Ugrás a kommentre

Fajok és Népek a Star Wars világán belül


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Valami nagyon érdekeset találtam(legalábbis számomra az :D bár igaz, hogy ez az EU legeslegebb mélye ) miszerint vannak olyan elméletek az SW világán belül, jedik és sithek körében, hogy az a hiper dimenzionális faj, amit én Égieknek(eredetiben Celestiálok) nevezek, tartották fenn az Univerzum, és az Erő egyensúlyát. Azért ezek merész felvetések.

De ezek csupán pletykák, nagyon-nagyon keveset lehet tudni róluk, csak egy-két kósza információfoszlányt, az sem annyira megbízható. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem ferlesleges egyes fajok magyarázata. A Kotor 1-ben is megmagyarázták a Tatuin, a taszkenek és a javák keletkezését. Az nagyon tetszett.

Ez épp olyan, mint az Erő magyarázata a midi-chlorianokkal az EP1-ben. Azzal se volt semmi bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek csupán pletykák, nagyon-nagyon keveset lehet tudni róluk, csak egy-két kósza információfoszlányt, az sem annyira megbízható. :)

 

Elgondolkodni, beszélgetni akkor is érdemes róla. Elvégre főként ilyen dolgokra vannak a fórumok, dolgok kibeszélésére. Ráadásul sok dolog, ami kezdetben csupán információfoszlány volt, fontos dologgá válhat. Amúgy csupán felvetettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodni, beszélgetni akkor is érdemes róla. Elvégre főként ilyen dolgokra vannak a fórumok, dolgok kibeszélésére. Ráadásul sok dolog, ami kezdetben csupán információfoszlány volt, fontos dologgá válhat. Amúgy csupán felvetettem.

Ne értsd félre, nem leszólásnak szántam, engem is érdekel a téma, csupán az Égiek jóformán legenda szintjén léteznek csupán, egyelőre. Persze vannak nyomaik, mint például a Centerpoint Station. Bár jómagam úgy vélem, hogy a rakaták után nem kellett volna még egy ilyen nagyon ősi népet behozni, akitől függött mindenki, de tetszik a gondolata. Pláne azért, mert Abeloth-nak valamilyen szinten köze van hozzájuk, talán lehet, hogy az egyikük. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg azért hozták be őket, mert szerettek volna egy olyan, szinte már isteni szinten álló fajt, ami rejtélyes. Épp ez bennük a lényeg, hogy legenda szinten állnak. A rakatákról viszonylag sokat tudunk, és ebbe kissé beleveszik a felsőbbrendűségük, úgymond. Ráadásul jól tudjuk, hogy ami az SW-ben legenda, az általában valóra válik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg azért hozták be őket, mert szerettek volna egy olyan, szinte már isteni szinten álló fajt, ami rejtélyes. Épp ez bennük a lényeg, hogy legenda szinten állnak. A rakatákról viszonylag sokat tudunk, és ebbe kissé beleveszik a felsőbbrendűségük, úgymond. Ráadásul jól tudjuk, hogy ami az SW-ben legenda, az általában valóra válik. :D

Érdekes, most olvasom, hogy a Star Wars: Darth Plagueis regényben Plagueis felveti a lehetőséget, hogy az Égiek nem mások, mint az Erő Hordozók, akik a Jedi és Sith legendákban szerepelnek. És persze a Mortis trilógiában is. Ebből kiindulva Abeloth is hasonló képességekkel rendelkezik és ez megmagyarázna ezt-azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Abeloth nem Égi, viszont szoros kapcsolatban áll velük. Ha az lenne, Luke nem tudta volna legyőzni(bár megölni akkor sem tudta). Bár igaz Luke mindenkit legyőz, még a Jóistent is, ha ahhoz van kedve.:D

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem ferlesleges egyes fajok magyarázata. A Kotor 1-ben is megmagyarázták a Tatuin, a taszkenek és a javák keletkezését. Az nagyon tetszett.

Ez épp olyan, mint az Erő magyarázata a midi-chlorianokkal az EP1-ben. Azzal se volt semmi bajom.

Egy-két faj esetében engem sem zavarna, amennyiben érdekes, egyedi és a Star Wars mesét nem hazavágó magyarázatok lennének. Nekem az már "kicsit" erőltetett, hogy minden humanoid faj az embertől származik ilyen-olyan genetikai kísérletek eredményeként. Azon kívül, hogy ötlettelen, még logikátlan is, persze mint mindennél az EU-ban, ebből is az és annyit fogad el, aki és amennyit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két faj esetében engem sem zavarna, amennyiben érdekes, egyedi és a Star Wars mesét nem hazavágó magyarázatok lennének. Nekem az már "kicsit" erőltetett, hogy minden humanoid faj az embertől származik ilyen-olyan genetikai kísérletek eredményeként. Azon kívül, hogy ötlettelen, még logikátlan is, persze mint mindennél az EU-ban, ebből is az és annyit fogad el, aki és amennyit akar.

Konkrétan csak a twi'lekeket és az esh-khákat említi, a többiről nincs semmi konkrét, meg hát kérdés, hogy azok a források mennyire hitelesek, gondolom a Star Wars világán belül is akadnak félreértelmezhetett dolgok.

