Hozzászólás ideje: Június 19.Jún. 19. Szerző 2 hónap múlva D23. A legutóbbi pletykák szerint az Ahsoka mellett ez a film is képviseltetni fogja magát ott. Előbbi szinte biztos mutat valamit magából, szerintem itt is ez lesz a helyzet.
Hozzászólás ideje: Péntek 13:475 napja 1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:Lassan beficcenhetne egy teaser trailer. Tudom, még korai, de, ha tényleg event filmmé akarják tenni, akkor nem halaszthatják úgy a marketinget, mint a The Mandalorian and Grogunál.Egyetértek, bár én előzetest októbernél előbb nem várok. Szerkesztve: Péntek 14:165 napja - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje: Péntek 14:135 napja Szerző Én ha nagyon optimista vagyok, akkor azt mondom, hogy D23. De ha az Ahsoka lesz inkább fókuszban (amiből online is kapunk valamit), akkor jöhet felőlem szeptemberben vagy októberben is.
Hozzászólás ideje: Tegnap 11:071 napja Tipp: D23 zártkörű trailer, Ahsoka online trailer. Ősszel pedig jöhet az online Starfighter teaser trailer.
Hozzászólás ideje: Tegnap 11:131 napja Nekem megfelelne. Az Ahsoka előzetest lehetne kötni a Mandi filmhez is, mint folytatás. A Starfighter-t ha nagy durranásnak szánják, akkor azt mi is észre fogjuk venni. Bár igaz jött egy Mando előzetes tavaly ősszel is, de a marketing igazából csak a film bemutatása előtti 1-1,5 hónapban indult be. Itt ennél sokkal több kell, úgy érzem. Főleg mert teljesen új karakterekről és történetről van szó.
Hozzászólás ideje: Tegnap 11:161 napja Szerző Egy biztos: a jövő évi Celebration kiemeltje mindenképpen ez a film lesz. Szerintem az Ahsoka talán már véget is ér a rendezvényig (vagy a finálét időzítik oda).Amúgy eddig mindig 8 hónappal a filmek előtt adták ki az első kedvcsinálót (mínusz Solo meg az Ep7 legelső teasere). A Mandó is ugyanezt tette és szerintem most is ezt fogják csinálni.
Hozzászólás ideje: Tegnap 11:241 napja Fura, hogy áttolták az Ahsokát jövő év elejére. Én már ősszel adásba tettem volna, hogy ne vegye el a figyelmet erről a filmről egy kicsit se.
Hozzászólás ideje: Tegnap 12:041 napja Szerintem bőven van abban ráció, hogy a Star Wars 50. születésnapjának évében minél több Star Wars produkció legyen, lefedjenek minél több médiát, és ne csak egy mozifilmmel ugorjanak neki ennek. Ráadásul az Ahsoka egy bejáratott cím, ismert és szeretett karakterekkel, kipróbált alkotókkal, a világa pedig lefedi a PT-től az ST-ig az egész Star Wars Sagát. A Starfighter új arcokkal érkezik, új érában, új alkotókkal, azért az rizikósabb (és nagy blama lenne bukni ebben az évben). Az Ahsoka legalább garantál valamennyi biztos sikert, a kettő együtt pedig bevonzhatja a már meglévő rajongókat és megcélozhat újakat.Szóval inkább az lenne a fura, ha a Star Wars premierjének 50. évfordulójának évében a Lucasfilm és a Disney nem akarna, csak egy rizikós mozifilmmel kijönni. 2027 önmagában indokolja, hogy legyen a TV-ben is egy nagyszabású, élőszereplős Star Wars produkció, és a moziban is legyen egy (remélhetőleg szintén) nagyszabású film. És, ha van egy kis eszük, a Shadow Lord második évadát is jövőre hozzák ki, hogy az animációs frontot is bevonják, és akkor már csak a Jedi 3-at kellene kitolni 2027-ben, hogy lefogják az összes audió-vizuális médiát és műfajt eme jelentős évfordulón. Szépen elosztva egész évben dőlhet a Star Wars: tavasszal Ahsoka, nyáron Starfighter, ősszel Maul - Shadow Lord és végül télen Jedi 3.Bár az sem lenne ördögtől való, hogy az év első felét szánják a Star Wars ünneplésére, és akkor az Ahsoka és a Maul felvezetőnek lehet a Starfighter számára.
