Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Nekem is volt szalagos magnóm, sőt iskolarádiós táborban azt is megtanultam, hogy kell megvágni (ollóval!) a magnószalagra rögzített műsorokat: zenét, riportot stb. :P

Csak a nagybátyámnak volt ilyen kütyüje (Isten nyugosztalja szegényt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2012-es londoni olimpiai játékokat már valószínűleg három dimenzióban is élvezhetik a nézők, s a jelenlegi trendek alapján kijelenthető: jövő évtől már bárki vásárolhat majd holografikus készüléket.

 

 

 

A Daily Telegraph értesülései szerint a Sky tévécsatorna bejelentette, hogy az ötkarikás játékok idejére már a brit otthonokban is elérhető lesz a technológia. A januárban Las Vegasban rendezett Consumer Electronics Show-n (CES) pedig már több gyártó is bemutatta saját 3D-készülékeit.

 

Ezen a héten a németországi Fraunhofer Telekommunikációs Intézet is bemutatta saját 3D-tévéjét, amelyet ráadásul kézmozdulatokkal lehet vezérelni távirányító helyett. Az iPoint 3D nevű eszközhöz még speciális szemüvegre sincs szükség, a csatornaváltás pedig egyetlen ujjmozdulattal végezhető.

 

A 3D technológia komolyan foglalkoztatja a tévés és filmes szakembereket. A filmstúdiók komoly befektetésekkel próbálják kiaknázni az új módszereket. A Disney Bolt című animációs filmjét már 3D-ben forgatták, s a hírek szerint a Shrek negyedik, valamint a Toy Story harmadik része is így készül majd. Régebbi animációs alkotásokat is átdolgoznak, hogy az új készülékeken is élvezhetőek legyenek.

 

Nem csak az elsősorban gyerekeknek szánt műfaj alkotói kacsintgatnak az új technológia felé. James Cameron egy 3D-s akciófilmet tervez, véleménye szerint ugyanis a módszer a ?végső? élményt nyújtja.

 

?Ha sztereó hanggal nézünk egy filmet, több idegpályánkon haladnak végig a jelek? ? magyarázta a Titanicot és a Terminátort is jegyző filmes. ?A 3D segítségével teljesen elmerülhetünk a film világában.?

 

A mai 3D-filmek esetében még mindig szükség van különleges szemüvegekre, ráadásul a mostani készülékeket általában csak egy szűk szögtartományból lehet élvezhető minőségben nézni. Bár mozikban ez az eltérés kevésbé észrevehető, egy nappaliban használt tévé esetében már erősen csökkenti a felhasználók lehetőségeit.

 

A különböző gyártók más-más módszerekkel próbálják áthidalni ezt a problémát. A Philips WOWvx nevű készüléke például egy lencséhez hasonló LCD-panelt használ, amely lehetővé teszi, hogy szinte bárhonnan nézve élvezhető 3D-képet mutat.

 

A technológiával kapcsolatos másik lényeges kérdés, hogy a szolgáltatók milyen tartalmak közvetítéséhez használnák a 3D-t. Ezzel kapcsolatban egyelőre komoly korlátozó tényező a térbeli adások lebonyolításához szükséges berendezések ára. Egy sportesemény közvetítéséhez például két, egymáshoz közel elhelyezett speciális kamerára van szükség, hogy az emberi szemek elhelyezkedését utánozva lehetővé tegyék a térbeli kép kialakítását.

 

?Úgy vélem, még hosszú időnek kell eltelnie, mire a 3D-tévézés kellően olcsó lesz a tömegek számára? ? figyelmeztetett Tom Dunmore, a Stuff című, technológiai újdonságokkal foglalkozó magazin főszerkesztője. ?A fejlesztések már elérhetőek, ám kérdés, hogy megvan-e a kellő érdeklődés a legújabb találmányok iránt.?

 

forrás: hvg.hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A cikk alapján nem vagyok benne biztos. Mire elterjedne úgy igazán a BR, addigra jön a következő. Mindenesetre nem fogok beruházni a közeljövőben BR-lejátszóba sem -lemezekbe, nem is állt szándékomban még sokáig, így már legalább tudom, hogy mire odajutnék, már nem is lesz érdemes :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek felbontása egy adott ponton túl már nem növelhető. Ez a lemez csak azért lesz jobb, mert több anyag fér rá. Ráadásul ha a technológia kiforrására vársz, akkor sose veszel majd meg semmit, mert lesz újabb és jobb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nincs értelme oldie...A régi filmeket nem lehet ide felkonvertálni, de ha lehet akkor is minek. Semmi értelme. Nekem egyébként már a remek minőségű DVD is megteszi, a HD csak hab a tortán. Annál jobb végképp nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hányféle fejlődési hírt hallotunk már az utóbbi években? volt vagy 10 és csak a BR maradt meg közülük, amit már be is vezettek. Amíg egy kiadó nem áll az új technika mögé, addig az újak is mennek a sülyesztőbe.

