Ugrás a kommentre

30 éve mutatták be hazánkban a Csillagok Háborúját!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én a Jedi Visszatért láttam 1985 környékén a Kőbánya moziban apukámmal. Bár még csak 3 éves voltam és el is késtünk és egy szót nem értettem belőle mivel feliratosan adták, de azért élmény volt a javából.

Nem esküszöm meg, de úgy rémlik, hogy benne volt amikor Luke felugrik a Rancor vermében a rácsra lóg egy kicsit majd lelökik, sőt arra is emlékszem, hogy az egyik vadász neki csapódik a halálcsillag pajzsának és szétrobban. Persze lehet csak a képzeletem játszik velem ennyi év távlatából.

 

Persze sok emberrel beszéltem, aki hasonló élményekről számolt be...sőt az egyik haveromnak volt egy német kópiája amit agyon nézett és ő csodálkozott is rajta, hogy ezek a jelenetek nem szerepeltek a 97 SE változatban.

 

Tudom, sokan kétkednek, főleg akik nem így látták...de Turi barátom már hetedikes volt amikor a Margit szigeti szabadtéri moziban levetítették a filmet és ő tisztán emlékszik ezekre a jelenetekre.

 

Bár lenne egy időgépem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIII egyik sajtóvetítésén VIPes volt a haverom és mesélte, hogy a film végén van Dagobah jelenet. Aztán a hivatalos mozis verzióban már nem volt. Tőle hallottam először a kivágott Dagobah jelenetről...pedig még nagyon messze volt a DVD kiadás.

 

Emlékszem, ahogy ecsetelte, hogy szerinte kis béna jelenet és túl rövid is, de azért sajnálja, hogy a moziban már nem a sajtóvetítés kópiáját használták, mert azért mégis feelinges.

 

Szóval igenis léteznek fura dolgok. És ne feledd, hogy 30 évvel ezelőtt ki tudja milyen forrásból jöttek a kópiák. Ide küldhettek nyers változatot. Ráadásul nálunk többször is bemutatták a filmeket, szóval játszhattak különböző kópiákat.

 

Én sepciel csak arra emlékszem meglehetősen tisztán, hogy Luke felugrik és visszaesik egy kis himbálózás után. Ha a képzeletem játszana velem, akkor a többi később megismert kivágott jelenet is ilyen formában élne bennem. De nem vagyok gyagyás és szépen el tudom különíteni a kettőt.

 

Emlékszem, hogy elkéstünk, pangott az ürességtől a Kőbánya mozi előtere. Emlékszem, hogy egy néni volt a jegykezelő, aki szóvá is tette, hogy már percek óta megy a mozi és nem ilyenkor kell jönni. Bal szélre kaptunk jegyet egészen a vászon elé. Nehezen láttam, mert előttem ültek és ráadásul nem is értettem a filmet hiszen feliratos volt. Kértem apumat, hogy olvassa a szöveget, de ő annyira bele volt merülve a filmbe, hogy 10 perc alatt ha egy mondatot felolvasott. Az is élénken él bennem, hogy oldalt emberek álltak, teremőrök és lámpa volt a kezükben. Az egész terem meg volt tömve, hihetetlen volt a zsúfoltság.

 

És azért emlékszem különösen a Luke felugrására, mert pont akkor mentünk be a terembe, amikor a Jabba feje volt a vásznon. Pont azokat a jeleneteket csíptem el.

 

De már annyi sok embertől hallottam vissza, olyanoktól, akik amúgy magasról tesznek a Star Wars mizériára. Felnőttek, akik jó 10 évvel idősebbek nálam. És ezekkel a dolgokkal támadtak be, hogy a mai változatban miért nincs benne ez meg az a jelenet. Például Luke felugrása a rácsra, amit mindenki szajkózni szokott.

 

Szóval vannak dolgok égen és földön......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, az emberekkel játszik így a képzeletük. Én folyton arra emlékszem, hogy Palpi megsimogatja Anakin fejét az ep1 végén, mikor mondja neki, hogy figyelemmel követi a pályafutását, de ilyen nincs a filmben.

Arról a rácsos dologról nem lehet, hogy talán volt valami kép, és azt a filmbe gondolod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról a rácsos dologról nem lehet, hogy talán volt valami kép, és azt a filmbe gondolod?

Valószínűleg erről van szó. Vagy összekeveri azzal a jelenettel, amikor rángatja a vaskaput, és a kezére üt a Rancor idomára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálem egy Birodalom visszavágos jelenet van az emlékeimben, ahol Yoda összecsíppenti az ujjaival Luke kézfejét és úgy emelik ki az X-szárnyút.

:o Lehet, hogy még se hülyeség a párhuzamos univerzum elmélet és onnan vannak ezek az emlékek, hogy ott így forgatták le a filmet. :):o Érdekes, hogy hámy embernek vannak ilyen emlékei és meg is esküszik rá. Persze több mint valószínű, hogy a könyv és a film összemosásából alakulnak ki ezek a képzetek. :o

 

Hey, aztán most nem beszólni a fenti elméletért :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.