Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Arról a stílusról pedig amit Briatore mutatott az eset után, nem tudok mit mondani. Nagyképű digó! Undorító egy alak...

Végülis Alonso még év elején megmondta, hogy 'a Ferrari és Schumacher már nem ellenfél'. Az ilyen törtető önelégült ""sportembereké"" a jövő! Sok sikert a reménybeli második világbajnoki dijához... én majd nézek valami érdekesebbet a Forma-1 helyett. (egyébként ez a sorozatos szánalmasozás nem uncsi már? csak kérdezem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alonso nem önelégültebb, mint Schumacher. A munkatársaimmal egyszer már megállapítottuk, hogy a sportolók a végletekig képesek öntudatosak lenni, mert ez alapvetően kell ahhoz a nagy győzni akaráshoz, kell a sporthoz, ezzel hergelik magukat, mert ha ők nem, akkor ki más?. Most lehet, hogy ez hülyén hangzik, de van benne valami. Csak nem mindenki mutatja ki annyira. Na jó, vannak azért szerény sportemberek is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 12 nap a VB-ig!

 

Portugália - Mexikó

2006. június 21. szerda 16:00, Gelsenkirchen

 

D csoportban kicsit egyszerűbb a helyzet, a B-hez képest.

A 2 továbbjutó helyre itt a két nagy futball hagyományokkal rendelkező ország pályázik, de persze a másik két csapat sem adja fel a küzdelmet, de játékerejük jóval gyengébb, így itt két igazi továbbjutásra esélyes csapat van ebben a csoportban.

Szóval most valóban csoport elsőséget eldöntő párharcról beszélhetünk, egy igazi csoportdöntő. B csoportban ez ugye azért nem biztos, mert nem lehet, tudni, ki-ki ellen botlik és akkor máris mások a favoritok.

Itt, ha a két nagy múltú csapat botlik is majd, nem tud szerintem akkorát botlani, hogy az utolsó fordulóban, a két kiscsapat megelőzhesse akármelyiket.

Szóval aki itt nyer csoportelső, de valóban jó-e ha csoportelső az ember ebben a csoportban. Mert a halálcsoportból kap ellenfelet. Onnan szinte mindegy, hogy kit kap, mind nehéz, és lehet, hogy majd taktikáznak, hogy kit kapjanak, de persze, majd inkább a C csoport résztvevői tudnak igazán válogatni, mert már tudják, hogy ki az első illetve második a D csoportban.

Most csak a meccsre koncentrálva szerintem a két csapat közül Mexikó egy árnyalatnyit erősebb. Portugálok meg fiatalodóban vannak, néhány sokat látott ?nagyöreg? még van a csapatban, de ki tudja, hogy muzsikálnak majd. Szerintem Mexikó összeszokottabb, célratörőbb. Borgetti, Fonséca, Marquez nagyon erős gerincet alkotnak. Persze, most lehet mondjuk hasonló gerincet a portugáloktól, de az szerintem nem ilyen erős. Enyhe mexkói fölényt érzek, persze, lehet, hogy nem jön be.

Gelsenkirchen, Arena AufSchalke

53804 fő befogadására alkalmas, hipermodern stadion 2001-ben épült. Ez már valóban a 21. század, amit ez az aréna tud. Fű kitolható a napra, mozgathatók a szektorok is, akár néhány perc alatt mondjuk kosárlabda csarnokká alakítható (nem tudom, hogy használták-e ilyen célokra, de egy koncert kedvéért biztos összetolták egy kicsit.).Ezen a mérkőzésen kívül 3 csoportmeccsnek és egy negyeddöntőnek ad otthont. Lengyelo.-Ecuador, USA-Csehország, és Argentína-Szerbia játszik majd itt.

Portugál 23-as keret:

Kapusok: Ricardo Pereira (Sporting), Quim Silva (Benfica), Paulo Santos (Braga).

Védők: Paulo Ferreira (Chelsea), Miguel Monteiro (Valencia), Ricardo Carvalho (Chelsea), Fernando Meira (Stuttgart), Marco Caneira (Sporting), Ricardo Costa (Porto), Nuno Valente (Everton),.

