Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A Light of the Force a csengőhangom :)

 

Az egyik nekem is az. A többi: Across The Stars (kétszer is), Imperial March, Hedwig's Theme (A Potterből), Schindler's List főtéma, és a Túl késő Az operaház fantomjából. :D

 

A TPM dupla CD-ről nekem főleg Qui-Gon témája tetszik nagyon, meg az a kis szomorú dallam, ami Anakin búcsújakor hallható. Tudtommal ez utóbbi volt az egyik legelső szerzeménye Williamsnek, amit az EP1-hez komponált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez A tökéletes Erő-téma. Lenyűgöző.

 

Maxi egyetértés :D Gyönyörű.

 

Az egyik nekem is az. A többi: Across The Stars (kétszer is), Imperial March, Hedwig's Theme (A Potterből), Schindler's List főtéma, és a Túl késő Az operaház fantomjából.

 

Esküszöm, visszatérek a régi telefonomra!!! Nekem csak a főtéma/címzene van meg a Fantomból :D Pedig a Túl késő is mekkora zene!! Viszont nagyon sajnálnám a polifonikus hangzást, és némelyik zene iszonyat jól szól :D

 

Mivel még mindig a régi Nokiámat használom (remélem, még sokáig bírja

 

Az enyém használaton kívül van, szóval még jó sokáig fogja bírni :cry:

 

Én csak úgy raktam rá.

Sw dallamot nem tudnék írni

 

Én is, és én sem.

Ha már itt tartunk, a hangjaim (csak SW): SW főcím, Imperial March, Throne room ( :59: ), The rebel fleet, Duel of the fates, Cantina band, Yoda theme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy már jópárszor meghallgattam Johnny új szerzeményét, az Egy Gésa emlékiratai című film zenéjét.

Elöször is leszögezném, hogy tőlem a keleti kultúra annyira távol áll, na nem azért, mert utálom, henem szimplán azért mert nem sokat találkoztam vele, így lehet, hogy nem tudom helyén kezelni.

Előzetesen nem tudtam semmit a filmről, de a hallgatás után egyből kiderült, hogy ez a film nem akcióiról lesz híres.

Teljesen nyugtató zene, már-már annyira nyugtató, hogy altatónak is megfelel. Keleti hangzás, sok hegedű és cselló.

A főtéma első 3 hangja megyegyezik a Gyrűk ura első 3 hangjával (már amennyire ismerem, mert bevallom nem nagyon ástam bele abba a zenébe), ezért egyből felkaptam a fejem rá. Fájdalmas, tekintélyt parancsoló zene, az embernek nincs szive megszólalni alatta vagy zajongani.

Kissé melankólikus a hangulat, éppen ezért nagyon tetszik nekem az a szám aminek a címe Going to school, ez a hangzás világ ilyen könnyed dallamokkal, teljesen elvarázsol. Olyasmi világba, mint amikor az ember először megy suliba és várja az új dolgokat. De persze ebben is ott van a tekintélyt parancsoló hegedű szóló, hogy azért tudjuk, hogy kik is vagyunk.

Ez a tekintélyt parancsoló méltóságteljesség az egész albumra jellemző.

Mint azt később megtudtam, mert utánna olvastam, hogy a film egy gésa szerelméről szól, akivel nem lehetnek együtt a társadalmi különség miatt. Ez a különbség ott van a zenében.

Az egyik számban (The Fire Scene And The Coming Of War) kísértetisen emlékeztet az ep3ból megismert hihetetlenül sok érzelmet magában foglaló The Immolation Scene című számra. 3 szor is előfordul ebben a számban az immolation scene 1 perc körüli dallama.

 

Mindent egybevéve Johnny hozta a színvonalat, sőt a Világok harcát nálam legyőzte, de a Sitheket nem tudta. Azért, hogy Golden Globe-ra jelölték ezzel a zenével, az már azért is említésre méltó, mert ezzel azt is elismerik, hogy ebben a hangzásvilágban is tud olyat amit a többiek nem, teszem azt, esetleg ebben is a legjobb. Azt megint megjegyezhetjük, hogy SW évben nem az aktuális SW-vel jelölgetik Johnny-t, hanem mindegy mivel, csak ne az legyen (99ben Angela's Ashes, 2002 Kapj el ha tudsz).

Én még nagyon kívámncsi vagyok a München-re, hisz abban minden adott, hogy felvegye a versenyt a sithekkel, hisz akció-nak kell benne lennie, izgalkomnak, feszültségnek és érzelmeknek. Minden adott egy jó zenéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon milyen lenne az SW zenéje, ha JW egyedül dolgozott volna rajta?

