Ugrás a kommentre

Darth Bane


SZKipi Padawan

Ajánlott hozzászólás

Darth Bane

 

130597965200.jpg

 

“Kettőnek kell lenni: se többnek, se kevesebbnek. Egy, aki birtokolja a hatalmat, és egy, aki vágyakozik utána.”

 

Ez az idézet attól az embertől származik aki újjá teremtette a Sith Rendet. Kezdetben lehetett volna belőle akár Jedi is, de sajnálatos módon olyan helyre született és olyan helyen élt, mely csak egy irányba taszíthatta, a Sötét Oldal markaiba. Később már nem is akart más úton járni. Erőhasználónak született, aki olyat ért el és olyat teremtett, amit a későbbi generációk vele azonosítanak. Ha egy fiatal Erőhasználónak azt mondják, hogy Sith, akkor minden bizonnyal Banere gondol először. A próféciában az áll, hogy majd lesz egy ember aki egyensúlyt hoz az erőben, mint tudjuk ez az ember nem volt más mint Anakin Skywalker. Én személy szerint úgy gondolom, hogy Darth Bane is kiválasztott. Hisz ha nem szülteik meg, vagy ha meghalt volna fiatalon, akkor senki sem teremtett volna meg az új Sith Rendet.

 

Ez a topik erről a hatalmas Nagyúrról szól.

 

Dess néven látta meg a napvilágot, bár nem lehet tudni, hogy pontosan hol de nagy valószínűség szerint egy bánya bolygón, melynek neve Apatros. Anyját még kiskorában elvesztette, így apja nevelte. Hurst az apa egyáltalán nem szeretetben nevelte fiát, rossz sorsáért őt hibáztatta és ha bármi rossz történt vele, akkor keményen fiát büntette meg. Sokszor megverte, amit a haverjai is megtettek. Csapásnak hívta ami Bane-t még a veréseknél is jobban sértett. Mindezek ellenére nem volt rossz ember. 13 éves korától egy kortózisbányában dolgozott. Itt tett szert rettentő testi erejére és izomzatára. Apja egy alkalommal annyira brutálisan megverte, hogy több csontja is eltört, ekkor ölte meg álmában. Ez volt az az eset amikor először használta az Erőt. Persze akkor még nem tudta, hogy mit is tett és hogyan. Az orvosok hirtelen szívinfarktust állapítottak meg, így őt nem vádolták gyilkossággal. Bár a sorozatos verések megszűntek, de az adósság amit apja felhalmozott és az ellenségek megmaradtak. Testi erejének köszönhetően már képes volt megvédeni magát. Erőhasználó lévén előre látta, hogy Gerd, az apja egyik barátja, ki akarja nyomni a szemét, így Bane leharapta annak úját. Ezért a tettéért, aznap azonnal haza küldték. Azzal az utasítással, hogy csak akkor térhet vissza dolgozni, ha már Gerd is megtudja fogni a csákányt. De ez sok idő lett volna, mivel az Apatrosson hatalmas pénzekbe került a fejlettebb és gyorsabb gyógyítás, így egy olyan bányász mind Gerd ezekről nem is álmodhat. az adósság meg csak nő, Bane-nek sürgősen találni kellett egy megoldást, amivel pénzhez tud jutni addig amíg a kényszer pihenőét tölti. Elment a bolygó egyetlen kocsmájába, ahol épp a Köztársaság katonái toborozták az embereket, hogy ők is harcoljanak az gonosz Sith hadsereg ellen. Nem sok sikerük volt, a bányászok őket is okolták rossz sorsukért. Bane meglátta a lehetőséget, a pénzszerzésre, ráadásul tudta, hogy biztosan nyerhet, leült hát az egyik parancsnokkal szemben és megkezdte játszmáját. Nagyon jó szabakk játékos révén győzött is, de a katonák annyira megharagudtak rá, hogy a kocsmából haza térő Bane-t meg akarták leckéztetni a nagy szája miatt. Az Erőt kihasználva megvédte magát, de ez egy köztársasági katona életébe került. Jól tudta, hogy számára az Apatrosson véget ért az élet. Egyetlen barátja, Groshik segítségével eltudott menekülni a bolygóról. A menekülésének köszönhetően megúszta a felelősségre vonást. Ekkor még nem tudta, hogy hova tart, csak azt tudta, hogy el az Apatrossról. Akaratán kívül, de ekkor megnyílt előtte egy új ajtó, mely az új életébe nyílott...

 

Még hihetetlenül sokat lehetne írni a Sith Nagyúrról, de azt hiszem, hogy aki ismeri az SW-t annak ez is elég ahhoz, hogy őszintén tudjon írni erről a hatalmas Erőhasználóról.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó magam is nagyon várom a másik két könyvet. Hihetetlenül tetszett az első rész, sokáig nem gondoltam volna, hogy Zannah lesz Bane tanítványa. Persze a lánnyal csak a történet végén találkozott, de akkor sem gondoltam volna. Végig azt hittem, hogy a tanítványa Githany lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végig azt hittem, hogy a tanítványa Githany lesz.

