Ugrás a kommentre

Fajok és Népek a Star Wars világán belül


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

A Droid is egy faj nem? Attól, hogy mesterséges, még külön egységei és leágazásai vannak, így szerintem önmagában is alkotnak egy egységet. Arra a hajóra gondolok, amivel pl. Grievous támadta őket az Egy droid bukása című fejezetben, és az elülső pajzsukon van a hangsúly, míg az alsó részük védtelen. Habár sok esetben nem értettem, hogy miért támadnak mégis így, hogy a hasukat fordítják az ellenség felé, azok pedig simán telibe kaphatják ezeket a pontokat. Igaz a lézerágyúk többsége is ezen a ponton helyezkedik el.

 

A 3. kérdésben pedig ezekre gondoltam, habár én a 2. képen látható hajót még egyszer sem láttam a játék folyamán...érdekes.

 

Linkjeim

Itt pl. a Droideka szerepel, mint harci egység, ami szerintem egy igen pozitív dolog, hiszen tőlük még a hős jedik is féltek...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, köszi! :)

"A klónok háborúja után a Munificentek többsége a Galaktikus Birodalom befolyásától távol került és kalóz- vagy kereskedőhajóként folytatta pályáját. Számos fregatt csatlakozott a Lázadók Szövetségéhez is, ahol jelentős változtatásokat hajtottak végre rajtuk."

Itt konkrétan mire gondolnak, ezt a hajót is kiírták a történetből, vagy van arra példa, hogy később is szerepelnek, átalakított formában?

Amúgy az általam említett Star Wars játék mennyire része a történetnek? Tehát, az ott szereplő pl. kalózok feltűnnek máshol is, vagy külön, a game kedvéért alkották őket és utána feledésbe is merültek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Droid is egy faj nem?

Igen, meg az épületek, űrhajók és járművek is egy faj, aminek van sok leágazása. :lol:

 

Csak szépen szóltam, hogy ez nem a megfelelő topik. Főleg mert van egy, aminek konkrétan "Droidok" a címe. Persze mindent ki lehet magyarázni.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az Éjnővérek és az Éjfivérek névadási szokásaival kapcsolatban merült fel néhány kérdés a Revenge topikjában. Úgy éreztem ott nagyon OFF lenne, szóval itt válaszolok :)

 

Ez is a regényből való? :) Nem is tudtam. :o

 

Szerk.: A Wookiee azt írja, hogy Feral is ugyanúgy a testvére volt, nem csak féltestvér.

Bajosan lehet az öccse -vagy akár bátyja- és teljes testvére az ikreknek egyszerre, mert a regény szerint az Éjnővérek megölik a párjukat, miután biztosak lehetnek benne, hogy teherbe estek. Ezért mondtam, hogy imádkozósáska sors :para:

 

Savage Opress a neve, hogy érted hogy mindkettő keresztnév? Szóval amikor megszülettek, az anyja elnevezte őket Maulnak és Savage Opressnek, mindeféle rokonságra utaló kapocs nélkül? Mint pl az indiánoknál? Ez elég furcsán hangzik.

Pont ezt tartod furcsának? Nem azt, hogy a nők és a férfiak egymástól teljesen elkülönülten élnek, kivéve ha egy nő párt (vagy szolgát) akar magának, és a kiválasztása során kivégzi a nem megfelelő jelölteket? És a fent említett imádkozósáska sors? Ráadásul az anyjuk ponthogy titokban akarta tartani Maul létezését, akkor minek tette volna egyértelművé a rokonsági kapcsolatot Savage-al?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bajosan lehet az öccse -vagy akár bátyja- és teljes testvére az ikreknek egyszerre, mert a regény szerint az Éjnővérek megölik a párjukat, miután biztosak lehetnek benne, hogy teherbe estek. Ezért mondtam, hogy imádkozósáska sors :para:

Oh, így már értem. Az anyjuk biztosan ugyanaz. És tényleg, ha jobban utánanézek, tényleg igazad van. Köszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt tartod furcsának? Nem azt, hogy a nők és a férfiak egymástól teljesen elkülönülten élnek, kivéve ha egy nő párt (vagy szolgát) akar magának, és a kiválasztása során kivégzi a nem megfelelő jelölteket? És a fent említett imádkozósáska sors? Ráadásul az anyjuk ponthogy titokban akarta tartani Maul létezését, akkor minek tette volna egyértelművé a rokonsági kapcsolatot Savage-al?

