Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Kapaszkodj meg, ime a tuti: Full HD-s, pont 94 centist. :D

 

 

Na jó, csakis Panasonicot. :) Érdemes már az LCD-ket is lesni, mára már kiküszöbölték azért a legtöbb hibát ami ezt a képmegjelenítőt jellemezte. Utánhúzás, gyenge fekete szín ésatöbbi.

Samsung nem jó? Egyébként szerintem nem létezik 94 centisben full HD plazma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Samsung nem jó? Egyébként szerintem nem létezik 94 centisben full HD plazma.

Samsung se rossz, de ott asszem a szervízzel vannak gondok. Pana sokkal szebb képpel rendelkezik, én tuti azt választanám. :) Mé a Pioneert javasolnám, de az beszüntette a gyártást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Samsung se rossz, de ott asszem a szervízzel vannak gondok. Pana sokkal szebb képpel rendelkezik, én tuti azt választanám. :) Mé a Pioneert javasolnám, de az beszüntette a gyártást.

Mostanában olvastam a 'legjobb' HD TV -ről az indexen, ami Samsung volt. :D De jól van, akkor legyen Panasonic. Szerinted melyiket lenne érdemes?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy mennyit szánsz rá, de javaslom, ha van egy kinézett kedvenc akkor keres rá a googleban fórumokban is. ( hasra ütés szerűen, kedvező árfekvéssel a TX-L37S10 nem tűnik rossz választásnak, bár megjegyzem az árak mintha megint emelkedtek volna. :) Tavaly láttam én olcsóbb lcd tv-ket is ebben a szegmensben ) Mostanság meg nem nagyon követem a trendeket, majd ha eccer eljutok addig, hogy én is fejleszteni tudok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előzőhöz hozzáteszem, hogy ez a készülék mindent tud. Full HD-s, ismeri a 24 képkockás vetítést, szóval blu-rayhez tökéletes. :)

Köszi a tippet! Én is ezt nézegettem. Mindenképp 300 alatt akarok költeni rá hisz még kell egy BR lejátszó is.

 

SZERK: ez ilyen olcsó? :D

 

SZERK: bár most nézem, hogy nincs benne a 100Hz -es technológia. Ez egy alap készülék.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, külföldi oldalon mást írtak. Minden esetre azért tudod, hogy merre fele kell keresgéllni. Arra ügylej még, hogy az mpeg4 benne legyen.

Pedig nem tudja azt az intelligens képalkotási rendszert mert a panasonic.hu -n sincs feltüntetve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne viccelj már. :)

Azzal nem lenne ennyi gondod. :D

Amúgy lehet már ott is igen kedvező megjelenítőket venni, persze más kérdés ugye a hely mérete, nomeg a vászon kérdése.

 

Minden esetre ne kapkodd el a tv vásárlást, tessék fórumokban tájékozódni mint alább írtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek.

Ha csak filmezésre kell akkor mindenképp projektor-irányban érdemes gondolkodni. Persze ahhoz meg kellenek megfelelő körülmények (sötétített szoba, ha lehet nem túl világos falak, elhelyezés). Egész egyszerűen nem lehet összehasonlítani egy 106-os LCD-vel sem.

Azt viszont tudni kell, hogy mostanában már a HD-ready projektorok eléggé megcsappantak. Lehet még kifogni olcsóbban jókat, de inkább már a full-hd-s projikat nyomják. Azok viszont még elég drágák.

Ha tv-nézés is igény, akkor érthető ha LCD/plazma/LED-ben gondolkodik az ember.

Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy tv-t nézni elég nekem egy kis régebbi készülék is. Ha van F1 vagy foci-vb/eb akkor meg kirakom vászonra. Azért az sem utolsó élmény volt, mikor tavaly haverokkal az eb-döntőt nagy vászon előtt ordibáltuk végig.

A hangzás terén meg úgy látom, hogy ezek az új TrueHD meg DTS Master HD formátumok nem nagyon váltják meg a világot, legalábbis nem mostanában. Már egy jó ideje léteznek, de nincs rá akkora igény, mivel egy jó DTS 5.1 még mindig nagyon zúzós tud lenni.

