Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nincs olyan érzésetek, hogy sok ez a 32 csapat VB mezőnynek?

Nekem sincs olyan érzésem, hogy a 32 csapat sok.

De mégsem vagyok teljesen elégedett.

Szerintem nagyon rossz volt a kiemelés.

A szerbek és elefántcsontpart más csoportban veszélyesek lehettek volna(persze a szerbek nem ezzel a játékkal.), de talán még Paraguay vagy az usa is.

Van nehány nagyon jó csoport és van néhány nagyon gyenge például a Franciák csoportja.

Vagy például nem tudom, hogy emelték ki úgy, hogy Szaudiak és tunézia egy csoportba kerülhet, modnjuk ők még egész jó meccset játszottak de akkoris.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhú, hát a második számú halálcsoportnak tartotta csoport az E jelű lépett elő halálcsoporttá, a c viszonylag sima alakulása miatt.

Eléképesztő mi volt itt.

Két szuper meccs.

 

Cseheket nagyon sajnáltam, korai gól miatt ki sem tudták (nyugodtan) próbálni, működik-e a csapat Koller nélkül Lokvenccel.

Hát nem, nagyon nem. Ugyan elejétől nem tudták saját játékukat játszani, mert hátrányba kerültek, nagyon hiányzott egy Koller szintű csatár.

Olaszok Ghána elleni sima győzelme, pedig nagyon felértékelődött.

Lehet, hogy Ghánának még hiányozni fognak azok a gólok, amik bennük maradtak, ha 4-et 5-öt, vagy akár 6-t rúgnak a csehek egy szót sem szólhatnak, megúszták, és lehet, hogy sokat érhet a végén.

Cseheknek nagy baj, hogy csak 11 nagyon jó játékosuk, van, ha kiesik valaki, nincs pótlás. Plasil Usa ellen is és most is gyengén játszott, a csere emberek szintén nem ütik meg a szintet (Stajner, Lokvenc, Polak, Sionko). Heinzet kellett volna bedobni, az EB-n nagyon jól mozgott, ő talán méltó pótlás lett volna.

 

Az izgi cseh meccset már csak ez a parázs olasz tudta felülmúlni.

Bíró mondjuk tönkre vágta. Elején meg akarta fogni a meccset, hogy Tottit besárgázta, de az nem volt különösen dúrva(majd durvábbért nem adott lapot.). Majd jött a szép olasz gól, egy az usa kapujába, egy a sajátba. Zaccardo, hogy bírta úgy eltalálni?! (Franciák Kína elleni utolsó felkészülési meccsén volt egy hasonló öngól, a kínai srác 16-ról csinálta meg ugyaezt, csak az hláószaggattó volt a pipába.)

Mind a 3 kiállítás jogos volt egyenként, de nem kellett volna eddig eljutni, az uru bíró nem volt következetes, nem tudták a játékosok mihez tartságk magukat. Mit engedhetnek meg maguknak. Pl Pope amiért először sárgát kapott az lehetett volna piros is, mert utolsó ember volt.

Egy jó bíró le tudta volna vezetni a meccset kiállítás nélkül, persze, ha még akkor is van egy olyan brutális könyöklés, akkor nem. Hihetelen, hogy beragasztották McBride fejét, nálunk milyen turbánokat szoktak használni. SportOrvostudományban még Nyugat eu is csak kullog az usa mögött.

 

Szerintem nagyon rossz ötlet ez az olasz kezdő, taktikailag, csak akkor lehet változtatni, ha 2-t cserél az ember legalább, ezért is fogytak el a cserék és Perrottát már nem lehetett levinni, pedig ráfért volna. Tottin még nagyon látszik, hogy gyengélkedik, amolyan Rooney-san viszont erőltetni kell a játékát, hogy valamikorra formába lendüljön, de kérdés lesz-e valamikor. Totti levitele után sokkal jobb volt az összjáték, hiába megmondtam én, hogy nem totti függő az olasz csapat, hisz alig játszott a felk. meccseken, részben mert sérült, vagy túlfoglalkoztatott volt.

Elszoktatk Totti-tól, hogy most a sérülése miatt lábadozik is a csapat kárára van, nem véletlen, hogy ő lett lecserélve most is (Ghána elleni rúgásnál is).

