Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nembaj, holnapra lenyilatkozza Binotto, hogy a történteknek mindenképpen utána fognak elemezni, keddre pedig magabiztosak lesznek, hogy sikerült és erősebben térnek vissza. Aztán megy a balf*szkodás tovább...

 

EKtI0xRXYAAOMLE.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fernando Alonso jövőre az Aston Martin csapatánál folytatja. A csapattal egy többéves szerződést írt alá.

 

Piastri gondolom akkor végre élesben is bevetheti magát Ocon csapattársaként az Alpine-ban, Alonso meg megint remekül szerződött. Nem hiszem, hogy az Aston 2-3 éven belül top csapat lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bence1997 írta:

Fernando Alonso jövőre az Aston Martin csapatánál folytatja. A csapattal egy többéves szerződést írt alá.

 

Piastri gondolom akkor végre élesben is bevetheti magát Ocon csapattársaként az Alpine-ban, Alonso meg megint remekül szerződött. Nem hiszem, hogy az Aston 2-3 éven belül top csapat lesz...

 

Szerintem is jobban tette volna, ha marad az Alpine-nál, 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Szerintem is jobban tette volna, ha marad az Alpine-nál, 

Egyértelműen versenyképesebb az Alpine, persze semmit se tudni még, Yoda szavaival élve: a jövő mindig mozgásban van.

 

De úgy látszik, alakul a jövő évi pilótafelállás:

Red Bull: Verstappen - Perez --> előbbi legalább 5-6 évig garantált, míg Perez jobb idén, mint tavaly, igaz, a nyári idénye nem annyira kimagasló, mint volt a tavaszi menetelése, de sokkal jobb helyzetben vannak most a Red Bullnál. Úgy gondolom, hogy bár Perezzel 24 végéig hosszabbítottak, a jövő évben ott tartják, majd ha nem teljesít jól, bontják a szerződést.

 

Ferrari: Leclerc - Sainz --> nagyon jó páros, nem fogja engedni őket a Ferrari. Én inkább úgy érzem, hogy ha az olasz gárda továbbra is ilyen balf*sz módjára működik, Leclerc és Sainz fogja őket otthagyni, nem vice versa. De a jövő év velük garantált.

 

Mercedes: Hamilton - Russel --> Lewis jövő év végéig legalább marad, Russel pedig a Merci jövőjét takarja, itt is alap a felállás.

 

Aston Martin: Alonso - Stroll --> Szerintem amíg Stroll papa ott van az Astonnál, nem fognak előremenni. Persze most építik a gyárat, illetve valamikor saját juniorokat is tudnak szerezni maguknak, de ennek még legalább 2-3 év kell, mindenképpen 2026-ra gyúrnak. Jövőre érdekes lesz az AM helyzete, meglátjuk, hogy Alonso mit fog kihozni a zöld buszból. :D

 

Alpha Tauri: Gasly - Tsunoda --> Ha jól tudom ez is biztos, jó kis páros, most kicsit gyengélkednek, de alapvetően jó páros, akikre lehet jövőre is építeni.

 

Alfa Romeo: Bottas - Zhou --> szinte biztos, hogy jövőre is ővelük folytatja az Alfa. Valterrit nem engedik el, jobb közegben van a finn, Zhou meg peches idén, de megvan a tempó nála is. Remek felállás jövőre.

 

Alpine: Ocon - Piastri --> ezt már pedzegették páran, Piastrit szerették volna autóba ültetni, szóval egy ilyen megoldás született: Alonso az Astonba, így Piastri jöhetett Fernando helyére. Meglátjuk, hogy mit tud a fiatal tehetség.

 

És akkor a három csapat, ahol 50/50 a helyzet érzésem szerint:

Williams: Albon - Latifi(?) --> Albon szerintem alap lesz jövőre, Latifi viszont csak a pénz miatt van ott. És a Williams már nem függ teljesen ettől, ergo Latifi nem hiszem, hogy ott fog maradni. Jack Aitken lehet egy befutó, aki nem mellesleg Williamses tag, de már Sargeant nevét is felvetették, bár ő tudtommal nem Mercis nevelésű. Érdekes lesz majd látni a közeljövőben, hogy mi is fog történni a Williams háza táján.