Ja pont ezt. Mondjuk ha már így felhoztad, az sem tiszta nekem, hogy a Dathomiron mégis hogy zajlik a szaporodás? Az eddigiek alapján ott csak dathomiri nők és zabrak férfiak vannak. Hogy születnek nekik "fajtiszta" utódaik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja pont ezt. Mondjuk ha már így felhoztad, az sem tiszta nekem, hogy a Dathomiron mégis hogy zajlik a szaporodás? Az eddigiek alapján ott csak dathomiri nők és zabrak férfiak vannak. Hogy születnek nekik "fajtiszta" utódaik?

Nem=faj Sci-Fi-ben és fantasy-ben nem számít ritkaságnak, hogyha a szülők különböző fajokból származnak, akkor a gyerek neme dönti el, hogy melyik fajra hasonlít jobban, ahelyett, hogy külsőre is hibrid lenne. Ha fiú, akkor az apja faját örökli, ha lány, akkor az anyjáét. Wookiepedián egyébként a dathomiri már külön fajként szerepel, mert már generációk óta megy ez a keresztnemzés.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szükség volt rá, hogy összeköthessék Maul és Ventress sztoriját. Egyébként lehet, hogy az Éjnővérek mágiája is bekavart itt a genetikába :hehe: Meg az is lehet, hogy az ember DNS jobban kompatibilis a zabrak DNS-el, mint a twilek-el.

Nos igen, a dathomiriak az emberek és a zabrakok generációk során kifejlődött, kizárólag női egyedeket tartalmazó faj képviselői. Azonban ez kifejezetten ritkaság a Star Warsban, általában ha kompatibilis a két faj DNS-e, akkor a kettő hibride születik meg. Itt gondolom az a helyzet, hogy ha fiú születik, a zabrakok DNS-e a dominánsabb, ha meg lány születik, akkor meg csak ilyen krétafehér bőrű ember lesz belőle, azaz dathomiri. Érdemes megjegyezni, hogy Maul, Savage és Feral anyja, Kycina elméletileg fajtiszta ember volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, a dathomiriak az emberek és a zabrakok generációk során kifejlődött, kizárólag női egyedeket tartalmazó faj képviselői.

A férfiak is dathomiriak, csak jobban hasonlítanak a zabrakokra.

 

Azonban ez kifejezetten ritkaság a Star Warsban, általában ha kompatibilis a két faj DNS-e, akkor a kettő hibride születik meg. Itt gondolom az a helyzet, hogy ha fiú születik, a zabrakok DNS-e a dominánsabb, ha meg lány születik, akkor meg csak ilyen krétafehér bőrű ember lesz belőle, azaz dathomiri.

Igen valószínűleg ez a helyzet.

 

Érdemes megjegyezni, hogy Maul, Savage és Feral anyja, Kycina elméletileg fajtiszta ember volt.

A Plagueis regényben Palpatine a fényezett duracélhoz hasonlította a bőrét, szóval nem valószínű, hogy telivér ember volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó gyerekek én már összezavarodtam.

Szóval van az ember és a zabrak mint két faj. A dathomiriak az ember+zabrak hibridből kifejlődött külön faj, akik csak nők lehetnek? Férfiak miért nem? egyébként én a dathomiriakban egy deka zabrak jellemvonást nem látok. Azt értem, hogy ha egy dathomiri csaj és egy zabrak fickó "összejön", akkor ha lány, dathomiri, ha fiú, zabrak születik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó gyerekek én már összezavarodtam.

Szóval van az ember és a zabrak mint két faj. A dathomiriak az ember+zabrak hibridből kifejlődött külön faj, akik csak nők lehetnek? Férfiak miért nem? egyébként én a dathomiriakban egy deka zabrak jellemvonást nem látok. Azt értem, hogy ha egy dathomiri csaj és egy zabrak fickó "összejön", akkor ha lány, dathomiri, ha fiú, zabrak születik.

A nők és férfiak ugyanabba a hibrid fajba tartoznak, csak nagyon erős az ivari kétalakúság. A zabrak vonásokat valószínűleg az a bizonyos Y-kromoszóma hordozza, ezért látszanak csak a férfiak zabraknak.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A férfiak is dathomiriak, csak jobban hasonlítanak a zabrakokra.

