Ugrás a kommentre

Fajok és Népek a Star Wars világán belül


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

  • 5 hónappal később...

A madárra emlékeztető dr. Sionver Boll faja végre nevet is kapott, ők a bivallok. :) Jó hogy a faj hím és nőstény egyedei ennyire különböznek egymástól. :) Remélem még láthatjuk őket később valamelyik TCW epizódban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A TCW igen tisztességesen bekavar a dathomiriakkal kapcsolatban. A regény idején, amely kitalálta az egész bolygót, kultúrát, lakókat, a SW-ban még nem létezett a zabrak faj, így a bolygón emberek élnek. Nálam marad ez a felállás, a Dathomir egy emberlakta bolygó. Olyan fontos EU-karakterek esetén, mint Teneniel Djo vagy a lánya, Tenel Ka esetén nem tudom elfogadni, hogy férfiágon bármiféle zabrak felmenőik volnának (mivel ők teljes egészében emberek, nem hiszem, hogy a TCW miatt az EU ezt átírná nem tudom, hány tucat könyvben), arról nem is beszélve, hogy hibás azt feltételezni, hogy a Dathomiron csak Éjnővérek élnek. Éjnővérek is élnek, de jóval kevesebben, mint az Erő világos oldalát használó társaik (akik egyébiránt szintén nőuralomban élnek, ez náluk sincs másképp, bár nem nyírják ki a pasikat).

Szóval a wookiee-n jól írják az embert, az a helyes.

 

Ezzel én is így voltam. A "Szökevények" egyike azon kevés EU-regényeknek, amelyeket kedvelek, és abban Teneniel nagyon a szívemhez nőtt. Gyönyörű amazonnak ábrázolta őt a történet és az azóta keletkezett képregények, a CW-ban viszont visszataszító gyíklénynek tűnnek Talzin boszorkányai. :(

 

Nekem az egyik örök kedvenc fajom a twi'lek, a hölgyeik olyan bájosak. Nagyon hasonlítanak rájuk a pantoraiak, a Clone Warsban megismert Riyo Chuchi szenátor messze az egyik kedvencem. Nagyon tetszik a mandalore-i világ és virágzó kultúrájuk, amit a sorozat bemutat, egészen addig nem nagyon érdekelt a galaxisnak azon fertálya (sose voltam fejvadász-rajongó, így ez kimaradt az életemből). Nagyon különös, hogy az ott bemutatott, legtöbb karakter szőke kék szemű, biztos ennek is van valami jelentősége. A kiffarok is tetszenek, bevallom, főként Quinlan Vos miatt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is így voltam. A "Szökevények" egyike azon kevés EU-regényeknek, amelyeket kedvelek, és abban Teneniel nagyon a szívemhez nőtt. Gyönyörű amazonnak ábrázolta őt a történet és az azóta keletkezett képregények, a CW-ban viszont visszataszító gyíklénynek tűnnek Talzin boszorkányai. :(

Szerencsére az EU rugalmas, így megvan erre a magyarázata úgy, hogy csak elhanyagolható mennyiségű dolgot kellett átírnia. Egyszerűen más kor, más hagyományok. A prequel idején feltűnt EU-s éjnővérek mind hasonlóak voltak: Vörös gönc, krétafehér bőr, tetoválások. (Mint pl. Zalem anya.) Ezek főként az EPI.-es, felhasználatlan Darth Maul concept art miatt lettek olyanok, amilyenek. És mint tudjuk az éjnővérek a dathomiri boszorkányok pusztán egy kisebb csoportja. (Ahogy az éjfivérek is.) Zalem anya bukásával Talzin anya volt az, aki egyesítette az éjnővér klánokat és így született meg az, amit a TCW-ben láthatunk. Ezek majdnem mind, egytől egyig dathomiriak, azaz az emberek és a zabrakok kereszteződéséből létrejött népek. Ahol a nőknek krétafehér bőre és ezüst szeme, míg a férfiak esetén erőteljesen dominál a zabrak gén, így kvázi ugyanúgy néznek ki, mint zabrak elődeik. Ezt az éjnővér klánt ugye a Massacre-ben kiirtották. Addigra simán kialakulhatott az a helyzet, mint amit az EU-s könyvekben olvashattunk, így nem kell bánkódni miatta, mondhatni minden rendben. :) Kevés dolog sérült. (Kár, hogy a boszorkányok rancor kultúrája a TCW-ből teljesen kimaradt.)

 

Szerk.: Vicces, hogy lejjebb tekerve ott van az egy évvel ezelőtti hozzászólásom, amelyben majdnem leírtam ugyanezt. >.< Hiába, az ember felejt.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

"Although it was generally believed that Sarlacci were simplistic, immobile creatures focused solely on eating, they were in fact deadly warriors spurred into action across the stars by the horrors of the Great War." Miket kell megtudnom :D Még kiderül EP VI-ban Boba Fett meg a Sarlacc szövetségesek voltak azért menekült meg. Belegondolva van benne logika :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Sok helyen olvastam, hallottam, hogy felmerült a kérdés, miszerint az ewokok mennyire illeszthetőek be a Star Wars Univerzumba?

Szerintem beleilleszthetőek sok más furcsa és különös fajjal egyetemben.

A mackókkal ki vagyok békülve, meg a TCW-s makikkal is (akik az első évadban szerepeltek, amikor Anakinék lezuhantak az ő bolygójukon), mert ahhoz a bolygóhoz, ahol élnek, nagyon más fajt nem tudok elképzelni. Például az Endor bolygóhoz szerintem nagyon passzolnak az ewokok, de mondjuk a Coruscant-ra már nem annyira...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.