 

Master, ha Abeloth nem is Égi, biztosan tarthattak tőle. Ha jól tudom ők készítették el a Bendő csillaghalmazt, ahol gyakorlatilag fogságban tarthatták Abelothot jóval az ő idejük után is. Bár én most azt olvastam, hogy konkrétan a killikek zárták be őt oda. Kíváncsi vagyok néhány egyszerű rovar hogy tudott foglyul ejteni egy ilyen teremtményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kilikek már a könyökömön jönnek ki. Oké, hogy rengeteg helyet kolonizáltak, meg nagyon korán képesek voltak űrrepülésre, de nem hinném ennél többre képesek lennének komolyabban. Ráadásul azt olvasom, hogy maguknak tulajdonítják a Centerpoint Állomást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kilikek már a könyökömön jönnek ki. Oké, hogy rengeteg helyet kolonizáltak, meg nagyon korán képesek voltak űrrepülésre, de nem hinném ennél többre képesek lennének komolyabban. Ráadásul azt olvasom, hogy maguknak tulajdonítják a Centerpoint Állomást is.

Meg a jó édes anyjukat, nem is ők építették. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Centerpoint állomás a Koréliai rendszer Középponti Állomása? Annak gondolom, csak lefordítva, de erősítsétek meg inkább, hátha van még egy hasonló.

Igen, elméletileg arról van szó. :)

 

Egyébként igen, NorbiLordi, ilyen is volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az wookipedia forrásai szerint, Abelothot tényleg a Killikek börtönözték be, pontosabban Thuluht kaptár. Bár ezt csak most nézem, de egy kicsit zavaros.

Mert ez inkább az Apocalypse című könyvben lesz kibontva, annak kiadása pedig még odébb van, de nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy körkérdés: kinek melyik(ek) a kedvenc faja(i)? És miért? :D

Na ez egy olyan kérdés, amire nekem piszkosul nehéz válaszolnom, ugyanis annyira sok fajt ismerek, hogy egyszerűen képtelenség választanom közülük. Az egyik legjobb, Star Wars rajongó haveromnak a chissek a kedvencei, én viszont az egzotikumokért vagyok oda: a dzsungel feluciaiak, ( http://starwars.wikia.com/wiki/Jungle_Felucian ) a filar-nitzanok, ( http://starwars.wikia.com/wiki/Filar_Nitzan ), utóbbi könyves élményeimnek hála a caamasik ( http://starwars.wikia.com/wiki/Caamasi ) és a calibopok ( http://starwars.wikia.com/wiki/Calibop ) is elnyerték a tetszésemet. A The Clone Warsnak hála nagyon megszerettem a lurmeneket is. De annyi van, mindegyiket lehet szeretni valamiért, de nálam talán a caamasik vannak az élen. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony nehéz kérdés, én nem tudok konkrétan egyet megjelölni, mint kedvenc, hiszen az SW világa tele van színesebbnél színesebb fajokkal, tehát nagyon nehéz választani. Engem nagyon megfogott az Exar Kun-féle Nagy Sith Háború idején működő főkancellárnak a fajtája, melynek még a nevét sem tudjuk (itt), sajnos az írók meglehetősen cudar véget szántak a politikusnak :) A Knight Errant képregényben láttam először a t'surr nevű fajt, nagyon félelmetesek azok a hegyes fogak és a négy vöröslő szem :) (itt) A Crimson Empire-ben tűntek fel pár képkocka erejéig a zanibarok, számomra ők is érdekes élőlényeknek bizonyultak, érdekes társadalmuk van (itt.

 

Nagyon imádom továbbá a Konföderációhoz csatlakozott fajokat, így pl. a muunokat, gossamokat, skakoiakat, quarreneket (igaz, utóbbiak TCW-s ábrázolása nem annyira tetszik). De annyi faj van még, amit nagyon szeretek, hogy nem is tudnám mindet felsorolni, igazából szinte mindegyiket nagyon érdekesnek találom. Most még eszembe jutottak a chagriaiak, Mas Amedda megjelenése már akkor lenyűgözött, mikor először láttam az EP1-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony nehéz kérdés, én nem tudok konkrétan egyet megjelölni, mint kedvenc, hiszen az SW világa tele van színesebbnél színesebb fajokkal, tehát nagyon nehéz választani. Engem nagyon megfogott az Exar Kun-féle Nagy Sith Háború idején működő főkancellárnak a fajtája, melynek még a nevét sem tudjuk (itt), sajnos az írók meglehetősen cudar véget szántak a politikusnak :)

Olyan, mint egy khramboai. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első helyen holtversenyben a kyuzo és a nikto faj áll. A második helyen már hármas holtverseny van a kitonak(http://starwars.wikia.com/wiki/Kitonak), a lannik és a feeorin(http://starwars.wikia.com/wiki/Feeorin) faj között. Végül nagy kedvenceim a caamasi, siniteen, swokes swokes és a ishi tib faj is. :)

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg nagyon nehéz kérdés, egyértelműen, nem is tudnék válaszolni. Ettől szép ez az univerzum, hogy számtalan színes és egyedi fajjal rendelkezik, akik közül mindenkit lehet kedvelni valamiért.

Ahsoka Tano óta számomra a togruták az egyik legkedveltebb faj. Nagyon tetszik a kinézetük, kultúrájuk, felfogásuk és életvitelük. Az biztos, hogy általuk sokkal színesebbé vált az SW Galaxis. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általam további kedvelt fajok:

 

Chistori: http://starwars.wikia.com/wiki/Chistori

Chadra-Fan: http://starwars.wikia.com/wiki/Chadra-fan

Seloniai: http://starwars.wikia.com/wiki/Selonian

Tintinna: http://starwars.wikia.com/wiki/Tintinna

 

Ráadásul az aleenák is olyan aranyosak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.