Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Oldie :D

Ody: az kár :D Azt hittem lehet azért már kapni FullHD-sat ennyiért :D

 

Akkor ez milyen, mert ez még tetszik és tudok egy helyet ahol pont 100-ba kerül.

http://www.ebolt.hu/product198025-Sharp_LC..._televizio.html

 

Feltünő a különbség a HD Ready ls a Full HD között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ár a szempont, akkor jó ez is. Állítólag a Sharp TV-k nem rosszak. A felbontással van a bibi, sajnos ennek közel sem olyan a képe mint egy full HD-s TV -nek. Meg kell nézni és ha neked tetszik, vagy elég, akkor vedd meg. Mikorra tervezed a vételt? Esetleg először nézd meg nálam milyen a FULL-HD, és aztán majd tudsz viszonyítani, hogy mit nyújt egy 1366*768 -as felbontás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell, hogy mondjam 81-82 centis tévék között HD ready és Full HD között olyan durván szembetűnő különbség nem vehető észre. Legalábbis az én Panasonic Wiera 82centis LCD-m HD ready és totálisan meg vagyok vele elégedve.... bár a (jelenlegi!!!) TV adásokat igazából egy Plazma vagy LCD vagy LED tv sem adja vissza olyan jól, mint egy 4:3-as képarányú szabvány CRT (képcsöves TV) ... mert még nem álltak át az új szabványra.

 

Ody ... mekkora a képátmérőd?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, majd megnézem nálad Ody, a vásárlás késő nyáron, kora ősszel lesz kb. Csak most mérem fel a terepet, hogy kb. mi mennyibe fog kerülni.

 

Phobos... addig még új akciók / árak / készülékek is lehetnek, az sok idő, sok minden változhat addig. Ergo amit most nézel nem hiszem, hogy ugyan annyi lesz nyár vége - ősz eleje környékén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, majd megnézem nálad Ody, a vásárlás késő nyáron, kora ősszel lesz kb. Csak most mérem fel a terepet, hogy kb. mi mennyibe fog kerülni.

 

A tiéd hány centis?

107 centis. Én is 82 -est akartam, de óriási hiba lett volna! Áldom oldit, hogy rábeszélt a nagyobbra. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilvánvaló, hogy jobb a nagyobb képátmérő, de nem mindegy milyen méretű a szoba/nappali, amiben használod a TV-t. Nálunk a 82 centis az ideális.

107 centis TV-n már nagyon durván látni azért a 720p és az 1080p közötti külömbséget, persze a 720p továbbra is gyönyörű a nagy képátmérőjű tv-ken is, de a Full HD mégiscsak jobban mutat rajtuk.... ez a különbség 82 centinél nincs meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

107 centis. Én is 82 -est akartam, de óriási hiba lett volna! Áldom oldit, hogy rábeszélt a nagyobbra. :D
Én is ilyet vennék, hiába kicsi a szobám. Full HD-nál már lehet nagyobb képátlós készüléket is venni, nem fogja a szemet se rontani, se pedig érezhető képpontok közti maszkolást mutatni.

Az áldás meg jön ezerrel, mert ma végre kiderült, hogy hová lett az előlegem. A régi címemre küldte a Nyfolyósító, hogy r****na meg. Szóval éhen halni már nem fogok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben... de ha egyszerűen nem tudsz hová rakni egy 107 centis tv-t ... akkor megfelel a 82-es is. Mindegy ez sok mindentől függ ki milyen képátmérőjűt vesz, én is vettem volna nagyobbat szívesen, de nem volt kivitelezhető, (illetve nem csak az én beleszólásom volt) és végülis a 82centis is remek. Én nagyon örülök, hogy sikerült egyáltalán egy ilyenre is beruházni... és teljesen ámulatba ejt a képminősége, pedig csak HD ready.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben... de ha egyszerűen nem tudsz hová rakni egy 107 centis tv-t ... akkor megfelel a 82-es is. Mindegy ez sok mindentől függ ki milyen képátmérőjűt vesz, én is vettem volna nagyobbat szívesen, de nem volt kivitelezhető, (illetve nem csak az én beleszólásom volt) és végülis a 82centis is remek. Én nagyon örülök, hogy sikerült egyáltalán egy ilyenre is beruházni... és teljesen ámulatba ejt a képminősége, pedig csak HD ready.
Akkor képzeld el milyen egy full HD-s százas. :D Egyébként nincs azzal baj, mert ha az fér el, akkor az fér el. Ezen nem lehet segíteni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is inkább a hely ami problémásabb, de majd Odynál megnézem milyen is a nagyobb. Mert haveromnak van olyan Sharp TV-je és azzal teljesen meg vagyok elégedve, de nincs még Blu-Ray lejátszója, így az 1080p-t nem tudtuk rajta megnézni, viszont a sima TV adások meg a 720p-s ripek (gépre rákötötte) olyan szépek hogy ihaj :D

 

Másrészt mind az Auchanba, mind az Electro Worldben olyan kockásak a nagy TV-ken a csatornák, hogy nem bírom őket nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Akkor a TV csatornákat nézzem ezután a gépen? :D

Frenkie: NatGeo, RTL Klub is szokott menni és a sima verziójuk, nem a HD. Éppen ezért kíváncsi vagyok milyenek ezek Ody-nál, mert ahány TV, annyi megjelenítés

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Akkor a TV csatornákat nézzem ezután a gépen? :D

Frenkie: NatGeo, RTL Klub is szokott menni és a sima verziójuk, nem a HD. Éppen ezért kíváncsi vagyok milyenek ezek Ody-nál, mert ahány TV, annyi megjelenítés

Nálam csak azt tudod meg, milyen a helyi kábel TV adása. :D Ezt csak otthon lehet tesztelni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Nem kell, csak add lentebb az igényedet amikor azokat nézed.
Én finnyás vagyok ezekre, nem adom alább az igényeimet. Akkor inkább várok a vásárlással x hónapot, mint hogy élvezhetetlent vegyek :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én finnyás vagyok ezekre, nem adom alább az igényeimet. Akkor inkább várok a vásárlással x hónapot, mint hogy élvezhetetlent vegyek :D
Miért? Pár hónap múlva már HD-ben sugároz a kábelszolgáltatód?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell várni, már ha nincs akadálya annak, hogy előfizess a HD csomagra :D
Az lesz betervezve, de mint mondtam akadnak jó TV-k is, amiken nem kocka az adás. Na olyat akarok venni. :D Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz betervezve, de mint mondtam akadnak jó TV-k is, amiken nem kocka az adás. Na olyat akarok venni. :D
Kicsit vicces, de ez nem TV függő. :D Túl jók ezek a készülékek a földi szórású gány adásokhoz. De ha ennyire fontos a TV adók minősége, akkor szerintem kár venned ilyen TV-t, mert a crt -nél csak akkor lesz jobb az anyag, ha előfizetsz HD adásra. Én havonta 2-3 órát TV -zek. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.