Ugrás a kommentre

Fajok és Népek a Star Wars világán belül


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Lok Durd javaslatára tehát elkészült végül ez a topik, amelyben a Star Wars világában szereplő fajokról és népekről lehet majd eszmecseréket folytatni, legyenek azok intelligensek, vagy sem, illetve a filmekben látottakról és az EU-ban debütáltakról egyaránt lehet beszélni. :)

 

Attól hogy nem képesek beszélni az alapnyelvet (pl. mert teljesen eltérő a hangképző-szervük), még érthetik azt, ezért nincs szükség tolmácsra. A vukiknál is így van, bár ott különös módon az az egyed érteti meg magát a legjobban basicül, aki hibásan beszéli azt (de ez EU, A Birodalom örökösei). Padmé meg tud ithori nyelven :)

Igen, ezt tudom, hogy a wookiee-k nem képesek beszélni a basic-et. Azonban az ithorik jól hallhatóan képesek rá. Jómagam több "A", "O", "U", "F" és "G" hangot fedeztem fel a beszédük során. Teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy megszólaljanak ezen a nyelven, még ha elég eltorzult módon is. Az, hogy Padmé beszél ithori nyelven, talán egy kicsit elnagyolt magyarázat, mert azért Padmé nem csak emberekkel és ithorikkal áll kapcsolatban a szenátusban, hanem száz meg száz különböző fajjal, akik a saját nyelvüket beszélik, azért szerintem Padmé sem polihisztor, de elképzelhető. Akkor minek kellene neki C-3PO?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy Padmé mennyire beszél más nyelveket, de 3PO-t eddig ő nem nagyon használta tolmácsként, inkább csak partik szervezésére alkalmazta. :D

Az ithoriakat én amúgy a régi Clone Wars sorozatban kedveltem meg. Abban Palpatine-t az elrablásakor egy ithori védelmezte, akinek volt valamilyen brutál erejű szónikus képessége, amivel megfékezte egy ideig Grivit :D .

Amúgy érdekesség hogy a KotORban az egyik ithorit Janos Wretkának hívják, aki a Czerka Társaság képviselője. Csak én érzek némi magyaros hangzást? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy Padmé mennyire beszél más nyelveket, de 3PO-t eddig ő nem nagyon használta tolmácsként, inkább csak partik szervezésére alkalmazta. :D

Az ithoriakat én amúgy a régi Clone Wars sorozatban kedveltem meg. Abban Palpatine-t az elrablásakor egy ithori védelmezte, akinek volt valamilyen brutál erejű szónikus képessége, amivel megfékezte egy ideig Grivit :D .

Amúgy érdekesség hogy a KotORban az egyik ithorit Janos Wretkának hívják, aki a Czerka Társaság képviselője. Csak én érzek némi magyaros hangzást? :D

A Coruscanti politikusok nagy része beszéli a nyelvet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy kell neki protokoll, hiszen ő sem beszélhet akár száz nyelvet, de a SW világban szerintem egy átlag szenátor legalább egy tucat nyelvet beszél. Ithori egy eléggé elterjedt faj, szóval simán beszélheti. Egy átlagos peremvidéki csempész is nagyon sok nyelven tud kommunikálni (basic, hutt és sok más kereskedőnyelv)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy Padmé mennyire beszél más nyelveket, de 3PO-t eddig ő nem nagyon használta tolmácsként, inkább csak partik szervezésére alkalmazta. :D

Az ithoriakat én amúgy a régi Clone Wars sorozatban kedveltem meg. Abban Palpatine-t az elrablásakor egy ithori védelmezte, akinek volt valamilyen brutál erejű szónikus képessége, amivel megfékezte egy ideig Grivit :D .

Amúgy érdekesség hogy a KotORban az egyik ithorit Janos Wretkának hívják, aki a Czerka Társaság képviselője. Csak én érzek némi magyaros hangzást? :D

Tor és Pre Vizsla, illetve Tallisibeth Enwandung-Esterhazy után én már egyáltalán nem lepődök meg a magyar vonatkoztatásokon. A nelvaanik nyelve után pedig már végképp nem. Ő, ha jól tudom, Roron Corobb volt, egyébként. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tor és Pre Vizsla, illetve Tallisibeth Enwandung-Esterhazy után én már egyáltalán nem lepődök meg a magyar vonatkoztatásokon. A nelvaanik nyelve után pedig már végképp nem. Ő, ha jól tudom, Roron Corobb volt, egyébként. :)

Vagy a chissek birodalmának központja, a Csilla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a chissek birodalmának központja, a Csilla.

De annyi van még, felsorolni is nehéz. Orvos, Harvos és Tuzes-Adaz mind nelvaanik. Az egész Holt Khazed dologról nem is beszélve. Létezik még olyan bolygó, hogy Ember, Vandor-1, Bordal, Csilla fővárosa Csaplar, de ez sajnos mind OFF, bár én nem veszem olyan szigorúan az ilyesmit, mint Ody. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a chissek birodalmának központja, a Csilla.