Középpályások: Armando Petit (Benfica), Costinha (Dinamo Moszkva), Tiago Mendes (Lyon), Maniche Ribeiro (Chelsea), Hugo Viana (Valencia), Luis Figo (Inter), Deco (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Simao Sabrosa (Benfica).

Támadók: Luis Boa Morte (Fulham), Pauleta (Paris SG), Nuno Gomes (Benfica), Helder Postiga (St. Etienne).

Mexikói 23-as:

Kapusok: Oswaldo Sanchez (Guadalajara/Chivas), Guillermo Ochoa (America), Jesus Corona (UAG/Tecos).

Védők: Jose Antonio Castro (America), Rafael Marquez (Barcelona), Mario Mendez (Monterrey), Ricardo Osorio (Cruz Azul), Francisco Rodriguez (Guadalajara/Chivas), Carlos Salcido (Guadalajara/Chivas), Claudio Suarez (Chivas USA), Andres Guardado (Atlas), Gonzalo Pineda (Guadalajara/Chivas).

Középpályások: Luis Perez (Monterrey), Pavel Pardo (America), Antonio Naelson (Toluca), Rafael Garcia (Atlas), Gerardo Torrado (Cruz Azul), Ramon Morales (Guadalajara/Chivas).

Csatárok: Jared Borgetti (Bolton Wanderers), Guillermo Franco (Villarreal), Francisco Fonseca (Cruz Azul), Omar Bravo (Guadalajara/Chivas), Jesus Arellano (Monterrey).

 

Összegzésnek, szoros csata várható, két jó stílus, élvezhető játék, amiből akármelyik kikerülhet győztesen. Én Mexikót érzem egy picit összeszokottabbnak és tapasztaltabbnak.

Aztán úgyis az győz aki.

Tipp: 1: 28% X: 30% 2: 38%

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen szinte minden Paraguay mellett szól, de hiba lenne száz százalékra venni a sikert. A lábak stresszes helyzetben megremeghetnek, (...)amikor ezeket a sorokat írom, végeredményként közölhetem, hogy felkészülési meccsen 1-2-re kikapta a walesiek legjobbjaitól? ez szánalom.

Szerintem Paraguay nagyon simán fog nyerni, és attól függ a továbbjutása, hogy meg tud-e verni még egy nagyot.

Nem fog remegni a lábuk ez tuti, az utolsó két vb-n, mindig az utolsó meccsen előztek, és hajtották végre az előzést. 98-ban Nigéria elleni győzelem, 2002-ben pedig Szlovénia ellen 0-1-tán pont annyi gólt lőttek amennyi kellett, hogy gólkülönbségük jobb legyen, mint a Dél-Afrikai vetélytársé.

 

Szerintem nem szánalmas, hogy Tobagó kikapott Walestől (ha mondjuk 8-0-ra kap ki, az már igen). Wales majdnem kijutott a 2004-es vb-re, és milyen jól fociztak Hughes fiai, még az olaszokat is megverték.

Szerintem Színesíti egy vb-t egy trinidad szintű csapat, és egyben biztos vagyok nem fog annyit kapni senkitől, mint amennyit, mi rúgtunk El-Salvadornak.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez a Schumacher lefulladt témához, annyit tennék, hozzá, hogy most a rejt előtt láttam a belső kamerát, és elég érdekesen forgatta a kormányt. Jobbra kellett volna tekerni, hogy forduljon bár be a kocsi erre kétszer is balra húzott vele.

Nem nagyon tudom, hogy működnek ezek a kocsik, de ezt a lefulladósdit soha nem érettem.

Miért nincs nekik belül önindító? Akkor nem lett volna gond. Miért csak kívülről azzal a rúddal lehet indítani?

