Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Látom savanyú a szőlő lipi. :cool: Nem is csodálom. Ha a franciák a második félidőben is ilyen szépen védekeznek akkor döntösők. :cool:

Tegyük hozzá a portugálok is nagyon szépen játszanak... azt se csodálnám, ha feljönnének, de ehhez feljebb kéne kapcsolniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom savanyú a szőlő lipi. :cool: Nem is csodálom. Ha a franciák a második félidőben is ilyen szépen védekeznek akkor döntösők. :D

Tegyük hozzá a portugálok is nagyon szépen játszanak... azt se csodálnám, ha feljönnének, de ehhez feljebb kéne kapcsolniuk.

Szépen?Nem.Inkább szerencsével.

Viszont ha ennyire lezseren veszik akkor a portugálok még meg is fordíthatják.C.Ronaldot nem igazán tudják tartani,sőt a labdát is szinte csak a pirosoknál látják.

Egyébbként nem savanyú csak egy kicsit jól esik gonoszkodni. :cool:

Remélem nincs harag :D ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú...hát nem volt gyönyör ez a meccs, mint a szombati. Az első félidőben még néha leesett az állam a portugáloktól is, bár sík ideg voltam, azt mondtam magamban, ha végig így játszanak, egye kutya, nekik szurkolok, ha bejutnak a döntőbe, aztán a 11-es után szerintem meghalt a meccs, ha nem is azonnal. Akár elégedett is lehetnék, ha a franciák rúgtak volna még egy gólt, mert ez így csak védekezésből volt rendben. Vagy taktikusak, vagy a Brazil meccs kivett belőlük, vagy mindkettő. A brazilok szerintem nem voltak felkészülve ezért is tudtak ilyen jól játszani ellenük, ott úgy tűnt erőlködés nélkül játszanak a franciák, most kiderült, hogy nagyon tudatosak voltak, a brazilok meg csak úgy kimentek. Itt az az összeszedettség nem volt meg, csak a védekezésben. A portugálokon meg jót mosolyogtam, aranyos volt ahogy pályáztak a 11-esre, ezért inkább komikus volt a meccs 2. fele, mint izgalmas. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként náluk volt egy olyan eset, hogy akár 11-es is lehetett volna, ha már a franciáknak megadták, nekik vajon miért nem? Vagy mindkettőnek vagy egyiknek sem.

A visszajátszásból az jött le nem volt 11-es az az eset, messziről úgy nézett ki, de egy más kameraállásból látszott hogy senki se ért senkihez, erre mondták, hogy "műugrásban lehetne pontozni".

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félretéve ezt :D , a döntőben bármi lehet, bármi... nem nevezném egyértelműen francia szerencsének azt hogy a címvédő brazilokat megverték, a braziloknak volt nem jó napjuk nekik meg jó, vagy ők a mumus a braziloknak, de azzal a játékkal megérdemlik a franciák, hogy ott vannak ahol...az olaszok is persze és vasárnap eldől éppen akkor kinek lesz szerencséje :D .

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam, hogy a lengyeleknél is bunda botrány van.

Tavaly szeptemberben robbant ki és azóta húzódik a megvesztegetéses korrupciós botrány. Most, hogy kapitányt választanak ismét felerőssödöttek a bunda hírek és a labdarúgó szövetség elnökének a fejét is követelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam, hogy a lengyeleknél is bunda botrány van.

Tavaly szeptemberben robbant ki és azóta húzódik a megvesztegetéses korrupciós botrány. Most, hogy kapitányt választanak ismét felerőssödöttek a bunda hírek és a labdarúgó szövetség elnökének a fejét is követelik.

Good! Gooooooood! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja az esés az már kicsit olyan "hagyta magát elesni" esés volt, de a rúgás egyértelmű volt, hogy is mondták..."érezte hogy el kell esni".

Nem lehet senkit kötelezni, hogy továbbmenjen, ha szabálytalankodtak vele szemben.

Ha továbbmegy lehet előnyszabályt ítélni, de nem kötelező.

Régen volt egy olyan szabály, hogy 11-esnél nincs előnyszabály. Ez változott, annyiban, hogy ha az akcióvégén gól lesz, akkor van. Mert hát a gól nagyobb büntetés, mint a 11-es.

 

Ugyanezen indokokból gondolom, hogy jogos volt az olaszok 11-ese Ausztrália ellen.