A Csilla bolygót a Csaplar nevű fővárosával Pablo Hidalgo nevezte el egy magyar származású barátjáról. (Az a Pablo, aki a ROTS idején webkamerával közvetítette a forgatást)

 

A magyarul beszélő Nelvaan-iak meg úgy jöttek, hogy Genndy Tartakovsky felesége magyar származású volt.

 

De nem kell egyébként minden esetben tudatosságra gondolni, pl az ilyen Ember, Janos, Bordal szinte biztos, hogy véletlen szüleménye. Az Enwandung-Esterhazy-n viszont mindig kiakadok, mégis mit gondolt az író. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok arról, hogy a 'The Old Republic' most előjött egy ilyen sci-fis szállal, ami azzal akarja megmagyarázni a sok emberszerű fajt a galaxisban, hogy a Rakaták (ősi faj a KOTOR-ból) genetikai kísérletezésének az eredményei. Pl. a Twi'lek-ekről azt állítják, hogy ők hozták létre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok arról, hogy a 'The Old Republic' most előjött egy ilyen sci-fis szállal, ami azzal akarja megmagyarázni a sok emberszerű fajt a galaxisban, hogy a Rakaták (ősi faj a KOTOR-ból) genetikai kísérletezésének az eredményei. Pl. a Twi'lek-ekről azt állítják, hogy ők hozták létre.

Hát, őőő... Erről még nem hallottam, kicsit furcsán hangzik, de van benne logika. Egy kicsit furcsa lenne azért, hogy számos különböző bolygón az emberhez hasonló faj alakult volna ki. A rakaták meg amúgy is számos furcsa dolgot csináltak annak idején, terraformáltak, meg hasonlók. Az arkaniaiak például a xextókból kísérletezték ki a quermiaiakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok arról, hogy a 'The Old Republic' most előjött egy ilyen sci-fis szállal, ami azzal akarja megmagyarázni a sok emberszerű fajt a galaxisban, hogy a Rakaták (ősi faj a KOTOR-ból) genetikai kísérletezésének az eredményei. Pl. a Twi'lek-ekről azt állítják, hogy ők hozták létre.

Szerintem ez egy borzalmas, "mindenképpen meg kell magyaráznunk valamit, amit amúgy fölösleges" abszolút SW idegen megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy borzalmas, "mindenképpen meg kell magyaráznunk valamit, amit amúgy fölösleges" abszolút SW idegen megoldás.

Én is így vélem, nekem erről a Star Trek jut eszembe, ott is megmagyarázták, hogy minden Alfa-Béta-kvadráns fajnak van egy közös őse (így próbálták megmagyarázni a fajok közti hasonlóságot)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok arról, hogy a 'The Old Republic' most előjött egy ilyen sci-fis szállal, ami azzal akarja megmagyarázni a sok emberszerű fajt a galaxisban, hogy a Rakaták (ősi faj a KOTOR-ból) genetikai kísérletezésének az eredményei. Pl. a Twi'lek-ekről azt állítják, hogy ők hozták létre.

Nagyszerű ötlet. Nagyon tetszk. Így még jelentősebbek lesznek a rakaták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azért is gondolom úgy, hogy van benne ráció, mert a Star Wars világában jelen van az, hogy két különböző fajú lénynek lehet hibrid gyermeke, két teljesen függetlenül kialakult lénynek kompatibilis génállománya legyen, túl véletlen egybeesés, ráadásul számos más fajnál is fennáll ez a lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz ötlet, nem is a legjobb, de el tudnám fogadni. Egyébként a technológiailag fejlett, ősi fajok szerettek így kísérletezni, egyáltalán nem lehetetlen. Ilyen lehetőségre az ember is lecsapna, ha elég fejlett lenne. Ahogy egyébként a klónozást is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem fölösleges baromság ez. A következő az lesz, hogy megmagyarázzák, hogy miért terjed a hang az űrben. Kit érdekelnek az ilyenek? Az SW-nek maga az univerzum atmoszférája adja a lényegét, nem pedig az ilyen légből kapott technoblabla. Az ilyen csak fölösleges és illúzióromboló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem fölösleges magyarázat. Egy ekkora Galaxisban (ami szinte felfoghatatlanul hatalmas) bőven kialakulhattak egymástól függetlenül humanoid létformák, mint az evolúció egy sikeres és jól bevált ágazata. Talán hülye példa, de ennyi erővel a kutyafajok is mind "kísérletek" eredményeként jöttek létre, de tudjuk, hogy nem erről van szó. Ettől függetlenül persze lehet közös az ős, jelen helyzetben például az emberek, togruták vagy épp twi'lekek esetében, nem kell mindenáron behozni a kísérleteket, mint magyarázat. Tényleg sokkal inkább a Star Trekbe vagy egyéb hasonló témájú Sci-fi-be illik, mint a Star Warsba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kb. az a szint mintha kijönne egy kiegészitő a Grimm-mesékhez amiben elmagyaráznák, hogy a boszorkány hogy készitette el a mézeskalácsból a házat -milyen kötőanyagot használt mi a recept stb. A Star Wars egy mese, ami kismillió ponton mond ellent mindenféle tudományosságnak. Épp ezért teljesen reménytelen és fölösleges ilyen szempontból megközelíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még jó ha mondjuk egy, vagy két humanoidot így akarnak megmagyarázni, de ha az összeset, az már.... na úgy is tudjátok. :D

