3D motorjával? A grafika minden játékosnak számít és elsődleges, tényleg csak azoknál nincs értelme figyelni, mint a Plants vs. Zombies - de még annak is remek grafikája van, hiszen ezt az agyamentséget csak ezzel az édibédi cuccal lehetett eladni. A Metro vagy a Witcher játékok remek példák. Könyvben megteremtenek egy hangulatot, de ezt a hangulatot csak a mai grafikai szinten lehet prezentálni. Ezek a játékok azért hangulatosak, mert remek a bevilágítás, az árnyékok, vannak részecskeeffektek, ködeffektek, stb. Vagy jó példa a Half-Life. Mennyivel hangulatosabb a Black Mesa, pedig az az első rész remake-je, legtöbb esetben csak újra van modellezve az első rész pályája. És persze, szeretnénk-e annyira Elizabeth-et a BioShock Infinite-ban, ha nem lenne olyan valóságos figura? Ha az arcjátéka még mindig a Doom grafikai megvalósításait használná? Tény, nem csak ez járult hozzá a sikerhez, hiszen ott vannak még az egyéb elemek (hang, szöveg, személyiség, stb.), de a látvány az, ami ezt nagymértékben, iszonyú nagy mértékben prezentálja.

Akkor van baj, ha olyan játékot kapunk, mint a Crysis 3, ahol a gyönyörű látványhoz pocsék karakterek és zagyva történet párosul. Szóval szerintem nem jó meglátás az, ha a grafika nem elsődleges, hanem a hangulat és a történet, hiszen ennek ak ettőnek eleme a grafika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit leírsz az igaz, de valahol mégis ellentmond azzal, amit a Crysis 3-al írtam. Ha egy bizonyos szemszögből nézzük, akkor be kellett volna darálnia a Crysis 3-nak 10-15 perc alatt (ahogy azt tette a 2. rész is). Ennyi idő alatt még nem tudom, megállapítani, hogy a karakterek menyire pocsékak és a történet is mennyire zagyva. Egyszerűen az, amit a pofámba toltak az első percekben, nem volt több, mint lenyűgöző látvány, de semmi más, semmi, ami azt mondatta volna velem, hogy igen, ezt kipörgetem, mert magába szívott teljesen. Szóval valahol igaz amit írsz, de nem 100%-ban. ;)

 

A Crytek érdekes módon sz*rta akkor el a Crysis 2 Maximum Edition-t, ha a Steam-es verziónál ez a probléma nem állt fenn. Mindegy. Mindenesetre érdekes.

 

Egy szó, mint száz, én és az Origin nem vagyunk puszi pajtások.

 

A gigabites netek világában élni egy dolog. Egy olyan utcában, ahol sz*rnak a fejlesztésre meg egy másik ;) Így is mikrohullámú netet használok. 10/2-es csomagot és 5500Ft-ot fizetünk érte/hó. Szóval ... erről ennyit, sajnos :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 10/2-es csomag nem rossz, már ne is haragudj. Egy évvel ezelőtt nekem sem volt sokkal jobb.

 

