Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A változás változtatás nem rossz dolog.Attól nem lesz kevesebb csak több tömörebb.De ha még így is lesz (amit kétlek) akkor is van már annyi verzió hogy majdnem mindenki megtalálja azt amit keres a Star Wars-ban.Ez lehet akár a látvány vagy dolgok túlzott megmagyarázása vagy éppen a jelenetek kiegészítése.Nem mindenkiben ugyanazt az érzést keltik ugyanazok a részek.Ettől senki se nagyobb vagy kisebb rajongó.A Star Wars rajongói köre már rég túlnőtt saját határain és annyi féle fajta rajongói elképzelés és forma létezik egy egy film vagy akár egy adott jelenet formáján,hogy már megszámolni is lehetetlen.Lucas ezekkel a remix kiadásokkal próbál (hozzáteszem ez egy lehetetlen vállalkozás) kielégíteni minden rajongót.Ha már a kezdetektől nem változtat semmin és nem jönnek ki szinte évről évre javított és felújított változatok akkor nem lenne ilyen rajongói képzelgés hogy hátha most lesz valami abból amit megálmodtam abból ami nekem teljessé teszi a Sagat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én továbbra is hülyeségnek tartom! Legyen már ez a végső verzió (amit majd HD formátumban is kiadnak). Nem kell több változat, éppen elég lesz már.

 

És egyébként is, ahogy vesszük csak egy változat létezik, hiszen a mondanivaló és a lényeg nem változott.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én továbbra is hülyeségnek tartom! Legyen már ez a végső verzió (amit majd HD formátumban is kiadnak). Nem kell több változat, éppen elég lesz már.

Novemberben a Cinemax HD formátumban leadja mind a 6 filmet:

 

http://www.tvweek.com/news.cms?newsId=10567

 

Lehet spekulálni, hogy ez már valami javított verzió lesz-e (pl. ep1-ben digitális Yoda), annyi mindenesetre bizonyos, hogy az ep2 és ep3 után a maradék 4 rész is ellepi a kalózpiacot a létező legjobb felbontásban.

 

Akinek már volt szerencséje ilyen változathoz, az velem együtt örül a hírnek. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody.

Nincs és nem is lesz a Star Warsban olyan hogy végső változat.Nincs olyan se hogy csak egy változat létezik.Max az első eredeti.Minden egyes változattal egy kicsit bővített hozzáadott a mester a művéhez,de mint már írtam ez nem baj.Sohasem lesz olyan ami mendenkinek tetszene,de ahhoz lesz elég változat hogy mindenki elégedett legyen.Én úgy állok ehhez,hogy ha nekem nem tetszik ez akkor megveszem a másikat vagy fordítva.Nem kell ezért mérgesnek lenni legfeljebb nem cseréled le a azt a verziót ami már megvan neked. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd lipi. A lényeg nem fog változni, a külcsíny meg remélem végső formába kerül majd. Azt neked is érezned kell, hogy további bővített verziók már enyhén nevetségessé tennék az egészet. Plána ha azt az elvet követi Lucas, hogy minden új kiadásnál bővítsünk. Hangsúlyozom, eddig alig volt hozzányúlva a Saga-hoz. Talán a legnagyobb fejlesztés az Anakin fejcsere volt, de az kellett is. Szerintem ilyen fajsúlyos dolgokkal már nem fog előjönni Lucas, mert egyszerűen nem lenne értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell ahhoz feltétlenül HDTV, sima 19-es monitoron is ég és föld a különbség.

A HDTV-hez úgyis kellene külön lejátszó is, a számítógéphez meg elég a Media Player 10...

De ahhoz is kéne egy nagyon jó minőségű lcd monitor, meg egy erős gép alatta.A legnagyobb felbontáshoz pl dualcore-os processzor....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi: Én sem vagyok eleve a változtatás ellen, bár a lent említett speciel nekem nem hiányzik. Ezzel szemben persze szeretnék 2-3 új jelenetet az EP3-ba, 1-2 kiegészítést a Jedibe és digitális Yodát az EP1-be. :pfff: Kb. ennyi elég lenne nekem. :lol: Ja, meg a normális fénykardok! Referenciának használhatnák mondjuk az EP1-et.