Hozzászólás ideje: 23 órával korábban23 órája Az Új Remény is moziba kerül, és habár nem új film, az is telíti a naptárt. Akárhogy is legyen remélem tudják mit csinálnak. Azt nagyon remélem, hogy a nagy ünneplésben nem veszik el az a film, én ezt tenném a legfőbb attrakciónak. Persze ehhez az kell, hogy ütős legyen.
Hozzászólás ideje: 22 órával korábban22 órája 39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Az Új Remény is moziba kerül, és habár nem új film, az is telíti a naptárt.Valahogy nem érzem azt, hogy az A New Hope bármilyen szinten is versenyben lenne itt. K*rva nagy bajban van a Starfighter már most, ha egy 50 éves, rengetegféle formában akár otthon is azonnal elérhető film bármilyen mértékben is elveszi a fókuszt róla. 41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Akárhogy is legyen remélem tudják mit csinálnak. Én az elmúlt lassan másfél évtized után azért már túl vagyok a puszta reménykedésen, és biztosan tudom, hogy tudják, mit csinálnak.43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Azt nagyon remélem, hogy a nagy ünneplésben nem veszik el az a film, én ezt tenném a legfőbb attrakciónak. Persze ehhez az kell, hogy ütős legyen.Simán lehet a Starfighter a fő atrakció. De minden fő szám előtt kell a bevezetés. Előzenekar, pre-show, előétel, nevezhetjük sokféleképpen. Sőt mondok egy merészet, még azt sem lenne lehetetlen megvalósítani, hogy az Ahsoka s2 már utaljon a Starfighterre, ha a világok közötti világ témája továbbra is porondon marad. Márpedig úgy tűnik, ott marad. Képzeljünk el egy olyan jelenetet, amiben egy szereplő a Világok Közötti Világban megnyit egy kaput, amin át a Starfighter egy jelenetét látnánk. Mekkora flash(foward) lenne már!
Hozzászólás ideje: 22 órával korábban22 órája 8 perccel korábban, Dzséjt írta:Valahogy nem érzem azt, hogy az A New Hope bármilyen szinten is versenyben lenne itt.Nem a verseny, hanem a tartalom. Kérdés mennyire éhesek az átlagbélák az SW kontentre. Mert a nagy zsozsó onnan jön. A fanoknak jól hangzik a csőstől jövő tartalom, de az nem biztos, hogy a nagyközönségnél is betalál. Lásd. a Grogut. 10 perccel korábban, Dzséjt írta:Én az elmúlt lassan másfél évtized után azért már túl vagyok a puszta reménykedésen, és biztosan tudom, hogy tudják, mit csinálnak.Hát azért volt pár hiba. A SOLO stratégiájának teljes elkefélése, de a Grogu film promociója is hagyott kívánnivalót maga után. És még finom voltam. Szóval én inkább vagyok óvatosan optimista.... Tehát NAGYON REMÉLEM, hogy ezúttal nem követik el azokat a hibákat, mint a legutóbbi 3 mozifilm esetében létszer is.13 perccel korábban, Dzséjt írta:Simán lehet a Starfighter a fő atrakció. De minden fő szám előtt kell a bevezetés. Előzenekar, pre-show, előétel, nevezhetjük sokféleképpen. Sőt mondok egy merészet, még azt sem lenne lehetetlen megvalósítani, hogy az Ahsoka s2 már utaljon a Starfighterre, ha a világok közötti világ témája továbbra is porondon marad. Márpedig úgy tűnik, ott marad. Képzeljünk el egy olyan jelenetet, amiben egy szereplő a Világok Közötti Világban megnyit egy kaput, amin át a Starfighter egy jelenetét látnánk. Mekkora flash(foward) lenne már!Rajongóknak valószínűleg kánanán lesz, aminek remélhetőleg tényleg ez a film lesz a csúcspontja. A kulcs mégis az, hogy ezúttal tömegeket sikerüljön megmozgatni. A SOLO után a TROS is hozott 1 milliárdot, így ha a sormintát nézzük akkor.....de nem folytatom.