Régen sem értettem soha, mikor kicsúsztak, de ha nem fullad le a kocsi vissza tudtak volna jönni némely esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó futam volt, annyit elmondhatunk róla, hogy nem volt túl unalmas. A rajtnál az egyik Midlandes a palánkra kente a saját csapattársát. Nem sokkal a rajt után Raikkönen megelőzte Webbert, és a tavalyi két ellenfél ismét hozta a formáját. Jó volt őket megint egymással versenyben látni. Tetszett, hogy a közepén feltorlódott Alonsoék előtt a középmezőny, és Fisichella törte az utat közöttük :D Hozott egy kis látványosságot. Az első boxkiállás után is Alonso vezetett tovább. Az első nagyon sajnálatos eset az Webber kiesése volt a harmadik helyről :) Pedig milyen jó helyekről indultak a Williamsek (kedvenc csapatom), és még Rosberg is kiesett később. A nagyon dühös Webber kocsija olyan rossz helyen állt, hogy bejött a safety car. Alonso és Raikkönen kiment tankolni, de miután visszajöttek, Raikkönen autója megadta magát :P Rendkívüli módon sajnálom a fiút, ez a pech széria már kész borzalom. Később még kiesett a harmadik helyre feljött Trulli is, aki így a dobogó legalsó fokát átadta Coulthardnak :P A végén MS belehúzott, hátha sikerül a negyedik helyen autókázó Barrichellot megelőznie, de ez nem történt meg. Na ja, Barrichello már nem Ferraris, meg különben is :P

Részemről azért örülök neki, hogy Alonso tudott nyerni Monacoban :P Eddig elég szerencsétlenül alakultak a monacoi indulásai.

 

Alonso

Montoya

Coulthard

Barrichello

M.Schumacher

Fisichella

Heidfeld

R.Schumacher

Massa

Liuzzi

Button

Albers

Speed

Villeneuve

Monteiro

Montagny

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért látszik hogy ki a profi, Schumi az utolsó helyről feljött az ötödik helyre, és Barrichello-t majdnem megelőzte.

Raikkönen csinált már ennél szebbet is :) Szóval erre más is képes :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért látszik hogy ki a profi, Schumi az utolsó helyről feljött az ötödik helyre, és Barrichello-t majdnem megelőzte.

Valóban... Monacoban, ahol szinte alig lehet előzni, ilyen hátránnyal feljönni... csakis dicséret érheti ezért. :)

 

MissKarrde: "Szóval erre más is képes" Senki nem mondta, hogy Schumi félisteni körökben mozog vagy hogy olyanokat csinál, amit emberfia nem, csakhogy nagyon szép teljesitmény volt ez a részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban... Monacoban, ahol szinte alig lehet előzni, ilyen hátránnyal feljönni... csakis dicséret érheti ezért. :)

 

MissKarrde: "Szóval erre más is képes" Senki nem mondta, hogy Schumi félisteni körökben mozog vagy hogy olyanokat csinál, amit emberfia nem, csakhogy nagyon szép teljesitmény volt ez a részéről.

Jah...főleg, hogy bejött a Safety Car. Marha nagy teljesítmény kellett ehez....:S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: "Szóval erre más is képes" Senki nem mondta, hogy Schumi félisteni körökben mozog vagy hogy olyanokat csinál, amit emberfia nem, csakhogy nagyon szép teljesitmény volt ez a részéről.

Valóban szép, csak éppen Obi1 mondata úgy hangzott, mintha a többiek Csak amatőrök lennének. Csak erre akartam reagálni, de ezek szerint nem voltam egyértelmű. Bocsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna nem ő tehet róla, hogy nem ér be a célba. Ha ez így megy tovább idén is Alonso írhat egy köszönőlevelet a Mercinek.

Ezzel még várjunk egy kicsit, az idei év egyelőre az Alonso- MS párharcról szól :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maradjunk annyiban, hogy az élmezőny versenyzői hátulról indulva képesek feljönni pontszerző helyre. Általában :P

Én végigjártam egyszer a Monakoi pályát és piszok szűk az egész (már a többihez képest), de ez jól látszik a felvételen is... itt egy picit azért nehezebb az előzés, mint a nagy átlagnál, de tényleg ne ragozzuk tovább :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szép, csak éppen Obi1 mondata úgy hangzott, mintha a többiek Csak amatőrök lennének. Csak erre akartam reagálni, de ezek szerint nem voltam egyértelmű. Bocsi.

Hát hozzá képest a legtöbben amatőrök.Alonsonak piszok szerencséje volt ma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén MS belehúzott, hátha sikerül a negyedik helyen autókázó Barrichellot megelőznie, de ez nem történt meg. Na ja, Barrichello már nem Ferraris, meg különben is :)

Meg különben is mi? Pár kör, és előzi barikellót. Egyébként a brazil mióta elment a ferraritól, bebizonyította, hogy mennyire egy nulla pilóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiminél szerintem nincs szerényebb ember jelenleg a Forma 1-ben. Szimpatikus a gyerek...

