Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Szép írás :nana:

 

Az biztos, hogy nagy stratéga Lippi, egész végig arra próbáltam rájönni, hogy miképpen játszanak az olaszok. Nem értek egyet Hajdú B.-vel, nem ugyanolyan felállásban játszottak, én erre jutottam végül:

 

Buffon - Cannavaro, Materazzi, Zambrotta - Perrotta, Gattuso, Pirlo - Grosso, Camoranesi - Totti - Toni

 

Tehát 3 védő előtt 3 védekező középpályás, két szélső egy árnyék ék, és egy center.

 

3-5-1-1, vagy máshogy leírva: 3-3-2-1-1.

 

A franciák felállása ezzel szemben: 4-2-2-1-1, tehát nem ugyanaz a kettő. Igazából Perrottán gondolkodtam sokat, hogy hol játszhat, de végülis nekem ez jött le a meccsből. Kíváncsi lennék a te véleményedre is, Lokatelli :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából nem szeretem ennyira túlbonyolítani, de szerintem hasonló felállásban játszottak, mint a franciák.

 

4 védő: Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso

Bár Grosso sokat menegetett feljebb és szerelgetett, de én nem írnám egy sorral előrébb.

Franciáknál, egyértelműbb volt. Ha Zambrotta nem kap korán lapot többet ment volna fel és bátrabban, de félt, hogy visszafutásnál, valakit faultol és kiállítják.

 

Alapból két ilyen védekező szellemű labdaszerző volt mindkét csapatban: Gattuso, Pirlo és a túloldalon Vieira, Makelele.

 

3 támadó szellemű volt egy kicsit a két "söprögető" középpályás előtt. Ez is mindkét csapatban: Camoranesi, Totti (sérülése miatt mégmindig használhatatlan, fél az ütközésektől, ha nincs körülötte senki egy két jó passza van, különben homorít, felpapja a lábát, mintha parázs lenne.) Perrotta (ő nekem nagy talány, első meccs kivételével mindig gyenge volt, semmit nem tett hozzá védekezésben hátul, elől támadásban nem tudta befejezni, pedig többször ziccerbe került és az ő helyén játszattam volna Del Pierot végig kezdőként)

Franciáknál hasonló, de kicsit szabadabbak a szerepkörök, többször ment át Ribéry balra, és Zidane nem volt olyan kötött, ő mindenhol feltűnt. De alapvetően köépről indult. Malouda, volt a legkötöttebb, ő csak baloldalt ment fel.

 

Szerintem alapvetően nem rossz megfogalmazás, az amit Hajdú B. mondott, hogy ugyanaz a felállás, ennyire talán nem kell belemenni a "szakmázásba" ha ezt annak lehet nevezni. HA felülről nézzük felálás hasonló, de mások a szerepkörök a mentalitás. Pl Camoranesi és Ribéry összehasonlíthatatlan stílusú és Perrotta meg Malouda is. Egy formában lévő Totti meg ez a Zidane, már nem annyira eltérő stílusú, de ez a totti még árnyéka sem volt önmagának, és elbírta a csapat.

 

Nekem igazából az volt a bajom Lippivel, hogy nagoyn hamar cserélt, a csoportmeccseken, elszórta nagyon hamar a cseréit pl az usa ellen. És a kezdő emberei miatt, legalább kettőt kell cserélni, hogy változzon a taktika(pl le kell hozni Perrottát és Totti egyszerre, hogy változzon valami, vagy Perrottát és Camoranesit). Én más felfogást választottam volna. Mondjuk ha másokkal kezd és a zárójelben megjegyzetteket hozza be, akkor egy cserébel nagyobbat lehet váltani, mint 2-vel.

 

De nem én nyertem vb-t hanem ő. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a sok foci között már-már félig OFF és ugyse olvassák az érintettek, de nagy gratula a kajak-kenusainknak, akik annyi aranyat gyüjtöttek az EB-n, mint az őket követő három nemzet együt véve és nagy gratula az EB-n aranyérmes magyar párbajtőrcsapatanak is :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyáltalán nem OFf. Én is néztem, de csak a vasárnapiakat.

Nagyon verjük a világot! Illetve csak Európát. Világot majd Szegeden augusztusban.

