Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Valaki játszik vele? Tudom Dzséjt is most kezd majd neki ugye :)

Ha minden igaz. A futár elviekben már meg kellett, hogy hozza. Sajnos terven kívül behívtak ma nappalosnak, így én is csak este kezdhetek neki. És sajnos holnap meg 24-ezek, így este kell kiélveznem, mert aztán egy napon át elvonás lesz. Aludni ráérek én a munkában is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már települ. Azért poén, be kellet regelni a Steamre, de attól még lemezről jön. Egek, ezer éve nem telepítettem lemezről, pláne nem kettőről. Lassan negyvenöt perce pörög a BD olvasóm. :)

 

Egy hónap múlva meg új COD.

És végre egy CoD, ami érdekesnek tűnik. Remélem jobb lesz, mint a Black Ops. 1-2 (mondjuk az egy még nem volt rossz), meg a Ghost. Ez a sci-fis környezet és a sztori érdekes újításnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És végre egy CoD, ami érdekesnek tűnik. Remélem jobb lesz, mint a Black Ops. 1-2 (mondjuk az egy még nem volt rossz), meg a Ghost. Ez a sci-fis környezet és a sztori érdekes újításnak tűnik.

 

 

Én attól tartok hogy olyan lesz minta Ghost és a Black Ops 2. Ezekben is jövőbe ugrottunk és elképzelt fegyverek voltak. Na majd meglátjuk mernek-e újítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien Isolation játék most jelent meg a héten.

Én ma estétől fogom tesztelni :)

Na Jake, hogy állsz? Nekem most volt egy 24 órás kihagyásom, de most kicsit megint belekóstoltam. Hát nem tudom, mitől fosom rajta jobban össze magam. Ha egy asztal alatt kucorgok, miközben a drága a szobát pásztázza, vagy ha tudom, hogy a pályán van, de nem mászik elő a szellőzőből. Amúgy iszonyú intelligens a rohadék. És totál random a játék. Ugyan még egyszer sem haltam meg - illetve rosszul mondom, egy bug miatt kénytelen voltam meghalni, mert elakadt egy figura animációja és eltorlaszolta az utat, de ez nem számít -, de ahogy volt alkalmam elnézegetni a dögöt, az valóban nem előre behatárolt utat jár be. Felmászik a szellőzőbe, néha csak úgy visszafordul - szóval ne lopakodjatok a hátában, gondolván, hogy nem néz vissza... De, visszanéz. És egy haver mesélte, hogy a rohadék trükközik is. Egy haver mesélte, hogy bemászott a szekrénybe, erre a dög odament a szekrényhez és csak ácsorgott. Ripley meg majd megfulladt, ahogy visszatartotta a lélegzetet. Aztán kiment a dög, haver fellélegeztette Ripley-t, megnézte a detektort, konstatálta, hogy a lény távozott. Kilépett a szekrényből, ki a szobából, át az ajtón és hupsz, Ripley megtorpant, majd a hasán átszaladt egy tüskés farok. A dög meglapult az ajtón túl, a fal mellett, és megvárta, míg kimegy. Beszarás!

Amit meg én éltem meg: kilépek egy pályáról és észre vettem, hogy csöpög valami az egyik szellőzőből. Mondanom sem kell, nem léptem be alá. Van egy olyan gyanúm, hogy ott állt lesben, mert aztán végig ott volt körülöttem. Nem mászott le a szellőzőből, de a pályán végig kísért a csövek dübörgése, és a detektor is állandóan jelezte, hogy mozgást fog. Viszont nem mertem elővenni, féltem, ha elkezd csipogni, a dög még le talál jönni. A pálya végén sajnos kiszúrtak az androidok és elég zajosan kezdtek üldözni. Na, akkor nem tököltem. Futás, lesz, ami lesz. Buzgón reménykedtem, hogy ha elő is mászik őkelme, előbb az androidokkal foglalkozik. Szerencsére eljutottam a liftig.