Tehetnénk fel ezt a kérdést, de ez a kérdés korántsem költői. A válasz rá pedig egyáltalán nem az, hogy az a zene rossz lenne.

 

John Williams a Boston Pops szinfónikus zenekarral előadta legemlékezetesebb szerzeményeit, egyedül annyi a különbség, hogy ezeket teljes egészében ő hangszerelte(mint annak idején első Oscar díjánál, A Hegedűs a háztetőn-t ). A filmek zenefelvételénél segítségére volt egy rakás hangszerelő is, akivel a legtöbbet dolgozott Herbert W. Spencer. Az ő stílusa teljesen hiányzik ezekből a dallamokból, felismerhető, hogy miben más. Spencer teátrálisabb, mint JW. Nagyszabásúbb, az ember azt hinné, hogy Spencer hangszerelte változatot 3 szor akkora zenekarral játszák, de ez nem igaz. Ez az ő munkája.

Érezhető némi különbség az ep4 és az ep5 hangszerelése közt. Ez nem véletlen, hisz az SW (zenei) sikere után, JW lett a legkeresettebb zeneszerző. 80-as évek elejétől már sokkal több munkát adott a segítőinek ettől érezhető, nagy "fejlődés" az ep4 és 5 zenéje közt, de nem történt más, csak más hangszerelt helyette, hisz ez a legidőigényesebb munka. Régen saját maga ültette át szinfónikus zenekarra szerzeményeit, ezért kicsit nyersnek hat mondjuk a Cápa, vagy a New Hope, mondjuk az ET vagy a birodalomhoz képest.

 

Persze azért olyan óriási különbséget ne várjon senki, de érezhető, hogy valami hiányzik ebből a két indulóból, amit megszoktunk.

 

Az Imperial March és a Raiders Marck Boston Pop szinfónikus zenekar előadásában. Természetesen John Williams vezényel.

 

Sajnos csak ez a két számom van, azóta bánom, hogy amikor egybe láttam az összeset, nem szedtem le mindet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hát én már azt hittem John Williams nem tud semmivel meglepni. Hát nagy örömmel mondhatom, hogy tévedtem. Bár nem újdonság, sőt, lassan 20 éves alkotás, de nekem az újdonság erejével hat.

 

Empire of the Sun (1987) Spielberg mozinak a filmzenéjéről van szó. Filmről nem sokat tudok, csak nagy vonalakban. 2 világháború, keleten élő angol család, hogy éli meg a háborút. Aki látta a filmet mesélhetne róla egy keveset.

 

De a zene valami fantasztikus. Ez Johnny fénykorából van, mikor csak öntötte magából a jobbnál jobb zenéket. Épphogy elcsitultak az SW Galaxis dallamai, Indy is megmutatta miért is olyan menő, ET hazament már. Azt hittük volna, hogy a mi maestronk kifogyott az ihletből. Hát nem igaz. Ezt a zenét méltatlanul hagyják feledésbe merülni, de a zene nam hagyja magát.

 

Végig érzelmekkel teli, olykor könnyed, de ha kell pergős akciódús. Végig tetszedős, sosem válik monotonná. Egyes részei olyan tekintélyt parancsolóak, hogy megfagy az emberben a vér. Kórusokat sem kell hiányolni, rengeted van, és csodálatosak. A reszkessetek betörők gyermeki könnyedsége, és az új SW-kből jól megszokott mindent leromboló erőteljes kórus keveredik itt. Illetve fordítva, ez az alapja azoknak.

 

Johnny hány ilyen gyöngyszemmel lepsz meg még engem(minket)?

Vagy lehet, hogy már megleptél csak nem tudok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Oscarra dupla ennyiszer jelölték!

Nagy gratuláció Johnnynak!

 

Bár az feletébb érdekes, hogy 83 óta csak most kap újra díjat, engem más szerzeményei jobban megfogtak, az elmúlt 23 évből.

Jelöltek közül persze magasan a Gésa volt a legjobb.

 

Münchent régóta vadászom, de semmi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscak jelöléseit nem tudom számon tartani, kb. 42-nél vesztettem el a fonalat :D Amiről tudok, hogy megkapott, legalábbis ezekről olvastam: Hegedüs a háztetőn, Cápa, SW epIV, E.T. Schindler listája. Ha megnézzük, hogy ebből jó néhány GG-t is kapott, nagy eséllyel indul a Gésával az Oscaron is. Kár, hogy nem az epIII-mal (ezt most már nem tartom valószínűnek), de ennek is nagyon örülnék.

 

Eddig úgy tudtam, hogy a Gésa február 2-án jön a magyar mozikba, de ma láttam, hogy március végén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.