Vívásban is van eredmény, habár nem ezüstökhöz szoktunk. Kovács Iván mindenesetre hozza az olimpiai formáját. A férfi és női csapat hála az égnek nem hozta az olimpiai formát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hosszút írtál lokatelli, melyből telejsen "lejön" mennyire oda vagy az olaszokért.

 

Futball meccsnek elment a tegnapi, viszont legnagyobb sportélményeimtől nagyon messze áll. Nálam a Sydney-i olimpiai vízilabdöntő (Knézy felejthetetlen kommentálásával, Kiss Gergő zseniális góljával),) aztán az Athén-i póló döntő igazi élményt jelentett. És ezek a legnagyobb sikerek. Futball mérkőzések közül akad remek, életre szóló élményt okozó összecsapás: Bp. Honvéd - Sampdoria, Garshoppers - FTC, FTC - Real Madrid, Hajduk Split-Dunaferr, DVSC Split (oda-vissza), hogy csak egy párat említsek. Sajnos ezek a külföldi meccsek nem tudnak igazán lázba hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit már túl van lihegve ez a dolog...

 

Hajnal 5-kor egyébként arra ébrettem, hogy egy olasz(!!) csávó az utcán ordítva élteti Itáliát. Nem tudom honnan került ide, de jól ki is akadtam, hogy nem hagynak aludni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hosszút írtál lokatelli, melyből telejsen "lejön" mennyire oda vagy az olaszokért.

Hajduk Split-Dunaferr, DVSC Split (oda-vissza), hogy csak egy párat említsek. Sajnos ezek a külföldi meccsek nem tudnak igazán lázba hozni.

Hát igen nagyon bírom ezeket a digókat.

Egy nagy álom hogy végre nyertek valamit.

 

Sydney-i vizilabda döntőre nem igen emlékszem(illetve a feelingjére), csak arra hogy szétverük az oroszokat. Meg a csavarra, Vári, ha jól emlékszem.(Knézy: Sós víz édessel keveredik. Sírnak a fiúk.)

De akkor óriási sokk volt a kézilabda döntő. :lol:

Úristen már padlón a dánok. Ezt is két tévén néztem, lehoztuk a másikat, aztán a kézi ment a nagy tévén, mert a vizi amúgy is hamar eldőlt.

Athéni döntő nagy csata volt, de nem eksztázis, csak azért mert a vizilabdát azért nem kedvelem, mert sosem látjuk a lényeget, az a víz alatt van a bírók össze vissza csalnak.

De persze örültem.

 

Két ultosó meccs nagy elmény, Nagyon jó Dunaferr és nagyon jó Loki.

De össze sem lehet hasnlítani, egy vb sikerhez, ha az ember érdekeltnek érzi magát.

 

Más generációban nőttünk fel. Te beleszültettél még focisikerek végébe, nekünk ifjaknak már csak a külföldiből jutott jó foci, ez alapozta élményeinket. Én az olaszokba szerettem bele. Amikor kezdtem nyitni a csipám Olaszok vb döntő 94ben milan Juve uralom nemzetközi téren.

 

Örülök, hogy átjött, hogy mennyire szeretem ezeket a srácokat, sok pozitív élmény köt hozzájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, én a külföldieknek nem tudok örülni. Nekem még volt részem magyar futball sikerekben, és közel állnak hozzám a mieink. Tudom, hogy az milyen érzés volt amikor egy Videoton kiverte a MU-t az UEFA elődöntőjében, Disztl Petya megfogta a tizit, én meg apu nyakába ugrottam, és együtt üvöltöttünk, meg rohangáltunk a lakásba! Sajnálom, hogy a maiaknak ez már nem adatott meg. Foci szinten már kiégtem. Igazából nem tud érdekelni, lázba hozni, ez az igazság. Újra belelkesedni akkor fogok, amikor újra jó lesz a futballunk. Lehet, hogy soha. Nagyon sajnálom, hogy a mostani fiataloknak külföldi csapatokért kell remegniük, mert sehol sem vagyunk. Két VB döntővel a hátunk mögött ez nagyon szomorú. :lol: Ezért is drukkolok, hogy kapjuk meg a 2012-es EB-t, mert azzal hátha elindulhat valami. Ambíciót, lökést jelenthet elsősorban a fiataloknak. Többen mennek el focizni, stb. Hajrá Magyarok!