Így van! Remek srác. Ha sumi visszavonul, ő lesz a kedvencem, és nem ezek a nagyképű köcsögök...lásd alonzóóóó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont ezért MÁR Kimi a kedvencem.

 

Hogy mi a különbség Kimi és a többiek között? Egyszerű, csak meg kell nézni a reakciókat a kocsi leállása után.

 

Webber---> 3. helyről esett ki, a kormányt hozzávágta a kocsihoz.

 

Raikonnen---> 2. helyről esett ki, semmi bosszankodás, sőt, még a kocsit is levezette a pályáról, hogy a többieket ne akadályozza.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm, Irán meglepetéseket okozhat a VB-n...

 

Horvátország - Irán: 2-2.

 

Ecuador meg vendégségben 2-1-re kikapott Macedóniától... hiába, ha nincs mögöttük a 2000 méter magas előny, akkor nagyon gyengék :)

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. Igen. Piszok szerencse, hogy MÖGÜLE kiesett egy rakat pilóta :D

MS-nek volt szerencséje, hogy előle kiestek egy csomóan, mert így pontszerző helyen jött be. Különben nehezebb lett volna neki az ötödik helyet megszerezni.

 

Amúgy meg Kimi tényleg szimpi versenyző, drukkoltam is neki Sauberes korában. Csak éppen a hideg kiráz tőle (főleg a szemeitől), olyan jéghideg a fickó :) Nem csoda, hogy Iceman a beceneve. Nekem ezért nem tud a kedvencem lenni, más bajom nincs vele :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont ezért MÁR Kimi a kedvencem.

 

Hogy mi a különbség Kimi és a többiek között? Egyszerű, csak meg kell nézni a reakciókat a kocsi leállása után.

 

Webber---> 3. helyről esett ki, a kormányt hozzávágta a kocsihoz.

 

Raikonnen---> 2. helyről esett ki, semmi bosszankodás, sőt, még a kocsit is levezette a pályáról, hogy a többieket ne akadályozza.

 

Donát.

Azé' az mekkora volt már amikor felült egy jachtra!!!!! :):P

Bár az is lehet, hogy a sajátjé.

 

De tényleg ő a legszmpatikusabb versenyző mindközül.

 

Amúgy jó volt viszontlátni Alain Prostot a verseny elején. Régi nagy-nagy kedvencem volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen... majd elválik... Lokatelli, szándékosan hagytuk ki a C csoportot? :clap: -- Ja nem, látom, hogy a D csoport küzdelmei meg fogják előzni a C csoportét...

 

A lényeg, hogy most ugye én jövök egy Irán - Angola meccsel, majd ezt követően egy újabb kör a C csoporttal, viszont azt javasolnám, hogy a C csoport második meccse után legyen enyém az E csoport első találkozója is, mert így te írhatnád a záró mérkőzéseket az E, F, G, H csoportban.

 

Okés?

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?D? csoport hatodik mérkőzése:

 

Irán ? Angola

2006. jún. 21. Lipcse; ZentralStadion; 16:00

Nos, ahogy azt Lokatelli írta is, ebben a csoportban sokkal egyértelműbb lehet a kép, mint a B-ben, vagy éppen a C-ben. Már persze, ha Portugália és Mexikó is képes lesz hozni az elviekben kötelező győzelmét. Persze erős hangsúly van az elviekben szócskán, hiszen például a tegnapi nap során láthattuk: Irán igenis képes meglepetésekre ? Horvátország ? Irán: 2-2. Szóval nem szabad őket leírni. Én sem teszem ezt, sőt! Szerintem, bár Mexikótól ki fognak kapni (tipp), Portugáliától ellopnak egy pontot, s ezáltal esélyük lesz egy esetleges Angola elleni győzelemmel a továbbjutásra. S ezzel el is érkeztünk a mai találkozónkhoz.

Irán, vagy Angola, ez a kérdés. Nos, ha a játékosállomány alapján kellene ítélnünk, azt mondanám, Irán, hiszen Ali Karimi, Hashemian és Mahdavikia három nyomós érv az ázsiaiak mellett. Ugyanakkor Angoláról sem szabad lemondanunk (bár én napok óta ezt teszem), hiszen az afrikaiak mindig szolgálhatnak meglepetéssel. Mindazonáltal én leginkább egy ázsiai győzelemben bízom, amellyel szorosabb lehetne a verseny a csoportban.