Nagyon fosatós játék. Nem ijesztget, hanem folyamatosan félelemben tart. Az androidoktól nem kell tartani, hót hülyék szegények, az embereket sem volt eddig nehéz elkerülnöm, de a dög... Az valami brutális. Azzal nem lehet cicózni, mondom én, aki eddig csak egyszer találkozott vele, pedig már túl vagyok négy misszión. Más ennyi küldetés alatt hatszor meghalt, mert állandóan belefutott.

 

Szerk.: látom, egyre járt az agyunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt egy napos kihagyásom most, és eddig egyszer akasztottam össze a bajszom mellem a döggel :D

Imádom bejárni egyszerűen az űrállomást. Lenyűgöz az az aprólékos munka, amivel megalkották a folyosókat, szellőzőket, irányító termeket. Eszméletlen.

Több dolog is eszembe jutott, mialatt estefele, a fülesemmel a fejemen, sötétben haladtam előre a sötét folyosókon.

- Hát a Fox egy egy ilyen típusú Alien filmmel még simán kijöhetne mostanában. Adjunk esélyt egy Alien 5-nek, de csak ha ilyen klassz atmoszférával látják el, egy remek rendezővel egyetemben.

- Leültetném Ridley Scottot játszani a gémmel, hátha utána már nem nyilatkozna ilyeneket, hogy a xeno már nem félelmetes szörnyike :D

- Néha lehalkítottam a hangot, felkapcsoltam a kislámpát és nagyokat lélegeztem. Jót tesz az egészségnek :D

- Ha szuper eladási mutatókkal bír majd a játék, vajon a Fox kisajtol magából egy Alien mozit? Igen...ismét ez merült fel bennem. Egyszerűen - látjuk most is milyen sikeres volt egy horror film a mozikban- ha jól összeraknának egy ilyen filmet- de örülne a pici szívem.

 

Szerk.: látom, egyre járt az agyunk. :D

:lol:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap este kezdtem neki. Nem jutottam még valami sokra vele mert az áramhelyreállításnál elakadtam. Asszem hogy a szikrázó kábeles vacokkal van a gubanc. Belenéztem aegy kijátszós vidibe ami szerint össze kéne rakni valamit. Csak nem tudtam a folyamat menetét igazán követni

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap este kezdtem neki. Nem jutottam még valami sokra vele mert az áramhelyreállításnál elakadtam. Asszem hogy a szikrázó kábeles vacokkal van a gubanc. Belenéztem aegy kijátszós vidibe ami szerint össze kéne rakni valamit. Csak nem tudtam a folyamat menetét igazán követni

Ez abban a csarnokban van, ahol az óriási Sevastopol makett áll? Mert nem építkezni kell, hanem van egy lépcső, azon felmenni, és ott lesz egy kis szoba, ahol be lehet kapcsolni a generátort, olyan Jurassic Parkos pumpácsolós módszerrel. Már ha jól tippelem, hogy hol jársz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Makettel még nemigen találoztam. Egy bekapcsolhatatlan terminált viszont találtam. Az íródik ki bekapcs helyett hogy kevés hozzá az energia.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem tudom. A makettnél van egy terminál, ami ezt csinálja. Ne ilyen kis makettet képzelj el, hanem egy hatalmas nagy cuccot. Bár elsőre az ember nem jön rá, hogy az az állomás modellje kiállítva, inkább tűnik valami fellógatott hajtóműnek, vagy ilyesminek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az óriási Sevastopol makettes résznél én kb 10 percig bolyongtam, fel alá, mire rájöttem mizu :P

Rog ez ott van, ahol egy létrán fel kell jönni, és egy magnóból szól a zene?

Alsó szinten meg a csomagok találhatóak futószalagon?

 

Na ott kicsit megizzadtam, pedig csak a konzol képernyőn kell beindítani az áramot az irányítóteremben, a zöld képernyőn.. enter gombot kell megnyomni. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Akkor tovább keresgélek. Várnak a brutális xenók. :D

 

Rog ez ott van, ahol egy létrán fel kell jönni, és egy magnóból szól a zene?

Alsó szinten meg a csomagok találhatóak futószalagon?

