Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Akkor az olyan lehet mint az én Panám :clap: Jó kis tv-k azok ma is. :)
Senki nem mondta, hogy rosszak. :) E za Philips jobb a Te panádnál is. Akkoriban (kb. 4 éve) annyiba került, mint ma egy jobb plazma. Bár a tiédet nem láttam, de az szerintem nem csúcskategóriás vétel volt, hanem az alatti.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem mondta, hogy rosszak. :clap: E za Philips jobb a Te panádnál is. Akkoriban (kb. 4 éve) annyiba került, mint ma egy jobb plazma. Bár a tiédet nem láttam, de az szerintem nem csúcskategóriás vétel volt, hanem az alatti.
Az utolsó csúcskategóriás Philips CRT-k a Pixel Plus 2 technológiával bírtak. Tény, hogy az én Panám nem rendelkezik ál-képponttöbbszörözéssel, de ma az árából simán vehetnék egy Full HD-s LCD-t ennél nagyobb méretben is :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vajon miért nem gyártják? Ha ennyire jobb a képe, akkor csak azért nem versenyképes, mert nem lapos?
A felbontása is kisebb. Bár ezt a hiányosságot az élesség elnyomja.

 

 

Az utolsó csúcskategóriás Philips CRT-k a Pixel Plus 2 technológiával bírtak.
Asszem van benne ilyen is. Több mint 200 volt. az én 63 centis Samsung síkképernyős tv-m is 120 ezer volt anno. Ma ennyiért ne mondjam milyen TV-t vehetnék.... De ez az az iparág ahol nem szabad így nézni a vásárlásokat, mert akkor sose vennél semmit, mert lesz jobb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem van benne ilyen is. Több mint 200 volt. az én 63 centis Samsung síkképernyős tv-m is 120 ezer volt anno. Ma ennyiért ne mondjam milyen TV-t vehetnék.... De ez az az iparág ahol nem szabad így nézni a vásárlásokat, mert akkor sose vennél semmit, mert lesz jobb.
Jaja, marha drágák voltak mikor megjelentek ezek a szélesképernyős CRT-k. Volt amelyik fél millánál kezdődött, aztán szépen fokozatosan lementek 150-200 ezer forint körülire. Ennél kicsit többe kerültek aztán a képponttal és a maszkolással vacilláló CRT-k. De ezek csak nagyon rövid ideig voltak piacon, mert jöttek a HD Ready plazmák, lcd-k. Még emlékszem amikor 2000-ben egy Sony Wega szélesképernyős crt tv képétől majdnem hanyat dobtam magam a Media Marktban, annyira valósághű képet mutatott. Nagyon sok múlik a képcsőtől is, nem csak a felbontástól. És amennyit én ezek után tököltem a saját tv kiválasztásán, na az is megérne egy misét. :clap:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Ha az a kép jön be amit Bomarr TV -jén láttál, akkor ne vegyél plazmát! Egyébként azt nevezik "szappanopera" hatásnak. :clap:

 

Bocsi, de az jön be. Amikor megláttam az Avatar képét dvd-n nem hittem el amit látok. Tudniillik eddig csak Blue-rayen láttam ilyen minőséget. Enyhet túlzással azt mondhatom, hogy szemüveg nélkül láttuk Bomarrék tv-jén a 3D-s Avatart. Az Ep3 is állleesős volt. Nekem is megvan eredetiben de meg sem közeliti ezt a minőséget.

Elképesztő komolyan. Dzséjttel csak ültünk és csak folyt a nyálunk.

 

Oldie: Nem fogod elhinni, de egyetlen mai tv sem képes visszaadni azt amit Bomarrék CRT tv-je. Látnod kelett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, de az jön be.
Akkor neked olyan LCD lesz a befutó, ami tudja ezt a szappanopera cuccot. Bár ezt a tulajdonságot mindenki úgy emlegeti mint a leprát, de ne hallgass rájuk. :D Én mondjuk nem cserélném el a HD felbontást az éles képért.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor neked olyan LCD lesz a befutó, ami tudja ezt a szappanopera cuccot. Bár ezt a tulajdonságot mindenki úgy emlegeti mint a leprát, de ne hallgass rájuk. :D Én mondjuk nem cserélném el a HD felbontást az éles képért.

 

Amit láttunk Bomarrnál az nem hd-felbontás volt? Az Ep3-nál vo

lt egy zavaró "túléles" kép, de az Avatzar maga volt a tökély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit láttunk Bomarrnál az nem hd-felbontás volt? Az Ep3-nál vo

lt egy zavaró "túléles" kép, de az Avatzar maga volt a tökély.