 

Én is ebben reménykedek hogy max 1-2őt akarnak így megmagyarázni, még el is fogadnám :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy Padmé mennyire beszél más nyelveket, de 3PO-t eddig ő nem nagyon használta tolmácsként, inkább csak partik szervezésére alkalmazta. :D

Elég furának találom, hogy egy alapvetően tolmács droidot nem sokat látunk tolmácsolni. Igaz, hogy kicsit furán mutatna, ha egyfolytában ezzel menne a műsoridő, de azért mégis. Ha jól rémlik, könyvekben sem fordítgat sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tartom rosszabb ötletnek mint pl a midi-chlorianokat, és azzal is megbarátkoztam. Meg azért egy misztikus köntösbe van csomagolva a játékban az egész: a hősök felfedeznek ősi Rakata romokat, ahol rátalálnak ilyen utalásokra, hogy az egyes fajokat ők hozták létre. Meg ilyen jellegű dolgok vannak még, hogy a Jawa-k és a Tusken-ek mitológiaja szerint a Rakaták terreformálták a Tatooine-t sivataggá, és az ott élő emberekből fejlődtek ők kik a zord körülmények hatására.

 

Wookieepédián is van már fent róla: http://starwars.wikia.com/wiki/Mother_Machine

 

Kicsit a készülő Prometheus alien filmre emlékeztet, most nagyon divatos lett ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit a készülő Prometheus alien filmre emlékeztet, most nagyon divatos lett ez a téma.

Ez nagyjából össze is foglalja, hogy miért nem tetszik (azon túl hogy olyat magyaráz ami nem szorul magyarázatra): egy elkoptatott sci-fi közhellyel akarják érdekesebbé tenni a világot, ami viszont ettől csak jobban hasonlit a többi sci-fi-re (vagyis csak laposabb lett tőle). A midichlorianok előnye, hogy legalább azok az Erőt békén hagyták. Az Erő az továbbra is egy megfoghatatlan valami. Csak a kapcsolodási pontról húzták le a fátylat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg valaki tudná értelmezni ezt a mondatot, mert nekem sehogy sem megy. >.< A KotOR-ban megismert gizkákról van benne szó.

 

Some species of sentient carnivores, like Trandoshans, seemed to think that gizka were one of those kinds of animals that "everything tastes like."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg valaki tudná értelmezni ezt a mondatot, mert nekem sehogy sem megy. >.< A KotOR-ban megismert gizkákról van benne szó.

 

Some species of sentient carnivores, like Trandoshans, seemed to think that gizka were one of those kinds of animals that "everything tastes like."

Angolban szokták azt mondani kajákra, hogy "tastes like chicken" (olyan íze van, mint a csirkének). Ez a szövegrészlet arra utal, hogy az SW-ben az értelmes húsevő lények, mint pl a trandoshiak ezt a szöveget a gizkákra alkalmazzák, vagyis "olyan íze van ennek az xy-nak, mint egy gizka".

Ezt most így fura elmagyarázni, de remélem érthető volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolban szokták azt mondani kajákra, hogy "tastes like chicken" (olyan íze van, mint a csirkének). Ez a szövegrészlet arra utal, hogy az SW-ben az értelmes húsevő lények, mint pl a trandoshiak ezt a szöveget a gizkákra alkalmazzák, vagyis "olyan íze van ennek az xy-nak, mint egy gizka".

Ezt most így fura elmagyarázni, de remélem érthető volt :)

Persze, hogyne, időközben én is rájöttem, ugyanis találtam egy ilyen trandoshai idézetet, hogy "Humansssss...taste like gizka." Itt volt a cikkben, csak nem vettem észre és akkor egy csapásra minden leesett. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nagyon érdekeset találtam(legalábbis számomra az :D bár igaz, hogy ez az EU legeslegebb mélye ) miszerint vannak olyan elméletek az SW világán belül, jedik és sithek körében, hogy az a hiper dimenzionális faj, amit én Égieknek(eredetiben Celestiálok) nevezek, tartották fenn az Univerzum, és az Erő egyensúlyát. Azért ezek merész felvetések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nagyon érdekeset találtam(legalábbis számomra az :D bár igaz, hogy ez az EU legeslegebb mélye ) miszerint vannak olyan elméletek az SW világán belül, jedik és sithek körében, hogy az a hiper dimenzionális faj, amit én Égieknek(eredetiben Celestiálok) nevezek, tartották fenn az Univerzum, és az Erő egyensúlyát. Azért ezek merész felvetések.

 

Érdekes felvetés :) Bár Mortis után nem tűnik zagyvaságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.