Jaja ott akadtam el. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában jó nagyokat szívok az izolálódós Alien gamával.

Egy dokinak a kártyáját kéne felkutatni de egy brutálisan bosh'tet xeno mindig kinyírja Mandykét. Hogy lehet azokat a dögöket kinyírni mert lelőni és agyonverni sem tudom őket. Az is érdekelne hogy merre van az a kártya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában jó nagyokat szívok az izolálódós Alien gamával.

Egy dokinak a kártyáját kéne felkutatni de egy brutálisan bosh'tet xeno mindig kinyírja Mandykét. Hogy lehet azokat a dögöket kinyírni mert lelőni és agyonverni sem tudom őket. Az is érdekelne hogy merre van az a kártya.

 

Bocs Rog, nem lehetne az ilyeneket spoiler mögé rakni? Nem itt akarom megtudni mik vannak a játékban, hanem játszma közben.

Aki válaszol rá kérem hogy spoilerben tegye. Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Betettem spoiler mögé biztos, ami hótziher alapon, de itt inkább a válasz számítana spoilernek. De azért mégis.

Rog, bár sajnos így nem tudtam belőni biztosan, hogy hol jársz, de hátha:

 

Az orvosi szárnyban vagy, ahol egy figura egy zárt irodából dirigál? Mert azon a pályán jó párszor végig kell menni minden irányba, nem egyszerű a dolog, sok mindent meg kell csinálni. A xenót csak kicselezni lehet, megölni sehogy sem. Én nagyon sokat szívtam azon a pályán, eddig mindenki, akivel beszéltem, azt mondta, hogy az az egyik legkeményebb része - eddig nem is vitatom. Szellőzőbe bujkálás, szekrényben bujkálás, asztal alatt bujkálás, a noisemaker buzgó hajigálása az úti céllal ellenkező irányba, stb. Én az emberek megtámadását sem ajánlom, mert egyrészt, lövöldözni kezdenek, ami úgy vonzza a dögöt, mint anyacsavart az ipari mágnes, másrészt, nagyon jó figyelemelterelők. Emberenként legalább két másodpercig a dög nem veled foglalkozik, ez élet és halál felől dönthet. :) A kártya amúgy, ha jól emlékszem, a nagy ajtó után (amin át kell menni, miután a dokesz kiosztotta a feladatot) balra van, egy hosszú folyosó végén. Nálam addig nem mászott elő a dög, amíg nem szereztem meg, persze ez nem mérvadó. De ott tényleg sokat fogsz még mászkálni, én az eddig 12 órából hármat ott tököltem el.

 

 

Én ma végre többet is tudtam vele játszani - amióta megvan, csak aznap játszottam vele több órát huzamosan, hogy megvettem. Még mindig nagyszerű játék, nagyon oda kell figyelnie az embernek. Vannak benne nyugisabb szakaszok, de akinek nincs türelme egy-egy szakaszt akár öt-tíz alkalommal is bejárni, az lehet, hogy jobba, ha hozzá sem kezd. Tényleg sokszor megszívatja az embert a dög.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Rog, nem lehetne az ilyeneket spoiler mögé rakni?

Bocsi, máskor úgy teszek. :)

 

 

Rog, bár sajnos így nem tudtam belőni biztosan, hogy hol jársz, de hátha:

Igen annál a résznél járok amit felvázoltál. Köszi az infókat. :)

 

Közben találtam egy táblát és azt az utasítást kaptam hogy néhány szobát át kell néznem. Azokat kell megtalálnom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen annál a résznél járok amit felvázoltál. Köszi az infókat. :)

 

Közben találtam egy táblát és azt az utasítást kaptam hogy néhány szobát át kell néznem. Azokat kell megtalálnom.