Hát nem tudom, nekem már az eleje elég beszédes volt a Crysis 3-nak. Eleve, a Próféta karaterről már az első két részből tudtuk, hogy nem nagy szám, Pszichó is sík egyszerű. Aztán minden magyarázat nélkül vágnak be minket egy olyan szituációba, ami baromira nem áll összehangban az előző rész végével. A Crysis 3-nak tehát van előélete három másik játék képében, és ha az emberben nem is tudatosul, azért tudat alatt hamar rájön, hogy itt valami nem kerek. Arról nem beszélve, hogy a hangulat hiánya már a menüben feltűnő. Azt meg azért én sem írtam, hogy csak a grafikával lehet hangulatot teremteni, vagy mindenkinek sikerül a grafikával hangulatot teremteni. Szóval nincs itt ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban egyetértek Riddick-el, hogy olyan volt már, hogy egy gyenge grafikájú játék be tudott szippantani, mert jó volt a hangulat/sztori (Fable sorozat, Dishonored, Dragon Age: Origins stb.) de olyan még sose, hogy egy kiváló grafikájú, de gyenge hangulatú/sztorijú cucc érdekeljen vagy netalántán végig is toljam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10/2-es csomag 5500Ft-ért sok. Pláne, hogy ez az elérhető legjobb itt. Ez is mikrohullámú kapcsolattal. És tudva azt (utánajártam) hogy huzamosabb ideig nem is lesz jobb ennél. Bár egy szavam nem lehet. 2006-tól 2012 év végéig egy a 4 megabitet is alig alig elérő trágya minőségű ADSL netünk volt, ami elég gyakran megszakadt. Képtelenség volt rajta elvégezni a tárgyfelvétel kényes műveletét is a percenként való szakadozás miatt. Aztán 2012 év vége felé váltottunk mikrohullámú netre. ( ** És azért nem korábban, mert sajnos korábban nem volt mire!) Először egy 5 megabites csomagra és csak néhány hónapja van meg a 10/2-es. 15/3-ast akartam (ez az elérhető legmagasabb csomag a szolgáltatómnál mikrós netnél) de valami oknál fogva szakadozni kezdett, így kénytelenek voltunk visszaállni 10/2-re. Egyébként a 15/3-as csomag már 8500Ft volt. Szóval a korábbi évekhez képest egy büdös szavam nem lehet, ha az itteni viszonyokat nézem. Évekig egy 4 megabitet sem elérő (van, hogy 1 vagy 2 megabit volt a csúcs) szinte percenként szakadozó borzsztó ADSL használat után kész kánaán volt a mikrós net stabilitása és aztán a 10/2-es csomag. Mintha kitárult volna a világ. :P Ami a dühítő inkább, hogy tőlünk nem messze, a körúton be van vezetve a tömbházakba szinte az összes létező szuper net és sz*rér-h*gyér köttethetőek (pl 240 megabites Fiber Power, Digi, csomó helyi szolgáltató kábeles és optikai csomagja, stb) a mi családi házas utcánkban meg SEMMI! És mikor érdeklődtem, hogy mikor várható fejlesztés, a koma nevetve csak ennyit mondott. "Szerintem arra soha!" :D

 

Én annyiban egyetértek Riddick-el, hogy olyan volt már, hogy egy gyenge grafikájú játék be tudott szippantani, mert jó volt a hangulat/sztori (Fable sorozat, Dishonored, Dragon Age: Origins stb.) de olyan még sose, hogy egy kiváló grafikájú, de gyenge hangulatú/sztorijú cucc érdekeljen vagy netalántán végig is toljam.

 

:peace: Kösz, hogy legalább ennyiben! :):D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban egyetértek Riddick-el, hogy olyan volt már, hogy egy gyenge grafikájú játék be tudott szippantani, mert jó volt a hangulat/sztori (Fable sorozat, Dishonored, Dragon Age: Origins stb.) de olyan még sose, hogy egy kiváló grafikájú, de gyenge hangulatú/sztorijú cucc érdekeljen vagy netalántán végig is toljam.

De valahogy a felsorolt játékok is az AAA kategóriába és nem az indie-be esnek, és egyiknek sem volt azért az akkor időkhöz képest annyira gyenge grafikája. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem, de mindegyik azért a kora mögött járt. Különösen a Dragon Age: Origins, amit amikor először megláttam leesett az állam... mert álmomban nem gondoltam, hogy egy korabeli játék ilyen pocsékul tud kinézni. Ennek ellenére szuper egy darab volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha időm van játszani, akkor általában DayZ-t nyomok (elsősorban az Arma 2 modot, mert a Standalone még nagyon kiforratlan). + Nemrég fogtam bele egy ME3 alapjáték végigjátszásba magyar felirattal, SW KOTOR végigjátszásba és tervezek egy 2009-es Wolfenstein végigjátszást is a YouTube csatornámra, mert a The New Order még nincs meg nekem és egy darabig sajnos nem is lesz, de addig elütöm az időt a 2009-es résszel, ami nekem kifejezetten tetszett. :)

 

Én most fejeztem be a 2013-as Tomb Raider játékot, valami überbrutál hangulatos volt az egész. Nagyon meg voltam elégedve a játékkal, szerintem jövőre valamikor újrajátszom.