Hozzászólás ideje: 20 órával korábban20 órája 47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Kérdés mennyire éhesek az átlagbélák az SW kontentre. Mert a nagy zsozsó onnan jön.Éppen ezért vagyok biztos, hogy az ANH-t megemlíteni is kár volt ebben a témában. Még a rajongók között sem számíthat kiemelt figyelemre, nemhogy az átlagnézők között. 49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:A fanoknak jól hangzik a csőstől jövő tartalom, de az nem biztos, hogy a nagyközönségnél is betalál. Lásd. a Grogut.Nem látom az összefüggést. Ha valahol, hát a The Mandalorian and Grogu körül aztán tuti nem volt csőstül jövő Star Wars. Mozifilm hat, élőszereplős sorozat is közel egy éve nem volt már. Mindössze egy animációs Maul - Shadow Lord ficcent be, amit az átlag moziba járók töredéke nézett csak meg, az fix.58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Hát azért volt pár hiba.És? Te hibátlan munkára számítottál? Aki dolgozik, az hibázik is. Lucas is hibázott, nem egyszer. Nem az a lényeg, hogy hibátlan-e a munka, hanem az, hogy hányszor és milyen mértékben hibáznak. Amíg kevesebb a nagy hiba, mint a nagy siker, addig én nem csak reménykedem. Márpedig itt lényegesen kevesebb a hiba.A The Mandalorian and Grogút még nem is sorolnám ide. Látva a filmet, azt mondom, ha nagyobb, pontosabban megfogalmazva, drágább marketinget toltak volna alá, valószínűleg az lett volna a hiba. Mert bevételben is döntően többen tuti nem nézték volna meg, ez a film ahhoz túlságosan csak rajongóknak készült, és túlságosan lapos egy Star Wars filmhez mérten. Hadd idézzelek téged:2026. 06. 15. - 10:39, Ody Mandrell írta:Egy felturbózott két órás mandó epizód.Ügy lezárva. Ha már egy bazi nagy Star Wars rajongó, akinek nagyon tetszett a film, is erre a megállapításra jut, mi motiválta volna Átlag Bélát vagy John Doe-t, hogy beüljön rá? Még két trailer, ami csak újra és újra alátámasztja ezt?Ezt pontosan láthatták a marketingesek is, a döntéshozók is. Mi is láttuk. Ezzel a marketing stratégiával minimalizálták az anyagi károkat, sőt stratégiai sikerré kovácsolták, hiszen a Disney és a Lucasfilm végül brand menedzselés szintjén sikerként könyveltek el a filmet. Az a kevés, amit elvesztett a kasszáknál, többszörösen visszajöhetett a merchandise-zal. Szóval azt, ami szerintem eleve célja volt ennek a filmnek, teljesítette. A marketing ilyen téren jól szerepelt.A Solo az egy teljesen más lapra tartozik, hiszen ott a már a forgatástól kezdve lényegében a bukás pályájára állították a filmet azzal, hogy Howardnak a nyersanyag egy nagyobb részét újra kellett forgatnia - ez eleve megnövelte az eredeti költségvetést. Sőt ha azt vesszük, már a címszereplő újracastingolása erre a pályára állította valamilyen szinten, hiszen szembe kellett néznie egy élből elutasítással. Erre csak rápakolt a marketing, meg azok, akik kitalálták, hogy egy nagyon szűk egy hónapos időszakon belül menjen