Sok kiállítás után rengeteg hely volt a pályán, amíg nem volt ennyi addig az USA támadói nem tudtak elmenni az olasz bekkek mellett, mert nagyon jól játszák az egy-egyeket, a rutinos védők, de, hogy volt hely, bátran beindultak a védők mögé, hosszú labdavezetésekkel, sokszor zavarba hozták, az amúgy sem túl magabiztos, Del Piero becserélése után 3 fősre fogyatkozott védelmet. Zambrotta gyakorlatilag középpályást játszott, így kétfős olasz védelem volt. Beasley gólja szabálytalan volt, ez a tétlen les tipikus esete volt ugyan, de zavarta a kapus látószögét.

Olaszok túlságosan siettették a támadások befejezését, pedig, lett volna idejük, és ember fórjuk is megvolt, bár Perrotta sérülése után, csak egy fél emberrel voltak többen, beadásai borzalmasak voltak jobbról.(miért nem Camoranesi kezdett helyette?)

Del Piero nagyon lelkes volt, két nagy helyzete volt, egyik Pirlo labdája után, másik pedig, egy okos, szép távoli lövést védett bravúrral a veterán amcsi kapus.

 

Lippi kicsit elcserélte magát, túl korán cserélt, túl korán akart alkalmazkodni, az új helyzethez, berendezkedni az új hadrendbe. Jó azt nem tudhatta, hogy emberhátrány után előnybe kerülnek, de mikor megvolt az előny, már a 60. percben elhasználta utolsó csrelehetőségét. Ráadásul, nem Inzaghit próbálta ki, az ő lelkessége, és Del Piero-val való összeszokottsága jobb lett volna. Gilardino nagyon eltűnt, észrevehetetlen volt, megjátszhatatlan.

Mindenesetre bíztató az olasz szimpatizánsoknak (köztük nekem), hogy egy ilyen érdekes meccsen, amihez többször kellett alkalmazkodni, mindig sikerült, mind hátrányban, mind előnyben. Bár a végén több helyzete volt az olaszoknak, mégse lett volna igazságos, ha az usa ilyen hősies küzdelem után is búcsúzott volna.

 

Lehet, ha a bíró nem fúj ilyen összevissza, nem is lett volna izgi a meccs, és simán behúzzák a 3 pontot az olaszok.

 

Mindenesetre így nagyon izgalmas 3. fordulóra van kilátás, itt tényleg érdemes lesz a másik tv-t is lehoznom, többi csoportnál annyira nem.

Nagyon izgalmas, és bánom, hogy kettő tuti kiesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiakadtam ezen a délutáni meccsen. Egyrészt nagyot csalódtam a horvátokban, másrészt meg a Japánok... A hetvenedik perc után alig bírtak lépni, és a legnagyobb ziccereket olyan sután rontották el, hogy idegölő volt nézni. Kapu torkából külsővel akart gólt rúgni... :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végére egész jó lett ez a brazil meccs... pláne, hogy 2:0-val végzödött :?:?

A végét már nem néztem. A brazilok sem meggyőzőek igazán. Argentín - Spanyol döntőt várok. Remélem nem egy ágon vannak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végét már nem néztem. A brazilok sem meggyőzőek igazán. Argentín - Spanyol döntőt várok. Remélem nem egy ágon vannak. :?

Hát, hogy ki melyik ágra kerül, az csak akkor tudjuk majd meg, ha tudjuk ki melyik helyen jut tovább.

Ha megnyerik a maguk csoportját, akkor csak a döntőben találkozhatnak, vagy ha mindkettem másodikok.

Különben az elődöntőben játszanak egymással, feltéve, ha eljutnak addig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végére egész jó lett ez a brazil meccs... pláne, hogy 2:0-val végzödött :?:?

Ausztráliának Gólokkal kellett volna nyerni a játék, és a helyzetek alapján.

Kewell, mit hagyott ki?! :D

Brazilok gyengék, mentegetőznek, magyaráznak, van néhány jó játékosuk, sok középszerű, csapatuk meg nincs.

94 óta úgy nézett ki a brazil csapat, hogy volt egy rakás klasszis akit kiküldtek a fűre és megnyerték simán jó játékkal a meccseket.

Ugye csak egy párharcot vesztettek el 94 óta a vb-ken a 98-as döntőt.

Most taktikázgatnak, de nem működik, Ronaldinho nincs formában, többi kikiáltott sztárocska sem jó egyénenként sem, együtt végképp, szerintem kiesnek az első nagyobb csapat ellen, akár az olasz ellen ha összejönnek a nyolcaddöntőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.