McLaren: Norris - Ricciardo(?) --> Egyértelmű, utóbbi helye eléggé ingatag lábakon áll. Van esély, hogy még egy évet adjanak neki, de könnyen meneszthetik is. Ki jönne a helyére? Pletykálják az Indycaros Corton Hertát, lehet benne ráció.

Haas: Magnussen - Schumacher(?) --> az utóbbi időben feljött a pletyka, hogy Micket meneszti a Ferrari, így elképzelhető, hogy az elmúlt futamokon nyújtott teljesítménye ellenére kirúgják a Haastól. A helyére esetleg egy Illott érdekes lehetne.

 

A nyári szünet ebből a szempontból érdekes lehet, de az évvégi hajrá is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alphine csak a hétfői bejelentéskor értesült róla, hogy Alonso az Astonhoz szerződött. :D

 

A mai hírek: a francia istálló bejelentette Piastri érkezését a 2023-as szezonra, ugyanakkor a fiatal közösségi média oldalai némák maradtak. Később kiderült, hogy miért: az enstone-i alakulat Piastri tudta nélkül jelentette be a szerződtetését és a versenyző tagadja, hogy leszerződött volna velük a következő évre.

Oscar Piastri így nyilatkozott erről: "Az Alpine a beleegyezésem nélkül ma közzétett egy sajtóközleményt, miszerint náluk fogok versenyezni jövőre. Ez azonban nem igaz, nem írtam alá szerződést az Alpine-nal 2023-ra, és nem leszek a versenyzőjük jövőre."

 

A hírek szerint az ausztrál versenyző a McLarennel tárgyalt, abban a tudatban, hogy az Alpine-nal július 31-én lejáró szerződése után szabadon aláírhat hozzájuk, Alonso tegnapi bejelentése azonban borította a bilit. Úgy néz ki, hogy a következő hetekben szép kis jogi harc fog kialakulni az Alpine és a McLaren között.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alakul a jövőévi F1 pilótafelállás.

 

A mai nap 16 órakor a Williams hivatalosan is bejelentette, hogy Alexander Albon jövőre is velük fog versenyezni, továbbá egy többéves megállapodást írtak alá.

 

Albon a közösségi oldalára egy vicces bejelentést is közzétett, ami Piastri irományának ellenkező, sokkal inkább pozitív formája. :lol:

Úgy tudom, hogy a Williams Racing a beleegyezésemmel ma délután kiadott egy sajtóközleményt, miszerint náluk fogok vezetni jövőre. Ez igaz, aláírtam velük a szerződést 2023-ra. A Williamsnél fogok vezetni jövőre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A nyílt titok ma már nem titok többé: az Audi 2026-ban csatlakozik a Forma-1-hez! Egyelőre csak motorgyártói szerepkörben fognak elindulni, de a pletykák szerint hamarosan bejelenthetik a Sauber felvásárlását is, ergo marad a 10 csapat továbbra is.

 

inb3XH15lEKGbQ9PShuQU2W3qN3VdkZezqyFeZXC

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023 végén az Alfa Romeo elhagyja a száguldó cirkuszt.

 

Egyre biztosabb, miszerint az Audi felvásárolta a Saubert és a 2024-25-ös szezonra lesz nekünk egy Sauber-Audi Ferrarink. A BMW-Sauber Ferrari után szabadon. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még pletyka, de elvileg megvan a jövő évi F1 naptár. 24 futamból fog állni, úgy hírlik, Dél-Afrika nem készült el időben.

 

Na kérem, jöhet két év múlva a 25 versenyhétvége? Hm? :glasses:

 

Fb-M9vKWIAMBCin?format=jpg&name=900x900

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.