le az Avengers: Endgame, a Deadpool 2 és a Solo, és a sort az utóbbi zárja. Szóval a Solo ordas nagy hiba volt, de nem csak a marketing oldalról. Még, ha jobban is csinálják, akkor is bukott volna szerintem, ha a többi körülmény nem változik. Plusz ott is játszott, hogy minél nagyobb a marketing, annál többe is kerül, vagyis annál többet is kéne a filmnek hoznia. Amire szerintem képtelen lett volna ezen körülmények között. Nem is véletlen, hogy az a film tényleg minden lehetséges szinten megbukott.A kérdés az, hogy a Starfighter milyen szintű film. The Last Jedi, The Force Awakens és Rogue One vagy Solo és The Mandalorian and Grogu szint? (A The Force Awakenst azért nem említem, mert az egy olyan eseményfilm volt, amihez fogható talán csak egy létezik, a The Phantom Menace, és minimum egy-másfél évtizednek el kéne telnie újra SW ínségesen, hogy még egyszer meg lehessen ismételni.) A vicc, hogy ezt pont a marketing alapján fel fogjuk tudni mérni. Ha nagy marketing felhajtást tolnak alá, akkor a Disney úgy véli, ez a film elég epikus, elég nagy puskapor van benne, hogy a drága reklámmal is sikert arasson. Szóval ja, ne legyen olyan a marketingje, mint a The Mandalorian and Grogunak, mert az már azt vetíti alá, hogy egy ahhoz és a Solóhoz hasonló filmre számíthatunk. Ami alapvetően azért nem baj, mert szerintem az a kettő is jó volt, csak azért az 50. évfordulón kijövő film nem bukjon meg a kasszáknál (se).1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:Rajongóknak valószínűleg kánanán lesz, aminek remélhetőleg tényleg ez a film lesz a csúcspontja. A kulcs mégis az, hogy ezúttal tömegeket sikerüljön megmozgatni. A SOLO után a TROS is hozott 1 milliárdot, így ha a sormintát nézzük akkor.....de nem folytatom. Az azért még mindig lutri lehet, hogy új arcokkal jelenik meg a film. Viszont megvan az az előnye, hogy nem kell előtte bebifláznod több tévésorozatot, hogy tudd, miről van szó. Ha már a marketingről csicsergünk, talán ez lesz az egyik nagy feladata a reklámoknak: előre eladni az új szereplőket. Itt viszont példát vehetnének a The Force Awakens marketingjéből, ami szerintem remekül kezelte az új karakterek promóciozását. Már a teaser leközölte nekünk, hogy Finn ex-rohamosztagos, BB-8 cuki, Rey valamiféle kalandor, Poe pilóta, Kylo Ren meg badass. A nagy trailer meg aztán még jobban az új szereplőkre koncentrált, miközben rejtélyt is épített közéjük, amivel fokozta az érdeklődést. De ugyanez jellemző a Rogue One-ra is, ott is nagyon rámentek a karakterekre, főleg Jynre és Andorra.
Hozzászólás ideje: 19 órával korábban19 órája Szerző A héten tartott CineEurope-on részt vett a Disney, ahol az elkövetkező filmjeikből mutattak betekintőket, közöttük volt ez a film is. Egyelőre csak a Deadline írt erről (hogy mik voltak benne, arról semmi infó még). X-en kerestem infót, de dobpergés... semmi hírértéket nem találtam (de a Doomsdayt vagy ezren kiírták...)