Testi kontaktus megvolt az egyértelmű, labdát nem találta el a védő ez is egyértelmű, tehát nem volt szabályos szerelés és ha akadályozza nem köteles mindenáron továbbmenni (még akkor sem ha eléri a labdát még), ha elesik büntető.

Ugyanezt gondolom akkor is, amikor valaki ilyenkor átugorja a rossz ütemben becsúszó védőt. Nincs testi kontaktus, de ha nem tartja meg a labdát, akkor szabálytalanul vették tőle el, hiszen a védő a labdához nem ért hozzá, igaz a csatárhoz sem az mégis elvesztette a labdát, ez is szabadrúgás vagy 11-es. Itt esetleg akkor nem kell fújni a mezőnyben ha megtartja a csapat a labdát, vagyis előny szabály.

 

Én nagyon sajnálom például hogy már nem szoktak feltartás miatt közvetett szabadot adni, akár 16-oson belül is. Rengeteg eset van erre pedig, inkább erre kellett volna felhívni a figyelmet, nem pedig az időhúzásra. Ha húzzák az időt hosszabbítson a bíró..., ha már kitalálták ezt az időfelmutogatást.

Akkor nagyon fel tud bennem menni a pumpa, amikor kikisérik a labdát, valaki, pedig bennt akarja tartani, és kirúgás. MErt a védő birtokában van a labda, de nem ér hozzá és nem akarja megjátszani, tehát feltartja a csatárt, aki meg akarja játszani. Ez k. szabadrúgás. Nálam. Persze ha senki nem akarja megjátszani a labdát akkor kiengedheti, de azt utálom, mikor valaki bírkózik mert nagyon lassan gurul a labda, és sokszor van, hogy a védő kap ilyenkor szabadot.

De amíg nincs megtilva nem lehet felróni ezt azoknak a játékosoknak, akik bírkózni szaktak, egy ilyen labdakiengedésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a labdakiengedés körülbelül olyan, mint amikor a kapus dajkálgatja a labdát a 16-oson belül, lábbal. Egyiket sem lehet büntetni, mindkettő a legális időhúzás illetve a passzív labdatartás szabályos formája. Nincs ezzel semmi gond. Régen furcsálltam, amikor a védő kiengedte a labdát, de ha ki tudja fedezni - ami nem mindig könnyű - akkor megérdemli a kirúgást a csapat. Ha nem, akkor meg magára vessen...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a labdakiengedés körülbelül olyan, mint amikor a kapus dajkálgatja a labdát a 16-oson belül, lábbal. Egyiket sem lehet büntetni, mindkettő a legális időhúzás illetve a passzív labdatartás szabályos formája. Nincs ezzel semmi gond. Régen furcsálltam, amikor a védő kiengedte a labdát, de ha ki tudja fedezni - ami nem mindig könnyű - akkor megérdemli a kirúgást a csapat. Ha nem, akkor meg magára vessen...

 

 

Donát.

Jó példa, de ha a kapus lábbal dajkálja a labdát, akkor a labda játékban van. Én nem egyszer láttam már olyat, hogy ilyenkor szerelik és gól. Nagy potyagól. Tele ilyen bakikkal a net is.

 

Azokban az esetekben a védő nem ér a labdához, kivonja a játékból a labdát, olyan elől aki meg akarja játszani.

Ha meg szerinted ez passzív labdaTARTÁS, akkor legyen szöglet, hisz nem ért hozzá, birtokában volt a labda, az majd nem olyan, mintha ő vezette volna ki. De szerintem a k. szabadrúgás lenne tiszta, és akkor ilyenkor a védők más megoldásra törekednének, folyamatosabb lenne a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játékban van a labda, de körülbelül annyira, mint amikor a kapus kigurítja maga elé a labdát, és vár. Vár, hogy a játékosok előre menjenek, vár, hogy valaki megtámadja az ellenféltől, stb.

 

A védő ugyanígy várakozik: arra, hogy kimenjen a labda. Ilyen alapon egy támadó labdafedezését is kellene büntetni, mert akadályozza a védőt, hogy a labdához férjen.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

1. - 61 pont

 

Bomarr

 

2. - 55 pont

 

Ody

3. - 50 pont

 

lokatelli

 

4. ? 48 pont

 

Donát

 

5. - 41 pont

 

MissKarrde

6. - 38 pont

Lada

7. - 35 pont

 

Kudarmubat

 

8. - 3 pont

Oldfighter

 

A játéknap legjobbjai: Ody, Lada, Kudarmubat: 3 ponttal.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.