Amit Bomarrnál láttál annak köze nincs a HD .hez - az persze más kérdés, hogy ezt hogy adja vissza a TV! 720x576-os felbontás volt egyébként. Szerinted miért várom a BR kiadást? :D A full Hd TV -ken az fog ütni. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit Bomarrnál láttál annak köze nincs a HD .hez - az persze más kérdés, hogy ezt hogy adja vissza a TV! 720x576-os felbontás volt egyébként. Szerinted miért várom a BR kiadást? :D A full Hd TV -ken az fog ütni. :D

 

 

Különben nehogy azt hidd hogy ledegradálom a tv-det ami kurva jó. Az elképesztő az ,hogy egy "elavult" crt-nek milyen képe van, kis felbontás mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nem fogod elhinni, de egyetlen mai tv sem képes visszaadni azt amit Bomarrék CRT tv-je. Látnod kelett volna.
Ha Pixel Pluxos akkor valszeg más crt-s tv nem fogja tudni visszaadni, hacsak nincs benne hasonló eljárás. Ha jól tudom a Pana, Sony és az LG kísérletezgetett még ilyen eljárással, de ez még messze nem HD felbontás ahogy később kérdezted :D Ezzel a technológiával főleg a maszkolás árnyoldalát csökkentették le, hogy több információ maradjon a képpontoknak. Sok függ még a foszfor állagától is.

És anno nem hiába döntöttem a mostani Panám mellett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben nehogy azt hidd hogy ledegradálom a tv-det ami kurva jó. Az elképesztő az ,hogy egy "elavult" crt-nek milyen képe van, kis felbontás mellett.
Tudom, hogy nem degradálod le, de nekem is van szemem és láttam, hogy DVD formátumra Bomarr TV -je a legtökéletesebb, és az enyém elbújhat mellette a sunyiba. :D De nem is DVD-t nézni vettem az enyémet, hanem HD -ra. :D Na az már más kávéház.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy nem degradálod le, de nekem is van szemem és láttam, hogy DVD formátumra Bomarr TV -je a legtökéletesebb, és az enyém elbújhat mellette a sunyiba. :D De nem is DVD-t nézni vettem az enyémet, hanem HD -ra. :D Na az már más kávéház.

 

Pontosan. A jövő a Blue-ray-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha a Blu-ray 3D csak nagyon lassan lép piacra, akkor megfog élni annyit. :D De ahhoz az kelljen, hogy már több DVD-t ne adjanak ki. De isten mentsen, hogy ez utóbbi így legyen :D
A nagy felbontásé a jövő. Mindegy, hogy 3d vagy nem. A DVD -nek vége lesz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy felbontásé a jövő. Mindegy, hogy 3d vagy nem. A DVD -nek vége lesz. :D

 

Egyetértek. A dvd a végóráit éli, csak még nem látványos. Ahogy a lapos tv-k a nappalik részei lesznek és a blue-ray lejátszók emberi áron kaphatók lesznek a dvdnek annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. A dvd a végóráit éli, csak még nem látványos. Ahogy a lapos tv-k a nappalik részei lesznek és a blue-ray lejátszók emberi áron kaphatók lesznek a dvdnek annyi.
Ki tudja még mit találnak ki? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most legyártottak prezentációs célra egy gigaméretű ULTRA HD-s képernyőt. Mondjuk abban a méretben meg is értem, hogy kell ekkora felbontás ha fontos a minőségi, luxus megjelenítés. De fene, tudja, hogy mit hozz itt a jövő tíz-húsz éven belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az olyan lehet mint az én Panám :) Jó kis tv-k azok ma is. :D

Nem olyan :D Jobb a képe annak a CRT-nek.

 

az én 63 centis Samsung síkképernyős tv-m is 120 ezer volt anno.

Az én ugyanilyenem 72 cm-ben már picit kevesebb volt, mint amikor vettem, így mennek le az árak szinte évről évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő? 2 hete olvastam a HVG-ben, hogy a Sony bemutatta a szó szerint hajszálvékony OLED kijelzőjét. Egy ceruzára tekerte fel a pali a mozgóképet. Azt mondták, hogy most még a mobiltelefonok kijelzőjével azonos a felbontása, de nemsokára jönnek nagyfelbontással is.

Szép lesz így elutaznii valahová. "Kicsim, összehajtogattad a tv-t is?" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Soha vissza nem térő alkalom. A Media Marktban a három méteres képátlójú Plazma most 35 milla helyet 19-be kerül. ;)

 

 

Amúgy volt annyi időm a mai mozi előtt, hogy megnézzem egy-egy Full HD-s készülék képét. Meg kell valljam szerintem elégé felcsavarták mind a fényerőt, mind a kontrasztot, mert már ez a "részletesség" természetellenes volt. Valahogy a "film" jellege veszik el az egészben.

 

Más. Lehet készülni, November 4-5-6. Kiállítás a szokott helyen. Részletek majd később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Toshiba meglepetés szerűen előrukkolt egy olyan 3D tévével otthonra, amihez nem szükséges már a szemüveg

http://www.csmonitor.com/Innovation/Horizo...rise-No-glasses

 

Elemzők szerint ez a későbbiekben a mozikra is kihathat, és ott se kell majd viselni szemüveget.

Most jól megszívták azok , akik itthon már vettek maguknak majd egy millióért pl Samsung 3D tévét és társaikat. :( Ők viselhetik majd a szemüveget...

Túlságosan gyerekcipőben jár ez az egész, 5-10 év múlva lesz érdemes ilyen tévét venni.

Addigra fog kijön az Avatar trilógia díszdobozban úgyis :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.