 

HD-verzió: izgatottan várom. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi: Én sem vagyok eleve a változtatás ellen, bár a lent említett speciel nekem nem hiányzik. Ezzel szemben persze szeretnék 2-3 új jelenetet az EP3-ba, 1-2 kiegészítést a Jedibe és digitális Yodát az EP1-be. :pfff: Kb. ennyi elég lenne nekem. :lol: Ja, meg a normális fénykardok! Referenciának használhatnák mondjuk az EP1-et.

 

HD-verzió: izgatottan várom. :lol:

Zoli teljesen igazad van.Bár nekem kicsit több változtatás jár a fejembe de ez csak az Én butaságom.

Ody.

Azt nem Én és nem Te fugjuk eldönteni,hogy Lucas mikor milyen verzióval jön ki.Ez szerintem az éppen aktuális állapotától függ.Viszont ha belegondolsz jön egy olyan generáció aki nem a klasszikon nőtt fel mint mi.Nekik a mérce a prequel.Minden szempontból ami főleg a látványt jelenti.Nagyon jó példa erre az Én gyerekem.A régi részeket nem igazán nézi viszont mikor leülünk bármelyik előzményt megnézni tátott szájjal bámulja a tv-t.Ezzel nem csak Ő van így hanem minden hasonló korú gyerek.Annak idején mi is gyerekek voltunk mikor az "első" SW filmet láttuk.Gondolj bele milyen hatással volt rád.Most a prequel egyes részei vannak ilyen hatással a mai gyerekekre.Szerintem Lucas is gondolkodhat ilyesmin mert ezt a mítoszt nem tudjuk csak mi fentartani.Ők is kellenek majd.Rájuk is kell gondolni,mert nem csak neked nekem nekünk készült a saga.Szerintem lesz még egy pár verzió.Az is lehet hogy amíg Lucas él nem lesz olyan hogy kész.........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy Lucas a bakikat is kijavíttatná. Nem váltakozna a padló a szereplők alatt, nem változtatnának helyet a köpenyek stb..., habár ezek nem olyan zavaróak. De ki tudja?

Meg aztán tényleg tehetnek bele új jeleneteket, és itt felmerül bennem valami, de azt nem tudom, mennyire kellene a filmbe: Van az a jelenet, amiben Obi elmegy Padméhoz mielőtt elmenne Grivihez. Ezt Lucas nem tette rá az extra DVD-re, de az azon levő filmben mégis benne van néhány másodperc a forgatásáról, és egy csomó helyen láttam még ilyen forgatós képet. Minek traktál Lucas egy olyan jelenet forgatásával, amit meg se mutat? Meg akar vele lepni vagy miért? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a film "végleges" változata a vágószobában készül el. Van, ami bekerül a leforgatott jelenetek közül, és van, ami nem. Közben változik az egész. Sok filmhez vannak olyan leforgatott jelenetek, melyek aztán nem kerülnek a filmbe, csak nem tudunk róluk (de attól még vannak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nekem kicsit több változtatás jár a fejembe de ez csak az Én butaságom.

Ez nem butaság, csak ízlés dolga. :lol:

 

 

Rog: Lucast nem nagyon érdeklik a bakik. Néha még rá is játszik némelyikre, pl. Vader sisakfeltétele az EP3-ban: egy snittben nincs Vaderen a nyakpajzs, ahogy az EP6 halott Vaderéről is hiányzik egy snittben. Rejtett poén. :(

Mondjuk nem bánnám, ha inkább rátenné a 6. filmben a nyakpajzsot, ahelyett, hogy hozzárontja a 3. filmet, de mindegy. :pfff:

 

Minden bakit úgysem lehet kiiktatni. Most foglalkozzon olyasmivel, hogy az EP2 Yoda-Dooku párbajába beillesztessen egy botot, az EP1-be meg Maul fél kardját? :lol: Akkor már inkább törődjön a sorozatokkal, az hasznosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van egy határ amit nem érdemes átlépni, mert nevetségessé, és komolytalanná válik az adott dolog. Ezt a nemzedék problémát meglehtne oldani két-három verzióval is, nem kell egymillió különböző változat.