 

Uh, tényleg, ezt el is felejtettem, pedig ezt előbb is kell teljesíteni. Mondjuk a játék nem lineáris, így lehet, hogy e nélkül is rábukkanhatsz, de így mindenképp egyszerűbb. Nem kell az egész pályát átfésülni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom amikor egy játék önreflexív- most játszok a ME3-mal és majd lefordultam a székről, amikor Vega és Cortez azon veszekszenek melyik a "jobb" jármű: a Mako vagy a Hammerhead. De már az elején is volt egy ilyen, amikor Victus mondja, hogy Garrust a lövegnél találjuk, mert ment kalibrálni valami :lol:

Egyébként eddig csillagos ötös a játék. Külön tetszik, hogy néha csak belehallgatunk néhány ember beszélgetésébe és úgy kapunk küldetést, habár a visszajárható helyek eléggé megcsappantak. És hála istennek, végre nincs se idegesítő "Mako-zás", se unalmas bányászgatás. Még talán annyi negatívum, hogy a ME2-ben jobban tetszett a Normady, de ezt is sikerült feldobni azzal, hogy végre nem mindenki csak végig 1 helyen ül/áll, hanem tényleg érződik, hogy ezen a hajón élnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien: Isolation - mától hivatalosan is az év játéka. Abba kellett hagynom, mert már túlságosan beparáztam valami miatt. Na vajon mi miatt? :D

 

Amúgy Riddick, van benne utalás a Prometheusra is. Eddig egyben biztos vagyok, egyet meg gyanítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien: Isolation - mától hivatalosan is az év játéka. Abba kellett hagynom, mert már túlságosan beparáztam valami miatt. Na vajon mi miatt? :D

Csak nem a királynőcivel akadtál össze? :D

Nekem most kell lezárnom a server farmot.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Riddick, van benne utalás a Prometheusra is. Eddig egyben biztos vagyok, egyet meg gyanítok.

 

Éreztem én, hogy kell nekem ez a játék! :) Köszi az infót. Mindenképpen be lesz szerezve idővel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom amikor egy játék önreflexív- most játszok a ME3-mal és majd lefordultam a székről, amikor Vega és Cortez azon veszekszenek melyik a "jobb" jármű: a Mako vagy a Hammerhead. De már az elején is volt egy ilyen, amikor Victus mondja, hogy Garrust a lövegnél találjuk, mert ment kalibrálni valami :lol:

Egyébként eddig csillagos ötös a játék. Külön tetszik, hogy néha csak belehallgatunk néhány ember beszélgetésébe és úgy kapunk küldetést, habár a visszajárható helyek eléggé megcsappantak. És hála istennek, végre nincs se idegesítő "Mako-zás", se unalmas bányászgatás. Még talán annyi negatívum, hogy a ME2-ben jobban tetszett a Normady, de ezt is sikerült feldobni azzal, hogy végre nem mindenki csak végig 1 helyen ül/áll, hanem tényleg érződik, hogy ezen a hajón élnek.

Érdemes sűrűn bejárkálni a helyszíneket, én mindig körbementem a Citadel-en is, amikor csak lehetett. Persze sokszor csak ugyanazok a dumák mentek és semmi nem változott, de így se bántam meg a sok "elfecsérelt" időt. Amikor ugyanis történt valami, vagy változtak a párbeszédek, na azok kincset értek. Aethyta (asari pultos) pl. kifejezetten egy kincsesbánya. :D

 

A Normandy meg különösen sok finomságot tartogat. Majd amikor belehallgatsz még néhány egyéb beszélgetésbe is, meg belefutsz érdekes helyzetekbe a csapattársakkal... na akkor fogsz csak igazán lefordulni a székről. :D A Citadel DLC epic-hardcore-cool zárásáról már nem is beszélve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg multit is kell nyomni, hogy jobbak legyenek az esélyeim a végén?

Az elég sok dologtól függ.

 

Mire akarsz jobb esélyeket? :) Elég sok alternatíva van a végén, minél több az EMS, annál több elérhető. De sokan vannak, akik pont olyan befejezést akartak, amihez relatíve kevés is elég, így nem multiztak. Van pár olyan vég, amihez az alapjáték multi nélkül semmiképp (full-os ME és ME2 importált karakterrel és 100%-os ME3 végigjátszással, minden DLC küldetést beleértve) nem elegendő. Ha ezekre szeretnél esélyeket, akkor is van megoldás.

