Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Készítettem egy talán csak marketing szempontból érdekes statisztikát, érdekességnek jó másnak nem.

 

A csapatok szerelésének a szállítót jegyeztem fel. Igazából az indította bennem ezt a kis kutatómunkának nem nevezhető tevékenységet, hogy nagyon vacaknak tartottam az afrikaiak mezét. Aztán észrevettem, hogy mind Puma...

Azért tartom vacaknak az afrikaiak mezét, mert 5 perc után úgy néznek ki benne, mintha leöntötték volna őket egy vödör vízzel, tapad a testükre, meg minden. A mai mezeknek már olyan technikája van az izzadtság elvezetésére, hogy ez nagyon amatőr dolog, hogy lucsognak, még a meccs végén sem lenne szabad. Elefántcsontpart, Togo és Ghána mezén tűnt ez fel nagyon.

 

A márkáknak a következő lett a "sorrendje":

Puma 12 csapat.

Nike 8.

adidas 6.

Umbro 2.

Lotto 2.

maraton 1 (Ecuador).

Joma 1 (Costa Rica).

 

Sok világmárkának nincs képviselete a vb-n, pl Kappa, avagy már régóta a dánok mezét szállító hummel.

Külön érdekesség, hogy mielőtt a Puma megkaparíntotta volna a Iráni csapat mezét addig, az egész selejtezőben Ali Daie sportszergyártócégének a mezében szerepeltek.

Eddigi nagy világversenyeken az Adida és a Nike birtokolta több, mint a mezőny mezeinek felét, és csak elvétve volt egy-egy más mez a csapatokon.

Eddig a Puma nem volt olyan aktív ilyen téren, most meg mindjárt egész afrika az övé, és néhány nagy európai csapat, mint a cseh, és az olasz.

 

Úgy veszem észre egyébként, hogy a puma inkább a mennyiségre ment mint a minőségre. Mert egyrészt mindenkinek ugyanolyan így a meze, elég ötlettelen ferde betűtípússal írják a számot és a nevet. Ráadásul nyelvtanilag hibásan kisebetűvel.

Lehet, hogy valakinek tetszik, ez a kisbetűs kiírás, de rossz nézni ezeknek a nagy focistáknak kisbetűvel a nevét. Próbálnák meg az én nevemet kisbetűvel írni (internetes nick-re nem vonatkozik, legalábbis nálam)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen gyenge ez az angol csapat. A végén már annyira drukkoltam a tobagonak, hogy rúgjanak egy gólt... Ez a mozgássérült Crouch nem futballista. Egyszerűen szánalmasak voltak... Meglátszik, hogy az angol bajnokság csak a külföldiek miatt jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trinidad simán megérdemelte volna a döntentlen. Az angolok szánalmasan gyengég voltak.

Égés van a láthatáron.

Megjósoltam a VB előtt, hogy Anglia lesz a negatív meglepetés...ha a játékát nézzük, igazam lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A németek viszont hiába játszanak szebben, az első komolyabb csapat ki fogja őket tömni...

 

Az angolok bele fognak lendülni.

 

 

Donát.

De ki a komolyabb? Eddig a Spanyol-Német csapat a legmeggyőzőbb a VB-n. Simán ott lesznek a négyben. Angolok a 16 között kiesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mozgássérült Crouch nem futballista.

Rég röhögtem ilyen jót! :):D:lol:

 

Nekem is ez a véleményem róla.

Csont és bőr, rossz nézni. Paralimpián kéne indulnia, mert annyira nem esztétikus.

 

Angolok gyengén játszanak, kérdés persze, hogy fel tudnak majd pörögni az egyenes kieséses szakaszra.

Szerintem nem. Itt volt az alkalom felpörögni, gyengébb csapatnak rúgni egy ötöst, de képtelenek voltak.

eddigi tapasztalatok alapján erikson nem tudja formába önteni az angolokat. A kivétel ami erősíti a szabályt az az euro2004 volt.

vb-n nem tudnak jól játszani.

Nem lehet gombnyomásra felpörögni, hogy majd az ecuador/német kettős valamelyike ellen menni fog.

