Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Elméletileg a digisport.hu adta volna, csak bemondta az unalmasat. Valahogy a magyar netes közösség felébredt és kb. 4 db. nagyobb (magyar) sportoldal (meg pár bolgár streames oldal is, hirtelen megugrott a néőszám, szinte mindenhol 8 ezren felül volt) bedöglött. Na sebaj, valahogy láttam a meccset és az a fontos, na meg 1-2 javunkra, idegnben, ami CSODÁLATOS! :)

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Red Bull Air Race

 

Csodálatos volt :) Az új szabályopk megtrédfáltak néhány versenyzőt, például a legjobb nyolc versenyében Nicolas Ivanoff túl gyorsan haladt a Lánchíd alatt (380 km/órával haladt a megengedett max 370 helyett) és kizárták. Tegnap az időmérőn pár pilóta elméretezte a Marghit-híd előtt a kanyart, és túl közel ment a nézők feje fölé, nekik az volt a szerencséjük hogy két időmérő volt és a jobb idő számított. A "gater" - eknek nagy taps, tavaly még kb 10 perc volt egy kilukasztott pilon megjavítása, most már három perc a szintidejük. Hiába, ilyen gyors pilóták mellett, szereztek némi gyakorlatot :D

Ami a versenyt illeti: eddig az volt a kérdés, hogy Hannes Arch és Paul Bonhomme közül ki a jobb, Bonhomme nagyon unja a második helyeit (világbajnoki második volt, például) úgyhogy most harmadik lett :S Hannes Arch meg negyedik, úgyhogy nagyon nem kell bánkódnia :)

Az időmérőkön, a legjobb 12 és legjobb 8 versenyében Kirby Chambliss volt a leggyorsabb. A legjobb négy közt (a döntőben) a hivatalos kommentátor azzal poénkodott, hogy ha nem ő nyer, akkor paprika nélkül fogja a gulyását enni. Nem tudom, hogy végül csináltak-e neki paprikamentes gulyást, de Chambliss nem bírta már a hajrát. Michael Goulian nyert, és nagyon jól tette, gratulálok neki.

 

Egy kis személyes: csináltam egy pólót amin minden Red Bull Air Race pilóta rajta van. Ezt dedikálta nekem Besenyei Péter, Paul Bonhomme és Kirby Chambliss. Úgyhogy jelenleg ez a második kedvenc pólóm a Matthew Wood által dedikált Grievous-mintás póló után :)

 

Úgyhogy nagyon szép és nagyon jó verseny volt, kár hogy Besenyei Péter csak a tizedik lett, de hát győzött a jobbik. Egyébként fura, idén csak hat versenyt terveznek összesen, tavaly asszem kilenc volt....

 

 

Összesítés: :clap2::P :P :P :P :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel körülbelül a huszadik cikk szól a Loki sikeréről Szófiában, kicsit felbuzdultam, és gondoltam, én is utánanézek a dolognak, pontosabban annak, hogy a BL történetének eddigi 17 szezonjában a selejtezők során* hányszor született az első meccsen 2-1-es idegenbeli siker, és ezek közül hányszor jutott tovább a győztes. Emellett megvizsgáltam azt is, hogy a Levszki eddig hogyan szerepelt a selejtezők során.

(*: Azért csillagoztam, mert a BL első két szezonjában egy selejtező kör volt, és plussz 2 rendes kör, ami elvezetett a csoportkörig, így ezekben a szezonokban ezt a 3 fordulót vizsgáltam.)

 

A Bl szezon elmúlt 17 éve során számításaim szerint 28-szor fordult elő, hogy egy csapat 2-1-es idegenbeli sikert aratott az első találkozón, ebből a győztes 24-szer tudott továbbjutni, és mindössze 4-szer esett ki. Az első csúfság a Croatia Zagrebbal esett meg, akik a 93-94-es szezonban 2-1-re győztek a Steaua otthonában, majd 3-2-re kikaptak otthon, így nem jutottak be az akkori lebonyolításnak megfelelő második körbe, ami a mostani play-off körnek felelne meg.

Ezt követően 11 évig nem esett meg hasonló egyetlen csapattal sem hasonló csúfság, ám 2004-2005-ben rögtön kettő is: A szlovén ND Gorica 1-2-re kikapott a dán Köbenhavntól és vélhetően ezután mindenki azt hitte, hogy a párharc lefutott, ám a szlovénok Dániában 5-0-ra győztek, kiharcolva ezzel a továbbjutást (igaz utána az AS Monaco 0-9-es gólkülönbséggel búcsúztatta őket, de ez részletkérdés). Hasonlóan fájdalmas búcsút volt kényszerű venni a Trabzonspor is ugyanebben az évben, közvetlenül a BL csoportkör előtt, ugyanis hiába nyertek 2-1-re Kijevben, hazai pályán az ünneplő tömeg egy 0-2-es vereséget (és kiesést) volt kénytelen elkönyvelni.

A máig utolsó fordítás a 2006-07-es szezonra esik, amikor is az előzőekben épp szenvedőalanyként szereplő dán Köbenhavn (talán épp a múltbéli tapasztalatból merítve) a 2-1-es vereséget követően 2-0-ra verte meg a hazai pályán játsszó Ajaxot, és így meglepetésre bejutott a BL főtáblájára a holland sztárcsapat játékosainak pedig mindössze a sanyarú UEFA kupa maradt.