Hozzászólás ideje: 19 órával korábban19 órája 16 perccel korábban, Dzséjt írta:Nem látom az összefüggést. Ha valahol, hát a The Mandalorian and Grogu körül aztán tuti nem volt csőstül jövő Star Wars. Mozifilm hat, élőszereplős sorozat is közel egy éve nem volt már. Mindössze egy animációs Maul - Shadow Lord ficcent be, amit az átlag moziba járók töredéke nézett csak meg, az fix.Erről beszéltünk már a mandós topikokban. Rengeteg SW tartalom volt a TROS óta, talán nem alakult ki az éhség SW iránt. Aki akart annak mindig jutott tartalom, méghozzá baromi jól kinézőek.18 perccel korábban, Dzséjt írta:És? Te hibátlan munkára számítottál? Aki dolgozik, az hibázik is. Lucas is hibázott, nem egyszer. Nem az a lényeg, hogy hibátlan-e a munka, hanem az, hogy hányszor és milyen mértékben hibáznak. Amíg kevesebb a nagy hiba, mint a nagy siker, addig én nem csak reménykedem. Márpedig itt lényegesen kevesebb a hiba.Ok, de meg lehet említeni nem? Nem kell elsiklani felette.19 perccel korábban, Dzséjt írta:Ügy lezárva. Ha már egy bazi nagy Star Wars rajongó, akinek nagyon tetszett a film, is erre a megállapításra jut, mi motiválta volna Átlag Bélát vagy John Doe-t, hogy beüljön rá?Ezt nem pejoratívan írtam. Felturbózott Mando epizód létére is hozhatott volna 600 milliót pl. Mert a minősége az baromi jó volt, mint láttuk.23 perccel korábban, Dzséjt írta:A kérdés az, hogy a Starfighter milyen szintű film. The Last Jedi, The Force Awakens és Rogue One vagy Solo és The Mandalorian and Grogu szint? (A The Force Awakenst azért nem említem, mert az egy olyan eseményfilm volt, amihez fogható talán csak egy létezik, a The Phantom Menace, és minimum egy-másfél évtizednek el kéne telnie újra SW ínségesen, hogy még egyszer meg lehessen ismételni.) A vicc, hogy ezt pont a marketing alapján fel fogjuk tudni mérni. Ha nagy marketing felhajtást tolnak alá, akkor a Disney úgy véli, ez a film elég epikus, elég nagy puskapor van benne, hogy a drága reklámmal is sikert arasson. Szóval ja, ne legyen olyan a marketingje, mint a The Mandalorian and Grogunak, mert az már azt vetíti alá, hogy egy ahhoz és a Solóhoz hasonló filmre számíthatunk. Ami alapvetően azért nem baj, mert szerintem az a kettő is jó volt, csak azért az 50. évfordulón kijövő film nem bukjon meg a kasszáknál (se).Ezzel egyetértek. Én is így látom. A marektingből látni fogjuk mire számíthatunk. Míg a Mando egy biztonsági játék, addig itt másra számítok. Levy említett olyasmit, hogy ez más lesz, mint a korábbi SW-k. 10 perccel korábban, Bence1997 írta:A héten tartott CineEurope-on részt vett a Disney, ahol az elkövetkező filmjeikből mutattak betekintőket, közöttük volt ez a film is. Egyelőre csak a Deadline írt erről (hogy mik voltak benne, arról semmi infó még). X-en kerestem infót, de dobpergés... semmi hírértéket nem találtam (de a Doomsdayt vagy ezren kiírták...)Mármint meg se említik a tagekben?
Hozzászólás ideje: 19 órával korábban19 órája Szerző 10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:Mármint meg se említik a tagekben?Igen. Mondjuk pont most láttam Bespin Bulletin írt róla, de ő csak egy ember, mindenki más Marvelt nyom fullba.
Hozzászólás ideje: 19 órával korábban19 órája 13 perccel korábban, Bence1997 írta:Bespin Bulletin írt róla,Azt tudni kiknek mutatták be ezeket? Csak azért, hogy várjunk-e valami infót felőle.