A sony miat lett BR és nem HD. Szóval nem jósolok ennek az új technikának sem semmit, míg nem látom egy megvalósulását...

Nekem már a DVD minőség rontja a szememet :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy a BR még mind a mai napig nem tudott elterjedni. A DVD verhetetlen. :D

Igen, mert önmagában nem elég a Blu-Ray. Kell mellé technika ami nem olcsó, és ez bizony nagy hátrány. Azért ha anno egy VHS után beraktál egy DVD-t, az a sima TV-n is szemmel látható különbséget produkált. A HD filmeknél ez nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy a BR még mind a mai napig nem tudott elterjedni. A DVD verhetetlen. :D

 

A DVD se egyik napról a másikra terjedt el, és a CD sem.

A CD 1979-ben jelent meg, a DVD 1996-ban, a BluRay pedig 2006-ban. Kíváncsi vagyok, hogy 1999-ben hány embernek volt DVD olvasója/lejátszója. Arányaiban tekintve szerintem kevesebbnek, mint most a BR-rel rendelkezőknek. Hisz a PS3 ami tartalmaz már BR olvasást is 2006ban jelent meg, tehát már elég sok ember le tudja játszani a BR filmeket, szemben a PS2-vel ami 1999-ben jelent meg, mint olcsó DVD lejátszó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert önmagában nem elég a Blu-Ray. Kell mellé technika ami nem olcsó, és ez bizony nagy hátrány. Azért ha anno egy VHS után beraktál egy DVD-t, az a sima TV-n is szemmel látható különbséget produkált. A HD filmeknél ez nem működik.

Pontosan. :D

Ezért még jó ideig hátrányba is lesz. Pont addig mire jön a japán csoda :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a másik az, hogy a kiadók elkezdtek már a BR-re állni. Az új szabványra nincs már nagy esély, hogy áttérnek ilyen hamar. A kiadáspolitikában a BR-re rendezkedtek be, akkor már nem állnak át.

Nem beszélve a hardware gyártókról, akik a lejátszókat készítik el. Ők se fognak áttérni az új szabványra csak azért, mert az nagyobb felbontást produkál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez nem kell a gyártósorokat nagyon átállítani, másrészről a "kertek alatt" a technika már jó húsz évvel előrébb jár :D Nézd meg a számítástechnikát. Hónapról hónapra csak egy pici újítás jön ki a hardverek közül, miközben ha nem lennének ennyire anyagiasak, már rég a zsebünkben hordozhatnánk a holografikus ésatöbbi...számítógépeinket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ha a technológia kiforrására vársz, akkor sose veszel majd meg semmit, mert lesz újabb és jobb. :D

Félreérted, én sose várok technológiai kiforrottságra. Egyszerűen nincs rá pénzem, és kész. Meg ugye akkor tudom megvenni csak, mikor tömegtermék lesz, és legyem az ára egy olyan szintre, ami alá már semmiképp nem megy. Ezer évig nem volt cd-lejátszóm és -lemezeim se, mert nem engedhettem meg. Most se engedhetem meg magamnak a BR-t, így aztán mire muszáj lenne, mert mondjuk már nem adnak ki dvd-n filmeket, stb. addigra már fölösleges is lesz bele zsét ölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor megint nem veszel mert van jobb? Ha meg az lesz elérhető számodra, akkor abba is kér lesz zsét ölni. Ördögi körforgás ez. :D

Na ezt tanúsíthatom. Csak számítógép fronton. De egyszer dönteni kell. Örökké nem tartanak ki a gépek. Piszok amortizáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzőekkel teljesen egyetértek. Ezzel a felfogással sose lenne senkinek se gépe, és most nem is nézne TV-t, se DVD-n a filmet, hisz a fekete-fehér TV lecsengésekor jött a színes, azután a Plasma/LCD, majd a VHS lecsengése közben DVD jött, most meg a DVD is kifutóban van (pár évet adok neki és ugyanúgy nem lehet kapni majd, mint mostanába a VHS-t) majd BR jött. A BR most felfelé megy, tehát nem valószínű, hogy új szabvány jönne most be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Késő ősszel jön el az ideje a HD rendszer vásárlásnak. Oldie milyen TV-t tudsz ajánlani? :D Max. 94 centis kellene.

Kapaszkodj meg, ime a tuti: Full HD-s, pont 94 centist. :D

 

 

Na jó, csakis Panasonicot. :) Érdemes már az LCD-ket is lesni, mára már kiküszöbölték azért a legtöbb hibát ami ezt a képmegjelenítőt jellemezte. Utánhúzás, gyenge fekete szín ésatöbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Késő ősszel jön el az ideje a HD rendszer vásárlásnak.
Na akkor lesz egy fórumtali Odynál is. :)

 

(Szerk: a link nem müködik már, így ezt a hozzászólást linkeltem be: 2009. 02. 04. 15:32 )

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.