Most én is a Mass Efffect játék első részével kezdek lassacskán, és végig szeretném tolni az egész trilógiát, mert még nem volt rá alkalmam! :(:para:

De a Witcher első részébe is belevágtam..

Ezekkel a játékokkal el lehet lenni egész nyáron, annyira hosszúak és összetettek. :)

 

A BioShock Infity-t el lehet úgy kezdeni, hogy nem játszottam a középső résszel? :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BioShock Infity-t el lehet úgy kezdeni, hogy nem játszottam a középső résszel? :hmm:

 

Igen, az Infinite alapjáték története a többitől függetlenül élvezhető, majd a két DLC is csak az első részhez k kapcsolódik - ami persze a sima Infinite-t is teljesen más megvilágításba helyezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt mondtam, hogy a Steam hibátlan. ;)

Nem mondtan, hogy mondtad, csak vicces, hogy alig egy nappal az Origin specifikus hibáinak felemlegetése után a Steam ugyanazt a hibát produkálta, miközben azt dícsértük. Imádom, amikor az élet ilyen fricskát mutat. :D

 

A BioShock Infity-t el lehet úgy kezdeni, hogy nem játszottam a középső résszel? :hmm:

Nem! Amit reaper írt, az 100%-ig igaz, de akkor sem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BioShock Infity-t el lehet úgy kezdeni, hogy nem játszottam a középső résszel? :hmm:

 

 

Nem érdemes. A helyes sorrend, Bioshock 1-2 majd Infinite.

 

 

 

Végigolvasván az eszmecserét a véleményem a következő.

Riddick: Az nem az Origin hibája hogy neked rossz a neted. Ezen rendszer Nyugat-Európa és az USA felhasználóit hivatott elsősorban kiszolgálni. Pontosan azért mert ott fejlettebb a net, és simán kifizetik. Dél-Koreában lassan alap lesz a 300 Mbites net(ugye ők is nyugat), de a nálunk jobb gazdasági helyzetben lévő országokban is a 100 Mbit szinte alap. Szerinted Jürgent Münchenből zavarja hogy újra le kell tölteni a játékot mikor maximum 10 perc?Szerintem ne használjuk érvként a mi kelet-európai szegénységünket egy rendszer ellen. Az Originnél a kutyát nem érdekli hogy Riddick Kelet-Magyarországon nem tudja letölteni a játékot mert lassú a netje. Gondold már el hogy egy Mercedest vagy Audit azért birálnánk mert sokat fogyaszt és a szegényebbek nem tudnak üzemanyagot vásárolni bele.

Tudomásul kell venni hogy az Originnél a jól fizető emberek a jó vevők.

Olyan helyre kell költözni ahol DIGI van és mindjárt megoldódik a probléma.

 

 

A grafikai kérdésben meg Dzséjttel értek egyet. Most játszom a Metro:2033-at. Igy full hd-ban minden maxon elhiteti azt velem hogy tényleg egy lepusztult posztapokaliptikus világban járok. Szinte érzem a mosdatlan testek szagát, a büdös metrót a félelmet a bármikor betörő mutánsok miatt, a napról-napra élés kilátástalanságát.

Vagy a Max Payne 3-ban a nyomornegyedben állva éreztem a fülledt hőséget azt az érzést hogy a nyomornegyedben mindjárt letámadnak.

Szóval a grafika nagyon fontos a játékban hisz ha az minél jobban közelít a valósághoz annál élethűbb, annál beleélhetőbb a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.