Ha ilyen játékkal mégis nyernek, vagy sokáig jutnak nem szereznek sok rajongót, sőt. Nehezen tudom elképzelni, hogy gyökeresen változzon a játékuk.

Beckham bead, valaki befejeli, ennyi a játékuk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés azokhoz, akik szioktak sportot venni:

(Hallod Donát? :lol: )

A sport több címlappal jelenik meg?

Neten most nézegetem, a mai 15-ei címlap: Bikaerős Spanyolok. Amit én vettem reggel annak Boldog németország a címlapja, vagy ez megint olyan, mint volt a zte-MU 0-0-as címlap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és hétvégére is leadom a tippjeimet, mert nem leszek netközelben.

 

Szombat

Portugália-Irán 3-1

Olaszország-USA 2-0

Csehország-Ghána 3-0

 

Vasárnap (huh, ezen a napon meglepetésre számítok, bár a tippjeim ezt nem tükrözik, de akkor is :lol:)

Brazília-Ausztrália 2-1

Japán-Horvátország 0-2

Franciaország-Dél-Korea 3-1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15:00, Gelsenkirchen: Argentína - Szerbia;

 

Oddsok: Argentína: 1,53 Döntetlen: 3,30 Szerbia: 6,00

 

18:00, Stuttgart, Hollandia - Elefántcsontpart

 

Oddsok: Hollandia: 1,90 Döntetlen: 3,10 Elefáncsontpart: 3,60

 

21:00, Hannover: Mexikó - Angola

 

Oddsok: Mexikó: 1,40 Döntetlen: 3,50 Angola: 8,00

 

Tippem:

 

Argentína - Szerbia: 1-0

 

Hollandia - Elefántcsonpart: 1-1

 

Mexikó - Angola: 2-0

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs olyan érzésetek, hogy sok ez a 32 csapat VB mezőnynek? Valahogy nem tudom élvezni, ha egy kis nevesincs csapat bekkel a 0-0 -ért, mert az mekkora eredmény... Sajnos már jobb színvonalúak az EB-k, mint a VB-k (bár már az EB is kezd hígulni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs. Gondolj bele, hány ország van a világon, és annak csak egy kis hányada szerepel a vb-n.

A VB-n nem kellenek ilyen töltelék csapatok. Az a színvonalról kell, hogy szóljon, és azért vannak a selejtezők, hogy kihuljon a férgese. Afrika bajban lehet, ha ilyen Angola szintű csapatok is ki tudnak jutni a VB-re.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kamerun simán jobb, mint Angol-Togo-Ghána hármas együtt véve, de az európai szegmensben is találhatunk olyanokat, akiket inkább elnéznénk a svájciak helyett, csak éppen nehéz csoportba kerültek a selejtezőbe, így kiestek. Pl.: Dánia, Belgium, Norvégia, stb...

 

Ugyanígy Afrikánál. Elefántcsontpartnak és Kamerunnak is ki kellett volna jutnia a VB-re, de mivel egy csoportba kerültek... így csak az egyik juthatott ki, sajnos.

 

A 6-0 nagyon odabaszós volt...

 

 

Az állás:

 

1. - 23 pont

Bomarr

 

2. - 16 pont

Ody, Lokatelli, MissKarrde

5. - 14 pont

 

Donát

 

6. - 12 pont

 

Lada

 

7. - 2 pont

 

Kudarbumat

 

8. - 1 pont

 

Oldfighter

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai műsor:

 

15:00, Frankfurt: Portugália - Irán

 

Oddsok: Portugália: 1,30 Döntetlen: 4,00 Irán: 9,50

 

18:00, Köln, Csehország - Ghána

 

Oddsok: Csehország: 1,61 Döntetlen: 3,30 Ghána: 5,00

 

21:00, Kaiserslautern, Olaszország - USA

 

Oddsok: Olaszország: 1,44 Döntetlen: 3,50 USA: 7,00

 

Tippek:

 

Portugália - Irán: 2-1

 

Csehország - Ghána: 2-0

 

Olaszország - USA: 2-1

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.