 

A Plagueis regényben Palpatine a fényezett duracélhoz hasonlította a bőrét, szóval nem valószínű, hogy telivér ember volt. :)

A Wookiee-ból indultam ki, ott embernek írták. :) De hogy ha hímek esetén a zabrakok DNS-e dominánsabb, akkor sokkal inkább zabrak, mint dathomiri. A Wookiee "dathomiri zabrak"-ként jegyzi őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW igen tisztességesen bekavar a dathomiriakkal kapcsolatban. A regény idején, amely kitalálta az egész bolygót, kultúrát, lakókat, a SW-ban még nem létezett a zabrak faj, így a bolygón emberek élnek. Nálam marad ez a felállás, a Dathomir egy emberlakta bolygó. Olyan fontos EU-karakterek esetén, mint Teneniel Djo vagy a lánya, Tenel Ka esetén nem tudom elfogadni, hogy férfiágon bármiféle zabrak felmenőik volnának (mivel ők teljes egészében emberek, nem hiszem, hogy a TCW miatt az EU ezt átírná nem tudom, hány tucat könyvben), arról nem is beszélve, hogy hibás azt feltételezni, hogy a Dathomiron csak Éjnővérek élnek. Éjnővérek is élnek, de jóval kevesebben, mint az Erő világos oldalát használó társaik (akik egyébiránt szintén nőuralomban élnek, ez náluk sincs másképp, bár nem nyírják ki a pasikat).

Szóval a wookiee-n jól írják az embert, az a helyes.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW igen tisztességesen bekavar a dathomiriakkal kapcsolatban. A regény idején, amely kitalálta az egész bolygót, kultúrát, lakókat, a SW-ban még nem létezett a zabrak faj, így a bolygón emberek élnek. Nálam marad ez a felállás, a Dathomir egy emberlakta bolygó. Olyan fontos EU-karakterek esetén, mint Teneniel Djo vagy a lánya, Tenel Ka esetén nem tudom elfogadni, hogy férfiágon bármiféle zabrak felmenőik volnának (mivel ők teljes egészében emberek, nem hiszem, hogy a TCW miatt az EU ezt átírná nem tudom, hány tucat könyvben), arról nem is beszélve, hogy hibás azt feltételezni, hogy a Dathomiron csak Éjnővérek élnek. Éjnővérek is élnek, de jóval kevesebben, mint az Erő világos oldalát használó társaik (akik egyébiránt szintén nőuralomban élnek, ez náluk sincs másképp, bár nem nyírják ki a pasikat).

Szóval a wookiee-n jól írják az embert, az a helyes.

Semmi baj nincs, nem születtek ellentmondások, a TCW is inkább csak hozzáadott, mintsem összezavarta volna az összképet. A Wookiee is azt írja, hogy eredetileg a Dathomiron élő embereket hívták dathomiriaknak, de aztán idővel létrejött ez az emberek és a zabrakok kereszteződéséből kialakult hibrid nép. Azonban ellentmondásokat ez nem szül, a Dathomiron ugyanúgy élnek emberek és dathomiriak is. Maul, Savage és Feral anyja is (elsősorban a Wookiee információiból indulok ki és nem a könyvből, ugyanis azt még nem olvastam) ember. Ráadásul az EU ismerői jól tudják, hogy az Éjnővérek pusztán egy a megannyi klánból, amelyet összefoglaló néven a Dathomir boszorkányainak hívunk. Talzin ebben az időszakban egyesítette az Éjnővéreket és gondolom az ő klánja volt az, amelynek tagjai már hosszú ideje az itt élő zabrak nép, az Éjfivérek közül választottak maguknak párt. A Massacre-ban a Talzin alkotta Éjnővér klán elpusztult, de a többi boszorkány klán még koránt sem pusztult el. Ráadásul a TCW-ben látott helyszínek élesen elütnek attól, amit az EU-ban ismerünk, nem látunk sem zöld dzsungeleket, sem rancorokat, úgyhogy rá lehet fogni, hogy Talzin klánja meglehetősen elszigetelődött a többi boszorkánytól. Probléma megoldva, Tenel Ka Djonak és a többieknek pedig nincsenek zabrak felmenői és sohasem voltak, ők fajtiszta emberek és nem a TCW értelmében vett dathomiriak. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Érdekes. Mikor éltek kb? Fennmaradtak, vagy kihaltak?

Jelenleg is élnek, még nem haltak ki. A yavini csata előtt két millió évvel már technológiailag fejlett civilizációjuk volt, százezer évvel előtte pedig már képesek voltak az űrutazásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.