Persze az is könnyen előfordulhat, hogy minden a papírforma szerint fog zajlani, ergo, sem Irán, sem Angola számára nem lesz már tétje a találkozónak. Azonban ebben az esetben már a döntetlent tartanám legesélyesebb eredménynek.

Ha nem a fenti eset valósul meg, akkor bizony érdekes lesz Portugália/Mexikó reakciója (attól függőn melyikük hullajtott el pontokat Iránnal szemben) a másik meccsen egy esetleges iráni gól születésekor.

Ami a stadiont illeti. Lipcsében, a ZentralStadionban jelen pillanatban sem első, sem másodosztályú klub sem futballozik, szomorkodnak rendesen is a drukkerek emiatt. Így aztán ritkán látott tömeg gyűlhet össze a lipcsei arénában, egy esetleges teltház esetén 44199 fő foglalhat helyet a szektorokban. A stadion idén 50 éves (szép jubileum neki!), s 2000-ben volt felújítva. Az itt játszott mérkőzések listája:

Június 11. Szerbia ? Hollandia

Június 14. Spanyolország ? Ukrajna

Június 18. Franciaország ? Dél-Korea

Június 21. Irán ? Angola

Június 24. Nyolcaddöntő, C csoport elsője ? D csoport másodikja

 

2875106745.jpg

Jöjjenek a keretek!

 

Irán:

Kapusok: Ebrahim Mirzapur (Foolad Khuzestan); Vahid Taleblu (Esteghlal Teheran); Hasszan Rudbarian (Pas);

Védők: Jahja Golmohamadi (Saba Battery); Mohamed Noszrati (Pas); Rahman Rezaei (Messina); Szattar Zare (Bargh Shiraz); Hosszein Kaebi (Foolad Khuzestan); Sohrab Bahtiarizadeh (Saba Battery); Amir Hosszein Szadeki (Esteghlal Teheran);

Középpályások: Dzsavad Nekunam (Sharjah); Anderanik Tejmurjan (Abomoslem Khorasan); Mehdi Mahdavikia (Hamburger SV); Feridun Zandi (Kaiserslautern); Ali Karimi (Bayern München); Merzad Madancsi (Persepolis); Dzsevad Kazemian (Persepolis);

Csatárok: Ali Daei (Saba Battery); Vahid Hasemian (Hannover 96); Reza Enajati (Esteghlal Teheran); Aras Borhani (Pas); Maszud Sodzsja (Saipa); Raszul Hatibi (Sepahan Isfahan);

 

Angola:

Kapusok: Joao Ricardo (klub nélkül), Lama (Petro Atlético), Mário (InterClube);

Védők: Delgado (Petro Atlético), Jamba (AS Aviacao), Kali (FC Barreirense), Lebo Lebo (Petro Atlético), Loco (Primeiro de Agosto), Marco Abreu (Portimonense), Marco Airosa (FC Barreirense), Rui Marques (Hull City);

Középpályások: André (Kuwait SC), Edson (Pacos Ferreira), Figueiredo, Mendonca (mindkettő Varzim), Miloy (InterClube), Zé Kalanga (Petro Atlético);

Támadók: Akwá (klub nélkül), André Titi Buengo (Clermont Foot), Flávio (Al Ahli), Love (AS Aviacao), Mantorras (Benfica), Mateus (Gil Vicente)

 

Összegzés: Nos, ahogy azt már fentebb kifejtettem, én iráni győzelmet várok, s hatalmas versenyfutást a csoport második helyéért. Tippem szerint Portugália és Irán fog majd harcolni a második helyért, Mexikó pedig páholyból figyelheti majd ezt a versengést. A tipposzlopomban számszerűsítem is a várakozásaimat!

 

Tipp: Irán: 60% Döntetlen: 30% Angola: 10%

 

Meccs tippek:

Mexikó ? Irán: 2-1; Angola ? Portugália: 0-3

Mexikó ? Angola: 2-0; Portugália ? Irán: 1-1

Portugália ? Mexikó: 1-1 Irán ? Angola: 3-1

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.