 

A 28 1-2-t tehát 4 kiesés követte, de mi a helyzet a maradék 24 visszavágóval? Azon túl, hogy az első meccs győztesei továbbjutottak, megállapítható, hogy legtöbbször nem az idegenbeli góljuknak köszönhetően. Mindössze egyszer fordult elő (2007-08-ban) hogy 1-2 1-0 (2-2)-vel jutott tovább egy csapat. Továbbá az is elmondható, hogy a hazai pályán oly áhított és értékes döntetlen is mindössze 5-ször következett be? A maradék 18 alkalommal pedig kettős győzelemmel léptek túl aktuális ellenfelükön az érintettek.

 

Ha mindez nem lenne elég, egy kis adalék még a fentiekhez. A Levszki Szófia igencsak rutinos selejtezőnek mondható, eddig ugyanis 15 párharcot vívott (ami ugye 30 meccs). A hazai mérlegük sokkal impozánsabb, mint az idegenbeli: 8 győzelem mellett 4 döntetlen, s mindössze 3 vereség. (illetve immáron 4, hála a Lokinak). Azaz (a Loki meccsel együtt) a hazai meccsek 25%-t vesztik csak el.

 

Idegenben azonban sokkal kevesebbszer, mindössze 3x örülhettek győzelemnek, emellett 6 döntetlen és 6 vereség szerénykedik, ami azt jelenti, hogy összesen a meccsek 20%-t húzzák be (átlagosan). És ha ez még mindig nem volna elég... eddig 2x fordult elő, hogy a párharc első meccse Szófiában volt, és vereség lett a vége: a Dinamo Kijev 2002-2003-ban nyert 1-0-ra, illetve a BATE tavaly, hasonló arányban, s a Szófia számára mindkétszer kiesés lett a vége...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly cikk. Grat. hozzá! :) Engem nem a statisztika érdekel (bár fontos tényező az is), hanem az, hogy a srácok kedden ott legyenek fejben is. Ne engedjenek meg magunknak hátul hibákat, mert nem világsztár csapat a Szófia, de kitudja használni a hibáinkat. Ha úgy vagy jobban játszunk, mint szerdán, akkor nyert ügyünk van. Nem győzöm rágni a körmömet kedd estig. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy Barichello nyert :cry:

Viszont én kb. a futam közepén nagyjából 25 kört átaludtam, szóval valaki elmesélné, hogyan került Barichello közvetlenül Hamilton mögé? És mi történt Vettellel?

Szerintem nagyon jót tett a brazilnak, hogy hagyták menni, és nem második csapatjátékos volt. Eddig sem kellett volna Button mögé sorolni, hanem egyenlő esélyeket adni nekik.

Ami nem tetszett, hogy Badoert összehasonlítgatták Raikkönennel, ez már tegnap az időmérőn sem jött be. Könyörgöm, két totál más súlycsoport. Raikkönen egy remek, profi versenyző, aki mindig ezt csinálja, Badoer meg ezer éve nem is versenyzett, és valószínűleg nem is egy nagy tehetség, ha nem kapott sok versenyzési lehetőséget. Attól még remek tesztpilóta lehet. Sajnos a Ferrari elég kényszerhelyzetben van, ami a helyettesítést illeti, de ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontot nem szereztél volna, az igaz, de ugye ezt nem gondolod komolyan? :lol: Aki 1,5 másodpercre van a mezőnytől, az 10000 órára van tőled. Tekintve, hogy te be se tudnál fejezni egy versenyt. Azért ne essünk túlzásokba. ;) Tudom, hogy vicceltél, persze, de akkor is. Aki ott van, azért tud vezetni, csak nem mindegy, hogy milyen szinten. :cry:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontot nem szereztél volna, az igaz, de ugye ezt nem gondolod komolyan? :lol: Aki 1,5 másodpercre van a mezőnytől, az 10000 órára van tőled. Tekintve, hogy te be se tudnál fejezni egy versenyt. Azért ne essünk túlzásokba. ;) Tudom, hogy vicceltél, persze, de akkor is. Aki ott van, azért tud vezetni, csak nem mindegy, hogy milyen szinten. :cry:

Vicceltem, naná. De azért egy ilyen Badoert beültetni egy ferkába, és így leégni....ahhoz már tudomány kell. Bárki jobb lett volna. Ez olyan mintha lesérülne a Barcában Puyol, erre beraknák helyette Komlósit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teszttilalom a probléma idén. Sajnos a kocsit senki más nem ismeri a tesztpilótán kívül, és mivel nem lehet tesztelni, bárki ülne be, nem tudná rendesen kipróbálni az autót, csak a versenyhétvégén. Máskor már volt olyan, hogy új embert ültettek be, de egyébként is volt már idén csere csapatoknál. Csak ott fiatal tehetségek kerültek be, akik szerintem nem először vezették a kocsit, amivel versenyezniük kellett. Biztos nagyobb kockázatot látott a Ferrari abban, ha valaki először csak a versenyhétvégén ül az autóba :cry:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha egy góllal kikapnak, akkor is továbbjutnak.

Távoli lövésekkel is nyugodtan lehet próbálkozni, az előző meccsen baromira zavart, hogy nem merte ellőni a játékos, szépen elment a 16-osig, majd leállt cselezni, oh jaj...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.