Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Volt egy-két hasonló taktus. :D

Hát, hogy hasonló az nem fejezi ki eléggé.

Volt abban az évben még Kapj el ha tudsz. amiben benne volt az Conflict theme. Az SW rajongó egyből felkapja rá a fejét. És a Különvéleményben is a Conveyor Belt-re hajazó taktusok.

 

Marion témája szerintem jobban hasonlít az Across-ra. Bár Leia témája és az Across sem áll olyan távol egymástól, ez kétségtelen, és akkor még nem említettük a Birodalom szerelmi témáját. Ezek szerintem mind Unoka testvérek. :D

 

De akárhogy hallgatom a Miracle of the Arkot, nem hallom benne az Uralkodó témáját.

És csak a pontosság kedvéért, nem ebbe szőtte bele az Uralkodó témáját, hanem ebből hámozta ki. A frigyláda idősebb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akárhogy hallgatom a Miracle of the Arkot, nem hallom benne az Uralkodó témáját.

És csak a pontosság kedvéért, nem ebbe szőtte bele az Uralkodó témáját, hanem ebből hámozta ki. A frigyláda idősebb. :)

Nem az egész van benne, hanem csak néhány taktus. Én a "The Emperor Arrives" birodalmi induló utáni részével próbáltam egyeztetgetni, mondjuk az mindegy mert több helyen is előjön.

A "The Miracle of the Ark"ban van az a többször visszatérő vészjósló dallam ami egy pontig kétszer ismétlődik. A második ismétlés után lehet hallani, de csak néhány taktust az uralkodós ismétlődő része után következő hosszabb dallamból. A ládásban ez a dallam egy kicsit módosul, mert az uralkodós kórusa néhány hanggal lezárja, míg a másikban hosszabbodik egy kicsit.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptember 1 és 2-án John Williams koncert volt a Hollywood Bowl elnevezésű koncert hall-ban.

Találtam egy szupi kis kémvideót.

Videó a bizonyíték, hogy mi váltja ki a legnagyobb reakciót az emberekből.

Elképesztő!

Williams, Lucas és Spielberg az utóbbi 30 évben kegyetlenül meghatározták a mozit.

25 év után is hogy vidulnak az Indy poénjaira! :):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő!

Williams, Lucas és Spielberg az utóbbi 30 évben kegyetlenül meghatározták a mozit.

25 év után is hogy vidulnak az Indy poénjaira! :):lol:

Szerintem ezekre a filmekte még 100 200 év múlva is emlékezni fognak. Míg a többire kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptember 1 és 2-án John Williams koncert volt a Hollywood Bowl elnevezésű koncert hall-ban.

Találtam egy szupi kis kémvideót.

Videó a bizonyíték, hogy mi váltja ki a legnagyobb reakciót az emberekből.

Nagyon jó! Mint a tavaly májusi premieren. :clap:

 

Az Indy4 meg nagyot fog kaszálni, ha elkészül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor tavaly áprilisban volt egy filmzenei koncert a Művészetek Palotájában, azon részt vettem. Nicholas Dodd volt a karmester (Bond-filmek zenéit vezényelte), és hát bizony volt néhány John Williams-darab is. :rock: Az első előadott zenemű a Fox fanfár volt - hogy máshogy kezdődhetne egy filmzenei koncert? :) És mi mással folytatódhatna, mint a főtémával? :D Aztán jött Anakin témája, egy kis Jerry Goldsmith, egy kis Bond, Ben Hur, Gyűrűk ura, majd a végén a birodalmi induló és a tróntermi induló. :D Utóbbi kettőnek élőben való meghallgatására már évek óta vágytam. Elképesztő volt. Nincs az a házimozi, ami a hangversenyterem akusztikájával felér... És az élőben megszólaló nagyzenekarral. Persze ez érthető. A birodalmi indulót a karmester is nagyon komolyan vette, látszott, hogy nagyon nekifeszül a kezdéskor, és... hát, lenyűgöző volt. Maga a Birodalom. Aztán a tróntermi zene... ott az első pár hang után már spontán vigyorogtam, annyira tetszett.

Megjegyzem, a leggyönyörűbb darab a Gyűrűk urából hangzott fel. Gollam dalát és a Breaking of The Fellowshipet komponálta egybe és hangszerelte át Dodd - mi tagadás, tökéletesen. Teljesen elvarázsolta a közönséget. Jobban, mint bármelyik másik darab, pedig egyikre sem lehetett panasz. Sokszor kapott szűnni nem akaró vastapsot a zenekar, iszonyúan fájt a tenyerem a koncert végére. :D Szóval fantasztikus élmény volt. Hát még, ha JW vezényelt volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne is említsd, ezért már egy éve is majd megszakadt a szívem, és még most sem múlt el. Remélem, nem az utolsó alkalom volt, hogy ilyen rendezvény volt nálunk. Jöhetne még egy, mondjuk JW-vel :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Figyelem: zeneőrülteknek kötelező!

 

www.sotopartituras.tk

 

LETÖLTHETŐ PARTITÚRÁK MINDEN MENNYISÉGBEN!

 

Ajánló:

 

EP1

Duel of The Fates

Flag Parade

Jar Jar's Adventures

Anakin's Theme

 

EP2

Across The Stars

 

EP3

Battle of The Heroes

 

EP4

Main Theme

The Little People

Leia's Theme

Here They Come!

The Battle

Throne Room And Finale

 

EP5

The Imperial March (Darth Vader's Theme)

Yoda's Theme

Han Solo And The Princess

 

EP6

Parade of The Ewoks (kicsit rossz minőség)

Luke And Leia

Jabba The Hutt

The Forest Battle

 

Továbbá: Harry Potter-partitúrák az első három részből, mindegyikben 4-4 darabbal; Fox-fanfár stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áhh, már tudom hogy milyen krixkraxokból áll az Imperial March :lol:

Thx.

Köszi ZOLI! NAGY VAGY!

 

Ha egy kicsit konyít az ember ezekhez a krixkraxokhoz, esetleg le tudja zongorázni, amit kihámoz, annál nagyobb élmény nincs a világon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Zoli!

 

Nekem ez hihetetlen segítség! Mint tudod, én csengőhangokat is szerkeztek, ahhoz ez nagyon nagyon jól jön!

 

Egyébként 4 évig zongoráztam, és szolfézsoztam, szal én igen jól konyítok a krixkraxokhoz :lol:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos úgy fest, hogy az én telómon valami nem stimmel. Ezzel eddig nem volt gond, de most kiütközik.

 

Szal ahogy haladok felfelé a skálán a következő helyzet áll elő:

 

Van rajta G-G#-A-A# most H-nak kéne jönnie, de az nincs, csak B. És itt a módosító hangot se fogadja el sajnos :lol: Szóval érdekes a telóm, s emiatt nem is lehet bizonyos dolgokat megszerkeszteni rajta :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval érdekes a telóm, s emiatt nem is lehet bizonyos dolgokat megszerkeszteni rajta :cry:

Milyen a telód? Nem értek a szerkesztőhöz, de ha esetleg egyezik az enyémmel, a klubon, ha jössz, át tudok küldeni néhányat. Sőt másra is bluetooth-on.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.