Ajánlom az avforum-ot. Én is onnan szoktam az infókat szerezni. Biztos tudnak segíteni az igényeknek megfelelően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TV-zésre tényleg elég a régi tv is, főleg, hogy ha full hd megjelenítőn nézi az ember akkor igen pocsék ugye a megjelenés. Nálam még tuti, hogy jó ideig marad a régi crt-s szélesképernyős tv meg a DVD kombó. :D

A hangzásban valahogy tényleg nem hozott akkora újdonságot a HD szabvány. Olyan veszett nagy különbség nincs. Egy jól kikevert Dolby Digital illetve DTS maximálisan meggyőző tud lenni. Várom már azért az idei showt ezerrel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt a 32 colos monitor dolgot hívjuk inkább 32 collos megjelenítőnek :D A monitor nálam legalábbis olyan kicsit, asztal sarkában, szélén is elférő dolog. :)

 

Azért egy tesztre kíváncsi volnék eme vetítő képességeit illetően. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, az még kimaradt, hogy ha már megvan a tipus, nagyjából tudod, hogy mit akarsz venni, akkor nehogy egy nagyáruház sorba kötött tv-jei által nyújtott képbe bízzál, hanem menj el előszőr egy szakkereskedésbe. Ha van BR lemezed, vidd el nyugodtan, hogy ezzel szeretnéd letesztelni a készüléket. Ilyen kis üzletekben ált. mindig biztosítanak lehetőséget, ellenben a nagy áruházláncolatokkal. Ami miatt ez fontos, többek között az, hogy amely tv-k így mennek az állványokon, ott előszeretettel húzzák fel maximumig a fényerőt illetve a kontrasztot. Szóval, ha mész tesztelni, kérd be a képmenűt. Gyakori megoldás ez a fenti dolog a kereskedők részéről, hogy eme "csalással" méltassák a megjelenítő tudását. Szóval erre ügyelj. Egy tv képének már a feles beállítottság mellet is megfelelő képminőséget kell produkálnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egy 3x3 -as szobába nem veszek kivetítőt.

És ha egyszer költözöl? :) Na jó, csak vicc volt, a kivetítőt azért tényleg meg kell fontolni, nem csak a méret miatt (engem legalább is a méret nem befolyásolna ennyire), hanem a szoba és egyéb adottságok miatt is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám visszanézte a napokban pár régi VHS filmjét....van neki egy hatalmas szekrényre való. Mindig mondogatom, hogy dobja már ki őket, hisz mind megvan DVD-n. Én is bele néztem párba, és komolyan nem tudom, hogyan is bírtam akkor nézni azokat a kópiákat. A többségnek olyan a minősége, mint egy közepes kézi kamerás felvételnek. Az alacsony felbontásból adódó csíkozás beleég az ember szemébe. Borzadály....még a gyári VHS is szánalmas. Senkit nem akarok megsérteni, én is imádtam a videó korszakot, de aminek vége azt hagyni kell békében kimúlni.

 

A VHS 20 évig vitte a prímet, a DVD 1997 óta tartja a frontot, a Blue Ray már nem fog kibírni egy évtizedet sem. Ilyen ez a fránya technika, jönnek a memória alapú filmhordozók, a Disney idén kezdi el kiadni abban a formátumban először a filmjeit. A Flash memória agyon fogja verni az összes optikai tárolót. Néhány év és viszlát Blue Ray.

 

Az az okos aki egyikre sem áll rá, csak veszi a nagy HDD-ket és azon tárolja a filmeket minél nagyobb felbontásban. Eljön majd az idő amikor mindent szerverekről fogunk lehívni, így a birtoklásnak nem is nagyon lesz értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is bele néztem párba, és komolyan nem tudom, hogyan is bírtam akkor nézni azokat a kópiákat.

Egyszerűen: nem volt más :)

De én még DVD-n is tárolok néhány VHS ripet, a feeling miatt, amit Oldi írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.