Hozzászólás ideje: 17 órával korábban17 órája 2025. 11. 11. - 15:38, Ody Mandrell írta:A fentiek is megerősíti, hogy látványban nem lesz hiány. Már csak a sztori legyen jó. Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a film lesz az új korszak kezdete, a Mandi mozi csak előétel.Csak, hogy kicsit fényezzem magam... Már akkor is így tűnt, de egyébként nem csak nekem:2026. 01. 08. - 21:14, Bomarr írta:Miközben a Mandónak a marketingje is olyan mintha egy TV-film jönne csak, ennek a filmnek meglepően mozis a promózása. Tényleg úgy beszélnek róla, mint egy mozifilmről, ami számit.2025. 11. 27. - 1:15, Dzséjt írta:Nekem ebből pont az jön le, hogy nem is szánják ezt a filmet korszakalapozónak, csak egy fun mozinak, ami a Star Wars univerzumában fog játszódni, egy olyan érában, amiben kkivételesen nincs megkötve az alkotó keze, mint kábé az összes többi érában. A nagy, epikus csudamozik az eposzi hősökkel és Galaxist formáló eseményekkel majd a New Jedi Order és/vagy a Kinberg-trilógia lehetnek.Fun mozit most látunk éppen, ennek többnek kell lenni. Azóta inkább erre mutatnak az infók.
Hozzászólás ideje: 16 órával korábban16 órája Szerző 2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:Azt tudni kiknek mutatták be ezeket? Csak azért, hogy várjunk-e valami infót felőle. A CineEurope hasonló az áprilisban tartandó CinemaConhoz, ezeken leginkább a mozihálózatok üzemeltetői és tulajdonosai vesznek részt, persze akadnak influenszerek is. Hogy ezen volt-e olyan, aki végül szivárogtat-e, az jó kérdés.
Hozzászólás ideje: 4 órával korábban4 órája Ja és azt is írta még, hogy ez a film senkit nem fog bevonzani azokon kívül akik szeretik a Disney SW-t, akár csak a Mando. Szerkesztve: 4 órával korábban4 órája - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje: 4 órával korábban4 órája Persze. Istenem de utálom, hogy már most megjelennek azok az emberek, akik névtelen barátokra, ismerősökre hivatkozva már keltik a hangulatot egy olyan film ellen, amiből eddig publikusan még egy képkockát nem mutattak be. Utálom az ilyeneket.
Hozzászólás ideje: 4 órával korábban4 órája Star Wars is deadTMEgyébként ezek nagyon szigorú eventek, ahonnan nem nagyon szokott szivárogni semmi. A csávó lehet csak akart egyet ragebaitelni, amúgy meg nem tud semmit. Szerkesztve: 4 órával korábban4 órája - Yoda József
Hozzászólás ideje: 4 órával korábban4 órája 4 perccel korábban, Iqvi írta:Persze. Istenem de utálom, hogy már most megjelennek azok az emberek, akik névtelen barátokra, ismerősökre hivatkozva már keltik a hangulatot egy olyan film ellen, amiből eddig publikusan még egy képkockát nem mutattak be. Utálom az ilyeneket.Ezért is tettem be mert megint jól megmutatja mennyire beteg ennek a rajongói közösségnek az interneten tevékenykedő hangos kisebbsége.Egyébként ha látott is volna valamit a barátjának a régi kollégiumi szobatársa (biztos, hogy bullshit az egész), akkor se tudom elhinni, hogy egy bemutatóra gyenge részlettel állnak ki. És persze megint az a konklúzió lényegében, hogy sz*r a Disney Star Wars.
Hozzászólás ideje: 3 órával korábban3 órája "If you dislike the visuals of Mandalorian and Grogu" - magyarul, ha nem tetszik a Star Wars vizualitása, akkor ezt a Star Wars filmet is utálni fogod? Ilyen, amikor valaki nagyot akar mondani, de baromság lesz a vége.
Hozzászólás ideje: 2 órával korábban2 órája Ez egy elmeroggyant barom, aki utálja a TMSG-ot és most a Starfightert kezdte el szidni.
Csatlakozz a beszélgetéshez!
Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.