 

És azért remélem, hogy EB magyar-olaszon, azért nekünk szurkolnál. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azért remélem, hogy EB magyar-olaszon, azért nekünk szurkolnál. :lol:

Hát ez nem kérdés!

Magyar olaszon voltam kinn Népstadionban 2000-ben, az olaszok elvesztett eb döntő után voltak, amit én két napig könnyeztem.

Mit tomboltunk mikor Fecó kétszer is egyenlített. Egy kopasz 40es pali ült mellettem sikátorban megijednék tőle, de oda adtam neki a távcsövemet, és egymás nyakába ugrottunk a gólnál. Nagy élmény volt, hogy ekkora sztárok ellen partiban voltunk, de ha nem ekkora trauma után jönnek ide, hanem európabajnokként feldobva, lehet, hogy lemostak volna.

 

Del Piero mindenesetre hülyét csinált Korsós Gyuriból. Így láttam a kedvenceimet, és csodás eredmény, és meccs volt. Igazából az még nagyobb érzés, ha az ember kedvencei ellen vitézkednek honfitársai.

Óriási gátlásokat szabadít fel a foci. Azt a kopasz csávót nem feledem soha. Más sosem keltene az emberben akkora érzéseket, hogy a mellette ülő idegent ölelje.

 

Emlékszem 2-2-es meccs végén megszólalt egyik csávó, figyeld meg ezek világbajnokok lesznek, és nem az laszokra gondolt. Akkor kicsit elmosolyodott az ember, visszaszált a földre, és ugyanolyan elképzelhetetlennek tartotta a kijutást, mintha kikaptunk volna.

 

De erre igénye van az embereknek, és ha egy magyar csapattól nem kapja meg kénytelen mást keresni, mert át akar élni hasonló örömet csalódást.

Magyar bajnokság ilyen irányú lelki lyukakat képtelen jelenleg betölteni.

Ezért jönnek a külföldiek, Manchesterek, Bayernek, Juvék, Milánok, Reálok, Barcák.. Stb. Emberek ünnepelni akarnak. És nem csak egy reac elleni győzelem kevés.

Anyuval beszéltük, multkor, hogy elképzelhetetlennek tartotta 15 éve, hogy tudjon örülni akármilyen győzelemnek, ami nem magyar, de annyira rágörcsöltünk, mást se nézünk csak olasz focit, hogy nem csoda, ha örül az ember.

 

Egyébként itt még meg sem beszéltük, hogy a Fifa felfüggesztette a görögöket, ha szeptemberig nem oldódik meg a dolog nem játszhatnak eb selejtezőket...

És egy csoportban vagyunk velük, csak emlékeztetőül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem kérdés!

Esetedben tényleg nem az, viszont másnál már annál inkább. Emlékszem, amikor nem rég itt jártak az Argentínok, Ganxta zolee Argentín mezben ment k ia a meccsre, és nekik is szurkolt. Ráadásul volt pofája ezt lenyilatkozni a TV-ben. Miért nem diszidál, ha ekkora Argentín drukker? Az ilyen embereket nem tudom megérteni...

 

Egyébként meg teljesen igaz, amit írtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a ZTE meccsen én is azt hittem, gondban leszek (ekkor fordult először velem elő, hogy a kedvenc csapatom ellen (MU) magyar csapat játszott), de amikor kiértünk a Puskás-stadionba, onnantól kezdve egyszerűen nem volt kérdés, kinek szurkolok. ZTE-s sállal a nyakamban végig ugráltam a meccset, és nem érdekelt, hogy Beckham, Giggs, Nistelrooy, Veron van a pályán, én bizony a végsőkig buzdítottam Kenőéket, és meg is lett az eredménye ("Szamosi, tán be kéne adni, ott a helyzet, Koplárovics GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!")

 

 

A stadion felrobbant, mi meg azt hittük legyőzhetetlenek vagyunk. Hihetetlen érzés volt, sosem fogom elfelejteni. VAlamit én is kaptam a magyar focitól azért...

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.