De jó annak, aki nem ismeri a Sith történelmet :)

Én az olvasás közben pontosan tudtam, hogy Githany meg fog halni és egy Zannah nevű lány lesz a tanítvány. Persze azt nem tudtam, hogy íly fiatal lesz még és így ismerkednek meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó annak, aki nem ismeri a Sith történelmet :)

Én az olvasás közben pontosan tudtam, hogy Githany meg fog halni és egy Zannah nevű lány lesz a tanítvány. Persze azt nem tudtam, hogy íly fiatal lesz még és így ismerkednek meg :)

 

És Zannaht még győzkődni se kellett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, sőt, még Bane gondolkodott, hogy tényleg ő legyen e a tanítványa. A Sötét Nagyúr a kezdetben bízott abban, hogy talán Githany lesz az akinek át adhatja a tudását, de ez nem így történt, Githany túl kemény fejű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, sőt, még Bane gondolkodott, hogy tényleg ő legyen e a tanítványa. A Sötét Nagyúr a kezdetben bízott abban, hogy talán Githany lesz az akinek át adhatja a tudását, de ez nem így történt, Githany túl kemény fejű volt.

 

Hát voltak részek mikor úgy tűnt, hogy ő lesz a tanítványa, mivel egyetértett Bane-el, csak hát utánna rá is cáfolt erre, mivel ő úgy hitte, hogy csak Kaan helyét akarja átvenni aminek hangot is adott. Utánna már persze rájött a dolgokra, csak hát akkor már késő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, kívülről úgy látszott, hogy valóban csak Kaan helyét akarta átvenni. Pedig ami a színfalak mögött lapult az nem ez volt, vagy is ennél sokkal több. Olvasás közben hihetetlen volt felfogni, hogy még a nagy Bane-t is majdnem elhagyta az Erő. Az önbizalma is oda lett, árnyéka volt önmagának. De képességeiből adódóan ezen is túl tudta magát tenni.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igazából Darth Bane itt még közel sem volt olyan hatalmas Sith nagyúr, mint amilyen lesz. Még neki is rengeteget kell tanulnia, de még elnézhetjük neki, hiszen még az útja elején jár. A könyv bizonyos részein, például a mérgezés, vagy a mesterével, Kas'immal folytatott párviadala során igen kiszolgáltatottnak tűnt. Ráadásul a Sötét Testvériséget sem a hatalmával, hanem sokkal inkább a manipulációjával győzte le. Mondjuk részben ez volt a könyv lényege is, hogy nem feltétlenül az a legéletképesebb, aki a legerősebb, hanem az, aki a legfurfangosabb, és Bane ebben tényleg a többiek felett állt. Gondolom majd még a jövőben további Sith tanítások után néz majd, hogy minél több tudásra és ezáltal hatalomra tegyen szert, új Sith képességeket tanulhat meg... Még nem olyan erős, de hatalmas potenciál van benne, az bizonyos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen jól ábrázolták Bane születését, mikor Kas'immal harcolt érezni lehetett, hogy akár veszíthet is. Nem olyan harcban győzött mely igazságos lett volna, hanem egy olyanban mely tipikus Sith módszer volt. Végül is maga Bane mondta, hogy a dicső győzelem mit sem számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkérdezném de hát már meghalt szegény :(

 

Én először városokra tippeltem azt feltűnt, hogy nem csak szárazföldnél van ilyen. Lehet viharok.

 

Ebben látod igazad lehet, hisz a viharokban létrejöhetnek villámok. Így azok a fények nagy valószínűség szerint villámok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp szanáltam a sok cuccot a gépen, mikor az egyik meghajtó könyvtárában egy olyan mappára bukkantam, melynek a neve

" Bolygók " volt. Elkezdtem hát nézegetni és ott találtam eme képet. A " Darth Bane - A pusztítás útja " című könyvben Bane egy olyan bolygóra látogat, aminek a neve Lehon. A Lehon mellett régebben üzemelt egy Csillag Műhely, mely egy háborúban megsemmisült, így mire Bane oda megy csak roncsokat lát. Amit a könyvben olvasni is lehet. Mikor ezt a képet megláttam, egyből be ugrott az a történet amit a könyvben olvastam, azóta ilyennek képzelem el a Lehon melletti Csillag Műhelyt. Szerintem tök jó kép... :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp szanáltam a sok cuccot a gépen, mikor az egyik meghajtó könyvtárában egy olyan mappára bukkantam, melynek a neve

" Bolygók " volt. Elkezdtem hát nézegetni és ott találtam eme képet. A " Darth Bane - A pusztítás útja " című könyvben Bane egy olyan bolygóra látogat, aminek a neve Lehon. A Lehon mellett régebben üzemelt egy Csillag Műhely, mely egy háborúban megsemmisült, így mire Bane oda megy csak roncsokat lát. Amit a könyvben olvasni is lehet. Mikor ezt a képet megláttam, egyből be ugrott az a történet amit a könyvben olvastam, azóta ilyennek képzelem el a Lehon melletti Csillag Műhelyt. Szerintem tök jó kép... :)

 

Szerintem is jó kép, felszíne is elég szép, legalábbis a képek alapján amiket láttam róla. Lehetne választani hol éljek akkor az a Lehon lenne, szerintem szép hely, és nem is zavarna senki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó kép, felszíne is elég szép, legalábbis a képek alapján amiket láttam róla. Lehetne választani hol éljek akkor az a Lehon lenne, szerintem szép hely, és nem is zavarna senki. :)

Gondolom itt a régi Lehon-ra gondolsz. Az új bolygón az élet kicsit necces.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj bocsi, kevertem a Ambria-val, az élet itt necces. Régen viszont szép bolygó volt, ahol jó volt élni. Ráadásul ezen a bolygón akarta Githany megmérgezni a Bane-t.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.