 

Az Extended Cut DLC leskálázza az adott befejezésekhez szükséges pontokat, így multi nélkül is elérhető mindegyik. Ezen kívül új választási lehetőségeket is behoz, valamint némi átértelmezéssel és új párbeszédekkel kicsit érthetőbbé teszi a végjátékot. Én ezt az utat választottam és minden nyitott volt a végén.

Annyiból problémás, hogy így se annyira egyszerű összeszedni annyi pontot. Jó import karakterekkel és sok küldetés-DLC kitolásával már nem túl nehéz, de a morális döntésekben így is elég szűk a mozgástér. Szóval szinte mindig nagyon akkurátusan és elkötelezetten ki kell aknázni a piros vagy kék párbeszéd- és közbelépés-lehetőségeket, különben felejtős.

 

Amúgy is az a helyzet, hogy az összes lehetőségért (vagy a készítők szerint értékesebbekért) bizony melózni kell. Ez pedig mindhárom játékra vonatkozik. A küldetések döntő többségét meg kell csinálni, rá kell menni a paragon/renegade skálára, fel kell fedezni a galaxis nagy részét, jó kapcsolatokat ápolni az ügyeletes jó/rossz arcokkal, ezt-azt gyűjtögetni stb.. Ha szereted az RPG-ket és bejön a ME, akkor ezzel nem lesz gond. Ha viszont valaki csapkodóan játszik, hamar végezni akar, csak akciózik stb., akkor multiznia is kell, különben esélytelen.

 

Végezetül, ha minden kötél szakad, akkor akár a cheat lehetősége is adott, leginkább Save Editor-ok formájában. Ha a játékélményt nem akarod rombolni, akkor céltudatosan csak pár olyan értékbe kell belenyúlni, ami a végjáték opcióit befolyásolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van pár olyan vég, amihez az alapjáték multi nélkül semmiképp (full-os ME és ME2 importált karakterrel és 100%-os ME3 végigjátszással, minden DLC küldetést beleértve) nem elegendő. Ha ezekre szeretnél esélyeket, akkor is van megoldás.

Ez így ebben a formában piszok nagy tévedés. Ha az ME1-ben és az ME2-ben is a jó döntéseket hoztad, és az ME3-ban is kimaxoltad a megfelelő döntésekkel a játékot (mindhárom játék esetén DLC-stül, hiszen sok pontot meg sem kapsz, ha nem teljesítetted az előző játék DLC-it, ugyanis egy-két küldetés meg sem jelenik az ME3-ban úgy), már akkor elérhető a szipiszupilegjobb befejezés a játék eredeti változata esetén. Igaz, akkor még tényleg számított, hogy milyen döntéseket hoztál - bár ha nincsenek nép- és társirtó hajlamaid, akkor nem igazán - a három játék esetén, mert úgy talán száz ponttal sem tudtad meghaladni a legjobb befejezéshez szükséges EMS ponthatárt. De el lehetett érni. Tudom, mert mindig elértem, viszont az elmúlt két évben ha tíz órát multiztam, lehet sokat mondtam. Most pedig, hogy az Extended Cuttal levitték nagyon durván a ponthatárt (majdnem ezer pontot levontak a legjobb befejezéshez, 4000-ről 3100-ra vitték a határt), már akkor is elérheted, ha nem importálsz karaktereket, csak kimaxolod az ME3-at. Itt már azért kell megizzadnod, hogy a legrosszabb befejezést érd el. Ahhoz olyan karaktert kell importálni, ami az ME1-2-ben is csak a főküldetéseket vitte végig és a legrosszabb döntéseket hozta, és az ME3-ban is csak a főküldetéseket szabad végigvinni, szintén a legrosszabb döntéseket hozva. Iszonyú könnyű az ME3-ban elérni a legjobb befejezést. Nem kell semmiért sem különösebben melózni, csak szimplán játszani.

 

Aki meg cheathez nyúl, annak száradjon le a micsodája. :evil: Ha valakit nagyon érdekel a multi résszel szerezhető extra pontok, annak tessék, a hivatalos kerülőút: Galaxy at War

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.