 

Egy a kis pistának, mert ő abba a jelenetbe plusz egy űrhajót szeretne, egy a nagy jóskának, mert ő meg hármat... Nevetséges!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy Lucas véletlenül kivágta a kukába, azért nem került rá a jelenet az extra DVD-re. :lol:

:lol: Egyébként a filmben van rá konkrét utalás, valószínűleg ezért is maradt ki maga a jelenet. Azért az extrák közé felkerülhetett volna, csak úgy, mint minden kivágott jelenet :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bakit úgysem lehet kiiktatni. Most foglalkozzon olyasmivel, hogy az EP2 Yoda-Dooku párbajába beillesztessen egy botot

Botos bakit nem szúrtam ki a filmben, de az ötlet nem is rossz. Átvariálhatnák ezt a párbajt persze nem a film számára, csak úgy poénból olyanra, hogy Yoda egyik kezében bottal, a másikban fénykarddal párbajozna Dookuval olyan stílusban, amiben ötvöznék a bottal és karddal vívó Gandalfot a páviánnal az Oroszlánkirályból, amint hiénákat gyepál.

Tudom hogy fárasztónak hangzik de én ezen halálra röhögném magam. :lol::lol::pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, meg ott van Obi-Wan köpenye is  :pfff:

Az addig-addig ugrált, hogy elhagyta a Mustafaron, neki meg lett másik. Az a fontosabb. Miután Vader kidobta az űrbe Obi kinyírása után, valahogy elkerült egy jelmezboltba. :lol:

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van egy határ amit nem érdemes átlépni, mert nevetségessé, és komolytalanná válik az adott dolog. Ezt a nemzedék problémát meglehtne oldani két-három verzióval is, nem kell egymillió különböző változat.

 

Egy a kis pistának, mert ő abba a jelenetbe plusz egy űrhajót szeretne, egy a nagy jóskának, mert ő meg hármat... Nevetséges!

Így van Ody van egy határ,de nagyon félreértettél.Én nem erre gondoltam.Nekem így is jó a klasszik mármint ezekel a bővítésekkel csak a látvány illetve a trükkök elavulása miatt írtam hogy ez a bizonyos generáció nem igazán fogja értékelni a trilogiát.Bele lehet magyarázni hogy azért ilyen mert a 3. és 4. rész közötti időben nem fejlesztett egyik oldal sem,de mind tudjuk,hogy az igazság az,hogy akkor az volt a trükkök elkészítésének technikai csúcsa.Nem kell bele már új rész csak a nagyon "gagyi" (ezért elnézést de így érzem) trükköket javítsák fel a mai szintre.Gondolok itt a fénykardokra az odavetített robbanásokra a nagyon makettos jelenetek kicserélésére a darabos mozgás simábbá tételére.Én ilyenekre gondolok.Ha lesz még mellé pár új jelenet vagy snitt ám legyen,de ha nem úgy is jó.A trükkök kidolgozása és legalább a ROTS szintjére való feljavítása lenne a fontos,és akkor már szívesebben nézné az 5 éves Jancsika vagy a 10 éves Évike is.Most nem így van.Megnézik az 1 2 3-at és ennyi.De ezt nem lehet a szemükre vetni.Nekik ezek a részek olyanok mint nekünk anno a 4 5 6.Nekik az első három az alapmű nekünk a második három.Ha ezen javítani vagy fordítani akar,hogy a mítosz a Saga egysége neki nekem neked nekik megmaradjon akkor minimum az effekteket fel kell javítani és azonos szintre hozni.Különben az 5 éves Jancsika és a 10 éves Évike mire odanő már kis túlzással el is felejti hogy volt valamikor egy klasszikus trilogia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.